hard format tam olarak nasıl atılır?
36 Cevap104389 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1116 Mesaj
13 Ocak 2007; 23:14:19 

arkadaşlar bildiğim kadarıyla * 3 yes ve açma/kapama tuşuna birlikte basınca hard format atılıyor.ama ben telefonuma bu ilemi uyguladığımda telefonum normal bir şekilde açılıyor.neyi yanlış yapıyorum.tüm tuşlara aynı anda mı basmak gerekiyor(burda demek istediğim basmaya başladığımız an)

1942 Mesaj
13 Ocak 2007; 23:18:34 

arkadaşm hata snde deil bnm 6630um var bnde atıorum herşey normal açılıo hç formating fln yazmıo ama format mükemmel bi şekilde atılıo tel sıfırlanıo eğer böle oluosa snde problm yok demektir

kural dışı kalmışız haberimiz yok

1116 Mesaj
13 Ocak 2007; 23:25:00 

quote:

Orjinalden alıntı: aNLcLk_1905

arkadaşm hata snde deil bnm 6630um var bnde atıorum herşey normal açılıo hç formating fln yazmıo ama format mükemmel bi şekilde atılıo tel sıfırlanıo eğer böle oluosa snde problm yok demektir

yo açılıyor ve eskiden verdiği ,yüklediğim programla ilgili olan hatayı vermeye devam ediyor.

12735 Mesaj
13 Ocak 2007; 23:53:19 

Yaptığın işlem doğru, dediğin tuşlara sırayla bas, en son açma kapama tuşuna bas ve bekle, format yazısını görene kadarda bırakma. Bir kaç denemede olacaktır, yani olması gerek...

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1116 Mesaj
13 Ocak 2007; 23:56:16 

quote:

Orjinalden alıntı: Noxco

Yaptığın işlem doğru, dediğin tuşlara sırayla bas, en son açma kapama tuşuna bas ve bekle, format yazısını görene kadarda bırakma. Bir kaç denemede olacaktır, yani olması gerek...

sırayla bas derken
-bas ve bekle mi
-bas ve parmağını çek mi?

12735 Mesaj
14 Ocak 2007; 0:13:00 

hayır çekme, yani eminim doğru yapıyosundurda. sırayla aşağıdan yukarı doğru bas, bu çokta önemli degil ama sırayla bir parmağınla yıldız, ötekiyle 3 tuşuna, bir başka parmağınlada YES yani arama tuşuna basarken en son olarak başka bir parmağında en son olarak açma kapama tuşuna bassın, tüm bunları basılı tutup sen beklerken bir süre sonra ekranda formatting yazısı belirmeli, o yazıyı görünce bırakmalısın. Fakat şu kadırını söyleyim, ilk denememde bende hic başaramadım, en az 3 kez üst üste denemede formatı başlatabildim.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1116 Mesaj
14 Ocak 2007; 0:40:26 

quote:

hayır çekme, yani eminim doğru yapıyosundurda. sırayla aşağıdan yukarı doğru bas, bu çokta önemli degil ama sırayla bir parmağınla yıldız, ötekiyle 3 tuşuna, bir başka parmağınlada YES yani arama tuşuna basarken en son olarak başka bir parmağında en son olarak açma kapama tuşuna bassın, tüm bunları basılı tutup sen beklerken bir süre sonra ekranda formatting yazısı belirmeli, o yazıyı görünce bırakmalısın. Fakat şu kadırını söyleyim, ilk denememde bende hic başaramadım, en az 3 kez üst üste denemede formatı başlatabildim.

ok. saol

8 Mesaj
5 Eylül 2007; 20:18:47 

Sanırım tek yapılması gereken * 3 YES ve AÇAMA/KAPAMA Tuşlarına sırayla basılı tutmak ekranda Formatting filan yazmıyo ama telefon zaten formatlanmış bir şekilde açılıyor.

