Şimdi Ara

Voyage Century Rehberi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.411
Cevap
1
Favori
110.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,diğer konuya bazı kendini bilmezs ve oyun oynamayı bile beceremeyen bir iki kişinin yüzünden kapattık.Ben insalara herhangi bir konuda bilgi verilen bir yerde illegal programlrın kullanılmasına karşıyım.Biz o kadrkafa patlatalım rehberler hazırlayalım.Sonra bir-iki yobaz çıkıp konuyu mahvetsin.Modlar gelmedi,dün kşam şikayet ettim mesajları fakat hala ne bir banlanma var ne bir şey.Olsun önemli değil.Bende konuyu taşımak zorunda kaldım.Artık bütün bilgi alışverinizi burada yapın Ve lütfen modlardan rica ediyorum Macro,bto vs programların linklerinin verilmesi veya sitede yayınlanması konusunda dha duyarlı olsunlar.Fazla uzatmadan Rehberimize berimize geçiyorum;

Evet İlk Önce Oyun İçin Enstantaneler ile başlıyalim hacim.Oyuna yeni başlayan arkadaşlar oyun hakkında aşağıdaki görüntüler hakkında bir nebze bilgi sahibi olabilirler;
    Yengeniz olur yanliş olmasin;
    http://img179.imageshack.us/my.php?image=manitasl1.jpg

Pehh...Hey gibi günler;

http://img442.imageshack.us/my.php?image=shipui4.jpg

Ölümüne Gsliyiz hocam;

http://img442.imageshack.us/my.php?image=ship1zf4.jpg

http://img442.imageshack.us/my.php?image=ship3ih3.jpg

Oyunda kimi zaman büyük hazinlerin peşine düşecek,kimi zamanda uçcuz bucanksız keşiflere gircekseniz.İşte benim en son bulduğum hazine yeri ve haritasi;

http://img442.imageshack.us/my.php?image=map1oq5.jpg

Bu resimleri zamanla ekliyeceğim şimdi önemli olan bilgiler arkadaşlar.İcraata geçelim;

Ne kadar ben burdan büyük bir "YUH" çeksemde Guilddeki arkadaşlarin bazen saçma sapan yerlere kaçan sorulari ve meslekler veya diğer oynanabilirlik ile ilgili sorunlarini Göz önünde bulundurarak Böyle bir rehber hazirlamyı uygun gördüm.Şimdi hemen başlıyalım nedir Voyage Century Oynamak için gerekenler;

1-Sabır.
    2-Ultima Online Deneyimi
    3-Kişisel Bilgisayar (!)
    4-Hazmetme

...Ve bunlara ek olarak kişide büyüme kompleksi olmamalı.Hemen oyunda yüksek lvl'li bir skille veya kocaman gemiye kavuşma arzusu olmamalı.Lütfen bu özelliklere sahip olmayan arkadaşlar ne bana ne de Guilddeki arkadaşlara Pm atsınlar.Yada tek başlarına oyunu oynasınlar.Ben Meslekleri ve oyundaki kafalara takılan soru işaretlerini gidereceğim.Bu yukarıdakiler kesinlikle Hakaret değil,Hakikattir.Onuda belirteyim hocam.

OYUNUN FULL HARİTASI

1- "Ya Ne oluyor hocam,napıcaz olay nedir?!" KOMPLEKSİ;

Evet oyuna İlk başladınız....Ne yapıcaz diye bağırmak yerine ilk önce oyuncu olmayı öğrenin,ondan sonra oyuna girin.Öğrendiğiniz zaman oyuna girebilirsinizOyuna girdiğinizde ilk önce sizi Bir Gemide başlatıyor.Benim tercihim burayı atlamanız ve oyunun içinde olayı çözmeniz. "Go To Birth Place " diyerek bu sahneden çıktığınızda sizi şehirde başlatıcak.Hemen Önünüzde Dikilmekte olan biladerle konusun.Karşınıza 2 tane seçenek çıkıyor.Üsttekine tıklayın ve burda durun.Burası oyun boyunca size yoldaşlık edecek sizi uzak diyarlara taşıyacak,ve deniz savaşlarinda sizinle birlikte yenilip,sizinle birlikte zafere gidecek "Gemi"nizi seçeceğiniz bölümdür.Karşınıza çıkan Şıklar Şöyle;

