Şimdi Ara

SAMSUNG S500 FOTO TEAM (TÜM S500 KULLANANLARI BEKLİYORUZ....) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
0
Favori
12.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o şey makro çekerken lense değse kimbilir ne yapardı komşum çok yakından çekti aslında o şey 5-6 cm bişeydi makroda dev gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreezeTheLife -- 1 Şubat 2007; 11:35:13 >
  • Ya beyler daha quote'lamayın şunu be bütün sayfa b.k oldu İçim dışıma çıktı ya, siz de makro çekcek bişey bulamamışsınız hakkaten
  • ilgine teşekkür ederim plutosdaddy.Demek istediğim şu.Kapalı ortam çekimlerinde flash olmayınca bulanıklık oluşuyor.bunu flashla gideriyorum ama açıyı yakalayanadığım zamanlar göz kırmızı oluyor.Makro denemelerinde ise kapalı ortamda falsh nesneyi aşırı beyazlatıyor ki bu da resmin doğallığını bozuyor.falsh olmayınca da titreşimi tutmak çok zor oluyor.makineyi sabit leyip çekmeme rağmen bulanıklık olabiliyor.sanırım bu çaptaki dijital makinaların genel zaafı.sony W50 de denedim çok fark göremedim.Yakın çekimde flash (makro değil) patlamasını önlemek için ne yapabilirim.
  • Kardeş sırasıyla değinmem gerekirse;

1- Kapalı ortam çekimlerinde flaş olmadan çekim yapmak için makineni ve çektiğin nesneleri tamamen sabit tutman gerekir yoksa net sonuç alman nerdeyse imkansız.. Eğer ortam hafif de olsa ışık barındırıyorsa ve makinen manuel ayarlara izin veriyorsa iso'yu arttırarak çok yüksek olmayan enstantane değerleriyle ve full açık diyaframla"şöyle böyle" sonuçlar alabilirsin... Ama flaş olmadan hareketli bi ortam çekmek çooook zor...

2-Kırmızı göz önleyici flaş senkronizasyonu mevcut değil mi makinanda ? red-eye reduction veya red-eye flash vs ?

3\4- Makro çekimlerde flaş kullanılmaz, bunun yerine çekilecek nesne yeteri kadar aydınlatılarak flaşsız çekim yapılır (Bkz: lightbox) Eğer kullanırsan da flaşın önüne 2-3 kat yapılmış mendil, düz beyaz kağıt veya beyaz ve az geçirgen bi kumaş parçası koy ki ışık yumuşayarak dağalsın ve ışık patlaması olmasın...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    quote:

Orjinalden alıntı: kılıçali

ilgine teşekkür ederim plutosdaddy.Demek istediğim şu.Kapalı ortam çekimlerinde flash olmayınca bulanıklık oluşuyor.bunu flashla gideriyorum ama açıyı yakalayanadığım zamanlar göz kırmızı oluyor.Makro denemelerinde ise kapalı ortamda falsh nesneyi aşırı beyazlatıyor ki bu da resmin doğallığını bozuyor.falsh olmayınca da titreşimi tutmak çok zor oluyor.makineyi sabit leyip çekmeme rağmen bulanıklık olabiliyor.sanırım bu çaptaki dijital makinaların genel zaafı.sony W50 de denedim çok fark göremedim.Yakın çekimde flash (makro değil) patlamasını önlemek için ne yapabilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Ya beyler daha quote'lamayın şunu be bütün sayfa b.k oldu İçim dışıma çıktı ya, siz de makro çekcek bişey bulamamışsınız hakkaten

zuhaha tamam bidaha quote yapmam
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Ya beyler daha quote'lamayın şunu be bütün sayfa b.k oldu İçim dışıma çıktı ya, siz de makro çekcek bişey bulamamışsınız hakkaten

orası öyle hakkaten dostum çekicxek birşey bulamıyoruz yaz gelsede börtü böcek çeksek makinayı almadan öne çekicep birsürü şey bulurduk şimdi ise bi şey bulamıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft_fatalrhymer -- 3 Şubat 2007; 11:50:30 >

