Şimdi Ara

iFixit, iPhone SE'yi parçalarına ayırarak cihazın tamir edilebilirlik puanını belirledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iFixit, iPhone SE'yi parçalarına ayırarak cihazın tamir edilebilirlik puanını belirledi

iFixit uzmanları bu kez iç bileşenlerini ortaya çıkarmak için kısa bir süre önce piyasaya sürülen iPhone SE'yi parçalarına ayrıdılar. Chipworks ekibi zaten iPhone SE'nin eski iPhone'larda kullanılan parçalarla geldiğini ortaya koyan benzer bir çalışma yapmıştı ancak yeni işlem bazı yeni detayları da ortaya koyuyor.

iFixit'e göre iPhone SE modelinde yer alan parçalar iPhone 5S'de kullanılanlarla birçok benzerlikler taşıyor. Cihazı parçalarına ayıran ekipteki uzmanlar, yeni 4 inçlik iPhone'un iPhone 5S'le aynı ekranı paylaştığını tespit ettiklerini söylüyorlar. Aynı zamanda iPhone SE ile iPhone 5S bileşenlerini değiştirerek çeşitli denemeler yapmış durumdalar. Özellikle, ekran, hoparlör, SIM kart tepsisi ve titreşim motorunun yerini değiştirdiklerini ve yapılan testlerde bunun gerçekleştirilebileceğini gördüklerini ifade ediyorlar.

iFixit ayrıca iPhone SE'nin 1560 mAh kapasiteyle gelen iPhone 5S'den daha büyük olmak üzere 1624 mAh kapasiteli bir pille donatıldığını iddia ediyor. Parçalarına ayırma işlemi iPhone SE modelinde iPhone 6S'dekine benzer bir kamera modülü kullanıldığını bir kez daha doğrulamış oldu. Ekip ayrıca iPhone SE'nin bazı bileşenlerinin su geçirmezlik özelliğine sahip olduğunu bildiriyor. İşlem, Apple A9 APL1022 SoC dahil olmak üzere Apple tarafından iPhone SE'de kullanılan bazı modüllerin de listelenmesini sağladı. Bunları şu şekilde sıralanıyor:

- SK Hynix 2 GB LPDDR4 RAM

- Qualcomm MDM9625M LTE Modem

- Qualcomm WTR1625L RF Transceiver

- Qualcomm QFE1100 Envelope Tracking IC

- Skyworks SKY77611 Quad-band Power Amplifier Module

- Toshiba THGBX5G7D2KLDXG 16 GB NAND Flash

- Broadcom BCM5976 Touchscreen Controller

iFixit iPhone SE'ye tamir edilebilirlik puanı olarak 10 üzerinden 6 verdi.

iFixit, iPhone SE'yi parçalarına ayırarak cihazın tamir edilebilirlik puanını belirledi 

• Bataryanın üstüne elma koyarak çok büyük ar-ge yapmışlar

• Lg de söylemişti eski teknolojileri kullanıyorlar diye

• Bu SE çok karlı oldu apple için çok az arge ile ortaya ufak ama iyi bir cihaz çıktı

• Sökmüşken o ön kamera yerine adam gibi bir şey taksaydı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

Bu SE çok karlı oldu apple için çok az arge ile ortaya ufak ama iyi bir cihaz çıktı

çok az değil, resmen hiç arge yok(ön kamera dahil)
  • 5s i parçalasaydılar ,kasa aynı değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'ı tebrik ediyorum. Iphone SE tamir edilebilirlik konusunda Apple'ın rekoru olmalı. Ne yalan söyleyim, Apple'dan tamiri bu kadar kolay telefon beklemiyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama adamlar haklı bir konu da telefon değiştirmek istemeyenler veya yeni satın almak istemeyenlerin ilgisini çekti diye

• joven kullanıcısına yanıt
    6S ten hızlı çalışıyor You Tube den bakabilir herkes. Ben de beklemiyordum bu kadar. 6S'im olsa bozulurdum.

• Evet ondan zaten Bişey demedim ki ben. Sızıntılardan bunu beklemiyordum sadece yani ondan dedim. Yoksa anlatmaya çalıştığın olayları biliyorum

• joven kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten İphone un ekranının sırıtmamasını hatta büyülüymüş gibi görünmesini sağlayan olay Retina ekran. En parlak Super Amoledden bile o zevki alamıyorum.

• Çıksada alsak.

• Yedek parçası da ucuz.
  • valla arkadaşlar apple sağolsun hakikaten...fenalık geldiydi 5 inch telefonlardan , android cephesinde 5 inch altı adam akıllı sony z compact serisi var ve bir de samsung a3 serisi.başka var mı bilmiyorum...

iphone se sayesinde diğer firmalarda 5 inch altında keramet var diye model geliştirirler şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

6S ten hızlı çalışıyor You Tube den bakabilir herkes. Ben de beklemiyordum bu kadar. 6Sim olsa bozulurdum.

Yani ekran çözünürlüğü o kadar düşük ki abilerini tokatlıyor.

• iphone 5s'e donanım güncellemesimi gelmiş.şimdi elinizde ip5s varsa anakartını 2.el olarak satın,ipSE anakartını internetten satın alın ve cihazınıza takın,yeni iPhonunuz hayırlı olsun.Çinliler yapmıyor bukadar be Apple
    Sıfır işçilik yeni bir iPhone.
    Adamlar resmen ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyduklarını kanıtladılar halen bunlardan alışveriş yapan var.yazık.

(Not Yukarıda yazdıklarımı denemeyin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 2 Nisan 2016; 1:41:49 >
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Apple seneye ip7 de amoled ekran kullanınca:Yok artık bu sene Epıl resmen devrim yapmış bu nasıl kaliteli ekran kardeşim.

• Yok ya ben apple in geriden geldiğini kabul ediyorum zaten :d

• quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

iphone 5s'e donanım güncellemesimi gelmiş.şimdi elinizde ip5s varsa anakartını 2.el olarak satın,ipSE anakartını internetten satın alın ve cihazınıza takın,yeni iPhonunuz hayırlı olsun.Çinliler yapmıyor bukadar be Apple
    Sıfır işçilik yeni bir iPhone.
    Adamlar resmen ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyduklarını kanıtladılar halen bunlardan alışveriş yapan var.yazık.

(Not Yukarıda yazdıklarımı denemeyin)

Ortada zaten begenilen bir tasarim varken isitip isitip onune koyma tabiri hicte yerinde degil.

O tasarimi hala begenen bi kitle varken sony nin yillardir ayni tasarimi kullanmasina, htc nin bilmem kac nesildir vazgecmedigi cercevedemi htc yazisindan sonra onu kaldirmasina ragmen hala vasat olan ekran kasa oranina deginmeyinde en cok tutulan kasa olan 5s kasasina isitilip isitilip onumuze konuyor diyin.

Almayin o zaman

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.