Şimdi Ara

Intel'den ince dizüstülere yönelik en güçlü işlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'den ince dizüstülere yönelik en güçlü işlemci

Kasa profili oldukça ince olan ve Ultrabook olarak tabir edilen dizüstü modelleri, tüketici tarafında halen ilgi görüyor. Intel, Ultrabook modellerinin gücünü daha da artıracak yeni bir Skylake işlemcisini piyasaya sürüyor.

Intel Core i7-6660U adındaki yeni işlemci, Intel Core i7-6650U işlemcisinin yerini alacak. En düşük enerji tüketiminde en iyi performansı hedefleyen işlemci, çift çekirdekli ve 2.4GHz saat hızına kadar çıkıyor. Toplamda 4 izlek birimi aynı anda çalıştırılabiliyor.

Ayrıca Bkz.Intel, tick-tock sürecini resmi olarak durdurdu

İşlemci 15Watt ısıl tasarım değerine sahipken, beraberinde Iris 540 entegre grafik birimi ile geliyor. 1050MHz seviyesine kadar çıkabilen grafik biriminde, 64MB eDRAM ve 48 işlem birimi bulunuyor. Ayrıca birim, ana belleğe de erişebiliyor.

Hali hazırda, Ultrabook modellerine yönelik en güçlü işlemci olarak kabul edilen Core i7-6660U; PCIe 3.0, SATA kontrolcüsü, USB kontrolcüsü, 4 ekrana kadar çıkış yapabilme ve DDR4 desteği gibi diğer özelliklere sahip. İşlemci, 415$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

• amd nal topladığı için intel kendisini kasmaya hiç gerek görmüyor.

• sonunda U kodu olan işlemci dandik işlemcidir. Eğer ultrabook alıyorsanız kabul edilebilir, fakat harici ekran kartlı normal bir laptop modeli i5 u ya da i7 u falan alıyorsanız performans beklemeyin. qm kodlu işlemcilere bakın.

• İşlemci tırt gpu tırt.Bununla çıkan ultrabooklar 3000tlden az olmayacak.PC donanımlarını ne şişirdiler arkadaş inanılır gibi değil.

• Yuh. 415 dolar mobil işlemci.

• Core M serisi içinde bu şekilde abartasyon yapıldı,sonuç fıs.

• Bu utrabooklar sayesinde 3000 Tl altında adam akıllı laptop alamaz olduk. Bütün şuç AMD de ama adamlarda laf var icraat yok İNTELİN tekelindeyiz yok şöle yok böle işlemci yaptık diyorlar piyasada yok. Bizi İNTEL in kucagına verdiler ben açıkçası artık 2 işlemci firmasının anlaşmalı olduğunu düşünüyorum bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roark

sonunda U kodu olan işlemci dandik işlemcidir. Eğer ultrabook alıyorsanız kabul edilebilir, fakat harici ekran kartlı normal bir laptop modeli i5 u ya da i7 u falan alıyorsanız performans beklemeyin. qm kodlu işlemcilere bakın.

I7 6700HQ nasıl peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

quote:

Orijinalden alıntı: Roarksonunda U kodu olan işlemci dandik işlemcidir. Eğer ultrabook alıyorsanız kabul edilebilir, fakat harici ekran kartlı normal bir laptop modeli i5 u ya da i7 u falan alıyorsanız performans beklemeyin. qm kodlu işlemcilere bakın.
    I7 6700HQ nasıl peki

i7 6700HQ da oldukça performanslı bir işlemcidir hocam. 4 gerçek çekirdeğe sahiptir ve hyperthreading ile 8 thread işleyebilir. 2,6 GHz hızında çalışırken 3,5 GHz'e kadar da turbolayabiliyor. Bu haliyle masaüstü i5 vs gibi işlemcilere kafa tutabilen bir laptop işlemcisi.

• bende 4510 u var android studio ve eclipse de kasım kasım kasılıyor pc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Bu utrabooklar sayesinde 3000 Tl altında adam akıllı laptop alamaz olduk. Bütün şuç AMD de ama adamlarda laf var icraat yok İNTELİN tekelindeyiz yok şöle yok böle işlemci yaptık diyorlar piyasada yok. Bizi İNTEL in kucagına verdiler ben açıkçası artık 2 işlemci firmasının anlaşmalı olduğunu düşünüyorum bu konuda.

evet anlaşmalı lar amd başka ülkeye satılırsa x86 platformunu kullanamıyor x 86 intelin tekelinde ve sonsuza kadr intel bu piyasaya hakim olacak yada başka biri biz xs6 için yazılmış uygulamalrı kendi çipimizde destekliyoruz diyecek ve microsoft da gidip o tasarıma detek verecek ama bu iş hiç bir zaman olmaz amerika buna izin vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Bu utrabooklar sayesinde 3000 Tl altında adam akıllı laptop alamaz olduk. Bütün şuç AMD de ama adamlarda laf var icraat yok İNTELİN tekelindeyiz yok şöle yok böle işlemci yaptık diyorlar piyasada yok. Bizi İNTEL in kucagına verdiler ben açıkçası artık 2 işlemci firmasının anlaşmalı olduğunu düşünüyorum bu konuda.

