Şimdi Ara

Toshiba'dan 60 Gb'lık 2.2' inch renkli ekranlı MP3 Player

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır Apple iPod'a 1.8" sabit disk üreten Toshiba şimdi kendi Mp3 Player üretiminde yüksek pazar sahibi olmayı planlıyor. Ancak ilginç olan Toshiba'nın müthiş özellikli Mp3 Çalıcısını bile ABD pazarı için sunmayaca ve bunun yerine sadece Japonya pazarına odaklanacak olması. Ürünler kasım ve aralık ayarlında piyasaya sürülecek. Bir ihtimal 20 Gb kapasiteli model ABD pazarı ve dünya pazarına sunulacak.

Ürünün en büyük özelliği 2.2" yani 5.6 cm'lik 240x320 piksel QVGA TFT ekranı olması ve 60 GB kapasiteli depolama alanın bulunması. Bunun dışında ilk defa iPod'a rakip olabilecek bir dizayn ve yazılım kolaylığına sahip olmasıda özellikler arasında gösterilebilir. Yazılımın en iyi tarafı CDDB'den Audio-CD'den çekerken aldığı bilgileri aynen çalıcıya aktarması ve çalıcının bunu bir veritabanında tutarak gerekli aramaları gerçekleştirebilmesi (Şarkıcı, şarkı ismi, albüm ve tarz gibi).

Gigabeat F serisi toplam 3 kapasitede sunulacak, bunlar sırası ile 10 GB, 20 Gb ve 60 GB olacak. Fiyatlarda sırası ile 350$, 450$ ve 575$ olacak. Biraz yüksek ama bu ekran kalitesinde bu özelliklerde bu kapasitede bu ufaklıkta bu pil ömründe (11 saat) depolama alanı ve Mp3 Player bulmak imkansıza yakın. Bu arada ürünlerin boyutlarıda şöyle 6.3 x 10.6 x 1.6 cm (60 Gb için kalınlık 1.9 cm). Ağırlıklarda ilk iki model için 160 gr 60 Gb model için 170 gr.

Sayfanın Linki : http://www.toshiba.co.jp/about/press/2004_09/pr2701.htm

• mp3 player yapanların üstünü ortmeye çalıştıkları şey bence PİL süresi.5.6 cm''lik 240x320 piksel QVGA TFT ekranı olması yada 50 60 gb desteklemesi beni o kadar şaşırtmıyor.ama 40 saat pil süresi deseydi kesinlikle almayı düşünürdüm..10 saat yeter denilebilir.ama teknoloji çılgınlığı sayasinde 60 gb lara kadar görüyorsak 30 saatten fazlasını da görmeliyiz diye düşünüyorum.pil süresi bitiyor diyelim de niçin değişmeli yani klasik walkmanler için kullanılan sarjlı pilleri kullanamıyoruz.ben bundan şunu anlıyorum demek ki "5.6 cm''lik 240x320 piksel QVGA TFT ekranı olması yada 50 60 gb desteklemesi" pil süresini uzatmaktan daha basit.
  • bencede haklısın 10 saat benim için yetmez benim aiwa walkmen'im bile 24 saat normal pil ile ben 700 ma pil aldığımda ki aldığım zaman en üst onlar vardı 50-70 saat arasında çalışmaya başladı bence bu cihazların içine 2500-3000 ma'lik pillerden koysalar en azından 20-30 saat arasında çalışaçaklarını zanlediyorum birde şimdilerde yakıt hüçreli piler var onlardanda koyabilirler bence nekadar çalışacagı kesin olsun diye "10 saat hiç birşeye yetmez"
  • biz de isteriz :)
  • çok pahalı bi oyuncak
  • ürün çok iyi ancak fiyat birde arkadaşların dediği gibi pil biraz insanın canını sıkıyo zaten bu ürünler yeni yeni piyasaya çıkıyo 1-2 sene baklemek lazım
  • Urun cok guzel ama hakkaten pil suresi baya az ..
  • aslında mp3 dinlemek amaçlı alınan bir makineye pili resmen içen bir renkli ekran koymak ne kadar akıl karı bilemiyorum.... Bunun yerine çözünürlüğü yüksek renksiz telefon ekranından (dot matrix) koysalar daha güzel olurdu.. Yanlışım varsa söyleyin. Bide gerçekten fiyatı feciii pahalı ?!!!
  • çok güzel bu offf
  • bir kere ipod önüne geçmek çok zor ipod itunes ile mükkemel bir sekilde yönetiliyor
    ben 20gb lığını kullanıyorum inanılmaz herkeze lazım
    zaten mac kullanıcıların tek tercihi
  • bu da güzelmiş ipodun en iyi rakiplerinden biridir herhalde.
  • bedava valla...ben 240 dolara 64mb lık sony mp3 çalar almıştım
  • güzel alet
  • ne yazıkki fm radyo yok be
  • herkes bişey uretiyor kafası karışmıyo.

sonra biz o markayı bunu şunu derken kafayı yiyoruz..

tasası bize düşüyor. kardeşim bu kadar çok ürün çıkarmayııııınnnn

• toshibadan böyle bir ürün uzun zamandır bekliyordum doğrusu...
  • Güzel makineymiş valla
    Radyo niye koymamışlar ki?
    Boyutu da iyi, görünüşü de süper... Bi de iPod'da FM radyo var mıydı?
  • ipoda bunu adaptörle çözüyorsun EN BÜYÜK IPOD
  • radyosumu yok yoksa felaket desenize o küçücük 256 aletlere radyo koyuyorlar buna gelince nanay olmaz kardeşim veto
  • ipod ne ya Yasasın toshiba

ipodun da en sevmediim ozelli hersey entegre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 9 Ekim 2004, 17:46:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.