DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA
2942 Cevap723870 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     41 42 43 44 45 46 [48] 50      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

16 Mesaj
7 Ocak 2010; 1:59:20 

canon md130 kameram var firewire aktarımı icin kablo aldım iki ucu 4pinli olandan bilgisayarımda firewire portu war takıyorum bilgisayara camerayada bilgisayar donanım bulundu vs demiyor kamera aldıgımda cd vermislerdi ZoomBrowser EX adlı programı kurdum burdanda connect dedigimde baglantı hatası veriyor bu firewire icin ne yapmam lazım arkadaşlar bulamadım yardımcı olurmusunuz?

7 Mesaj
9 Ocak 2010; 2:43:38 

Merhaba arkadaşlar samsung vp-w80 pal 8mm hi8 kameramdan görüntü almak için easycap usb 2.0 capture aldım. 4 tane kablosu var sarı beyaz kırmızı s-video. ben bu usb ile kameramdan kasetten görüntü atmak istiyorum. fakat ilk denememde başarısız oldum.
benim kamerada a/v girişi var ve birde s-video girişi var. a/v girişine takılan kablonun diger ucunda ikiye ayrılıyor beyaz ve sarı. normalde bunlarla tv ye takıp izleyebildigim için usb deki beyaz ve sarı ya bunları taktım s-video ve kırmısı(audio-r) boşta kaldı. program driver sorunsuz yükledim. böyle yaparak görüntü alamadım. sizce bu düzeneklerle pc ye aktarım yapabilirmiyim.
tecrubeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler.

124 Mesaj
14 Ocak 2010; 19:42:26 

@wedat Aygıt Yöneticisinde Ağ Bağdaştırıcıları altında 1394 Ağ bağdaştırıcısı (yani firewire) düzgün şekilde çalışır halde görünüyor mu?

Avensis 2001 Sol | HTC Touch2 HP iPAQ hx4700 (ilk göz ağrım) | SONY DCR-HC37E miniDV

Bilgi paylaşılarak artar, azalmaz!!!
Bende bir yumurta var; sende bir yumurta var. Eğer sen bana bir yumurta verirsen, ben sana bir yumurta verirsem, sende bir yumurta; bende bir yumurta olur. Şayet, sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi verirsem, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende iki bilgi olur. (Konfüçyüs)

169 Mesaj
15 Ocak 2010; 0:47:36 

keşke bir üstad çıksa ve dese ki. yaf bu konu kaç yıl önce açılmış ve bilmem kaç sayfa olmuş her şey birbirine karışmış konular çorba olmuş.
en iyisi biz yeni HD kayıt yapan kameralar için. aynı başlığın 2010 versiyonunu başlatalım. daha taze taze video kamerasını alanlar buraya gelsin. sayfalar arasında kaybolmasın dese keşke. yokmu sözümü dıyacak bir babayiğit.

YENİ HD KAMERALARDAN GÖRÜNTÜ AKTARMA VE CEVAPLAR vs gibi yeni bir konu açıp, bulandırmadan tane tane gidecek biri yokmu yaf. Bu konuyu baştan oku demeyin. insaf edin, sizde farkındasınızıdır bu konu her sayfada daha da çok kafa karıştırii.. valla...

PSN: Sofion

107 Mesaj
16 Ocak 2010; 9:42:37 

Sayın sofion benim de aklımdan geçeni yazmışsınız, hakikaten bu bilgileri bir derleyip toparlayacak bir üstad lazım. Ben ümitliyim bekliyorum:)

Acer AS5739G-964G32MN Intel Core 2 Duo T9600 2.8GHZ 4GB 320GB 15.6" ; sony ericsson k750i;Canon HV20; Nikon D40

4299 Mesaj
16 Ocak 2010; 20:18:36 

hocam harikasın daha kamerayı almadan konuyu kavradık sayende güzel bir konu paylaşımı olmuş pekii, bu ulead adlı program ile iki ayrı videoyu yanyana gelecek şekilde montajlayabiliyormuyuz?

hani şu filmlerde vardır ya ikiz muhabbeti yapmak için.... ben o tarz, eğlence amaçlı amaçlı video lar kaydetmek için alıcam bi tane kamera da :D

MS Windows 7 Sürümleri Arasindaki Farkliliklar
| | Opel Corsa '08 1.4 90hp NJ-SP 5K | | VW Golf 6 '10 TSI 1.4 122hp Comfortline | |
iiii|| CANON Eos 500D || 18-55mm Kit||iiii
| Lenovo Ideapad Yoga 13 Ultrabook | Sony Vaio Flip 13A Haswell |

124 Mesaj
16 Ocak 2010; 22:42:15 

Ya arkadaşlar çok güzel, biraz da bencilce konuşuyorsunuz gibime geliyor. Tamam hd kameralar için ayrı bir başlık açılabilir. Fakat siz sorununuza kısadan ulaşmak için bunca sayfayı okumayı göze alamıyorsunuz. Sayfalar artıyor çünkü sorunlar aynı konuya ait olsa da farklı farklı. Sanırım yüzlerce sayfalara ulaşmış buranın onlarca katı sayfalık forumlara hiç uğramıyorsunuz demek ki. Aslında arama diye de bir mekanizma var.

