Şimdi Ara

HTC 10, ses konusunda da iddialı olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC 10, ses konusunda da iddialı olacak

HTC’nin 12 Nisan 2016 itibariyle resmiyet kazandıracağı yeni amiral gemi modeli için, resmi paylaşımlar hız kesmeksizin devam ediyor. Cihazdaki kamera kombinasyonunun dünyada bir ilk olduğunu ifade eden HTC, şimdi de ses teknolojisini ön plana çıkarıyor.

HTC 10 modelinin sızan görsellerinde, geleneksel BoomSound hoparlörlerinin yer almadığı dikkat çekmişti. Ses konusunda firmanın nasıl bir çözüm sunacağı merak edilirken, bahse konu paylaşım geldi. HTC’nin vurgularından, cihazda ESS Sabre veya Wolfson tarzında yüksek performansı bir ses yongasının olacağı anlaşılıyor.

Bu yılın amiral gemi modellerinin hemen tamamında Snapdragon 820 yonga seti ve 4GB LPDDR4 bellek miktarına rastlıyoruz. Bu bakımdan üreticiler, farklılaşmak amacıyla daha yenilikçi teknolojiler geliştirmek zorunda. Bu teknolojiler de, daha çok batarya, ekran, ses ve kamera konusuna odaklanıyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S7 Olympic Edition iddiaları

HTC 10 modelinde sektördeki ilk 12MP Ultrapixel arka kameranın kullanılacağı ifade ediliyor. Ayrıca Super LCD 5 ekran teknolojisi ile çok daha canlı ve parlak renkler elde edilebilecek. Ses yongası ile de üçlü sacayağı oluşmuş durumda. Tek eksik ise batarya. Bataryanın ne tür yenilikler sunacağı ise şimdilik bilinmiyor. Rakiplerinden bir hayli sonra piyasaya girecek olan HTC 10 için, tüketici ilgisini çekmek oldukça önemli.

• Video açılmıyor! !
  • htc bunları kime satacak acaba 810 işlemciler tutmadığı için geçen yıl bir açlık oluştu ve sansung lg ve xıomi daha şimdiden o açlığı 820 lerle bastırdı.xperia ve htc bu gidişle anca nal toplar şimdi sen samsungdan daha ucuza telefon satamazsın daha iyi bir işlemcinde yok.anca böyle ses kamera gibi özelliklerle bir beklenti oluşturabilirsin ya da arayüz.
  • Şu boomsound lafı artık kaba tadı veriyor, ulan kaç kişi hoparlörden müzik dinliyor da yıllardır hala boomsound diyip duruyorlar, sen önce ektan/kasa oranını düzelt bizene boomsound dan, bazen gerçekten şu firmaların başındaki insanların aklından şüphe ediyorum. Gerekiyorsa 1 sene telefon çıkartma güzelce yatırımını argeni yap sonra düzgün bir cihaz çıkar, bu ne her yıl zarar her yıl zarar. İsterse HTC 10 snapdragon 840 ile gelsin yine satılmaz geçen seneki ekran/kasa oranlarıyla çıkarsa...
  • Htc ve Sony'den bi cacık olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

htc bunları kime satacak acaba 810 işlemciler tutmadığı için geçen yıl bir açlık oluştu ve sansung lg ve xıomi daha şimdiden o açlığı 820 lerle bastırdı.xperia ve htc bu gidişle anca nal toplar şimdi sen samsungdan daha ucuza telefon satamazsın daha iyi bir işlemcinde yok.anca böyle ses kamera gibi özelliklerle bir beklenti oluşturabilirsin ya da arayüz.

