Şimdi Ara

Superonline 25 Mbps 75 Akk Ping (ms) Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Superonline 25 Mbps 75 Akk Ping (ms) Sorunu

ARkadaşlar Ping ilk alındığımızda netin ms 'si pingi "1" 'di niye şimdi 8 ? 50-60 alıcagıma 80 almak olurmu? (mesela) neden artmıştır ping

• 8 ping mi, bende (MERSİN) 45 ms'nin altına inmiyor lanet şey.
  • Superonline bağlantısı bazı yerlerde stabilken , bazı yerlerde sorunlu olabiliyor. Mesela bende mersindeyim ping ilk abone olduğum zamanlar sıkıntılı olsada şimdi daha iyi yurtdışı ortalama 60-70 ms , yurtiçi 10-30 ms (mesafeye göre)

Gayet iyi şuan bundan 1.5 yıl öncesine yurtdışı 110-130 ms gibi yüksek rakamları görüyordu

Tabi bunda benimde payım var özellikle ağ driverlarını sürekli güncel tutmam , modemi son model 5G sinyal destekli hg255s ile değiştirtmem vb..

Pingi yükselten diğer sebepler bağlantınız başka bir pop noktasına yönelip geri dönüyor olabilir ayrıca aşırı filtreleme , sansür bunlarda etki ediyor tabi hem tt de hem diğer sağlayıcılarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende oyunlardaki laglardan anladim birseyler ters gidiyor, onceden 1 ping degeri alirken speedtest ten simdi 16 25 arasi devamli degisiyor. izmir de birseyler oluyor acaba 4.5g ile ilgisi varmi sonucta 4.5g fiber altyapisini kullaniyor
  • speedtest.net yerine komut istemcisini kullanmanız daha iyi olur mesela şu adreslere tracert komutu ile test ederseniz daha gerçekçi sonuçlar elde edersiniz ve sorun neredeyse daha rahat bulabilirsiniz.

-> sadecehosting.com
    -> google.com.tr
    -> ni.net.tr

bunlar sadece birer örnek. sonuçları da burada ekran görüntüsü olarak yada ctrl-a +ctrl-c ve ctrl-v komutlarını kullanarak burada paylaşabilirsiniz.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    tracert komutuna baktım anlamadım hocam .D tam olarak n ası ypcm

EDİT : yaptım cmd den calısmıyor hocam yazıyorum " tracertwww.google.com " diye (tırnaksız olarak) hıc bıse olmuyo satır atlıo sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xstrayder123 -- 4 Nisan 2016; 20:22:53 >
  • Ben de uzun süredir lag sıkıntısı yaşayanlardanım. Oyun oynarken çok kez donuyor veya bağlantı kopuyor, hız testi yaptığımda ise yurtiçi serverda(İstanbul)2 ms yurtdışı servarlarda 50-70 arasında çıkıyor.
  • himone H kullanıcısına yanıt
    2 iyi hocam :D ben ilk takıldıgı 1 ay falan 1ms dolaştm sora 8 :P
  • Son zamanlarda bende de 7-8 ms olmaya basladi speedtest üzerinden önceden 1 ms idi ama yine Frankfurt a 49 ms atiyorum.
  • Öncelikle merhaba. 1 ay önce falan bende 1 ms alıyordum (superonline fiber). 1 2 gündür bende 8 almaya başladım. Sorunun neden kaynaklandığını bilen var mı acaba ? Yer Eskişehir.
  • Arkadaşlar siz dalga mı geçiyorsunuz anlamadım ben?

40ms altı almayan ben sizin bu yorumları görünce çıldırasım geliyor.

Bir de SOL Müşteri Temsilcileri 60 MS'ye kadar normaldir diyorlar? Varmı böyle birşey ya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.