Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Mesajlaşma uygulaması Line, Japonya'da GSM operatörü oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mesajlaşma uygulaması Line, Japonya'da GSM operatörü oluyor 
    Mesajlaşma uygulaması Line aylık 215 Milyon aktif kullanıcı sayısına sahip. Asya bölgesinde popüler bir hizmet sunan şirket diğer bölgelerde istediğini bulamayınca Japonya'da GSM operatörü olmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

Tabi ki şirketin uygulama olarak bu işe başlaması, operatör haline geldiğinde de farklı bir bakış açısı sunmasını sağlamış. Sınırsız Line kullanımı ile birlikte Facebook ve Twitter'ın da dahil edildiği paketler aylık yaklaşık 4.4$'dan başlayan fiyatlara sahip olacak. Ayrıca telefon faturasını Line'ın kendi ödeme sistemi Line Pay ile ödeyenler için de farklı avantajlar sunulacak.

Şirketin karşılaşacağı en büyük zorluk Japonya'da hala popüler olan ve "Feature phones" olarak bilinen eski model telefonlar olacak. Halkın büyük bir çoğunluğu hala bu tarz telefonlar kullanarak akıllı telefonlara geçiş yapmış değil, ancak Line bölgedeki akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini de kolayca çekebiliyor.

Mobil uygulamanın GSM operatörü haline gelmesi sizce mantıklı bir girişim mi? İlerleyen yıllarda diğer uygulamalardan böyle atılımlar görmek ister miydiniz?

• Her ne kadar buralarda okumayı sevsek de dikkatli okuyabiliyoruz.
    Her ne kadar editörler özenli olsalar da dikkatlerinden kaçabiliyor.
    Her ne kadar genel seviyenin üzerinde bir yazım kaliteli olsa da kimi hatalar görülebiliyor.
    Her ne kadar içeriğe bakıp görüntüyü görmezden gelebiliyor olsak da geri bildirim verme hakkımız saklıdır.
    Her ne kadar... Her ne kadar...

• Belki telefon paketi ile yaparlarsa ilgi çekebilirler fiyat gayet ucuz duruyor ama ülkeye göre ucuz mu bilmem

• Mesudum kullanıcısına yanıt

Teşekkürler
  • adamlar 15 tl ye sınırsız sosyal medya kullandırıyorlar, biz de 2-3gb dan sonra 1kb hıza düşen internet paketleriyle gezinelim

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    4.4 Dolar 453 Yen ediyor ama
  • agritux kullanıcısına yanıt
    4.4 dolar 13 tl ediyor anlamadım ki ne demek istediğini
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    Belki bir an yanlış düşünmüş olabilirim;

4.4$ her yerde eşit olabilir ama 4.4$'ın o ülke için ne ifade ettiğini anlamak için oradaki alım gücünü bilmek gerek.
    Gerçi bahsi geçen ülke Japonya. Hiç bilgim yok ama 4.4$'ın bizdeki karşılığı aylık maaşımızın belki 100 de 1 i olabilir, bir günlük çalışması karşılığı 4.4$ kazanan insanların olduğu ülkeler var sanırım.

Yen olarak çevirince 400 küsür yen edince biraz yüksek geldi bana.

Ama asıl şunu unutmuşum ben. Bu ülkede 750 000 TL ye ekmek aldığım zamanlar vardı :)

Sonuçta dediğiniz doğru, aynı hizmeti bize de 4.4$'a bize sunacak olsalar 15 TL ye yararlanacaktık :)
  • Sınırsız sosyal medya içeren paket 1000 yenden aşağı değil. 4500 yen veriyorduk snırsız internet ve konuşma için.

• adamlar zengin ama tuşlu telefon kullanıyorlar

ben metrobuse biniyorum her kes de 3bin küsür liralık telefonlar

bazen düşünüyorum metrobuse binecek kadar zengin değilim sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.