Şimdi Ara

Bugün yayınlanması beklenen iOS 9.3 sürümü ne gibi yenilikler sunuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün yayınlanması beklenen iOS 9.3 sürümü ne gibi yenilikler sunuyor?
    Apple'ın birkaç aydır beta sürecinde olan iOS 9.3 sürümünün son halini görmek için uzun bir süre beklemek zorunda kalmayacağız. Söylentiler doğruysa Apple bugün yani 21 Mart tarihinde gerçekleştireceği özel bir etkinlikle işletim sistemi güncellemesini ortaya çıkaracak.

iOS 9.3 çalıştıracağı söylenen iPhone SE ve iPad Air 3 modellerinin bugün tanıtılması bekleniyor. Şirket genelikle lansmanlardan kısa bir süre sonra yeni işletim sistemini yayınlıyor, bu nedenle hafta sonuna kadar yükseltme yapabilmek mümkün olabililir. Bu yazımızda yeni işletim sistemine geçmeniz için 5 geçerli nedeni sıraladık.

1- Night Shift (Gece Vardiyası) ile daha iyi bir gece uykusu

Elektronik cihazlardan kaynaklanan mavi ışıkların uyku düzenimizi bozduğu kanıtlanmış durumda. Pek çok bilim adamı yatmadan önce telefon ve tablet gibi cihazları kullanmamamız gerektiğini söylüyorlar. Yayılan mavi ışık miktarını ayarlamanın pek çok farklı yolu var. Gece Vardiyası, coğrafi konumunuzdan yararlanarak, bulunduğunuz yerdeki gün batımı zamanını tespit edebiliyor. Böylece hava karardığında otomatik olarak renkleri sıcak (daha sarı) hale getiriyor ve sabah olduğunda tüm ayarlar normale dönüyor. İlginçtir ki Google, Android N işletim sistemine sunduğu Gece Modu (Night Mode) ile aynı yolda gibi görünüyor

2- Notlara şifre koruması koyabilirsiniz

Notlar, iPhone sahiplerinin sıklıkla kullandığı uygulama olmakla birlike hassas bilgileri korumak için maalesef herhangi bir parola koruması sunmuyordu. iOS 9.3 sürümü ile birlikte önemli notlar Touch ID (parmak izi) ya da parola ile kilitlenebilecek.

3- Çoklu kullanım özelliği geliyor

iOS 9.3 beta sürümlerinde eğitimle ilgili birçok yenilik göze çarpmıştı. Apple şimdi, okullarda kullanılan iPad'ler üzerinde birden fazla kullanıcı hesabı oluşturmaya izin veriyor. iPad Paylaşımı, her öğrenciye bir iPad vermenin mümkün olmadığı durumlarda, öğrencilere kendilerine ait bir iPad’e sahip olmanın avantajı sağlayabilecek. Kullanıcılar cihazda oturum açtıklarında tüm uygulamalarına, kitaplarına ve belgelerine erişebilecekler.

4- Yenilenmiş sağlık uygulaması

Apple, sağlık ve zindelik durumunuzu takip edebileceğiniz uygulamasını elden geçirmiş durumda. Artık ana ekranda daha fazla bilgi gösteriliyor. Aynı zamanda üçüncü parti uygulamalardan veri ekleme kolaylaştırılmış. Kilo, antrenmanlar ve uyku gibi kategoriler, sağlık analiz raporuna kolayca ekleyebileceğiniz uygulamaları gösteren yeni bir kayar menüyle geliyor.

5- Diğer önemli yenilikler

Eğer CarPlay teknolojisine sahip bir otomobiliniz varsa iOS 9.3 sürümünü kesinlikle daha da çok isteyeceksiniz. CarPlay, iOS 9.3 ile çok daha kullanışlı bir hale gelmiş durumda. Apple Music editörleri tarafından seçilmiş şarkılar, sanatçılar ve albümler Yeni ve Sizin İçin bölümleriyle elinizin altına geliyor. Ayrıca Maps (Haritalar) için "yakınımdaki" seçeneğinin eklenmesiyle birlikte artık hızlıca en yakın benzin istasyonu gibi noktaları bulabilirsiniz. News (Haber) uygulaması ise daha iyi kişiselleştirme ve uygulama içi video oynatma yetenekleriyle güncellenmiş durumda.

• 9.1 jb akar gerisi yalan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cm13 varken kimse ekstra ozelliklerden bahsetmesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stabil bir sistem olsun yeterli, benim özellik beklentim yok
  • jb çıksında önce...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Cm13 varken kimse ekstra ozelliklerden bahsetmesin

cm13 nedir ?

• Stabiliteyi sunsun yeter. Başka bişey istemiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf jb için bekliyorum

• iphone 4s i ios 6 düzeltir mi ?

• Bu yeni özelliklerden sadece notlara şifre koyma işime yarayabilirdi ama onun için de zaten Calculator plus uygulamasını kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, iphone da ekranı ikiye bölme özelliği halen yok mu ? Örneğin video izlerken ekranı ikiye bölüp aynı zamanda internette gezmek gibi ?

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    CyanogenMod

Arkadaş, android için yapılmış custom rom ile ios'i kıyaslamış :)

Cm yi gidin dandik touchwiz ile kıyaslayın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9.3'ten umutluyum, beta 7 gayet iyi durumda
  • Benim 6s için son güncellemeden önceki güncellemem olacak ondan sonrası yok 7 ile çıkacak güncellemeyi kesinlikle kurmuycak. Varsa yoksa eski modelleri yavaşlatmak işleri güçleri.

• JB gelsin yeter. Doğal olarak JB ile bir sürü yeni özellik gelir zaten :D

• quote:

Orijinalden alıntı: FRIENDS

Sırf jb için bekliyorum

Aynen yoksa kim takar9.3 ü :))

• 9.0.1 deyim tertemiz jb yapmadım yapacaktım tırstım ne yapsam ki güncellesem mi ???

• 9.2.1 çok memnunum para verseler geçmem ip5s

• iphone 5s gelcekmi

• millet bi geçsin yorumlara bakalım önce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.