752 Mesaj
5 Eylül 2007; 22:50:12 

Hayir yukarida anlatildigi gibi yaparsan, yani 3 tus kombinasyonuna ayni anda basip, telefonu acarsan basili tutup, ekranda formatting yazar ve dolmaya baslar ekran, format bitince de telefon acilir yepyeni olarak...
Kolay gelsin

333 Mesaj
11 Kasım 2007; 17:44:15 

yaw bana formating falan yazmadı ama formatladı
Ama bunu tek başınıza yapmak çok zor birinden yardım almanız gerekiyo
* 3 yes aç/kapa tuşlarına sıra ile basın ama basınca çekmeyin elinizi yani * bas ve basılı kal sonra 3 e bas ve basılı kal...
Telim E50

"Gübre olunmadıkça su üstünde kalınmaz."

Samsung Galaxy Note II 16GB
Canon Eos 550D 18-55 Lens
Samsung TabPro 8.4 T320

330 Mesaj
11 Kasım 2007; 18:16:28 

formating bazı modellerde yazar bazılarında yazmaz ama format attığı garanti bence tartışmayın:)(örn:6630da yazmıo fakat 3230da yazıo)

¤ۣۜ..¤ Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene ¤ۣۜ..¤

Çıktık açık alınla on yılda her şavaştan;
On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan.
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan;
Demir ağlarla ördük Ana yurdu dört baştan.

1796 Mesaj
11 Kasım 2007; 19:09:38 

Symbian 8.0 ve sonrasında formating yazısı çıkmamaktadır. Ancak açılışta tarih-saat yenilemenizi istemesinden anlayabilirsiniz.

1 Mesaj
16 Kasım 2007; 5:52:21 

beyler benim telim nokia E65 ama format atamiyorum hic bi turlu yemiyor daha once bu sekilde en az elli telefona format attim ama bunda yemiyor ne yapmaliyim acil yardim lutfen... he bide formati telefon msjlari acmiyor okuyamiyorum diye atmak istedim belki duzelir diye mesajlara giriyor gelen kutusunada giriyor ama gelen msj acmiyor gonderdigim msjida acmiyor ama gorebiliyorum ne gonderdigimi ve ne geldigini sizce ne yapmaliyim.... pls yardimmmm

KaPaK OLaCaGıNa AdAm OLLL...!!!!!!!

3489 Mesaj
16 Kasım 2007; 9:26:38 

yıldız-kare-7370 -kare yap..

http://www.fotokritik.com/kullanici/soy_lu/portfolyo/

1796 Mesaj
16 Kasım 2007; 9:30:55 

Nokia E65 modelinde malesef Hard-Format mümkün değil...
*#7370# yaparak fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.
quote:

Orjinalden alıntı: mefsey

beyler benim telim nokia E65 ama format atamiyorum hic bi turlu yemiyor daha once bu sekilde en az elli telefona format attim ama bunda yemiyor ne yapmaliyim acil yardim lutfen... he bide formati telefon msjlari acmiyor okuyamiyorum diye atmak istedim belki duzelir diye mesajlara giriyor gelen kutusunada giriyor ama gelen msj acmiyor gonderdigim msjida acmiyor ama gorebiliyorum ne gonderdigimi ve ne geldigini sizce ne yapmaliyim.... pls yardimmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan. -- 16 Kasım 2007; 9:31:44 >

2547 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ARIKAN
26 Kasım 2007; 11:30:45 

YIDIZ KARE 7370 KARE TELEFON AÇILIP KAPANACAK AMA ŞARJFUL OLACAK VE HAFIZA KARTINI ÇIKARTMALISIN KOLAY GELSİN

SİVAS----KABARTEY---BALKAR

2547 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ARIKAN
26 Kasım 2007; 11:33:30 

HART FORMAT YANLIZCA6600-6680 66 SERİLERİ VE DE N SERİSİNDE OLUR YANİ S60LARDA S40 LARDA YAPILMAZ ONLARDA YANLIZCA FAB.AYARLARINA DÖNÜLÜR...SEVGİLER