Anca böyle ses kamera gibi özelliklerle beklenti oluşturmak? İyi de ne yapacaktı. Son kullanıcıya en iyisini sunmaya çalışıyor işte. Napsın samsung gibi ortalama üstü bi sensör, ortalama bi ses çipi ve hoparlör koyup touchwiz gibi bir bela ile mi rekabet etmeye çalışsın? HTC'nin zaten belli bir kullanıcı kitlesi var, bir kaç ay bu telefon için sabredeceklerdir. Ne nalı ne toplaması. Ayrıca şu doğmamış çocuğa don biçme huyunuzdan vazgeçin. Telefon çıksın, fiyatı belli olsun kamerası ve diğer performansı ortalığa düşsün öyle sokun yerin dibine illa sokacaksanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Şu boomsound lafı artık kaba tadı veriyor, ulan kaç kişi hoparlörden müzik dinliyor da yıllardır hala boomsound diyip duruyorlar, sen önce ektan/kasa oranını düzelt bizene boomsound dan, bazen gerçekten şu firmaların başındaki insanların aklından şüphe ediyorum. Gerekiyorsa 1 sene telefon çıkartma güzelce yatırımını argeni yap sonra düzgün bir cihaz çıkar, bu ne her yıl zarar her yıl zarar. İsterse HTC 10 snapdragon 840 ile gelsin yine satılmaz geçen seneki ekran/kasa oranlarıyla çıkarsa...

Önce kabak ve ekran yazabil. Ayrıca boomsound efekti hoparlör ile sınırlı değildir. Yeterli kulaklık ile test eden her kendini bilir bunu bilir de ondan böyle yorum yapmaz

• bekliyoruz bakalım ama tasarım s7 edge nin yanında gölgede kalıyor...

• Htc istediği kadar idealı olsun fiyat konusunda apple bile geçecek olduktan sonra

• Arkadaşın biri kaç kişi hoparlör'den dinliyor demiş.Ben dinliyorum özellikle klip seyrederken veya etrafımdakilere bir video açtığımda beraber keyifle seyredebilirken gayet kullanışlı oluyor.

Diğer bir konu akıllı telefonlarda sony lg telefonlarım oldu.LG bazı ekran ses kalitesi (lg g3) gibi konularda iyi olsada yazılım, malzeme kalitesi olarak htc'den çok çok gerideydi o dönemde.Sony ise Tasarım ve ekran kalitesi olarak hiç bir zaman tatmin etmedi.Samsung telefonlar hakkında tecrübem olmadı ama etrafımdaki şikayetler arayüz şişmesi wifi kopması şebeke bağlantısı kesilmesi gibi olayları duyunca note serisine çok heveslensemde bu tarz geri dönüşler yüzünden hep vazgeçtim.

Neyse laf fazla uzamasın htc e8 (m8'in plastik versiyonu diyelim) aldım plastikde olsa malzeme kalitesi olarak diğer telefonlara taş çıkaran bir telefon.Arayüz akıcılığı harika.Ara yüz şişme olayı nerdeyse yok.Maddi durum nedeniyle m7'ye geçtim bu telefonda snapdragon 600 olmasına rağmen muadillerine göre halen çok hızlı ve malzeme kalitesi süper gerçekten.

Burada eskiden beats diye şimdi ise boomsound diye bağıran htc'nin tek sorunu var.Arkadaş adam akıllı bir müzik player koymazmısın şu cihazlara?Ekolayzır ayarı bile yok.Çok basit bir arayüz.

Ben bir htc kullanıcısıyım ve bu telefonun android tarafında sunduğu stabiliteyi ve özellikleri başka bir telefon verene kadar htc'den başka marka kullanmayı düşünmüyorum.Şöyle söyleyeyim bu telefon pahalı çıkarsa tabikide almam.Ama E serisi gibi plastik versiyonu çıkıp daha ucuz olursa o zaman yükseltirim.

• Valla rakipleriyle aradaki farkı kapatsın da, fiyat olarak kapatmasın.
    Zira az kaldı, yoksa kepenk kapatacak, hoş olmayacak...

• Şu telefon çok merak uyandırıyor nedense bende. Zaten yazılım işinde adamlar bir numara. Kastım güncelleme değil tabiki. Sense arayüzünün pratikliği. G5 ile 10 adamı ikilemde bırakacak gibiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alighieri

quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Şu boomsound lafı artık kaba tadı veriyor, ulan kaç kişi hoparlörden müzik dinliyor da yıllardır hala boomsound diyip duruyorlar, sen önce ektan/kasa oranını düzelt bizene boomsound dan, bazen gerçekten şu firmaların başındaki insanların aklından şüphe ediyorum. Gerekiyorsa 1 sene telefon çıkartma güzelce yatırımını argeni yap sonra düzgün bir cihaz çıkar, bu ne her yıl zarar her yıl zarar. İsterse HTC 10 snapdragon 840 ile gelsin yine satılmaz geçen seneki ekran/kasa oranlarıyla çıkarsa...

