Şimdi Ara

MSI’dan bataryalı hepsi-bir-arada bilgisayar modeli Pro 16 Flex

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI’dan bataryalı hepsi-bir-arada bilgisayar modeli Pro 16 Flex

Genelde batarya kullanımını daha çok dizüstü bilgisayarlarda görüyoruz. Masaüstü tarafında ise batarya desteği çok alışık olduğumuz bir konu değil. MSI Pro 16 Flex hepsi-bir-arada bilgisayar modeli ise, batarya takviyesi ile dikkat çekmeye çalışacak.

Enerji tüketimi nedeniyle masaüstü bilgisayarlarda batarya pek işe yaramıyor gibi görünebilir ancak özellikle cihazınızı prizden çekip başka bir yere götürmek istediğinizde veya elektrik kesintilerinde verilerinizi yedeklemek için aslında oldukça ideal bir çözüm. MSI Pro 16 Flex modelindeki 1300mAh kapasiteli batarya da, bu tarz işlemlerinizi destekleyebilecek durumda.

Ayrıca Bkz.Samsung, sektörün ilk 18nm DRAM hacimli üretimine başlıyor

15.6 inçlik dokunmatik ekranında 1366x768 piksel çözünürlük sunan model, hem yatık hem de dikey pozisyonda kullanılabiliyor. 4 çekirdekli Intel Celeron N3150 işlemcisinin güç verdiği cihaz, 4GB/8GB DDR3 RAM, 500GB 2.5 inç HDD, WiFi, Ethernet, Bluetooth 4.0, 1.3MP web kamera, USB 3.0 portu ve RJ45 girişi şeklinde özelliklere sahip.

Biraz daha ev eğlencesi ve ofis kullanımına yönelik olarak geliştirilen MSI Pro 16 Flex modeli Nisan ayında raflarda olacak. Henüz resmi bir fiyat bilgisi mevcut değil. 

• Donanıma baktım, ÇÖP

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Donanıma baktım, ÇÖP

MSI bu pazarda tekel canım. İstersen oyuncu modelleri de var.

Çöp diyerek tatmin olma mekanizmanızı çözemiyorum doğrusu.
  • Bunlardan almak istiyorum ama fiyatları çok uçuk, SSD yerine HDD takıyorlar, intel donanıma DDR3 ram çoğu, AMD bile DDR4 desteği vermemek için direndi o bile DDR4 artık, kaldıki AMD donanım olsa daha tercihimdir, pazarın hakkını vermiyorlar.
    Söylenecek çok şey var ama beklentiyi karşılamayan bir ürün bile uygun fiyata kapış kıran satabilir.Yani temel sorun fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro Donanıma baktım, ÇÖP
    MSI bu pazarda tekel canım. İstersen oyuncu modelleri de var. Çöp diyerek tatmin olma mekanizmanızı çözemiyorum doğrusu.

Araba deyince de sadece şahin ve bugati veyron anlarsın sen canım. senin için başka araba yoktur kesin.
    İlk defa birşeye çöp dedim forumda. Tekrar bakıyorum donanıma ve çöp gerçekten. Hayat birtek çöp ve oyundan ibaret değildir. Biraz daha düzgün işmeci koysa (i7 yada i5 demiyorum bak iyi oku) maliyet pek artmaz ve alet de çöp olmaktan kurtulur. İnsanlar bilgisayarları üzerlerinde sadece Windows'u çalıştırabilsin diye almıyorlar.

• Telefona 4K koy 15 inçe 1366x768.. İnsan bare full hd yapar ya!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

Telefona 4K koy 15 inçe 1366x768.. İnsan bare full hd yapar ya!

Yapma böyle yorumşar, umut barış abimiz kızıyor. Adamlar tekelmiş, ietediklerini yaparmış.

• MSI diyince aklıma tasarım fakiri bi firma geliyo adam akıllı bir modeli var tasarım olarak güzel ghost pro modeli oda 7000 küsür lira o işlemci ile 5 para etmez. N3150 ne arkadaş bari N 3700 koyaydın.

• donanım çöp olmuş resmen..

• resimde görülen masaüstü ise bizimkisi ne ?
    değilse niye masaüstü denilmiş ?
    yada dizüstünün masaya konulanı mı bu ?
  • Batarya oluşu iyi düşünülmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro Donanıma baktım, ÇÖP
    MSI bu pazarda tekel canım. İstersen oyuncu modelleri de var. Çöp diyerek tatmin olma mekanizmanızı çözemiyorum doğrusu.

Araba deyince de sadece şahin ve bugati veyron anlarsın sen canım. senin için başka araba yoktur kesin.
    İlk defa birşeye çöp dedim forumda. Tekrar bakıyorum donanıma ve çöp gerçekten. Hayat birtek çöp ve oyundan ibaret değildir. Biraz daha düzgün işmeci koysa (i7 yada i5 demiyorum bak iyi oku) maliyet pek artmaz ve alet de çöp olmaktan kurtulur. İnsanlar bilgisayarları üzerlerinde sadece Windows'u çalıştırabilsin diye almıyorlar.

Dostum hitap ettiği pazar belli. Diğer modellerine bak. Yerden yere vurulacak cihazlar değil.
  • Cihaz gayet güzel, donanım çöp diyenlerin aksine benim gibi ticari maksatlı düşünenler için gayet güzel...

İşlemcinin çok hızlı olmayan düşük güç tüketimli olmasının min. 14 saat açık kalan pc için ısınma ve enerji tüketimi anlamında kayda değer avantajları var... Fansız tasarım ticari maksatlı kullanımlarda ekonomik ömüre katkı sağlar ancak kendi güç yönetim programı ile pc nin fişte takılı olduğu durumlarda batarya ömrünü uzatmak için Lenovo lardaki gibi batarya koruma modu içeren bir yazılım desteği şart...

Bence en önemli eksiği işletim sistemi ile satılmıyor olması, ve LPT portunun bulunmaması... Bununla birlikte freedos bir makine için ne kadar güzel olsada fiyatı biraz pahalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.