Şimdi Ara

Center hoparlör tavsiyesi (MA BX6 + VSX 520)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ev sinema sistemim Monitor Audio BX6 front ve Pioneer VSX 520 amfiden oluşuyor, 2 adet surround hoparlörüm ve pek haz etmediğim eski bir pioneer center hoparlörüm var.

Center'ı yenilemek istiyorum. Tek istediğim berrak ve doğal konuşma sesleri elde etmek. VSX 520 sürebilsin şimdilik, ama ileride VSX 930 tarzı bir şeye çıkmayı düşünüyorum. BX6'ları da sürmez tarzı yorumlar aldım fakat VSX 520'nin torkundan memnunum. BX6'yı sürdüğü kadar sürebilsin center'ı da, bana yeter.

Tabii ki ikinci önceliğim de BX6 frontlar ile uyumlu ses çıkarması.

Center düşüncelerim;

Monitor Audio BX Center ( BULAMADIIIM HİÇBİR YERDE ! O YÜZDEN BAŞKA CENTER ARIYORUM! )
    Polk CS10 (kimse bir şey söylemezse, almayı düşündüğüm hoparlör)
    Dali zensor vocal
    Yamaha NS-444
    Magnat Shadow Center
    Klipsch R-25C
    JBL ES25C
    ...
    ..

Son bir hatırlatma; BX6'nın cross-over seviyesi ile aynı olmalı mı ve olmazsa kulağımı tırmalama gibi bir problem yaşar mıyım, denemiş olan arkadaşların yorumlarını merak ederim. Veya BX6'lar 8ohm, alacağım center 6ohm olursa bir sorun çıkartır mı?

Teşekkürler şimdiden...

• Monitor Audio Bronze Bx Center
    İlan No: 283725657
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-monitor-audio-bronze-bx-center-283725657/detay
    Bu center formdan şenol1979 nickli arkadaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    ses sistemim siyah maalesef, yoksa almayı düşünürdüm...
  • günceldir...
  • Center ile ön hoparlörler aynı seriden olmalı aksi taktirde harmonik bütünlük yakalamak imkansız. Keza arkaların da aynı olması gerek ama bu üçlü daha önemli...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crimsonrivers

ses sistemim siyah maalesef, yoksa almayı düşünürdüm...

Selamunaleykum.

Üstünü siyah folyo ile kaplayabilirsiniz. Hatta Şenol arkadaşımızın elinin bu işlere yatkın olduğu aklımda kalmış. Bir rica edin bakalım...

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    bence de öyle, işin matematiği bunu gösteriyor.
    fakat frontları ve center'ı farklı kullanıp memnun olan o kadar çok insan var ki, "acaba yanlış mı biliyorum" diye sorguluyor insan kendini
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    türkiye distrübitörü değişmiş, yeni distrübitör ile görüştüm. nisan sonu getirebileceklermiş, yani BX center bulabiliyorum şu an.
    fakat BX center için çok fazla inceleme / yorum bulamadım internette. az var, fakat onlar da gayet memnun olduklarını, sesin detaylı olduğunu fakat sadece bir miktar düşük olduğunu söylemişler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Monitor Audio Bronze Bx Center
    İlan No: 283725657
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-monitor-audio-bronze-bx-center-283725657/detay
    Bu center formdan şenol1979 nickli arkadaşın

arkadaşınız ise satış amacını sorabilir misiniz? memnun muymuş BX center'dan?
    alırsam sıfır almayı düşünüyorum, yani kendisinden almayacağım kesin. O yüzden gerçek düşüncelerini söyleyebilir :))
  • Hocam arkadaş o centeri tam kullanmadı bx serisini kuracaktı fırsat olmadı fiyatına göre iyi olduğunu söylemişti center sıfır zaten alıp almamak sorun değil orası size kalmış

• Bende Dali Zensor Vocal koavlıyorum ama 2. eline rastlamadım daha satanlar da sıfır fiyatı çekiyor.

Frontlar da Zensor 7, subwooferı kaldırıp 5.0'a geçmeyi düşünüyorum.
    Siyah olsa düşünebilirdim.. teşekkürler zaman ayırdığın için
    Tesekkurler ben de gordum 425 tl olan ilani satici ile iletisime gectim

Urunun kendi fotoarini gondermesini bekliyorum

• Ses sisteminizden iyi performans bekliyorsanız, muhakkak amfiyi değiştirin. Bütçe derdi yoksa pre-out çıkışlı bir AVR + uygun fiyatlı stereo amfi ile ön kulelerinizi besleyin, çok büyük fark görürsünüz.

Yazık olmuş o hoparlörlere VSX520
  • X-GeN X kullanıcısına yanıt
    ben de biliyorum sc-lx 5 veya 7 serisinden bir şey almayı ama bütçem yok şimdilik :)

fakat 6 ay -1 sene gibi bir sürede para ayırabileceğim. o zaman ya sıfır VSX-930 alacağım ya da risk alıp ikinci lx77-lx78 vs bir şey alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crimsonrivers -- 17 Nisan 2016; 15:55:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-GeN

Ses sisteminizden iyi performans bekliyorsanız, muhakkak amfiyi değiştirin. Bütçe derdi yoksa pre-out çıkışlı bir AVR + uygun fiyatlı stereo amfi ile ön kulelerinizi besleyin, çok büyük fark görürsünüz.

Yazık olmuş o hoparlörlere VSX520

merhaba,

önleri ayrıca bir stereo amfi ile besleme fikri baştan beri mantıklı geliyor ama +1 kumanda daha istemiyorum.
    avr'yi açınca stereo amfiyi de otomatik açmanın bir yolu var mıdır acaba? yapışık ikiz gibi çalışsınlar..
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    yamaha 663 e yamaha ax497 bagli sekilde kullaniyorum. ax 497 nin sesini tam orta kademeye alip 663 e otomatik kalibrasyon yaptim. 663 un fronttan gonderdigi kalibrasyon sesleri ax497 den gecip bx6 lardan diger hoparlorlere gore e?it cikana kadar kalibrasyon yapti 663 .sonrasy bu kadar....film izlerken tek yapmam gereken eger ax497 nin sesi yarida degilse önce yariya getirmek sonrasi tek kumanda sadece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    peki bu kalibrasyon, avr'nin sesini açarken veya kısarken dengeli çalışıyor mu? mantıken, mesela sesi kıstığınızda frontların sesi biraz daha "az" kısılıyordur gibi geliyor..

bir de stereo amfiyi aç kapa yapıyor musunuz yoksa avr açılınca onun da açılması için bir yol var mı?
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz gibi bir dengesizlik hissetmedim ben. Evet ben stereo ampliyi aç kapa yapıyorum . Ancak avr nin arkasındaki güç cıkış prizine stereo ampliyi baglayarak tek kumanda ile aç kapa yapabilirsiniz . Ben tercih etmiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.