Şimdi Ara

yeni çamaşır makinesi şart oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 yıldır sorunsuz kullandığımız bosch 7 kiloluk makinesi geçenlerde kapağını hızlı kapatınca kilidi gövde içerisine düştü
    40 lira ödeyip yetkili servisi çağırdık ama sadece kapı kilidi parça maliyeti 125 tl deyince vazgeçtim yenisini alırım dedim
    1000 liraya kadar minumum 8 kg lık 15 dakika programı ve 180 derece açılabilen kapağı olan servisi iyi parçası ucuz ve kolay kolay sorun çıkarmayacak çamaşır makinesi tavsiyesi rica ediyorum

bu arada beyaz eşyada taksit sayısı 12 ye çıktı ama inernet sitelerinde en fazla 9 taksit yapıyorlar
    12 taksit için bayiden almak şartmı

• quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Bu arada parça her Marka da pahalı
    Çünkü servisler buradan bir rant elde ediyor

dışarıda orjinal parça 90 lira yan sanayi 25 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Media markt, Teknosa gibi sitelerde anlaşmalı kurtlarla 12 taksit alınıyor bilginize.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • makinenin lastiğini söküp yerinden çıkan kilit parçasını japonla yapıştırdık
    bir süre idare etsin ilk fırsatta değiştireceğiz
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    BSH'de servis ücreti de 40 lira olmuş herhalde. Eski makineyi yerinden çıkarmaya bile 35 lira istemişlerdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enarr

BSH'de servis ücreti de 40 lira olmuş herhalde. Eski makineyi yerinden çıkarmaya bile 35 lira istemişlerdi.

Evet 40 tl servis ücreti,
    Yeni makine geliyorsa evdeki eskiyi alıp götürüyorlar.
    Fakat yeni ürün kurulumunda eskisini vermeyip sadece yerinden çıkarttırmak isterseniz bu servisin normal görevi olmadığından para alırlar, çünkü servis kaydı açtırırken de söylüyorlar yeri boş ve su muslukları vs hazırmı diye.
    Servisin görevi yenisini kurmak onlar siemensten kurulum yaptıkları ürün başına para alıyorlar, evden sökülecek bir şey varsa buna para almıyorlar siemensten haliyle tüketiciden ücret istiyorlar.
    Olmasa daha mı iyi olur bencede evet :) ama var maalesef

buzdolabındada aynı uygulama varmı
    anneme aldığımız profilo buzdolabını yerleştirdikten sonra eski bosch buzdolabını ihtiyaç sahibine vermek üzere görevli talep etmişti biz vermedik
    herhangi ek bir ücret ödemedik

• ama buzdolabı teslimatını logistik firması yapmıştı
    servis daha sonra kuruluma geldi
    Çağrı merkezi de söylemişti, olmasa daha iyi olurdu dediğiniz gibi. Aile büyüklerimiz için çamaşır makinesi almıştık böyle bir durumla karşılaştım aldığımız yer kesinlikle ücret vermeyin demişti :) Başka bir sorun için bana gelen servise sorduğumda bazı uygulamaların esnetildiğini veya kaldırıldığını söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest_1999

quote:

Bu arada parça her Marka da pahalı
    Çünkü servisler buradan bir rant elde ediyor

dışarıda orjinal parça 90 lira yan sanayi 25 lira

yan sanayidew şans işi iyide olabilyor kötüde
  • Bazı mağazalar teknosa media market vs.12 taksit yapabilmektedir.
    servise 40 lira ödedik hiçbirşey yspmadığı halde ama en azından kırık parçaya nasıl ulaşacağımızı gösterdi bize
    dün japonla yapıştırdık şu an ilk denemeyi yapıyoruz ve henüz bir sorun çıkmadı
    idare edebildiği yere kadar devam ederiz böyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Biz de profilo buzdolabı aldık. Lojistik getirecek, servisi çağıracağız kuracak da benim anlamadığım eski buzdolabı için ne parası alacaklar. Ankastre değil, dolaba döşeli falan değil.. Zaten biz yerini boşaltmış olduğumuzdan gelen servis kurulumu yapıp gidecektir değil mi? Heralde sadece ek garanti ücreti ödeyeceğiz diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.