-Armed Ship
    -Mercanth Ship
    -Adventure Ship

Burada istediğiniz seçebilir,İster bir gemi yağmalayıp daha sonra ele geçirdiği malları şehirde yüksek fiyatlara satan bir savaşçi olabilir.İsterseniz şehir şehir dolaşıp kumaş,domates,biber,yağ vb ticareti yapan bir tüccr olabilir veya hayatınızı keşfe adayıp hiç kimsenin gitmediği balta girmemiş ormanlardan tutunda ucu bucağı gözükmeyen çöllere kadar ayak basmış bir Kaşif olabilirsiniz.
    Eğer bir savaşçı olmak isterseniz Armed Ship'i Seçmeniz Gerekir.Yok hoca bn sakin takılırım,parama bakarım derseniz Bir Tüccar,veya ben gezerim,toşarım rahmetli barış mançoyuda saygıyla anarım diyorsanız bir Adventurer,kaşif olabilirsiniz.Şimdi Bunlardan birini seçtikten sonra ilk size sahip olmak istediğiniz gemiye göre bazı saf materialler veriyor,bu materyalleri ShipYard Boss'a götürün ve daha sonra " Rebuild Ship " i seçerek geminizi yapın.Rebuild yaptıktan sonra (eğer ki yapamazsanız oyundan çıkın ve bir daha girmeyin çünkü en başta batırdınız bile) Önünüzde özgür ve sonsuz bir hayat bekliyor sizi.İlk önce şehrinizde bir turlayın Ve ilk işiniz Skill Masterı bulup Skillerinizi açtırmak olsun.Daha sonra sırayla bu Guildleri Şehirde haritanızı Kullanarak Bulun ve üye olun;
    -Adventurer Guild
    -Master Alliance Guild
    -Mercanth Guild
    -Ares Warrior Alliance Guild
    Şimdi Bu guildlerle aranız ne kadar iyi olursa o kadar fazla rep alırsınız.Skillerinizden istediğinizi açtıktan sonra,ister Gemiye atalyıp turlayabilir,ister silah skilinizi geliştirebilir isterseniz barda çalışabilir,balık tutabilir,Madende çalışabilir,odun kırabilir,Silah yapabilir,Dükkan açabilir,geminizi geliştirebilir ve 1700 tane skilinize lvl atlatabilirsiniz."Peki Nasıl yapıcam hoca bunları,nedir olay?!" derseniz bende size bir alt paragrafa buyrun derim;

2-"Nasıl yapıcam ben bunu yaw,of çıkmıyor bu nasıl oyun ya.Gidiyorum ben"
    KOMPLEKSİ

Buna kısaca meslekler diyebiliriz ki şu anda yarısını çözmüş bulunmaktayım ve diğer mesleklerle ilgilendikçe onlarıda açıklayacağım ama saçma sapan mesleklerden bir tam çözüm beklemeyin ilk başlyan adam gider hemen balıkçılık yaparsan ben ona ağzımı bırakır "gözümle" gülerimŞimdi fazla vakit kaybetmeden meslekleri anlatalım sizlere;

