Şimdi Ara

Tesla Model 3 hakkında her şey: Otomobil dünyasının yeni yıldızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'nın yeni nesil elektrikli otomobili gerek tasarımı gerekse de teknolojileri ve fiyatı ile otomobil endüstrisinde dengeleri değiştirmeye geliyor, en azından Elon Musk'ın açıklaması bu yönde. Peki Tesla Model 3 nasıl bu kadar iddialı olabiliyor, tüm detaylar videomuzda.

• Türkiye ye gelirse elektrik fiyatları uçar gibi geliyor.

• Model S elden geçirip küçültselerdi daha iyi olurdu. Yeni tasarımı ben pek beğenmedim, zaten büyük ihtimal o tasarım da biraz değişecek (gösterilen modeller birbiri ile tıpatıp aynı değil, mesela kapı kulpları bir tanesinde düzdü). Model S den daha sportif ama içi de bir o kadar kötü.

• Beyler bu elektrikliya bizden kaçak kullanim vergisi almasinlar
  • İnsan görünce işte araba dediğin bu diyor ilk tepki olarak.

Yalnız Tesla'yıda tebrik etmek lazım. Bu kadar tutmuşsun pahalı arabalarını peynir ekmek gibi alıyorlar ve sen tutup daha ucuza araba yapıp herkesin satın almasını sağlayacağım diye gaza geliyorsun. Firmaların yapmasını umduğumuz hoş hareketler bunlar.

Apple gibi ben zaten en iyisiyim mecbur beni alacaklar gazına gelip de insanlara pahalı cihazları sunup alan alsın yapmadı Tesla...

Edit: Bu arada fiyat araştırması yaparken Amerika 42-43 bin dolar olan BMW i3 ülkemizde 148.000 TL'den satılıyor. Fazla detaya girmeden 35.000'lik Model 3 ile orantılarsak 120.000 TL yapıyor. Passat parasına benzin derdi olmayan (özellikle ülkemizde ki petrol fiyatları düşünülünce) kendi kendine gidebilen son teknoloji görenin ağzını "cidden" açık bırakacak bir arabaya sahip oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 5 Nisan 2016; 18:31:26 >
  • Araçların tasarımları hoşuma gitti.
    Model S ve Model X yanına E gelemedi SEX olamadı bari L gelseydi SLX olsaydı
  • Kürsel güçler patentine izin vermiş mi ?

Bunun için bunca zaman niye beklenildi

Petrol fiyatlarndaki düşüş kokuyu önceden alan baronların çıkışı mıydı ?

Elektrik enerjiside doğalgazdan yada petrolden üretilcekse o zaman ne anlamı kaldı

Amacım eleştirmek değil çok geç kalınmış bir uygulama zararından neresinden dönülse kardır.

Sonuçta evin çatısında elektrik üretilebilir fakat herkes evin bahçesinde petrol çıkaramazdı yani bi nevi umut var
  • 200k tl'ye bunu alana kadar konvansiyonel alternatifleri degerlendirmek daha mantikli, tr icin daha 4-5 seneye ihtiyac var..

• ya bu videoyu ben neden açamıyorum acaba? çıldıracağım. yok mu bunun youtube'da videosu falan? oradan ekleseniz ya, kendi sitenizden ne video açılıyor, ne fotoğraf...

• Bakalım Türkiye gelse vergiler ve distribütörler ile bunu iki katı fiyata satarlar yorumunu ilk kim yapacak

Araba ortadaki ekran hariç gayet iyi bence. Ama ekran çok kötü. Ortaya daha küçük bir ekran koyup direksiyon arkasına ikinci bir ekran konulabilirdi. Ne gerek var bu kadar büyük ekrana anlamıyorum. Bu haliyle bile yanına yaklaşan rakibi yok henüz. Daha önceki modellerde olduğu gibi çıkana kadar tasarım değişebilir ayrıca.

• Monitörü söküp buraya takmislar. Ne aşağılık bir konsol! Ekranın konsola entegre olması gerekir. Bunda emanet gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Bakalım Türkiye gelse vergiler ve distribütörler ile bunu iki katı fiyata satarlar yorumunu ilk kim yapacak

Araba ortadaki ekran hariç gayet iyi bence. Ama ekran çok kötü. Ortaya daha küçük bir ekran koyup direksiyon arkasına ikinci bir ekran konulabilirdi. Ne gerek var bu kadar büyük ekrana anlamıyorum. Bu haliyle bile yanına yaklaşan rakibi yok henüz. Daha önceki modellerde olduğu gibi çıkana kadar tasarım değişebilir ayrıca.

Bana göre de o ekran çok egzantirik geliyor güzel bir olay yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi elinize sağlık her şeyi çok güzel özetlemişsiniz. Bu arada ön sipariş 180 bin olmuş buda tam 7.5 milyar dolar. Adam 2 sene sonraki araba için 7,5 milyar dolarlık sipariş aldı.. Bu arada bu aracı çok beğendim. Biz hala 4 cam elektronik cam derdinde yada cruise control derdinde iken 35 bin dolara bu kadar hızlı gidebilen otonom araç bedava.

• Türkiye ye sanırım 120-130 bin lira civarı gelir bu araba. Param olsa direk tercih ederim. Passat mı model 3 mü :D

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

200k tlye bunu alana kadar konvansiyonel alternatifleri degerlendirmek daha mantikli, tr icin daha 4-5 seneye ihtiyac var..

200k olacağını hangi hesapla yaptın panpa ?

• Lafa gelince dünyadaki en akıllı canlı, İnsan diyoruz ve böbürlenip duruyoruz, ama işin aslı,

insanlık medeniyetinin bugün geldiği noktayı Arşimet, Newton, Öklid, Einstein, Ömer Hayyam... (ve isimlerini yazamadığım) topu topu bir kaç bin insana borçluyuz.

Ve Elon Musk'ta bu bir kaç bin insandan biri olmayı şimdiden başarmış gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 3 Nisan 2016; 22:05:13 >
  • S3X sübliminal daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

S3X sübliminal daha iyi

Boşlamayalım birader

• Hoş.

• Forum üzerinden videoları tam ekran açamama sorunu bi tek bende mi acaba, başka bu sorunu yaşayan var mı? donanimhaber.com üzerinden izlemek zorunda kalıyorum
    (tarayıcı firefox)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.