Şimdi Ara

SAMSUNG A700H A7 (4G Fiyaskosu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

linkteki Samsung A7 model cihazı 9 Kasım 2015 te aldım ürün özelliklerinde hepsiburada sitesinde belirtilen özelliklerde cihazda 4g lte uyumlu olduğu belirtiliyor fakat 4g uyumsuz olduğu ortaya çıktı şuanda bu konu ile ilgili ne yapabilirim hepsiburadayla görüştüm 48 saat içerisinde dönüş yapacağız dediler lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

LİNK

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a7-16-gb-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMA7GR-G16

şebeke tercih menüsü

• Bu cihaz

A700H 3G destekliyor. LTE yani 4G desteklemiyor.

Ayıplı ürün satmış hepsiburada.

buyrun kaynak:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a7_duos-7132.php

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - A700YD, A700H

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - A700YD

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Bu cihaz

A700H 3G destekliyor. LTE yani 4G desteklemiyor.

Ayıplı ürün satmış hepsiburada.

buyrun kaynak:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a7_duos-7132.php

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - A700YD, A700H

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - A700YD

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps

Hepsiburada.com üzerinde satış yapan Mys adlı firmadan almış bulunmaktayız.Bu durumda muhatabımız Mys adlı firma mıdır yoksa hepsiburada.com mu?

• dh003 D kullanıcısına yanıt
    İkisi de sorumludur bence.

Önemli olan bu model için açıklamanın ne olduğu

Platform olarak HB sorumlu ilk olarak.
    Ürün model kodu ne ve kutusunda 4G veya LTE ibaresi var mı?
  • Çift hatlı olan modeli almışsın bunda zaten 4g desteği yok.
  • arkadaşlar bize 4gli ve tek hatlı olarak tanıtıldı cihaz çift hatlı seçme şansımız yoktu 4gli olduğu için aldık fakat 4gli olmayan çift hatlı modeli gönderdiler.Şuanda hepsiburadaya telefonun 4gli olmadığını kanıtladık şimdi hepsiburadaya gönderdiğim bilgileri hepsiburada satıcıya göndereceğini söyledi.ben hepsiburada yazışmaları çok uzun sürüyor ben şimdiden tüketici heyetine şikayetimi bildirdim.konuyla ilgili bilgisi olan varsa faydalı olabilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum.
  • UML kullanıcısına yanıt
    ürüne ait kutunun fotoğrafı

4g ve lte yazısı yok sadece wcdma yani 3g yazıyor.
    Bende eşime alırken aynı hataya düştüm j7 aldım 4g li diye. sonradan olmadığı ortaya çıktı satıp lg g4 aldım bir dahada samsunga bulaşmam yok tek simli yok çift simli cart curt ne alacağını şaşırtıyor insana.
  • MERHABA ARKADAŞLAR 1 HAFTADAN FAZLA SÜREN YAZIŞMA SÜRECİNDE HEPSİBURADA SON ATTIĞI MESAJLA ÇAMURA YATTI.

Cevap: Değerli Müşterimiz,

60189902 nolu siparişinizde yer alan Samsung Galaxy A7 16 GB (İthalatcı Garantili)-Altın-16 gb isimli ürününüz 09.11.2015 tarihinde oluşturan sipariş olup, dönem zarfında 4.5G uyumluluğu hakkında satışımız yer almamaktadır. 4.5G uyumluluğu 2016 tarihi ile işlemlerimize girmiş olup, ne yazık ki bu özellik durumunda telefon modeliniz yararlanamamaktadır.

Saygılarımızla.

BEN SİPARİŞ VERDİĞİMDE DE 4GLİ OLDUĞU YAZIYORDU BUNU EN BAŞTA YAZMADILAR İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYINCA ŞİMDİ BÖYLE DEDİLER.
    Dediğim gibi bende 4g li diye bakmıştım ilana sonra elimde bir belge yada ekran görüntüsü olmadığı için ilanda değişmiş. Yapacak bir şey yok dedim sattım kurtuldum hayır suç samsung ta farklı seri olarak çıkart insanları yanıltma.satış sözleşmesine bak mailindedir kesin orda 4g ile ilgili bir şey yazıyorsa değiştirmek zorundalar yazmıyorsa sim kart takılmasından dolayı devlet kararıyla ikinci ele düşüyor hiç bir hak iddia edemiyorsun.
    Sipariş verdiğinizde 4G yazdığını nasıl ispat edeceksiniz peki? Bir ekran görüntüsü aldınız mı?

Bir de arkadaşlar, en ufak bir cihaz aramasında bile internette phnearena.com , gsmarena.com adresindne lütfen gerekli araştırmalarınızı yapın.

Samsung'un DUOS olan cihazları 4G'yi desteklemiyor.

