Şimdi Ara

OnePlus 3'ün çıkış tarihi ve donanım özellikleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnePlus 3'ün çıkış tarihi ve donanım özellikleri sızdırıldı

Çinli şirket OnePlus, varlığını sürdürmesinden bu yana üçüncü amiral gemisi telefonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Telefon üreticisi üst sınıf cihazlarını genellikle yaz aylarında duyurmasına rağmen bu kez ilkbaharda yeni bir akıllı telefon ortaya çıkaracak. GizmoChina'dan gelen yeni bir rapora göre OnePlus 3 resmen 7 Nisan'da Pekin'de düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak. Aynı kaynak lansman tarihiyle birlikte akıllı telefonun AnTuTu benchmark üzerinde görünen bir kısım özelliklerini de sızdırmış durumda.

Sürpriz olmayacak şekilde, akıllı telefon güçlü bir Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, Adreno 530 grafik işleme birimi ve 4GB RAM ile donatılmış olacak. Cihazın microSD kart yuvasıyla ilgili herhangi bir bilgi yok, bu nedenle OnePlus 3'ün bu özelliği içerip içermeyeceği henüz bilinmiyor. Güçlü donanım özelliklerinin yanında cihazın arka kısmında etkileyici bir 16 megapiksel kamera yer alırken buna ön kısımdaki 8 megapiksellik kamera eşlik edecek.

OnePlus'ın yeni amiral gemisi telefonu 32GB dahili hafızayla gelecek ancak Çinli şirketin depolama miktarına göre farklı varyasyonlar sunması bekleniyor. Cihaz üzerinde Full HD (1080p) çözünürlüğü destekleyen 5.5 inç kapasitif dokunmatik ekran yer alacak. Öte yandan akıllı telefon Android 6.0.1 Marshmallow'la çalışacak gibi görünüyor ancak OnePlus 3, Google’ın Marshmallow platformuna dayalı Oxygen OS işletim sistemini de içerebilir. Ayrıca akıllı telefonun OnePlus A3000 kod adı altında göründüğünü belirtmekte fayda var. Henüz fiyat ve hangi ülkelerde satışa sunulacağıyla ilgili bilgi yok ancak söylentiler doğruysa bu detayları öğrenebilmemiz için uzun süre beklemek zorunda kalmayabiliriz.

OnePlus 3'ün çıkış tarihi ve donanım özellikleri sızdırıldı 

• Hey masallah cihaz ates ediyor,sıka sıka ilerliyor da bizena benena.
    Sanki ulkede alan sayisi polidaktili parmak sayisini gececek!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pentile olmayan FULL HD ekranlar Pentile 2560x1440 li Samsung un son cikardigi Amiral telefonlariyla efektif piksel olarak fark yok hem de beyazlari tam beyaz olmakta .

Gereksiz pentile li ekranlar Samsung telefonlarinda ciddi performans dusurmektedir.

Sonuc olarak bu haberdeki telefon performans gercek hayat gundelik kullanimlarda ve bench . testlerde bile her turlu ustun gelecektir.

• gsmarenada 64gb olan 6 gb ramle geliyor yazılmış ama bence saçma olur

• Kendi kendini bitiren firmalardan biri daha :)
    Yılda 1 telefon mu çıkartılır, hadi çıkarttın diyelim, uçuk olacak , herkesin gözü kamaşacak ve kalitesi tartışılmayacak. Burada tartışılacak iki nokta var biri Amoled olmaması, ikincisi Rami 4gb çok yetersiz. 820 Platformu 3 mb cache ios 7mb cache olduğundan rami düşük tutabiliyorlar ki iphone 7 çıkarken 4gb ramle çıkacağını düşünüyorum yani bu telefonun 4-6-8 gb gibi varyasyonları da olmalıydı. Son olarak umarım kasadan da ödün vermezler kaliteli bir şey olur gerçi 4 gb ise kuyusunu kazmış bu yıl hakikaten :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

Kendi kendini bitiren firmalardan biri daha :)
    Yılda 1 telefon mu çıkartılır, hadi çıkarttın diyelim, uçuk olacak , herkesin gözü kamaşacak ve kalitesi tartışılmayacak. Burada tartışılacak iki nokta var biri Amoled olmaması, ikincisi Rami 4gb çok yetersiz. 820 Platformu 3 mb cache ios 7mb cache olduğundan rami düşük tutabiliyorlar ki iphone 7 çıkarken 4gb ramle çıkacağını düşünüyorum yani bu telefonun 4-6-8 gb gibi varyasyonları da olmalıydı. Son olarak umarım kasadan da ödün vermezler kaliteli bir şey olur gerçi 4 gb ise kuyusunu kazmış bu yıl hakikaten :D

Arkadaşı alalım buradan.

• quote:

o son ayranı içmeyecektin kardeş..

• TR'ye şafakta gelir

• 1+1 kullanıcısı olarak; modlar dışında hala 6.0 güncellemesi almamış bi cihaz kabul etmiyorum.işletim sistemi tarafında eğer oxygen kullanacaksa almayın derim.Çünkü 2.1.4 kurdum,zorlasan 2 gün giden telefon 1 gün anca dayandı.1+2 kullanan varsa durumunu paylaşabilir.ayrıca geçen seneki gibi 450 dolar üzeri bi rakamdan çıkarsa benim nezlimde xiaomi mi 5pro 128gb daha alınası bir cihaz 413 dolar ile.bu aletin şuan en fazla 399dolardan çıkması lazım ki o da eeeen fazla.fiyatıyla konuşulacak bir cihaz çünkü.eğer 2500-3000 bandında para ödeyecek olsam zaten htc alırım. 1+1 değiştirmeye değer bir f/p telefonu şuan için sadece xiaomi mi5 pro....

