Şimdi Ara

270 Milyon kullanıcıya ulaşan Windows 10'un büyük güncellemesi yaz aylarında yayınlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 270 Milyon kullanıcıya ulaşan Windows 10'un büyük güncellemesi yaz aylarında yayınlanacak 
    ABD'li yazılım devi Microsoft, Build 2016 etkinliğinin açılış konuşmasında Windows 10'a ilişkin yeni rakamları paylaştı. Geçtiğimiz yılın yaz dönemlerinde yayınlanan işletim sistemi bir yılını doldurmadan 270 Milyon kullanıcıya ulaştı. Rakamın bu seviyeye gelmesinde kuşkusuz Windows 7 ve 8'den ücretsiz geçiş yapılabilmesinin rolü de büyük.

Konferansta Windows 10'un Windows 8'e kıyasla daha hızlı şekilde yaygınlaşmasının altı çiziliyor. Şirketin açıklamasına göre yeni işletim sistemi en hızlı şekilde benimsenen Windows sürümü olmayı başarmış. Microsoft'un amacı ise Windows 10'un kullanıcı seviyesini 1 Milyara taşımak. Yönetici Terry Myerson da etkinlik sırasında yeni veya eski bilgisayara sahip olanları, ve hatta Mac bilgisayar kullanıcılarını da platforma davet etti. 

270 Milyon kullanıcıya ulaşan Windows 10'un büyük güncellemesi yaz aylarında yayınlanacak 
    Kullanıcıların Windows 10'da 75 Milyar saatten daha fazla zaman geçirdiği ve işletim sistemine özel olarak üretilen ürün sayısının 500'ü aştığı da etkinlik sırasında dinleyenlerle paylaşıldı. Merakla beklenen ve Redstone kod adıyla bilinen büyük güncelleme ise Build 2016 sırasında "Yıl dönümü güncellemesi" olarak anıldı. Bu isimlendirme güncellemenin Windows 10'un çıkış tarihiyle benzer dönemlerde (Temmuz ayı) yayınlanacağına işaret ediyor.

Görseller ; The Verge 

• Windows 10 pişmanlıktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dreamspark'a eklesin yarın ulaşır 1 milyara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 31 Mart 2016; 8:47:53 >
  • Windows 10 yüklemedim. Kullanan arkadaşlardan ooo mükemmel diyende duymadım. Windowsun ara ara bildirimde çıkan windows 10 yükle demesinden de sıkıldım!

• Başka kullanılacak sistem yok olsa bak bakalım 270+m yakalıyorlar mı. windows da yaptığım herşeyi farklı bir işletim sisteminde yapayım hemen bırakırım. Zaten adam notebook alıyor mecbur 10 ile geliyor bu başarı değil mecburiyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 31 Mart 2016; 9:47:43 >
  • neredeyse ciktigi günden beri kullaniyorum. öyle büyük bir problem yaşamadim hatta hic problem yaşamadım win 10 ile. tek sıkıntı otomatik güncelleme. onu da bir şekilde minimize edebiliyorsunuz.

bazı arkadaslarin herseyi dramatize etmesine bir anlam veremiyorum.
    diger yandan win10 da büyük bir fark hissettim mi hayır. büyük bir eksiklik hissettim mi hayır...

• Dreamspark'ta var hocam.
  • Merakla bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankasr13e

Dreamspark'ta var hocam.

Microsoft for Academic Institutions üyeliği bulunan okullarin bazi bolumlerindeki ogrencilere veriyorlar sadece. Win8.1 gibi her uni ogrencisine açık değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben memnunum Windows 10'dan. 8 ve 8.1'den çok daha iyi.

• ücretsiz güncelleme için son gün ne zamandı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ücretsiz güncelleme için son gün ne zamandı ?

29 Temmuz diye hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ücretsiz güncelleme için son gün ne zamandı ?

29 Temmuz diye hatırlıyorum

sağolasın , daha varmış
  • Windowss 7deyim ben hala, bugüne kadar bir sorun yaşamadığım için 10a geçmeye gerek görmedim, sorun olmadığı sürece 10olmuş 15olmuş pek ilgilendirmiyor beni :)
    Durduk yere dertsiz başa dert almayalım :)

Birde o eski klasik windows tasarımı daha çok hoşuma gidiyor benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 31 Mart 2016; 13:44:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk günden bu yana kullanıyorum. aman aman bir yeniliği yok hatta uyumsuzluğu çok ( benim pc donanımına özel olabilir herkeste olacak diye bir kaide yok ) ssd olmasına rağmen 2 dakika açılış süresi var. ilk kullanıcı sürümünde bu süre 7-8 sn idi. arada kafayı yiyor ama diğerlerine göre nispeten daha stabil. en sn güncelleme ile sadece wirelessi arada kapatıyor sorun çöz dedikten sonra ( bazen bir kaç kere yapmam gerekiyor ) düzeliyr. geçmeyen .ok şey kaybetmez bence ( dx12 hariç benim ekran kartı desteklemiyor ama söylendiği gibi oalcaksa değer tabi ). Cortana türkçe değil , işletim sistemi uzun ve yoğun kullanımda formatlık hale geliyor yine.

• Nasıl daha hızlı. SSD olmayan PCde asiri yavas. Win7 daha hizli.

• allah belasını versin Windows onun. yüz kere kaldırdım sorunlu donanım mavi ekran hatası veriyor. Cihaz tasarruf modunda bile ısınıyor. Arayüz'de bir kaç iyileştirilemeyen bug var.

Yine kendi kendine kuruldu. Biraz bile saygıları yok kullanıcıya. Ulan istemiyorum. Nasıl kökünden kapatabiliriz bilen var mı Win 10 güncellemesini. 8.1'e son kez geri döneceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: experiment67

Windows 10 yüklemedim. Kullanan arkadaşlardan ooo mükemmel diyende duymadım. Windowsun ara ara bildirimde çıkan windows 10 yükle demesinden de sıkıldım!

Temmuzda ücretsiz yükseltme fırsatının sonlanması ile birlikte o bildirim de kaybolacaktır diye düşünüyorum.

• vall gelsin görelim :)

• Windows 10 10 numara.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.