Yapacak çok da bir şey yok. Ha bir şey daha, 4G ile ahım şahım gelen bir şey yok. 3G'de kalın bence. Ben mesela 3G'deyim emektar Note2'im ile. Çok da iyi 3G. :)

[Züğürt tesellisi gibi oldu ama ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufjuke

Dediğim gibi bende 4g li diye bakmıştım ilana sonra elimde bir belge yada ekran görüntüsü olmadığı için ilanda değişmiş. Yapacak bir şey yok dedim sattım kurtuldum hayır suç samsung ta farklı seri olarak çıkart insanları yanıltma.satış sözleşmesine bak mailindedir kesin orda 4g ile ilgili bir şey yazıyorsa değiştirmek zorundalar yazmıyorsa sim kart takılmasından dolayı devlet kararıyla ikinci ele düşüyor hiç bir hak iddia edemiyorsun.

satış sözleşmesinde Samsung Galaxy A7 16gb Altın diye yazıyor.
    fakat faturada samsung galaxy a700h yazıyor yani satış sözleşmesinde belirtmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Sipariş verdiğinizde 4G yazdığını nasıl ispat edeceksiniz peki? Bir ekran görüntüsü aldınız mı?

Bir de arkadaşlar, en ufak bir cihaz aramasında bile internette phnearena.com , gsmarena.com adresindne lütfen gerekli araştırmalarınızı yapın.

Samsung'un DUOS olan cihazları 4G'yi desteklemiyor.

Yapacak çok da bir şey yok. Ha bir şey daha, 4G ile ahım şahım gelen bir şey yok. 3G'de kalın bence. Ben mesela 3G'deyim emektar Note2'im ile. Çok da iyi 3G. :)

[Züğürt tesellisi gibi oldu ama ]

ürünün tanıtım sayfasında 4gli olduğu yazıyor satış sözleşmesinde satılan telefonun 4gsiz olduğu belirtilmemiş sadece samsung galaxy a7 16gb altın yazmış model belirtmemiş ürün tanıtımında da 4gli olduğu belirtilmiş fakat model numarası belirtilmemiş 4g çok gerekli bence saniyede 5mb download yaptım 2gblık filmi 5dkda indirdim.Lenovo A7000 cihaz.

Ekran görüntüsünü al, hatta web sayfasını da kaydet bulunsun elinde. Tüketici hakem heyetine başvurmak için yazman gereken dilekçeyi turkiye.gov.tr den kolayca oluşturabilirsin, hiç vakit kaybetmeden hemen tüketici hakem heyetine başvur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufjuke

Bende eşime alırken aynı hataya düştüm j7 aldım 4g li diye. sonradan olmadığı ortaya çıktı satıp lg g4 aldım bir dahada samsunga bulaşmam yok tek simli yok çift simli cart curt ne alacağını şaşırtıyor insana.

3 kuruş ucuza alıcam diye sevinirsiniz atlarsınız bunun sorumlusu marka olur. Samsung ülkemize 4gli versiyonunu getirirken, ithalatçı firmayla getirilen ürün 4g siz versiyonu olarak gelir. 50-100 tl indirimler olabilirde. Daha fazla fiyat farkı varken bir kendimizi frenleyip bir sorgulasak. O zaman paramız cebimizde kalmış olur. Çok büyük ihtimal ucuz diye tercih ettiğiniz yerden aldığınız j7 yi aldığınız fiyatada satamayıp boşu boşuna zarar edip üzerine para koyarak g4 aldınız. Baştan g4 alıp yada samsung türkiye garantili j7 alsaydınız belki zararınız daha az olacaktı. Yanlış anlamayın sitemim size değil bir telefon satıcısı olarak sizin yaşadığınız konu üzerinden herkese. İnsanlar mağazaya geldiğinde neden bazı yerlere göre daha pahalı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ama nafile anca canı yanınca anlayacak ama iş işten geçmiş olacak.

• altug_unver A kullanıcısına yanıt
    3 kuruş ucuz mu arada en az 300 lira fark oluyor atlamak buysa her türlü atlarım.hepsiburadadan aldım g4 ü 1149(60 lirada puan verdi kartıma) liraya daha 10 gün önce.mağazaya gidip soruyorum 1650 lira.bende biliyorum yetkili servis garantili olmasının daha iyi olduğunu ama aradaki farka değer mi bence değmez.taksit varken senin dediğin gibi alıyordum ama bir anda o kadar para verince 100 200 500 lira fark çok geliyor.
  • yusufjuke kullanıcısına yanıt
    Tabiki insanın bütçesine göredir ama bence elektronik bir ürün için (tabi yine ürünün fiyatına da bağlı) 300 tl küçük bir rakamdır. G4 için demiyorum ama kapağı açılmayan ürünü ben tedarikçi garantili almam. Kasanın açılma yönetminden dolayı ama söylediğiniz kadar fiyat farkı varken. Örneğin şuanki fiyatları baz alırsak 1228 TL hepsiburada 1799 teknosa ciddi fiyat farkı var G4 gibi bir ürün için tercih edilebilir. Benim açıkçası baz aldığım mağazada yaşadım kipada migrosta yada çeşitli ithalatçı firma garantili ürünlerde 200 tl gibi rakam oynuyorken gidip tercih edilmesi.
    4G'yi çok parlattılar.

2 GB'lık filmi 5 dakikadi indirdin. Aferin o zaman.
  • Merhaba arkadaşlar konuyu takip edeniniz varmı bilmiyorum ama gelişmelerden haberdar etmek istedim.Bu Tüketici hakem heyetinin kararı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.