Şimdi Ara

Toshiba, global tüketici dizüstü pazarından çekiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba, global tüketici dizüstü pazarından çekiliyor

Bilgisayar sektöründe son yıllarda yaşanan daralma, pek çok firmanın strateji değiştirmesine veya kritik kararlar almasına neden oluyor. Dizüstü segmentinin vazgeçilmez oyuncularından Toshiba, tüketiciye yönelik üretimi durdurduğunu açıkladı.

Toshiba’nın açıklaması sadece Avrupa ve ABD gibi global pazarları kapsıyor. Firma, anavatanı olan Japonya’da, son kullanıcıya dizüstü ürünleri satmaya devam edecek. Bunun haricindeki tüm enerjisini ise, Avrupa ve ABD’de kurumsal dizüstü modellerinin pazarlanması için harcayacak. Mevcut Toshiba dizüstü müşterilerinin veya yeni müşterilerin garantileri ise devam edecek.

Ayrıca Bkz.Intel Broadwell-EP işlemciler, ay sonunda geliyor

Toshiba, kurumsal taraftaki satışlarını Tecra ve Portégé markaları altında devam ettirecek. Ürün gamı içerisinde; Ultrabook modelleri, tabletler ve ikisi bir arada dizüstü modelleri yer alacak. Ayrıca ayrılabilir klavyeli DynaPad tablet serisi de yerini koruyacak. Toshiba ağırlıklı olarak üst seviyeye odaklanmayı planlıyor.

Firma yeni stratejisi ile, tüketici pazarına ayırdığı kaynaklarını kurumsal tarafa yönlendirmiş olacak. Diğer taraftan, üst seviye ürünlerin yüksek kar marjı sayesinde, büyüyen kar getirisi elde etmeyi planlıyor. 

• Güzel bilgisayarları vardı ama hatırlayanlar vardır laptoplarının üstünde "Türkiye için özel üretilmiştir" şeklinde etiket vardı bize 2. kalite gönderdiklerini açık açık yazmışlar. Unutmadan fiyatları çok pahalı oluyordu macbooklarla yarışıyordu hatta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten üzüldüm bu alanda benim gördüğüm donanımını hakkıyla çalıştıran laptop markalarındandı.Asus ve Toshiba dışındaki laptopların gözümde değeri yok.Diğerlerinin çoğu daha ısınma sorununu çözemediler çünkü.

• bu mesajı bir toshiba laptoptan yazıyorum iyiki de çekildin toshiba, gereksiz ve pahalıydın.

• Vay anasını bi toşiba kalmıştı şimdi o da çekildi :/

• Fiyatlarının düşmesini beklerken piyasadan çekiliyor.

• Mobil olayı laptopları çok kötü vurdu. Bakalım daha kimleri kaybedeceğiz.
  • ortalık iyice Çin hakimitine kalıyor. Çin gibi uyuyan devi uyandırdılar artık Çin i kimse durduramaz.
  • Sony'den sonra Toshiba da çekiliyor pazardan. Ortalık Tayvanlı üreticilere kaldı iyice.

• pc üreticilerinin top sektirdiği bir asya kaldı 5 10 sene içerisinde orasıda mobile geçişini tamamlayacak.

• Japonlarin son cirpinislari tek Sony kaldi herhalde o da Psye dua etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Güzel bilgisayarları vardı ama hatırlayanlar vardır laptoplarının üstünde "Türkiye için özel üretilmiştir" şeklinde etiket vardı bize 2. kalite gönderdiklerini açık açık yazmışlar. Unutmadan fiyatları çok pahalı oluyordu macbooklarla yarışıyordu hatta

O sanırım klavyeden ötürü öyle yazıyordu yoksa bir çok marka modelin ülkeye göre serisi olabiliyor zaten atıyorum xxxxxxtr gibi aynı paraya sattıkları şeyde 2.Sınıf malzeme kullanılacağına ihtimal vermiyorum olay çıkar öyle olsa

• Uzuldum... Eskiye dair ne varsa silinip gidiyor. Devir artik mobilite devri, kabul edelim.
    Gecen sene paraya kiyip super ozellikli bir oyuncu laptop'u aldim. Oyun oynayan birisi degilim ama grafik ozellikleri ust duzey, full hd ekranli, tuslari isikli vs vs bir bilgisayar alayim senelerce kullanayim diye dusundum. Bilgisayari aldim, bilgisayarmasama guzelce yerlestirdim, daha konforlu bir kullanim olsun diye klavye de bagladim. Fakat sunu farkettim ki isten eve geldigimde eskisi gibi gidip bilgisayarin basina oturmuyorum, koltuga uzanip telefondan internete giriyorum. Bilgisayari ofis belgesi duzenlemek veya isle ilgili bir seyler harici acmiyorum. Dokunmatik ekran gercekten konforlu.
    Icerik uretmiyorsak veya isle ilgili kullanmiyorsak pc'ler artik hantal kaldi malesef.

• Bu gidisle Lenovo tek kalacak fiyatlarida guzel

• Japonlar iyice dağıldı sony toshiba bakalım nasıl olacak 7 yıllık satellite a350 var yaşıyor hala :D fiyatları insani seviyelere getirseler çıkmalarına gerek kalmazdı bakalım sony nasıl kendini bitirecek malum ps4 çıkalı 3 yıl olmadan yeni kasa haberleri geliyor kullanıcıyı iyice keriz yaptılar.

• tecralar güzel cihazlar sanırım lenovo thinkpad e rakip olmak istiyorlar.

• Pc ölmeeeez; mobilin aynı güce ulaşmasına daha çooooook var. Ayrıca, pc'de yeni teknolojileri bekletiyorlar. İlk sırada bakırdan, ışığa geçiş var. Ana kartların iletişim alt yapısı bakırdan fibere geçecek. Cpu'lar mobil cpu'lar gibi olacak, düşük hızda ama çok sayıda çekirdekten oluşacak, gpu'lar cpu'lara benzemeye başlayacak; hem grafik hem de veri işleyebilir olacak. Henüz bu yetiyi tam kazanamadı gpu'lar. Çevre birimlerinin büyük çoğunluğu ortadan kalkacak (dokunmatik ekranı kastetmiyorum, çok kullanışlı değil-Özellikle oyun oynamada), lazer yansıtma klavye/mouse ve/veya el hareketleri ile kontrol.

• Herhangi bir inovasyon olmayan ürünleri asus ve lenovo nun yanında pahallı satılıyordu.Aynısını sony de yaptı battı.Bakalım ben hala piyasada uygun ideal windows tableti üreteni görmedim en yakını vivotab 8 ve Surface 3 tü.

• fiyatları oldukça pahalı rekabet edemiyorsan bulaşma...

• Harddisk ve flashdisk sektöründende çıktınmıydı tam süper olacak, böylece bi daha görmemiş olurum seni.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.