Şimdi Ara

iPhone SE'nin pili kullanım sürelerinde iPhone 6S ve Galaxy S7'den üstün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone SE'nin pili kullanım sürelerinde iPhone 6S ve Galaxy S7'den üstün
    Wall Street Journal tarafından yapılan son pil testleri, yeni iPhone SE'nin daha küçük bir bataryaya sahip olsa bile, iPhone 6S ve Galaxy S7'ye kıyasla daha iyi bir pil ömrü sunduğunu gösteriyor. Her şeyden önce bu testlerin pil ömrünü belirlemek için kullanılan prosedürlere bağlı olarak değişebileceğini belirtelim. Akıllı telefonların WSJ editörü Geoffrey Fowler tarafından aynı parlaklık seviyesinde gerçekleştirilen bir stres testine tabi tutulduğu belirtiliyor.

Fowler, iPhone SE'nin iPhone 6S ve aynı testteki 5S modelinden iki saat, Galaxy S7'den ise yaklaşık üç saat daha uzun olmak üzere 10 saatlik bir kullanım süresi sunduğunu söylüyor. Zaten Apple tarafından iPhone SE için listelenen kullanım süreleri de cihazın daha büyük bir pile sahip olan iPhone 6S'ten daha iyi bir pil ömrü sunduğunu gösteriyordu. Test sonucunun büyük bir kısmı tahmin edebileceğiniz gibi diğer modellere kıyasla daha küçük olan 4 inçlik ekranla ilgili. Bu pil testi de akıllı telefonlardaki pil tüketiminin ana suçlusunun cihazlardaki ekran tipinin olduğunu gösteriyor.

Sonuçların çoğu da iPhone SE'ye güç veren enerji tasarruflu A9 çiple ilgili. Bu duruma iPhone SE ve iPhone 5S arasındaki pil ömrü karşılaştırması iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Her iki cihaz da aynı boyutta ekrana sahip ancak A9 çipin 5S'teki A7'den daha fazla enerji verimliliği sunması, SE'nin iki saat daha uzun bir pil ömrüne ulaşabilmesine katkıda bulunuyor. Elbette SE, 5S modelinden (1560 mAh) daha büyük bir pile sahip ancak arada ekstra pil ömrünü tam iki saat uzatacak bir fark yok. iPhone 5S'te de A9 çip kullanılsaydı pil ömrü kesinlikle iPhone SE ile eşdeğer olabilirdi.

iPhone SE'nin pili kullanım sürelerinde iPhone 6S ve Galaxy S7'den üstün 

• Bu insanlardaki büyük merakı beni benden alıyor. Asıl olaya odaklanma sorunu yaratıyor.
    Ayrıca 5S'inde ekranı SE ile aynı boyutta ama şarj süresi malum azıcık mantıklı yorumlar yapın.

Neyse habere gelecek olursak ben 5S'den vazgeçemeyen 6 tasarımını hiç beğenmeyen birisi olarak iPhone SE'yi alacağım ve gerçekten 10 saat kullanım süresi veriyorsa, verdiğim her kuruşa helal olsun diyeceğimden eminim.
    Malum 5S, 5 saati görünce şükür namazı kılıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurcuHale -- 26 Mart 2016; 15:22:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basliktaki de yanlis mi yazilmis yoksa benim mi gozume batti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SE'ye 2300 mAH 6S'e de 2700 mAH pil koysalardı zaten Samsung'u piyasadan silerdi Apple.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaxy S7, Iphone 5S'in iki katına yakın pil ömrü sunuyor. Bu testin gerçek hayat kullanımı ile pek alakası olduğunu sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BurcuHale

Bu insanlardaki büyük merakı beni benden alıyor. Asıl olaya odaklanma sorunu yaratıyor.
    Ayrıca 5S'inde ekranı SE ile aynı boyutta ama şarj süresi malum azıcık mantıklı yorumlar yapın.

Neyse habere gelecek olursak ben 5S'den vazgeçemeyen 6 tasarımını hiç beğenmeyen birisi olarak iPhone SE'yi alacağım ve gerçekten 10 saat kullanım süresi veriyorsa, verdiğim her kuruşa helal olsun diyeceğimden eminim.
    Malum 5S, 5 saati görünce şükür namazı kılıyoruz.

S6'da 4 saat görünce mutlu oluyoruz 5s 'in de durumu farklı değilmiş :(

• g5 s7 ve SE arasında gidip geliyorum. g5 daha önde gibi şu an.
  • ekran dandik olduktan sonra 10 değil 100 saat gitse ne olur. o ekranda ancak aramalara yanıt verilir.

• Tamam anladık hocam bu ikinci SE batarya süresi şundan iyi haberiniz oluyor.

• Wall Street Journal'ın batarya testinde ne işi var ya onlara kalsa iPhone 6s bile Galaxy s7'den iyi batarya testi sunuyormuş baksanıza

Yemezler kandırmaya yönelik reklam
    http://www.gsmarena.com/galaxy_s7_vs_iphone_6s-review-1415p3.php
  • Kim inandı?

• Pil süreleri arasında kıymık kadar fark çokta bişe ifade etmiyor bana ama hızlı şarj olayını sevdim. Acil bi durumda takıyorsun 20 dakka yarım gün götürüyor..

• Apple sitesinde 6S için 10 saat 3G süresi diyen bir firmadan bahsediyoruz. Aldığım günden beri 3G ile 7 saati göremedim. En önemlisi de ekran boyutu, hemen hemen aynı pil kapasitesine sahip 6S ile 5SE. Bir zahmet 5SE o ekran boyutu ile daha tasarruflu çalışsın.

• Donanım iyi, pil iyi, küçük cihaz isteyen için nimet gibi bişey.Ayrıca, parası olan beğenir alır, bu dalga geçme nedir anlamıyorum gerçekten.Herkes aynı düşünmek zorunda değil, zevk meselesi bu birbirimize biraz saygılı olmalıyız.

• Millet 1,5-2 inç ekranlı nokianın eski telefonlarında oynadıkları oyunları ne çabuk unutmuş.4,7 oyun için daha iyi ama oyun az oynayan kişi için 4 inç yeterli

• iPhone 5S'te de A9 çip kullanılsaydı pil ömrü kesinlikle iPhone SE ile eşdeğer olabilirdi.

Kesinlikle mi olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tr@mmler

Galaxy S7, Iphone 5S'in iki katına yakın pil ömrü sunuyor. Bu testin gerçek hayat kullanımı ile pek alakası olduğunu sanmıyorum.

İki katına yakın pil kapasitesi sunuyor, iki katına yakın pil ömrü sunmuyor! Kaplumbağa ile tavşan hikayesindeki gibi. Mantıken tavşan her halükarda fark atması gerekiyor ancak yarışı kaplumbağa kazanıyor. Sözün özü, pil kapasitesi ile pil ömrü farklı iki durum. Yanıl(t)mayalım lütfen !

• O çözünürlük Z2'de olsa kaç saat alır acaba

• Sindiremeyenler gelmiş bir dahakine 6 gb ram 5000 mah batarya koyun da apple ile yarışabilin
  • O ekran çözünürlüğünü s7 ye koy... Yada koyma samsunga acıdım ilk defa.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.