• quote:

Kendi kendini bitiren firmalardan biri daha :)Yılda 1 telefon mu çıkartılır, hadi çıkarttın diyelim, uçuk olacak , herkesin gözü kamaşacak ve kalitesi tartışılmayacak. Burada tartışılacak iki nokta var biri Amoled olmaması, ikincisi Rami 4gb çok yetersiz. 820 Platformu 3 mb cache ios 7mb cache olduğundan rami düşük tutabiliyorlar ki iphone 7 çıkarken 4gb ramle çıkacağını düşünüyorum yani bu telefonun 4-6-8 gb gibi varyasyonları da olmalıydı. Son olarak umarım kasadan da ödün vermezler kaliteli bir şey olur gerçi 4 gb ise kuyusunu kazmış bu yıl hakikaten :D

Mağara nasıl soğuk mu

• quote:

Al bi snickers ye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu seneki bütün amiral modeller aynı donanıma sahip.Tasarım olarak farklılaşan modeller ipi Göğüsler.

• quote:

Açıklasana nasıl ios'a cache koymuşlar.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Benim note 2 bile rgb iken yeni samsunglar pentile neden hocam.
  • Ülkede akıllı bir işadamı olsa bu firma ile anlaşıp, 799TL'den piyasaya sürerdi.

Senelerdir ülkemize kimse getirmeyi akıl edemedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

quote:

ios Apple A9
    https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A9
    L1 cache Per core: 64 KB instruction + 64 KB data
    L2 cache 3 MB shared[7]
    L3 cache 4 MB shared[8]
    kısaca 7mb cache

android Snapdragon 820
    http://www.anandtech.com/show/9837/snapdragon-820-preview
    2x Kryo 512KB L2 cache
    2x Kryo 1MB L2 cache
    kısaca 3mb cache

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp söylüyoruz alın bu da ispatı bu yüzden 2 kat ram istiyor android cihazlar illa her şeyi açmak gerekiyor linkleri de tıklayıp inceleyin daha da ispat edebilirdim de bulamadım birde ios işletim sistemi ile android işletim sistemi farkı 75 ios ise 50 android idi (grafiksel olarak gözüküyordu fark) ve eminim bu sitede yayınlandığına siz bakın bulun onu da merak ediyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 25 Mart 2016; 19:19:57 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

quote:

ios Apple A9
    https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A9
    L1 cache Per core: 64 KB instruction + 64 KB data
    L2 cache 3 MB shared[7]
    L3 cache 4 MB shared[8]
    kısaca 7mb cache

android Snapdragon 820
    http://www.anandtech.com/show/9837/snapdragon-820-preview
    2x Kryo 512KB L2 cache
    2x Kryo 1MB L2 cache
    kısaca 3mb cache

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp söylüyoruz alın bu da ispatı bu yüzden 2 kat ram istiyor android cihazlar illa her şeyi açmak gerekiyor linkleri de tıklayıp inceleyin daha da ispat edebilirdim de bulamadım birde ios işletim sistemi ile android işletim sistemi farkı 75 ios ise 50 android idi (grafiksel olarak gözüküyordu fark) ve eminim bu sitede yayınlandığına siz bakın bulun onu da merak ediyorsanız.

Saçmalıyor boşverin
    Cache bellek ile ram in hiç bir alakası yok
    Cache beslemesi ram üzerinden olmaz
    Adı üzerinde cache bellek doğrudan erişim olan bellek olduğu için sıralı işlem yapan transistörleri beslemek için tasarlandı.

Not: Nvidia-global founders tarafından ortaklaşa kurulan meachetache ltd.şti de yüksek mühendisim

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Benim orda ima ettiğim şey ne a9 ne a9x ne de a8 demişşin yanlış kullanımla ios demişsin. Ben kesinlikle a9 kötü demiyorum diyemem de zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Benim note 2 bile rgb iken yeni samsunglar pentile neden hocam.

Malesef Note2 de bir tur Pentile altpiksel dizilimi var.

Pentile in tek avantaji daha az enerji harcamasidir . Onun disinda hicbir avantaji yoktur RGB Super AMOLED PLUS a gore .

PEntile olmayan TELEFON olarak sadece Galaxy S2 dir ...

Pentile ekran gerci her yil daha da kusursuzlasiyor ama hicbir zaman RGB piksel dizilimindeki kaliteyi veremeyecektir .

RGB dizilimininde daha da fazla pil tuketimi vardir.

Amoled lerde ayrica pentile olsun olmasin ister son teknoloji olsun ister 2017 teknolojiisi olsun beyaza ne kadar yakin bir goruntu gelecekse o kadar guc tuketimi artar hatta sistemde dar bogaz da olusturur.

Arka aydinlatmali IPS panel ekranlarda ise sadece arka aydinlatma parlakligi artirilir ona gore pil tuketimi de artar ama AMOLED lerin hepsinde pil tuketimine ek olarak performansda darboagz olustabilmektedir.

Screen burn olayi AMOLED lerde daha cok yaygindir . Surekli parlakligi yuksek tutmak filan da piksellerin olmesine yanmasina sebebiyet olmaktadir .

Sonucta Pentile demek 3 saniyorsun ama 2 veriyor ALT piksel olarak . Yani %33 piksel kaybi var. Ekran piksel kalitesi herzaman efektif piksel e gore degerlendirilir .

Kisacasi AMOLED olmayan pentile olmayan ekranlarda 1920x1080 cozunurluk her acidan mantiklicadir.

• evad3rs E kullanıcısına yanıt
    http://searchstorage.techtarget.com/definition/cache-memory

Ne dersin simdi yukardaki tanim aciklamasina gore ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.