Şimdi Ara

Apple’ın yeni 13inç ve 15inç MacBook’ları 12inçlik MacBook’a benzer olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple’ın yeni 13inç ve 15inç MacBook’ları 12inçlik MacBook’a benzer olabilir

Apple’ın çok yakında MacBook Pro modellerinin güncel sürümlerini duyurması bekleniyor. Bu noktada geliştiriciler konferansının bekleniyor olması kuvvetli bir olasılık gibi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen etkinlikte 9.7inçlik iPad Pro ve 4inç ekranlı iPhone SE tanıtılmıştı hatırlanacağı üzere.

Endüstriyel bilgi kaynaklarına göre Apple yakında çok ince MacBook modellerini tanıtacak. Hatta bu odakta Asus, Dell ve Lenovo’nun başı çektiği rakipler de kendi ürün gamında inceliği ile öne çıkan güçlü modeller için çalışıyor. Sızan bilgilere göre 13inç ve 15inç ekran boyutuna sahip olacak olan Retina ekranlı MacBook’lar, halihazırda satışta olan 12inçlik MacBook ile benzer bir tasarıma sahip olacak. Hatta iki modelin mevcut MacBook Air’dan çok daha hafif olacağı da dile getirilmiş. Lenovo’nun 14inç ekranlı ThinkPad X1 Carbon modeli sadece 1,68cm kalınlığında ve 1.18kg ağırlığındaydı. 13inç MacBook Air 1.7cm kalınlığında ve 1.35kg ağırlığında.

MacBook Satışları Ne Durumda?

Apple MacBook satışlarını küçük yüzdelik dilimlerde de olsa küçülen pazara rağmen yükseltmeyi sürdürüyor. 2015 yılında artış, bir önceki yıla kıyasla %4.08 seviyesinde gerçekleşmişti. 2015 yılı toplam MacBook satışları ise 20.38 Milyon adet seviyesinde. Yani global pazarın %7’lik dilimi.

2015 yılında dünya genelinde kişisel bilgisayar satışları ise Gartner verilerine göre 288 Milyon adet seviyesinde. Bu rakamda Lenovo 57 Milyon adetlik satış ile %19.8’lik paya sahip. Sonrasındaki sıralama ise şöyle:  

• HP: 52 Milyon - %18.2
    • Dell: 39 Milyon - %13.6
    • Asus: 21 Milyon - %7.3
    • Acer: 20 Milyon - %7
    • Diğerleri: 77 Milyon - %26.9

• Fiyatları uygun olsa en çok satılan olurlar ama...

• giogo G kullanıcısına yanıt
    adamların en fazla satan olma gibi bir derdi yok, her marka gibi amaçları karlılık ancak bunu bir milyoncu zihniyetiyle sürümden kazanma mantığıyla değil, kaliteli ve pahalı ürünleri satarak sağlıyorlar, karları ise o fazla satanlardan çok daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 23 Mart 2016; 20:22:08 >
  • Çok doğru bir karar tek usb C koysunlar, işlemciyi core M yapsınlar. Hatta a9x koysunlar, işletim sistemini de ios yaptın mi oh kebap.

Yav arkadaş ben mi yanlış yorumluyorum yoksa bu dizüstü segmentinin donanımları geriye doğru mu gidiyor??? Tamam mobilite, taşınabilirlik, hafiflik falan önemli de incelticez diye cılkını çıkarıyorlar bana kalırsa. Neymiş (yeni) macbook'ta kelebekli klavye tuşları varmış. İsterse klavyede yazı yazmak için bir yardımcı tahsis etsinler yine o parayı vermeye değmez. Sadece Apple değil, söz konusu hafif dizüstüler olunca diğer üreticiler de 3 aşağı 5 yukarı aynı.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    markaların ülkemizdeki modelleri adına konuşuyorum oyuncu laptopları dışında 4 çekirdekli modellerin hepsini kaldırdılar piyasadaki modellerin %90 u işlemcili u i5, u i7 neden bu modeller ön plana çıkarıldı ve normal m sınıfı nereye gitti bilmiyorum doğrusu q sınıfı işlemcili laptoplar ise 4-5 bin lira civarlarından başlıyor onları görmek hiç mümkün değil ayrıca tuğla gibiler eskiden orta kalınlıktaki kasalarda da kullanılırlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 23 Mart 2016; 20:23:14 >
  • air 11 en performanslı en zarif cihazdı piyasadaki şimdi air serisi bitecek diyorlar e yerine ne gelecek core m işlemcili mb. Aynı şey değil malesef yanlış yapıyorlar.

• asus kullanıyorum ve memnunum açıkcası...

• Dell xps 13 akar

• dell xps varken işi zor...
    Apple’ın yeni 13inç ve 15inç MacBook’ları 12inçlik MacBook’a benzer olabilir
  • piyasada i5 ve i7 diye satılan laptopların alayı çift çekirdekli. qm kodlu i5 ve i7 her alanda yenilerini eziyor. Kısacası satınalırken kodlara dikkat edin. resmen performans yerlere düştü dizüstü pazarında.

• bence fansız gelecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: giogo

Fiyatları uygun olsa en çok satılan olurlar ama...

Fiyatı ucuz olsa da bu donanımla, tek usb ile kimse almaz. Üstüne millet mac os'a alışık değil, yıllardır windows kullanıyor. Kullandığı yazılımları çalıştıramayacak, ne yapsın internete mi girsin sadece? Herkes photoshopçu değil.

• İnceltip hafifletmelerine itirazımız yok da bu işi yaparken performanstan kısmaları uygun değil. Ayrıca bu yeni Intel Core M işlemciler bana Intel Atom işlemcileri hatırlatıyor. Hani şu netbooklarda kullanılan ve tarihin tozlu sayfalarında kalan modelleri... Bence Core M'in sonu da aynı olacaktır. Taşınabilirlik önemli, ama işimi göremeyen laptop taşınabilir olsa ne, olmasa ne?
  • bence air tarih olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.