Önce kabak ve ekran yazabil. Ayrıca boomsound efekti hoparlör ile sınırlı değildir. Yeterli kulaklık ile test eden her kendini bilir bunu bilir de ondan böyle yorum yapmaz

Aferin sana, kaba ve ektan yazdım diye eleştirecek kadar yaşın zaten. Burda bahsetmeye çalıştığım her şeyin ses olmadığı ama kime anlatıyoruz ki biz burda, kişi 2 kelimeden not kırmış...

• her htc 10 haberine yazdım bunada yazıyorum. 2499tl olsun çıktığı gün alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MCR Killjoy

quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

htc bunları kime satacak acaba 810 işlemciler tutmadığı için geçen yıl bir açlık oluştu ve sansung lg ve xıomi daha şimdiden o açlığı 820 lerle bastırdı.xperia ve htc bu gidişle anca nal toplar şimdi sen samsungdan daha ucuza telefon satamazsın daha iyi bir işlemcinde yok.anca böyle ses kamera gibi özelliklerle bir beklenti oluşturabilirsin ya da arayüz.

Anca böyle ses kamera gibi özelliklerle beklenti oluşturmak? İyi de ne yapacaktı. Son kullanıcıya en iyisini sunmaya çalışıyor işte. Napsın samsung gibi ortalama üstü bi sensör, ortalama bi ses çipi ve hoparlör koyup touchwiz gibi bir bela ile mi rekabet etmeye çalışsın? HTC'nin zaten belli bir kullanıcı kitlesi var, bir kaç ay bu telefon için sabredeceklerdir. Ne nalı ne toplaması. Ayrıca şu doğmamış çocuğa don biçme huyunuzdan vazgeçin. Telefon çıksın, fiyatı belli olsun kamerası ve diğer performansı ortalığa düşsün öyle sokun yerin dibine illa sokacaksanız.

benim anlatmaya çalıştığım şeyi anladığını sanmıyorum sorun kalitesinde değil sorun pazarlama kalitesizliğinde insanlar 810 u beğenmediği için geçen sene apple çok telefon sattı işlemcisi de en kalitelisiydi.şimdi 820 çıktı güzel işlemci ve pazarda oluşan açlığı dindirecek en büyük etmen tüm takipler telefonlarını çıkarmış s7 şimdiden 10 milyon satmış bu telefon çıkıncaya kadar 7 milyon daha satar.xıomi 17 milyon öm sipariş almış lg de en az 5 milyon satar bu ön siparişlerin bi kısmı caydı diyelim 35 milyon üst seviye cihaz satılmış olacak ve htc pazara girecek.pazara girdiği sıralarda diğer markalarda değişik snapdragon 820 seçenekleri sunacak x performance da yakında satışa sunulacak yani geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye durumu var.

• Konusunda da iddialı derken? Başka hangi konuda iddalı ki bu telefon..

• 2999 TL bekliyorum :(

• ÇÖP

Artıları alıyım

Bir sızıntıda benden gelsin M9 da düştüğü hataya düşmek istemeyen HTC fiyatı 2499 seviyesinde tutacak. Tabi ki 3GB ram 32GB hafıza ve Snapdragon 820 olanı.. 4GB ram 128GB Snapdragon 820 li versiyonu gelmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGSalesB -- 6 Nisan 2016; 11:01:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Konusunda da iddialı derken? Başka hangi konuda iddalı ki bu telefon..

Sağlamlık, arayüz, işlemci performansı, ses bu sene kamerada da iddialı sen ne bekliyorsun başka? Yoksa sadece ekran kasa oranı ve tasarım mı senin krıterlerin? Tasarım konusuna gelirsek zevkler ve renkler tartışılmaz.

• En iyi olacak bu cihaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.