Şimdi Ara

Fiber optik kablolar ile veri aktarım hız rekoru kırıldı: 57Gbps!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiber optik kablolar ile veri aktarım hız rekoru kırıldı: 57Gbps! 
    İnternetin en büyük problemlerinden birisi kullanıcıların hızlardan bir türlü tatmin olmaması. Hızlar arttıkça tüketilen içeriğin boyutu da arttığı için kullanıcılar bu artışı çok fazla hissedemiyorlar. Fiber optik teknolojisi ise bu alanda kullanıcılara biraz daha geniş bir alan sunmaya devam ediyor.

ABD'de bulunan Illinois Üniversitesi araştırmacıları yeni bir deneyle birlikte hız rekorunu kırdılar. Testler sırasında 57 Gbps hızda veri aktarımı hatasız bir şekilde gerçekleştirilebildi. Bu da saniyede 7.1 GB'den daha fazla veri transferi yapıldığı anlamına geliyor. 

Bilim insanları araştırmada ulaşılan hızların veri merkezleri için kullanılabileceğini belirtiyor. Hatta uçak haberleşmeleri ve gecikmelerin kabul edilemeyeceği diğer alanlarda da bu hızlar oldukça elverişli. İlerleyen yıllarda yüksek hızların günlük hayatta kullanılmasıyla birlikte 4K yayın yapmak veya canlı olarak izlemek de mümkün olacak.

• Bizde kotası o hızdan düşük paketler var.

• Haberleşmeyi Anlarımda,7.1 GB ve fazlasını Sn bazında karşılayabilmek için heralde Raid 0 konfigürasyonunda 7 Adet Pci Express SSD Kart Lazım.Torrent baz alırsak tabi.Yoksa beklerde bekler..Zira Sn/8 GB Seede ulaşabilmek içinde sanırım 1.000.000 tracker toplamak lazım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 25 Mart 2016; 3:19:29 >
  • Neden heyecanlanmıyorum acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Haberleşmeyi Anlarımda,7.1 GB ve fazlasını Sn bazında karşılayabilmek için heralde Raid 0 konfigürasyonunda 7 Adet Pci Express SSD Kart Lazım.Torrent baz alırsak tabi.Yoksa beklerde bekler..Zira Sn/8 GB Seede ulaşabilmek içinde sanırım 1.000.000 tracker toplamak lazım :D

Download hizi iyince aklina torrentten baska birsey gelmeyen bir ulkede yasiyoruz iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım biz bunları 50 sene sonra, yaşarsak bile belki görürüz.

• 75 GB AKK'ye takıldıkları için 60 GBPS'ye yükselememişler

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

Bizde kotası o hızdan düşük paketler var.

10 saniyede kota dolar :)

• bunlar oluyor tabii ama duvardaki tel hââlâ BAKIR
  • abi bizdeki bakır tencere

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

bunlar oluyor tabii ama duvardaki tel hââlâ BAKIR

Bakır olması önemli değil cat6 kablo kaç mb/s veri aktarıyor ama temelde bakır kablo.

• Hoop adil kullanım nerede? nerede bu devlet nerede bu millet

• Bunu duyan TÜRK TELEKOM ;

• cat 7 kullanıyoruz... 4k televizyon kullanıyoruz...
    boşuna kullanıyoruz :D
    1-2 sene sonra 4k canlı yayın parmak sayılarını geçmez :D

• ttnet i onlara verelim 1 ayda geçmişe yolculuk yapip birde oyle denesinler:D

• ttnet kullanıyorum. adil kullanım kotası saçmalığı bi kenara, upload hızım saniyede 85kb. fiber optik kablolar ile yüksek hızlarmış ".AY GÖTÜM." biz veri aktarımı denilen olayın sadece V" harfinde kaldık. D:320kb/sn U:85kb/sn=87 türk lirası
    bu fiyata yurt dışında 10 katı fazla hizmet verdiklerini bilmenin değeri; paha biçilemez.

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aklıma ıdm geliyor
  • Aynı İstanbul a 3 köprü yapıldığı sevinci şeklin de bu na sevindim. Ben bu hizmet leri göremeyecek olsamda torunlar faydalanır umarım..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.