Şimdi Ara

GeForce GTX 1080 ekran kartının önümüzdeki hafta tanıtılması bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 1080 ekran kartının önümüzdeki hafta tanıtılması bekleniyor

Nvidia’nın Pascal tabanlı ekran kartları için GTC 2016 konferansına geri sayım devam ederken, çeşitli bilgiler de internete sızdırılıyor. Henüz kartların ismi konusunda net bilgiler elde edilmiş değil.

Sızan yeni bilgilere göre, 4 Nisan tarihinde başlayacak GTC 2016 konferasında GeForce GTX 1070 ve GeForce GTX 1080 ekran kartlarının tanıtılması bekleniyor. Normalde isim olarak GeForce X70 ve GeForce X80 formatına dönüleceği tahmin ediliyordu ancak gündeme gelen soğutma bileşenleri kafalarda soru işareti uyandırdı. Bu bakımdan, konferansı beklemek gerekecek.

İlk gelecek ekran kartları GDDR5 bellek barındırıyor. Zira HBM 2 ve GDDR5X bellek teknolojileri için en iyi ihtimal sonbahar ayları olarak görülüyor. Bu bakımdan, daha güçlü Titan X tarzındaki ekran kartları yıl sonuna kadar sarkacak. Yine de konferansta, GDDR5X bellekli bir ekran kartının tanıtılıp, yaz sonlarına satış tarihi verilmesi de muhtemel.

Nvidia GeForce GTX 1070 ve GTX 1080

İddialara göre GeForce GTX 1080 modeli, GP104 grafik birimini temel alacak. 4096 shader çekirdeği bulunan kartta, 256 desen birimi ve 128 ROP birimi yer alıyor. 1000MHz saat frekansı belirlenen kart, 256GT/s doku doldurma oranı ve 128GP/s piksel doldurma oranına sahip. Performans değeri ise 8TFLOPS seviyesine çıkıyor. 384-bit arayüze sahip 8GB GDDR5 bellek, 8000MHz saat hızında çalışıyor.

GeForce GTX 1070 ise hız ve çekirdek bakımından biraz daha kırpılmış bir versiyon olacak. Bu bakımdan da, fiyat konusunda biraz daha altına yerleşeceğini göreceğiz. Kaynaklar, GTX 1080 için 599$ civarında bir fiyat seviyesi ön görüyor. GTX 1070 ise bu durumda, 500$-550$ aralığına oturabilir.

Ayrıca Bkz.Pascal tabanlı Nvidia GeForce X80 ailesi detaylanıyor

Nvidia Pascal mimarisi, 16nm FinFET süreci ile TSMC tarafından üretiliyor. Aynı AMD tarafında olduğu gibi, Nvidia da watt başına performans konusunda önceki nesle göre 1.5 veya 2 kat civarında bir artış iddiasında. Yine de, son sözü ekran kartlarının kendisi söyleyecek. 

• dolarda düşmeye devam ederse amazon evga çekerim birtane

• quote:

Performans değeri ise 8TFLOPS seviyesine çıkıyor. 384-bit arayüze sahip 8GB GDDR5 bellek, 8000MHz saat hızında çalışıyor.

GDDR5X değil miydi ? Ben mi yanlış hatırlıyorum ?

• ilk kartları hiç çıkarmayın o zaman arkadaş ne yani millet bunu alacak sonra gddr5x ve hbm2 li versiyonları gelecek bunları alanlar keriz olacak

• fiyatlar çok yüksek :S

• Gtx 1070'in daha uygun olacağını düşünüyorum.

• Ti versiyonunu bekliyorum. Sanırım o da Titan gibi yaz sonu yada sonbahar aylarında çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tr15

quote:

Performans değeri ise 8TFLOPS seviyesine çıkıyor. 384-bit arayüze sahip 8GB GDDR5 bellek, 8000MHz saat hızında çalışıyor.

1080 ve 1080 Ti için GDDR5 konuşuluyor. 1080 Titan için HBM 2 söz konusu. 3GB GDDR5X bellekli bir karttan bahsediliyor ancak belki yaz sonlarında görebiliriz.
  • GDDR5X 1060'da olacak.

• X70 ve X80 arasında 50-100 dolar olması son derece komik olur... Nvidia orta seviyeye hep cimri davrandığından bunların altındaki kartlardan pek beklentim olmaz. Muhtemelen sonradan X60 diye kart çıkarırlar bunların altına 2-4 GB, 128 ya da 196 bit :)

• şaka gibi .

• quote:

quote:

Sözde öyle olacaktı ama bakalım resmi tanıtım gelmeden kesin GDDR5 demek de yanlış olur bence.

• quote:

quote:

Sözde öyle olacaktı ama bakalım resmi tanıtım gelmeden kesin GDDR5 demek de yanlış olur bence.

• Neyse 2 980 TI alır yola devam ederiz güzel bir fiyat indirimi olur elbet ki herhalde :p

• içimden geçen tek tepki "üfff beee"

• 2160 yapsalardı ismini 4k çağrışım yapardı:)

• Pascal gelsin ikinci elde gtx 970 lere sifir fiyat cekenler var 800 e satan olursa alirim acelesi yok nasilsa dusecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 31 Mart 2016; 12:12:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir ali-cengiz oyunu nvidia'dan.Bakalım kimler kanacak.Bir de 4k logosu çakar kutuya.Ram furyasından sonra 4k furyası çıkarır milletin başına.

• İki firmada yıllardır F/P bi kartlar çıkarmadı gitti. Eskinin orta seviye kartları yanlış hatırlamıyosam dolar bazında güncel orta seviye kartların yarıya yakın fiyattan gidiyodu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Pascal gelsin ikinci elde gtx 970 lere sifir fiyat cekenler var 800 e satan olursa alirim acelesi yok nasilsa dusecek.

Pascallar çıktığı zaman bile 800 lira çok gtx970 kartlara

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.