AMD'nin yapması önemli değil ki! Üreticilerin getirmesi ve tüketicilerin İntel sevdasından vaz geçmesi önemli...

• underlater U kullanıcısına yanıt
    AMD yapamıyorki zaten 6 ay önce A8 6410 işlemci 8 gb ramlı HP marka laptop kullandım inan bana bırak oyun oynamayı flash oynlarda bile kasıyordu 10-15 tane sekme açtınmı işlemci kendinden geçiyor. Eski laptobun İNTEL t 7400 işlemcili ari radeon 4 bin küsür m ekran kartı olan model hiç bir sorun vermen takır takır işini yapıyo üstelik ben alalı 5 yıl olmuşum. Kalkıpda burda kullanıcıları şuçlamanın hiç bir mantıgı yok neymiş kullanıcılar almıyormuş yapamıyorki alsak firma konusunda haklısın ama AMD işlemcili hiç bir model piyasada bulunmuyor bulsanda i7 parasında.
  • quote:

sonunda U kodu olan işlemci dandik işlemcidir. Eğer ultrabook alıyorsanız kabul edilebilir, fakat harici ekran kartlı normal bir laptop modeli i5 u ya da i7 u falan alıyorsanız performans beklemeyin. qm kodlu işlemcilere bakın.

Kardeşim bir bitmediniz ha her yere "u işlemci dandik işlemcidir qewqww" yazmaktan bıkmadınız mı?

Gel açıklayayım evet U serisi H,HQ kadar performans vermez doğrudur fakat haberde bahsedilen bilgisayar bir masaüstü değil, ultrabook da şarj çoğu şeyden önemlidir, sen HQ ya da MQ serisi işlemcilerde 5-6 saat pil süresi alabilir misin? Geçen arkadaşla dersteyiz onun notebook H serisi benim 5200U ve o gün onun 2.40dk gibi süre açık kaldı benim 4.30 saat açıktı ve kapattığımda %21 falandı şarj kaldı ki o kadar şey yaparım bilgisayar ile hiçbir zaman cpu %100 olduğunu görmedim

Yani demem o ki bırakın artık dandik falan yazmayı insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz sizin yüzünüzden sadece internette takılmak için bilgisayar alanlar 1500 lira seviyesindeki bilgisayarlar kötüymüş diye gidip 3000 lira verip face de takılıyorlar.

Her işlemcinin avantajı dezavantajı vardır performans isteyen H serisine bakar pil süresi isteyen U serisine bakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Roarksonunda U kodu olan işlemci dandik işlemcidir. Eğer ultrabook alıyorsanız kabul edilebilir, fakat harici ekran kartlı normal bir laptop modeli i5 u ya da i7 u falan alıyorsanız performans beklemeyin. qm kodlu işlemcilere bakın.
    Kardeşim bir bitmediniz ha her yere u işlemci dandik işlemcidir qewqww yazmaktan bıkmadınız mı? Gel açıklayayım evet U serisi H,HQ kadar performans vermez doğrudur fakat haberde bahsedilen bilgisayar bir masaüstü değil, ultrabook da şarj çoğu şeyden önemlidir, sen HQ ya da MQ serisi işlemcilerde 5-6 saat pil süresi alabilir misin? Geçen arkadaşla dersteyiz onun notebook H serisi benim 5200U ve o gün onun 2.40dk gibi süre açık kaldı benim 4.30 saat açıktı ve kapattığımda %21 falandı şarj kaldı ki o kadar şey yaparım bilgisayar ile hiçbir zaman cpu %100 olduğunu görmedim Yani demem o ki bırakın artık dandik falan yazmayı insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz sizin yüzünüzden sadece internette takılmak için bilgisayar alanlar 1500 lira seviyesindeki bilgisayarlar kötüymüş diye gidip 3000 lira verip face de takılıyorlar. Her işlemcinin avantajı dezavantajı vardır performans isteyen H serisine bakar pil süresi isteyen U serisine bakar.

