Şimdi Ara

Oculus Rift yeni teknolojisiyle birlikte gecikmeyi azaltıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Oculus Rift yeni teknolojisiyle birlikte gecikmeyi azaltıyor 
    Sanal gerçeklik ürünlerinde gecikme konusu oldukça önemli. Ürünlerin piyasaya çıkan son sürümleri bu konuda önemli ilerleme katetmiş olsa da HTC Vive şimdilik rakiplerinden bir adım daha önde görünüyor. Oculus Rift ise yeni yayınladığı yazılım geliştirme kiti(SDK) ile aradaki farkı kapatmak istiyor.

Yeni kitin en can alıcı özelliği Asynchronous Timewarp (ATW) (Asenkron Zaman Tüneli) adındaki teknoloji. ATW sayesinde artık sanal dünyada çok daha akıcı şekilde gezmek mümkün olacak. Yeni teknolojinin yetenekleri sadece bununla da sınırlı değil, kafa hareketlerini algılamaya yardımcı olan sistem görüntüyü de bu hareketlere göre düzenleyerek daha iyi bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy S7 Edge'nin Snapdragon 820 ve Exynos 8890 versiyonları karşı karşıya 
    Oculus, ATW'nin bu sayede titreme ve sarsıntı hislerini de azalttığını iddia ediyor. Bunun yanı sıra yeni SDK'da Microsoft, Nvidia ve AMD ile yakın çalışmalar yürütülerek GPU verimi de en üst seviyeye çıkarılmış. Bu sayede görüntülerin daha hızlı işlenmesi amaçlanıyor. Hızla işlenen görüntüler de gecikme yaşanmadan kullanıcıya aktarılabilecek. 

SDK'yı kullanmaya başlayan geliştiriciler artık gecikme süresi daha düşük ve daha akıcı içerikler geliştirebilecekler. Tabi bu içerikleri deneyimlemek için bir süre daha beklemek gerekiyor.

• Alinti yaptiginiz yerde amazon'un a'sı gecmiyor ki amazonda oculus rift satisa cikmadi diye biliyorum. Sadece oculus kendi sitesinden onsiparis aldi

• Hiç teknik detay yok mu Gecikmeyi ne kadar azaltıyor? GPU verimi nereye çıkıyor? Saniyede kaç kare görüntü işleyebiliyor? Haberi yazmışsınız ama biraz magazin haberi gibi olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

Alinti yaptiginiz yerde amazon'un a'sı gecmiyor ki amazonda oculus rift satisa cikmadi diye biliyorum. Sadece oculus kendi sitesinden onsiparis aldi

Selamlar, buyrun:http://www.donanimhaber.com/oyunlar/haberleri/Playstation-VR-Amazonda-kapis-kapis-gitti.htm

@Virinom
    Kaynakta malesef teknik detay yok. SDK yayınlandığı gün yazılmış bir haber henüz hiç bir geliştirici denememiş bile. Yazanlarda Oculus'un iddiaları zaten. İlerleyen günlerde teknik detaylar ortaya çıkar diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

Alinti yaptiginiz yerde amazon'un a'sı gecmiyor ki amazonda oculus rift satisa cikmadi diye biliyorum. Sadece oculus kendi sitesinden onsiparis aldi

Selamlar, buyrun:http://www.donanimhaber.com/oyunlar/haberleri/Playstation-VR-Amazonda-kapis-kapis-gitti.htm

@Virinom
    Kaynakta malesef teknik detay yok. SDK yayınlandığı gün yazılmış bir haber henüz hiç bir geliştirici denememiş bile. Yazanlarda Oculus'un iddiaları zaten. İlerleyen günlerde teknik detaylar ortaya çıkar diye tahmin ediyorum.

Hocam bende bunu diyorum. Amazonda oculus rift satilmadi.
    Amazonda satilan ps vr.

Sizin haberinizde amazonda satisa cikan oculus rift yaziyor.

Kısa bir süre önce Amazon'da satışa çıkan ve hızlı bir şekilde tükenen Oculus Rift bugünlerde ilk sahipleriyle buluşuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tuilde kullanıcısına yanıt
    Hocam cok pardon duzenlemeyi yaptim. Uyku sersemi karistirmisim kusura bakmayin. Tesekkurler uyari icin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ilk seri VR'larda çok sorun çıkacak, demedi demeyin

• Bu sanal gerçeklik gözlüklerinde Freesync var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.