21 Mesaj
9 Aralık 2007; 16:32:07 

arkadaslar eger basili tuttuktan sonra hemen aciliosa telefonunuz bilinki format atmissinizdir...
pin kodunu girin eger size ulke sehir tarih falan soruyorsa atmissinizdir;)

1 Mesaj
29 Temmuz 2008; 13:11:47 

quote:

bu işlemin tel. açıkkenmi yapılması gerekiyo kapalıykenmi? benim tel.N70 güvenlik kodunu 5 kere yanlış girdiim için kilitlendi dediiniz işlemleri yapıyorum hala güvenlik kodu soruyo yanlış yapmamdanmı kaynaklanıyo? yardımcı olabilirmisiniz?

1312 Mesaj
10 Ocak 2009; 16:21:49 

quote:

Orjinalden alıntı: ARIKAN

HART FORMAT YANLIZCA6600-6680 66 SERİLERİ VE DE N SERİSİNDE OLUR YANİ S60LARDA S40 LARDA YAPILMAZ ONLARDA YANLIZCA FAB.AYARLARINA DÖNÜLÜR...SEVGİLER

Bu S40 serilerine fabrika ayarları dışında bir format var mı? kabloyla falan bilgisayara bağlayıp bir çözüm yolu olacaksa çok sevinecem... araştırıyorum ama internette her yerde hep S60 yani symbian serisi için format atma açıklamaları var...

6649 Mesaj
10 Ocak 2009; 17:29:49 

Şunu çok merak ediyorum;

Hard format ile Soft format arasında birisi açıkken diğeride kapalıyken yapılması haricinde hiç fark varmıdır. Yani Hard-Soft format olmasıyla ilgili telefon farklı bir işlem yapıyormu donanım yada yazılım olarak.

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

5761 Mesaj
11 Ocak 2009; 4:08:29 

Soft formatta ROM' a (sistem dosyalarına) hiç dokunulmamış oluyor. Telefon sadece fabrika ayarlarına dönüyor.

Hard formatta ise sistem dosyaları yani ROM tamamen silinip tekrar yükleniyor.
Bildiğim kadarı ile fark bu.

153 Mesaj
17 Eylül 2009; 15:43:05 

ben har format atsam acaba telefona bişiey olur mu benim telefon yurt dısından geldi ve sım kilidi falan kırıldı dil yüklendi bunun bi sakıncası olur mu

4197 Mesaj
2 Ekim 2009; 2:03:25 

hard format atınca sürüm eskiye döner mi?yani yeniden versiyon güncellemek zorunda mı kalırız, yoksa vâr olan sürüme bişi olmaz mı?

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

699 Mesaj
2 Ekim 2009; 11:09:31 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

hard format atınca sürüm eskiye döner mi?yani yeniden versiyon güncellemek zorunda mı kalırız, yoksa vâr olan sürüme bişi olmaz mı?

en son hangi güncelleme yüklendiyse oraya döner. yani tekrar güncelleme yapman gerekmez

1 Mesaj
18 Şubat 2010; 17:08:02 

n80 bi telefonum var telefonu bilgisayara bağlamıştım virüs girdi şimdi telefonu açınca yarısı beyaz yarısı bozuk gösteriyor hiç bi şey anlaşılmıo ne yapmayalıyım acil cevap *3 yes açı dendimde olmadı çok aciiiiilllllllllllllllllllll

1934 Mesaj
18 Şubat 2010; 17:11:50 

Hard format atinca yukledigim ovi maps , opera ve duvar kagitlari ' zil sesleri hepsi gidiyor mu?