Direkt dandik diyerek konuya girmesi hoş olmasa da arkadaş doğru noktalara parmak basmış. U serisinin ultrabooklar tabanında olması zaten bilinen bir şey. Eh diğer tarafta normal bir cihaz alınacaksa ve performans isteniyorsa (ki harici grafik kartıyla da buna değinmiş güzelce) işlemci tercihinin u olanlardan olmasın demiş. Bunda yanlış bir durum da yok zaten. Laptoplar için U serisini tercih etmek genel olarak mantıklı bir durum değil performans isteniyorsa.

• quote:

iki senede bozuluyor harhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

İşlemci tırt gpu tırt.Bununla çıkan ultrabooklar 3000tlden az olmayacak.PC donanımlarını ne şişirdiler arkadaş inanılır gibi değil.

S7 3200 liradan çıktı. ayfonlar 3500-4500 lira arasında.

• zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Ben intel sevdalılarına yazdım dikkatini çekmemiş sanırım. Tüm kullanıcıları suçlamak ne haddime, bende o kullanıcılardan biriyim. Az çok bilirsin ülkemizde marka bağımlısı insan çok. Bende yıllar önce AMD kullanmıştım. İlk 64 bit çıkan işlemciydi (İntelden de önce). Hiç sıkıntı yaşamamıştım. Teknoloji ilerlediği ve oyunlar artık daha hızlı işlemci istediği için ve Kasa çok yer kapladığı için Laptop'a dolayısıyla da İntele geçmek durumunda kaldım. Yaklaşık 10 yıl önce almıştım o AMD'yi ve şu anda kuzenimin ofisinde halen çalışmakta. (Maşallah diyimde sonra kuzenim bozuldu diye fırça atmasın bana)
    Şu sözümün arkasındayım. Evet kullanıcılar almıyorlar. Almak isteyen de bulamıyor. Almayınca da ne oluyor: AMD daha ucuz üretim yöntemlerine başvuruyor. Bu da işlemcisinin uzun süre sağlıklı çalışmasını engelliyor. Ha bu arada en çok arızalanan makineler arasında HP geçmekte. ve tahminimce senin bilgisayarda ısı sorunu vardı ve açtığın her sekmede işlemci biraz daha ısınıyor ve sonuna kendinden geçiyor. AMD öyle küçük bir firma da değil ayrıca. Ucuz yöntemler araştırsa da senin bilgisayarın gibi kendini rezil etmeyecektir eminim. Yani cihazınla ilgili sorunu HP'de aramalıydın. Ki HP'de sorunu çözemezse daha iyisini ücretsiz verir.

Saygılarımla...

• Fiyati biraz yuksek buldum. 360-380$ seviyelerinde olmaliydi

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Kardeşim bir bitmediniz ha her yere u işlemci dandik işlemcidir qewqww yazmaktan bıkmadınız mı? Gel açıklayayım evet U serisi H,HQ kadar performans vermez doğrudur fakat haberde bahsedilen bilgisayar bir masaüstü değil, ultrabook da şarj çoğu şeyden önemlidir, sen HQ ya da MQ serisi işlemcilerde 5-6 saat pil süresi alabilir misin? Geçen arkadaşla dersteyiz onun notebook H serisi benim 5200U ve o gün onun 2.40dk gibi süre açık kaldı benim 4.30 saat açıktı ve kapattığımda %21 falandı şarj kaldı ki o kadar şey yaparım bilgisayar ile hiçbir zaman cpu %100 olduğunu görmedim Yani demem o ki bırakın artık dandik falan yazmayı insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz sizin yüzünüzden sadece internette takılmak için bilgisayar alanlar 1500 lira seviyesindeki bilgisayarlar kötüymüş diye gidip 3000 lira verip face de takılıyorlar. Her işlemcinin avantajı dezavantajı vardır performans isteyen H serisine bakar pil süresi isteyen U serisine bakar.

Direkt dandik diyerek konuya girmesi hoş olmasa da arkadaş doğru noktalara parmak basmış. U serisinin ultrabooklar tabanında olması zaten bilinen bir şey. Eh diğer tarafta normal bir cihaz alınacaksa ve performans isteniyorsa (ki harici grafik kartıyla da buna değinmiş güzelce) işlemci tercihinin u olanlardan olmasın demiş. Bunda yanlış bir durum da yok zaten. Laptoplar için U serisini tercih etmek genel olarak mantıklı bir durum değil performans isteniyorsa.

Tam olarak demek istediğimi açıklamışsın, eyvallah :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.