• piller şarj olsun bi kaçtane daha koycam foto bugün çektim..
  • hehe no fotolar çektik amakafama eserse koyarım bende akşama misafir gelicek fırsat bulursam koymaya çalışıcam
  • bi tane macro fotoğrafı çok güzel değil ama çekim şartlarına göre güzel bu sinek taştan bir borunun içindeydi makinayı sokup flashla çektim allahtan makina çizilmedi
     SAMSUNG S500 FOTO TEAM (TÜM S500 KULLANANLARI BEKLİYORUZ....)
  •  SAMSUNG S500 FOTO TEAM (TÜM S500 KULLANANLARI BEKLİYORUZ....)
  • OĞUZ yani THUSHUCK sende koyarsın çektiğimiz resimlerden
  • yaw arkadaşlar bu şey nasıl böyle bembeyaz olmuş bunu görünce oğuzla çok şaşırdık midesi bulanan arkadaşlardan özür diliyorum ama bu cisimden bu renkte bir daha görmem zor çekeyim dedim baksanıza fosilleşmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft_fatalrhymer -- 3 Şubat 2007; 11:55:32 >
  • Bunuda t.dağ askeriyeye ait deniz gazinosunda çektim ama bir tripod a sahip olmadığım için gece modunda çekilen bir resim bu yüzden makinayı yere koyup çektim yorumlarınızı alabilirim

• Arkadaşlar Bende 1 Hafta önce Samsung S500 aldım.Makina çok hoşuma gitti,Çevresindeki metal şeritte düşmeye Karşı çok güzel olmuş[maalesef deneme fırsatım oldu makina hala çalışıyor] Makinayı manuelde kullanmak istiyorum ama makinayı tam anlamıyla çözemedim sizlere sorum olacak cevaplarsanız sevinirim

-Makro çekimi AUTO - Scene(yakın çekim) - Manuel(makro) Hangi modda çekiyorssunuz?
    -Manuelde Netlik ayarında YUMUŞAK - NORMAL - CANLI
    -Çekim ayarında TEK KARE - SÜREKLİ - AEB
    -Ölçüm Ayarında ÇOKLU_NOKTA
    Bunlar fotoğrafta ne gibi farklılıklar yaratıyor.Bu ayarları neye ve hangi ortama göre değiştirmeliyiz.

• quote:

Orjinalden alıntı: !nF3Rno

Arkadaşlar Bende 1 Hafta önce Samsung S500 aldım.Makina çok hoşuma gitti,Çevresindeki metal şeritte düşmeye Karşı çok güzel olmuş[maalesef deneme fırsatım oldu makina hala çalışıyor] Makinayı manuelde kullanmak istiyorum ama makinayı tam anlamıyla çözemedim sizlere sorum olacak cevaplarsanız sevinirim

-Makro çekimi AUTO - Scene(yakın çekim) - Manuel(makro) Hangi modda çekiyorssunuz?
    -Manuelde Netlik ayarında YUMUŞAK - NORMAL - CANLI
    -Çekim ayarında TEK KARE - SÜREKLİ - AEB
    -Ölçüm Ayarında ÇOKLU_NOKTA
    Bunlar fotoğrafta ne gibi farklılıklar yaratıyor.Bu ayarları neye ve hangi ortama göre değiştirmeliyiz.

öncelikle makinen hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsın makro çekimi senin zevkine kalmış istediğin modda çekebilirsin çekim ayarıda tek karede denklanşöre bastığında 1 foto çeker eğer süreklide bırakırsan ardarda bir kaç fotoğraf çeker sadece bunlar hakkında bilgim var bide diğer topiğimizde bu konuda daha fazla bilgi bulursun burası fotoğraf sergisi bölümü burada sadece fotoğraf ekliyoruz

Alican resim ekle dostum topik 2. sayfalarda sürünüyor
  • Bu hafta içinde benim de S500 üm olacak.

Bende resim eklicem buralara!
  • quote:

Orjinalden alıntı: MissYou

Bu hafta içinde benim de S500 üm olacak.

Bende resim eklicem buralara!

inşallah dostum şimdiden hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.