1-Mining

Skilinizi Skill Master'dan açtıktan sonra Hemen gidip Master Alliance Guildinden Mining Görevlerini alın ve yapmaya olayı kavrmaya başlayın.İlk Görev basit material çıkartmakla ilgili.Peki ne işe yara bu materialler...Her kaynaktan farklı bir hammade çıkıyor taştan İmpure Mineral veya Ore çıkarken Ağaçtan Log,keçi veya geyiklerden yün,deri gibi hammaddeler çıkmakta.Bizim Konumuz şu anda mining.Mining için Emme lakin;bir kazma gerekli.Kazmanızı adıktan sonra üzerinizdeki herşeyi çıkartıp sadece şort ile güneşlenmeye gide gibi Suburs'a gidin.Neden çıplak diye sorarsanız,Bu daha fazla hammadde ve taş almak için üzerinize.Bu kural sadece mining ve Log'cular/Oduncular için geçerli bir kavram(!).İlerleyen lvl'lerde load'ınızı ve maksimum taşıma kapasitenizi arttıran kıyafetler satın alabilirsiniz.Şimdi Mine'a gidin ve kazmaya başlayın.Kazın kazın kazın ve sadece bekleyip,sp'nizi doldurun ara sıra.İşte burada En yukarıda yazdığım 1.Kural SABIR ortaya çıkmakta.Sabrediceksiniz,bekliyeceksiniz bir belki 1 saat belki 5 saat kazıcaksınız bazen.Ama sabretmeyi bilmelisiniz.Şimdi çıkan mineraller en başta tabii ki impure mineraller bunları isterseniz pig iron'a çevirebilirsiniz.İnteractive'den Smelting skilini Skill barınıza koyduktan sonra tılayın ve sağ köşede olan menüye tıkalyın altta doğru bir menü çıkıcak buradan istediğiniz taşı yapabilirisniz.Yüksek seviyedeki tşları yapmak için tabii ki çok çalışmanız gerekiyor.Mesela 1 tane Pig Iron ypmak için 3 tane Mineral gidiyor.Pig Iron'dan başka Diyeim Pure İron yapmak istiyorsunuz bunun için ik önce Ore Study skilinizn 2 lvl omsı ve Mining LvL'nizin'De 11 lvl olması gerekli bu sistem miningte böyle işlemekte.Kazmanız kırıldığında ise tamiri yok onuda belirteyim yeni tane almak zorundasınız.Ve herşeyden önc mining veya mesleklere girmeden önce sabır'ı öğrenmek zorundasınzı yoksa işiniz çok zor...Çok...

2-BlackSmith

Blacksmith(BS) skilli çeşitli silah veya kılıçlar yapmamızı sağlayan bir özellik olmakla beraber.Yapmaya kalkışan arkadaşların önce mining veya Logger skillerini 11 lvl ve studylerini 2 veya 3 lvl ypmaları şiddetle önerlilir.Çünkü Blacksmtte silah yaparken tabii ki içeşitli şeyler isteyecek sizden.Mesela en basitinden bir Cuttlass yapmak için;
    -Pig İron (1)
    -Timber LvL 1 (1)

Gerekiyor yapamnız gereken elinize çekicinizi alıp,çeşitli malzemeleri bulduktan sonra compunda beklemek ve şansınıza dua edip gelişmeisini beklemek.Failed olabiliyorda çünkü.Blacksmitlerin çeşitli silah ve kılıçları yapması için şehir şehir gezmeleri ve silah yapma becerilerini satın alıp veya bulup öğrenmeleri gerekir.mesela İskenderiyede öğrenebileceğiniz 2-3 tane skil var.Bunlar Cuttlass Drawing,Falchion Drawing ve Gun Drawing ilk önce bunları öğrenin ve şehir şehir gezidkçe Blacksmith Npc'lerine uğrayıp daha fazla skill alın.BlackSmith pahalı bir iş ama dediğim gibi mining ve Logger Skillerini öğrendikten sonra pek fazla zorluk çekmeyeceğiniz aksine zevk alacağınız bir meslek

3.Logger/Odunculuk

Madencilikle sadece Kaynk olarak ayrılan bir konu bence.Hmen olay ve nasıl Timber yapacağınıza giriyorum ilk önce Log Study'nizin 1 lvl olması gerekli 1 lvl timber ypmak için yine gerekli skilinizi açtıktan sonra tıklayın ve Menüden seçip compound değin.3 tane 1 lvl log 1 Timber yapmata.3 tane 2 lvl Logta 2 lvl Timber.Bu sistem yine aynı Mine2daki gibi sadece ağaç kesiyor,bekliyor ve dha sonra onları işliyorsunuz.Gerekli görevleri "Master Alliance Guildden" alabilirsiniz.