Dh 2006 Üyeleri

4197 Mesaj
18 Şubat 2010; 18:25:06 

quote:

Orijinalden alıntı: mekayp

n80 bi telefonum var telefonu bilgisayara bağlamıştım virüs girdi şimdi telefonu açınca yarısı beyaz yarısı bozuk gösteriyor hiç bi şey anlaşılmıo ne yapmayalıyım acil cevap *3 yes açı dendimde olmadı çok aciiiiilllllllllllllllllllll

valla virüs ekranı bozmaz diye biliyorum..sizin ekranda bi problem var galiba

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

269 Mesaj
9 Mart 2010; 18:23:36 

arkadaslar 2. el n95 aldım, telefonun açışında yığın hafızada güvenilmeyen yazılım bulundu diye bir uyarı veriyor, bende bu sayfada anllatıldığı gibi * 3 yes ve açılış tuşarına aynı anda basarak hard format ettım, telefonun ayarları ingilizce falan oldu sanırım doğru bir şekilde yaptım işlemi ama yine açılışta yığın hafızada güvenilmeyen yazılım bulundu şeklinde uyarı alıyorum, ne yapmam gerekir nedir bu uyarı sizce?

2547 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ARIKAN
9 Mart 2010; 18:53:27 

HAFIZA KARTINI BİÇİMLENDİR...HİÇ BİR ŞEYİ KALMAZ...KOLAY GELSİN

329 Mesaj
19 Ağustos 2011; 19:13:19 

nokia c3-01 telefonu olan arkadaşım var telefonu tam olarak nasıl formatlarız. medya oynatıcı açılmıyor

RUHUMUZ OLMADAN SADECE BİRER MAKİNEYİZ
Alfa Romeo Giulietta 1400cc 170 bg

445 Mesaj
21 Ağustos 2011; 15:00:59 

arkadaşlar ben hard format attım ve N86 model telefonumdaki N-gage oyunları programı gittim artık onları trialde olsa oynayamıyorum. N-gage programını nasıl geri yükleyebilrim ?

37 Mesaj
24 Ocak 2012; 23:36:40 

Öncelikle symbian işletim sistemli telefonlarda fabrika ayarlarına dönmeyi formattan saymazsak-ki saymıyoruz 2 tür format vardır.

hart format ve soft format.

Hart format bilgisayarınızın yazılımını baştan yükler. Virüsten kurtulmanın en kolay ve güvenilir yoludur. Tabi hafıza kartınızda virüs yoksa. Çünkü sadece C yani telefon hafızasına format atıyoruz. Formattan önce rehberinizi sim kartınıza yedekleyin. mesajlar telefona hafızasındaysa ki hızlı olması için telefon hafızası tercih edilir. silinecektir dikkat.

Formta işlermi şu şekildedir:tıklayın

25 Mesaj
22 Ocak 2013; 11:45:43 

benim Telefonun Lg300 telefonun dokunmatik telefonumda yes , geri , no tuşları var ve üsttede açma / kapama tuşu var bu telefona nasıl hard format atıcam lütfen yardım edin :(

1 Mesaj
30 Mart 2013; 15:46:40 

hepsine bir basmıcaz heralde ya telefonumun yazlımlarını sildimkapandı açılmıyo yaa daha ilk telefonum bişi olursa almazlar telefon

2 Mesaj
2 Eylül 2013; 14:49:23 

ilk önce power+ses açma tuşuna tıkla açıldığında sadece ses açmaya tıkla önüne seçenekler gelicektir gelmese 1-2 kere ses açma kapamaya tıkla geldiyse söyleyeyim orası dokunmatik değildir ses açma tuşuyla sonunda reset yazan yere gelip bir kere powera tıkla önüne seçenekler gelcek bu sefer yese gelip powera tıkla 5-10 dk bekle açılacak ve reset açmış halde olacak anlattığım şey sadece android tablet ve andrid telefonda olur teşekkürler

7624 Mesaj
2 Eylül 2013; 18:57:11 

S60 için ses veya başka bir tuş olayı yok sanırsam. Direkt 7370 kod ile yapılıyor:

http://developer.nokia....to_format_an_S60_device

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » hard format tam olarak nasıl atılır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359