Şimdi Ara

FBI, iPhone'un şifresini Apple'ın yardımı olmadan kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FBI, iPhone'un şifresini Apple'ın yardımı olmadan kırdı 
    San Bernardino'da terör saldırısı düzenleyerek sivilleri öldüren Syed Rizwan Farook adlı saldırgana ait olan iPhone 5C'deki bilgilere ulaşmak isteyen FBI'ın şifreyi kırmak için istediği yardım Apple tarafından genel bir güvenlik riski yaratacağı endişesiyle reddedilmişti.

Bunun üzerine Apple'a karşı dava açan FBI şimdilik bu davasını askıya aldı; çünkü açıklamalara göre FBI, Apple'ın yardımını almadan iPhone 5C'nin şifresini kırdı. Böylece Apple ve FBI arasında mahkemede devam eden mücadele de bir süreliğine durmuş oldu.

Yine de FBI ve Apple gibi teknoloji şirketleri arasında mücadelenin başka davalarda da devam edebileceğini söyleyebiliriz. Daha önce bir uyuşturucu satıcısına ait iPhone için de iki taraf karşı karşıya gelmişti. Eğer FBI yeni şifreleme teknikleri ve modeller karşısında çaresiz kalırsa tekrar mahkemenin yolunu tutabilir.

• O ona izin vermemişte. O da dav açmışta sonra kendisi kırmışta davayı geri almışta. Ne güzel orta oyunu bu böyle .

Yav he he. Yersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 29 Mart 2016; 12:42:39 >
  • Neyse bu şaklabanlık bitti sonunda.

• Biz de yedik. En başından beri FBI'ya bilgileri verdiğini tahmin ediyoruz. He ne oldu Apple şirketinin marka imajına zarar gelmedi FBI'ın da prestiji zedelenmedi. Geçeceksiniz bu işleri.

• Vay be kaç günde anca kırmışlar apple 1 numara. İroni yapmadım ciddiyim başka marka olsalar o gün kırarlardı.
  • yalaaan!!!!

• Hocam konu başlığı biraz mantıksız geldi bana, FBI apple'in yardımı olduktan sonra iphone'nun şifresini neden kırmaya çalışsın ki ?

• Fbi tahtakalede kirdirmiş diyorlar şifreyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ara iphone kotuleme moda oldu. İyi oldu pahali diye alamiyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar tatava ne içindi peki.

• Bugün bir baktim iPhone Güncelleme gelmis hayirdir :)

• Kimi kandırıyosunuz siz olum.. Biz apple dahil bütün firmaların fbi, cia vb kurumlarla bilgi paylaştıgını bilen ve umursamayan bir milletiz..
    Apple yapma alla sen böyle şeyler, güvenlik bizim umurumuzda olmaz.. Yeterki manitamız şifrelerimizi çözemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 29 Mart 2016; 16:16:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Appla bize yardım etti demek Apple ı zor durumda bırakabilirdi el altından iş çeviriyorlar bizde koyunuz yedik tabi ya bir gitsinler :D

• Reklamlar bitti, kaldığımız yerden devam ediyoruz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

Fbi tahtakalede kirdirmiş diyorlar şifreyi

ahahhahah istemsiz güldm buna

• tabikide tüm firmalar bir şekilde kullanıcı bilgilerini bir yerlere veriyor vememe gibi bir lüksleri zaten yok. Amerikada bir firma olacaksın ve amerikan hükümeti senden bilgileri istediğinde vermem mi diyeceksin? kapat lan tükkanı derse ne yapacan:))

birde kocca fbı zaten herhangi bir şeyin şifresini kıramıyorlarsa bıraksınlar yaptıkları işi, daha bir telefonun güvenliğini kıramayan kuruluş zaten insanların güvenliğini sağlayamaz.

birde yazıda dikkatiğimi çekti 5c yi kırabilmişler. olm 5c si 8m simi var bu işin kırdıysan kırdın bitti gitti.

• Çok kırıldım gerçekten!

Oysa onca bilginin, fotoğrafın buluttan sızdırılmasına rağmen sana güvenimiz sonsuzdu!

• apple icin hic hos olmayan bir reklam

• nasıl kırdılar acaba?

• bugün çoğu televizyon kanalında vardı bu haber
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.