4.Tailor/Terzilik

Bence en zor mesleklerden biri.En basitinden bir elbise yapmak için koyun,keçi ve benzeri memeli ve yünlü hayvaları kesmeniz gerekli.Onlardan çıkan wool,fine wool veya leather gibi materialler ile,İnteractive keys'ten Tailoring Skilinzi açıp ve sağ taraftaki menüden ypmak istediğiniz işlevi seçip elbisenizi dikebilirsiniz.Terzilerde Blacksmitler gibi gezmek ve skill çğrenmek zorunda.Gittiğiniz şehirlerdeki NPC tailorlardında bu skilleri temin edip öğrenebilir ve yeni kıyafetler yapabilirsiniz.Terziler 1 kıyafet yapmak için 5 tane ham material harcamakta mesela 5 tane fine wool veya wool 1 tane 1 vl Cloth etmekte 2 lvl içinse Terzilik skilinizi 11 e Tailor Study'i ise 2 lvl'e getirmeniz gerekli bu sistem hep böyle işliyor.Her Meslektede bu özellik mevcut.

5.PLANTING(Bitki Ekme)
    Oyundaki en önemli mesleklerden birisidir.Nedenide hem alchemy(Simya) hemde tailor(terzilik) için gereklidir.

A)Bitki Tohumu Bulma:
    İlk olarak skillmasterdan aldığınız planting skilini kullanmak için Athena yada İstanbul gibi yerlerde level 1 yabani bitki aramanız gerekmektedir.Bu nedenle şehrin suburb unda dolaşıp yabani bir bitki bulmanız lazım.Bence en iyi yöntem haritayı açın(Ctrl+M) ve açık mavi bir nokta görene kadar arayın.Sonra haritadan o mavi noktaya sağ tıklayın ve yanına gidin.Eğer yabani bir bitkiyse alın.Athena'da bitki bulmanız zor olabilir,nedenide çok kalabalık olmasıdır.Eğer İstanbul'da "Mystic Fruit" diye bir bitki bulursanız alın.Bu bitki level 1 olduğundan dolayı dikebilirsiniz ama mutlaka Athena'da linen(keten bitkisi) bulun.Çünkü bu bitki çok kullanılır.

B)Bitki Ekimi:
    Herhangibi bulduğumuz/aldığımız bitkiyle suburbda bitki ekim alanına(haritada sarı bir kürekle gösteriyor) gidin.Burdaki korkuluk 100m etrafındaki her türlü sahipli bitkiyi korur.Bu nedenle korkuluğun 100 metreden fazla uzağında olmaması lazım.Vede gidiş yolunuza yakın aynı zamanda dikim alanına 100m yakınlıktaysa bu size bitkiye ulaşma konusunda kolaylık sağlar.Kendinize bir yer bulduktan sonra inventorynizi(envanterinizi) açın ve bitki tohumuna sağ tıklayarak dikin.Yaklaşık 5 sn. süren dikim işleminden sonra onun 1 m. uzağına gidin ve başka bir tohumu dikin.Elinizdeki tohumların hepsinide dikebilirsiniz,dikmeyebilirsinizde.Fidanlarınızın birbirine yakın olması size bitkilerinizi bulma konusunda kolaylık sağlayacaktır.

C)Bitkilerinizi Toplama:
    Ektiğiniz bitkinin yetişmesi için 20dk.ye ihtiyacı vardır. 20dk. sonra ektiğiniz bitkinin yanına gidin ve sağ tıklayarak bitkinizden çıkan şeyleri alın.

6.ALCHEMY(Simya)
    Alchemy bu oyunun önemli mesleklerinden birisidir ve bir guild da mutlaka bir alchemist(simyacı) olması lazımdır.Bu grup çeşitli potionlar(iksirler-ilaçlar) yaparlar.

