Şimdi Ara

Passat B8 DSG'li ilk çalıştırmada gelen metal metale sürtme sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç Pde çalıştırırken devir 1200-1400 e çıkıyor ve araç titremeye başlıyor. Hafifçe gaz verince vites kutusunun orda metal metale sürtme sesi geliyor.Dye alıp gidince ses kesiliyor.Tekrar stop edip çalıştınca gelmiyor.
    Servise sordum bulamadı.Bana devir yükselmesinin normal olduğunu benzinden gelen parteküllerin atılması için ilk çalıştırmada bazen araç kendi kendine devri yükseltip daha sonra düşürdüğünü söyledi.
    Fakat gaz verince sürtme sesini bulamadı.Her zamanda yapmıyor.Soğuk-sıcak olmasıda etkilemiyor.

Var mı bilgisi olan ???

video eklendi
    https://www.youtube.com/watch?v=6gl2YhT91yY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 31 Mart 2016; 13:07:13 >

• Video çekip atarmısınız. Bir arkadaşın aracındanda helikopter sesi geliyodu. Vw opsiyonları arttırmış helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pasa_ kullanıcısına yanıt
    Aynı arkadaş hocam .

Bu arada helikopter sesinin kesilmesine sevindim insanın bir hevesle aldığı birşeyde böyle sorunlar çıkması gerçekten çok üzücü ne kadar dünya malı olsada kafaya takmadan olmuyor.

Ses yeni mi başladı yoksa baştan beri varmıydı?
  • O arkadas buydu zaten.ugultu sorununuz cozuldu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 31 Mart 2016; 12:32:25 >
    Videosu var ama yutube yüklemedim. Videodan tam belli olmuyor dur bi yükleyeyim belki duyarsınız
    evet Doğuş yeni bir opsiyon ilave etmiş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 31 Mart 2016; 12:37:25 >
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Lastikleri dün değiştirdiler.
    açıkcası arabayı dinlemeye korktum.Akışına bıraktım.
    Eğer dikkatli dinlersem kesin sesi duyarım pisikolojimi bozdu çünkü :)
  • Hocam bende b8 passat kullanıcısıyım ama manuel şanzıman :) O yüzden yardımım dokunmaz fakat bir önerim var, passattürkiye forum sayfasına derdinizi yazın orada bolca b8 passat kullanıcısı mevcut en nadir görülen hataları bile yaşayan insanlar var. Bence benzer konuyu orada da açın, muhtemelen yönlendirmeler olacaktır.

Bu arada servis sorun hakkında bir şey mi bulamadı yoksa bahsettiğiniz sesi duyup çözüm mü bulamadılar. ?
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Hocam sesi duyamadılar.
    Sesi duysalar kesin DSGyi elime verecekler :)
    video eklendi
    https://www.youtube.com/watch?v=6gl2YhT91yY
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Hocam sesi duyamadılar.
    Sesi duysalar kesin DSGyi elime verecekler :)

ah şu dsg ah, sırf bu yüzden aracı manuel şanzıman aldım :) Konforu rahatlığı çok ayrı fakat sıkıntısı çok baş ağrıtıyor kafa hep orada takılı kalıyor :)
    Hocam gördüğüm kadarıyla titiz bir kullanıcısınız, keşke dsg almasaydınız.

Eğer ses başta yoktu ve şimdi istikrarlı şekilde olmaya başladıysa servis dışında çözüm bulmayın, bırakın onlar uğraşsın.
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Eğer ses sıklıkla gelmeye devam ederse bırakacam aracı servise zaten. Bu gidişle bu yaz çıkmadan elden çıkaracam

• sizdeki metal sesi dsg ye özgü şangırtı dediğimiz ses olabilir fakat titreme iyiye işaret değil bu km'deki bir araçta.Aracınızı kafanıza takmadan kullanmaya devam edin,sorun çıkarsa servise götürür işlem yaptırırsınız.lastik sesinden kurtulmuş olmanıza sevindim.
  • abi samsunda mısın?
  • Tupte de ayni sorun oluyor mu ?

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun tekrardan. Ne cektınız şu arabadan ya.

VW nin bir reklamı vardı ona benzettim '' Daha sorunlusunu yapana kadar en sorunlusu bu'' olsa daha iyi bir slogan olurdu.
  • Daydreamer55 D kullanıcısına yanıt
    İstanbuldayım ama samsunluyum

• hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam
    Eşimlede konuştum yaz sonu satabilirim

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Her zaman yapmaması enteresan

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Hocam araç benzinli yeni daha

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Her zaman yapmaması enteresan

Dediğim gibi sorun devam ederse video cekerek servise izlettirin.dilerim aracinizla ilgili baska sorun yasamazsiniz.forumda arabanin uzerine sticker cekip sikayet edenin konusu var.buraya gelipte size arabanizla ilgili sorunu cozme surecinde dalga gecer gibi yaklasimlarda bulunan fanboylara takılmayın.binlerce lira para odediginiz malin arkasinda durulmalidir,cirkefligi sineye cekmeyin.
    Burda insanlara sorunlu araclari allayip pullayanlar sorun ciktiginda uyeyle maytap geçiyor utanmadan.Allah korkusu tasimak lazim,kul hakkıdır.
    Ben seviyesiz mesajları muhatap almıyorum,size de aynini öneririm.o ses konusundada uyemize yapici davrandim en bastan itibaren,fakat uzulerek goruyorum ki uyemize pinpirikli vs diyen yaklaşımlar yapılıyor.hos dsg almayan sizofren paronayaktir deyip arizayi gorunce banane kardeşim beni cagirmayin diyenler haliyle bu uslubu kullanir,sasirmamak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 31 Mart 2016; 21:04:46 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.