Şimdi Ara

ABD Adalet Bakanlığı, iPhone kilidini açacak bir yöntem üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD Adalet Bakanlığı, iPhone kilidini açacak bir yöntem üzerinde çalışıyor

Bu yılın muhtemelen en çok konuşulacak olayları arasına girmeye aday FBI ve Apple arasındaki şifreleme davası, ilginç gelişmelere sahne oluyor. Apple'ın San Bernardino zanlısının iPhone cihazındaki şifrelemeyi çözmesi için büyük baskı yapan ABD Adalet Bakanlığı, şimdi farklı bir yola başvurdu.

Normalde dün itibariyle Apple ve bakanlık arasında duruşma yapılması bekleniyordu ancak bakanlık mahkemeye başvurarak, iPhone şifrelemesi için potansiyel bir yöntem bulduklarını ifade ederek, bu nedenle duruşmanın ertelenmesini talep etti.

Ayrıca Bkz.Apple ve FBI davası, yeni sürprizlere gebe
    Başvuru evraklarında, isimsiz bir geliştiricinin iPhone şifrelemesini açabilecek bir yöntemin sunumunu yaptığı ve bu yöntem üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor. Eğer yöntem işe yararsa, bakanlık Apple'a baskı yapmaktan vazgeçecek ve şikayetini de geri alacak. Kurum, daha fazla medya önünde yıpranmak istemiyor.

Şifrelemeyi kıran isim ise sır gibi saklanıyor. Geçtiğimiz haftalarda, McAfee'nin eski sahibi sadece 3 haftada iPhone şifrelemesini kırabileceğini duyurmuştu. FBI'ın bu isimle mi irtibata geçtiği şimdilik belirsiz.

Mahkeme, 5 Nisan tarihine kadar bakanlık avukatlarına süre tanıdı ve başvuru ile ilgili güncelleme istedi. Apple ise, bakanlık yetkililerinin nasıl bir açık buldukları konusunda daha fazla bilgi talebinde bulunmaya hazırlanıyor.

• Bu kadar zor mu yahu bu şifreyi kırmak? Hadi sadece parmak izi olsa anlarım da beraberinde şifre de belirliyoruz o da en fazla 6 haneli, hackerlar neleri kırıyor, nedir buradaki zorluk ey dh ahalisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Bu kadar zor mu yahu bu şifreyi kırmak? Hadi sadece parmak izi olsa anlarım da beraberinde şifre de belirliyoruz o da en fazla 6 haneli, hackerlar neleri kırıyor, nedir buradaki zorluk ey dh ahalisi?

Sıkıntı su. Şifreyi sınırsız sayıda deneme şansınız yok. Belli bir deneme sayısına ulaşınca ve şifre hala doğru girilememisse cihaz tüm bilgileri siliyor güvenlik maksadıyla. Yoksa çoktan açarlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasil bir reklamdir yahu. Hirsiz ardiz takimi hep mi ios kullaniyor. Hadi bu sefer actin. Adam andrid kullanir wp kullanir. Reklamin daniskasi. Dahasi bu kadar ayyuka neden cikarilir olay. Hadi diyelim kiramadi butun hirsizlar eskiyalar iphone kullanir o zaman.

Bu tip seyler bizim agzimizda sakiz oluyorsa anlayinki magazin haberi kadar degeri yoktur

• tiyatro bitmedi halen bu arada Apple hisseleri ve prestiji artıyor dolayısıyla abd salyaları akarak elde edeceği vergiyi hesaplıyor

• Bende parmak izi ve şifre olmadan sadece Siri ile ekran kilidini açabilecek bi bug biliyorum 😄😄

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkem2626

Bende parmak izi ve şifre olmadan sadece Siri ile ekran kilidini açabilecek bi bug biliyorum 😄😄

Çok güzel. Biz sizin adresinizi tespit etmek ve akşam CIA'dan Iphone ile gelmek. Siz de şifreyi çözmek ve yöntemi bizden başkasına söylememek. Bu sayede biz size 100.000$ verecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

Bende parmak izi ve şifre olmadan sadece Siri ile ekran kilidini açabilecek bi bug biliyorum 😄😄

Çok güzel. Biz sizin adresinizi tespit etmek ve akşam CIA'dan Iphone ile gelmek. Siz de şifreyi çözmek ve yöntemi bizden başkasına söylememek. Bu sayede biz size 100.000$ verecek.

Hocam dalga geçmeyin ya 😄 Ben ciddiyim apple ile bu konuyu görüştüm ama beni takmadılar 😄

• illa açacaklar cihazların içini, ama apple başka şifreleme sistemi getirecek yine başa saracak olay
  • Apple böyle reklamlarla uğraşana kadar şu hack olayını izah etsin. Abd'li yıldızların resimleri, tapeleri internette dolaşıyor.
  • Ulan ABD, FBI üzerinden Apple reklamı yapar mı aklınız alıyor mu bunu ? Belli ki kıramıyorlar.

• Bunu reklam sanan kucuk beyinli insanlar var

• çok uzadı bu mevzu yeter artık..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

Hocam dalga geçmeyin ya 😄 Ben ciddiyim apple ile bu konuyu görüştüm ama beni takmadılar 😄

Biraz gırgır olsun diye yazdım hocam. Yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın. Ama şifreyi kıramamaları ve Apple'a söz dinletememeleri çok ilginç. Ben açıkçası reklam kokusu da seziyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.