İlk olarak alchemy skilini aldıktan sonra inventorymizi açıyoruz ve "Low Level Healing Potion Drawing"e sağ tıklıyoruz.Bu sayede Low Level Healing Potion yapabileceğiz.Bir Low Level Healing Potion yapabilmeniz için herhangibi bir bitkinin ekinlerine(crop) ihtiyacımız var.Bu yüzden planting bilen kişiler genellikle bu mesleği tercih ederler.Daha sonra sağ alttaki menüden "Instruction" 'a basıyoruz ve ordaki Alchemy skiline sağ tıklıyoruz.Karşımıza bir ekran çıkar.Ordan yapcağımız potionı(low level healing potion) seçiyoruz ve "Compound" a basıyoruz.Eğer başarılı olursanız bir adet iksiriniz olur.Ne kadar Alchemy skilini geliştirirseniz o kadar iksir yapma şansınız artar.
    (Planting ve Alcemy için Ottomaniac arkadaşımıza teşekkürler)

7.Fishing
    Oyunun en gereksiz ve para getirmeyen mesleklerinden biri diyebilirim.Ama boş zamanları öldürmek ve az da olsa bütçenize ek katkı sağlamak için veya ttile alıpta repupation pointinizin biraz artması için kullanılabilir.Balıkçılık yapmak isteyen arkadaşların ilk önce Skill Master "Fishing" Skilini açmaları gerekli.Daha sonra Skili aldığınızda size bir adet balık ağı veriyor.Ve İnventorynizde tam olarak Sail/Euipment'e gidiyor.Bu net'i ilk önce Geminize takıyorsunuz.Daha sonra yapmanız gereken basit Docker gidip provision aldıktan sonra "OFFSHORE" olarak denize açılın.Yavaş yavaş ilerlerken denizin yüzeyinde zıplayan balıklar görüceksiniz.Mouse'ı balıkların üzerine getirdiğinizde "Shoal" yazar.Tıklayın ve balık sürüsünün olduğu yere geminizi götürdükten sonra,"Anchor" yapark yelkenlerinizi kapatın.Daha sonra tekrar balık sürüsüne tıkladığınızda geminiz balık tutmaya başlayacaktır.Aynı zamanda balık değil,başka şeylerde çıkabilir.Eğer çok şanslıysanız bir hazine haritası bulabilir ve çok iyi fiyatlara townda okutabilirsiniz.Benim balıkçı olmak isteyen arkadaşlara tavsiye İstanbulda balık tutmlarıÇünkü hacı bizim denizden çıkmayan yok ki?!Ayakkabı mı istersin,telgraf makinesi mi istersin,modem mi istersen,çorap mı istersin,televizyon mu istersin,TnT2 ekran kartı mı istersin,c++ kalvuzu mu istersin ne artık ne ararsn var hocam.Bence sağlam bir armor dizebilir balıkçılar kendilerine istanbuldaYani öyle düşünüyorum.Sigara falan çıkarsa satabilirler mesela kadıköyde falan,japaon pazarı bile açabilir yani balıkçılar hacım.Herşey 1k dan zararına satış yapsa bile bulur yolunu Hımm ulan şimdi baktımda acaba balıkçımı olsak hacı?!Ama sanşta yok ki...Olsun ama güzelim istanbulumun içinde ne ararsan,yüzeyi mavi ama içi islenmiş,çürümüş denizi var.Ve ondan gerçke hayatı geçtim oyunda bile faydalalan playerlar olabilir hocam.Sonuçta Voyage Century yani olur mu olur haciı.Herşeyi beklerim

Arkadaşlar Meslekleri Çözdükçe açıklayacağız Guildden arkadaşlarda bize yardım edeceklerdir sanırım.Şimdilik bu kadar fakat mesleklere devam edeceğiz.Sorduğunuz 1 soru olursa bu topicte sorun açıklarız ama oyunda sorulan soruların hiçbirini artık ben yanıtlamayacağım."Gemim nasıl büyüyecek" gibi saçma sapan sorulara ise "SABIR" cevabını vermekten başka birşey demiyeceğim artık;

Level 2 Ship - Genoa - Voyage 11, Military Equipment 10 - 10 Level 1 Timber, 10 Level 2 Timber, 10 Pig Iron, 10 Pure Iron

Level 3 Ship - Algier - Voyage 21, Military Equipment 20 - 25 Level 1 Timber, 25 Level 2 Timber, 25 Level 3 Timber, 25 Pig Iron, 25 Pure Iron, 25 Bronze - 45,000 Building Fee

Level 4 Ship - Algier - Voyage 31, Military Equipment 30 - 40 Level 2 Timber, 40 Level 3 Timber, 40 Level 4 Timber, 40 Pure Iron, 40 Bronze, 40 Brass - 150,000 Building Fee

Level 5 Ship - Seville - Voyage 41, Military Equipment 40 - 60 Bronze, 60 Brass, 60 Copper, 60 Level 3 Timber, 60 Level 4 Timber, 60 Level 5 Timber - 350,000 Building Fee

Level 6 Ship - Seville - Voyage 51, Military Equipment 50 - 80 Brass, 80 Copper, 80 Green Silver, 80 Level 4 Timber, 80 Level 5 Timber, 80 Level 6 Timber - 720,000 Building Fee

Yalnız bu değerler ve gereksinimler sadece Armed Shipler için geçerli.Sadece tek bir farkla ama.Ticaret gemilerinin Mesela 2 lvl atlarken Structure lvl'si 10 olması gerekirken,Adventure gemilerinin Manuverablity'si 10 olması gerekiyor.Yani orda Military Equipment yazan yere Geminizin ana özelliğini getirirseniz herkesin gemisini lvl atlatmak için gerekli olan malzeme ve deneyimler ortaya çıkıyor.

CHARACTER ATTRIBUTES(Karakter Özellikleri)
    HP(Health Point-Can Puanı)
    Ne zaman karakterinizin canı sıfırlanırsa karakteriniz ölür.Eğer HP Recovery Potionlardan kullanırsanız karakterinizin HP'si yenilenir.Bare hand yeteneğinin geliştirilmesi,ekipman ve iksir kullanılması size maksimum HP verir.
    Stamina(SP-Dayanıklılık)
    Skiller kulandığınızda,kaynak topladığınızda yada yaptığınızda stamina harcarsınız.Stamina otomatik olarak geri gelir ama yavaşça.Sp Recovery Potionları kullanarak staminanızı yenileyebilirsiniz.Tıbbi muayene(medical skill) yeteneğinizi arttırarak,belirli türdeki ekipmanları kullanarak ve iksir kullanarak maksimum dayanıklılığa ulaşabilirsiniz.
    Attack(Saldırı)
    Saldırarak düşmanınıza hasar verebilirsiniz.Daha yüksek seviyedeki karakterin saldırısı düşmana daha fazla hasar verir.Daha gelişmiş silahlar ve yetenek arttırmada saldırının gücünü arttırır.
    Defense(Savunma)
    Savunma size yapılan saldırının hasarını azaltır.Daha güçlü savunma daha az hasar demektir.Daha gelişmiş silahlarla savunmanızı güçlendirebilirsiniz.
    Accuracy(İsabet)
    İsabetinizi arttırmanız sizin hedefi vurma oranınızı arttırır.Daha yüksek vuruş oranı sizin hedefi vurma şansınızı arttırır.Daha gelişmiş ekipmanlar ve savaşma(combat) yeteneğinizi arttırma ilede isabetinizi arttırabilirsiniz.
    Dodging Rate(Atlatma oranı)
    Atlatma oranımız düşmanımızın isabet oranını düşürür.Yani ne ne kadar atlatma oranımız yüksekse o kadar az isabet alırız.Bu sayede düşmanın bizi tutturma oranı düşer.Daha gelişmiş ekipmanlar ve savaşma(combat) yeteneğinizi arttırma ile de atlatma oranınızı arttırabilirsiniz.
    Load(Yük)
    Yükümüz bizim taşıyabildiğimiz ağırlıklardır.Sadece yükleme limitimizin olduğu kadar ağırlık taşıyabiliriz.Tamamen dolduğunda daha fazla ekipman veya parça(item) taşıyamayız.Yükümüz kapasitenin %90 ından fazla olduğunda koşamayız.

Herkese iyi oyunlar.Ottoman_Navy Guildindeki herkse katkıları için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Agwe_ -- 17 Ocak 2007; 2:06:44 >

• helal hocam ya:). inşallah bu topicde mahvolmaz. o adamın buraya gelecek kadar cesareti olcağını zannetmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: karaya

helal hocam ya:). inşallah bu topicde mahvolmaz. o adamın buraya gelecek kadar cesareti olcağını zannetmem

İnsallah
  • Eline Sağlık..
  • Oyunu bilmeyen derken ucu bana dokunuyo gibime geldi ama olay çıkarmıcam iyi gene uğraşmışsın tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pro.Dr.Oyun -- 13 Ocak 2007; 18:03:51 >
  • yaw ben önceki topcie bişey yazmıştım cevaplayan oldu ama dedikleri olmadı

ben ship-buildinge sewinge alchemye veya başka bi şeye tıklayınca bi menü açılıyo fakat menü içindeki liste açılmıyo

sadece to-compound yazıyo ve oraya da tıklanmıyo bu sorun sadece bende mi var

ya da ben itemleri yanlış yere mi koyuyorum veya başka bişey yardımlarınızı bekliyorum.. iyi oyunlar...
  • keşke konuyu kapatmasaydın olayları bilmiyorum ama modlar postları silbilirlerdi neyse yeni topic hayırlı olsun bu arada finallerden sonra görşürüz umarım oyunda 0 dan başlamayı düşünüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: POLEMARCH

keşke konuyu kapatmasaydın olayları bilmiyorum ama modlar postları silbilirlerdi neyse yeni topic hayırlı olsun bu arada finallerden sonra görşürüz umarım oyunda 0 dan başlamayı düşünüyorum...

pole dünden beri adminlere kac tane mesaj çektik hiç birinden ses çıkmadı...son çare konu siilindi...
  • Umarım mahvolmaz buda. Atlantis'i buraya koyalım o zaman.

Voyage Century Rehberi!
  • Evet işte karşınızda Baronet Agwe;

Voyage Century Rehberi!
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Agwe_

Evet işte karşınızda Baronet Agwe;

Voyage Century Rehberi!

Tebrikler
  • Korsan Diyarı Tortuga

Voyage Century Rehberi!

•  Voyage Century Rehberi!

•  Voyage Century Rehberi!
  • yaf bi sorum olacak , şini mine(maden) görevinde benden 20 adet pure iron istior.
    benim neleri birleştirmem lasım pure iron oluşturmak için?
  • 1 pure iron için 3 tane lvl 2 ore gerekli.
  • sağolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuLLLDoZeR

sağolasın

Önemli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuLLLDoZeR

yaf bi sorum olacak , şini mine(maden) görevinde benden 20 adet pure iron istior.
    benim neleri birleştirmem lasım pure iron oluşturmak için?

Ya biz yukarıda onca yazıyı boşuna mı yazdık kardeşim?Okusana oradan,birde benden mail adresi isitoyrsun sen yukarıdaki rehberi anlamadıktan sonra ben sana ne yapayım artık.Oku yukarda yazıyor hepsi sormanın anlamı yok biz boşuna yazmadık onları sen sanki ala eder gibi birde soruyorsun.

• arkdaşlar bi sorum vardı yukarlarda ama cevap alamadım bu sefer biraz daha açıklyarak anlatıcam

öncelikle sorunumu anlatayım:ben foundry mesleğinde(veya diğer mesleklerde)cutlass yapmak istiyorum fakat olmuyo

bende kağıtlar var

Voyage Century Rehberi!

bu kağıtları nereye koyucağımı bilmiyorum (bi yere konulupu konulmadığınıda bilmiyorum )

ben foundry e tıklayınca böyle bi menü açılıyo

Voyage Century Rehberi!

bu menüde neden liste yok normalde liste olması gerekmiyo mu???

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.