@sofion olayı epey bir özelleştirmiş: HD kayıt yapan kameralar diye.

Avensis 2001 Sol | HTC Touch2 HP iPAQ hx4700 (ilk göz ağrım) | SONY DCR-HC37E miniDV

Bende bir yumurta var; sende bir yumurta var. Eğer sen bana bir yumurta verirsen, ben sana bir yumurta verirsem, sende bir yumurta; bende bir yumurta olur. Şayet, sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi verirsem, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende iki bilgi olur. (Konfüçyüs)

169 Mesaj
17 Ocak 2010; 15:06:58 

vallahi tembellikten değil. dostum yaşadığım durum şu aynen;
ben 34. sayfada gördüğüm, 'bilmem ne kabloyla aktarımı yapabilirim' yazısını, 37. sayfada gördüğüm 'bilmem ne programıyla editlerim' diye okuyorum. bu sırada da; 41. sayfada 'yok onları yapmayın asıl bu daha iyi' diye yazan başka birini görüp, 44. sayfada ' aslında 11. sayfada ben hepsini anlatmıştım' diye yazan başka bi yazıyı anlamaya çalışıyorum. e haliyle insan da ne akıl kalıyor ne fikir. bir de hd kamera kaydından (yani yuvarlak 2 seneden bahsediyoruz) ama aynı konu üzerinde hem kaset, hem dvd kayıt, hem vhs hem de dshc hayıt soruları olunca, samanlıkta iğne aramaktan insan bıkıoyr haliyle.. hayır konunun ustası olsam oturup yazacam teker teker. ama bilgime güvenmiyorum. ve bilen birilerine tekrar rica ediyorum; 2009 ve sonrası itibariyle yeni kameralardan veya hd hanycam lerden alanlar için

HD KAMERALAR SORULAR VE ÇÖZÜMLER ya da
HD KAMERA KULLANANLAR ya da
HD KAMERA KAYIT VE AKTARIM vs......

gibi yeni bir kaynak sayfa oluştursak. biliyorsunuz bilgi paylaşılabildiği kadar, sürekli gelişen ve değişen bir şey de aynı zamanda. hani çağı yakalayalım hesaaaabbbı :))
sustum ben ya, anladınız siz işte derdimi

PSN: Sofion

107 Mesaj
17 Ocak 2010; 18:28:29 

Bende Acer T9600 bilgisayar var ama ieee1394 firewire girişi yok. Hdmi ve e-sata girişi var. Bendeki kamera ise canon hv20 bu kamerada da hdmi ve dv girişi var ( televizyona bağlarken kullanılan) şimdi ben bilgisayarıma hdmi veya e-sata dan aktarım yapabilir miyim?

Ben kamerayı 2 yıl önce aldım halen dvd yapma fırsatı bulamadım. Şimdi şu ara kablo işini hallettikten sonra uygun bir programla bu işe başlamak istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

Acer AS5739G-964G32MN Intel Core 2 Duo T9600 2.8GHZ 4GB 320GB 15.6" ; sony ericsson k750i;Canon HV20; Nikon D40

124 Mesaj
17 Ocak 2010; 21:12:11 

@kaxq kamerandaki HDMI ve DV girişi değil çıkışlarıdır. Ayrıca bilgisayardaki HDMI da çıkıştır. Anladığım ve sandığım kadarıyla VGA/DVI çıkışı ile projeksiyona bağlanma gibi, uygun HDMI kablosu ile HDMI girişi olan LCD/PLAZMA/LED TV ye giriş yapılabilir. Aynı şekilde kameranın HDMI çıkışını da doğrudan TV ye bağlayabilir doğrudan çekimlerini izleyebilirsin.
DV dediğin yer mini usb ye benzeyen 4pin firewire/i-link/ieee1394 çıkışıdır. Buradan kayıtları bilgisayara aktarabilirsin. Varsa kameranın menüsünde bu kısma görüntü çıkışı ayarı seçilmiş olmalı. Tabi bilgisayarda da ya 4p ya da 6p firewire/i-link/ieee1394 girişi, ve de uygun firewire/i-link/ieee1394 kablosu olmalı. Bir çok dizüstünde (yeni modellerde dediğin HDMI ve e-sata var) bu giriş var. Canon HV20 detaylı bilgisi.

@sofion bu bilgiler de sayfalar arasında kaybolmadan senin de işine yarayacaktır. Dediklerinde haklı olabilirsin. Olayın esası; kamera DV/firewire/i-link/ieee1394 genelde 4pin çıkışından akan bilgiyi pc veya dizüstünün aynı (4p veya 6p) girişine bağlantıyı kurup bilgisayarın içerisindeki programa akıtmaktır. Bu programların en basiti ve kolayı Windows Movie Maker dir. Bu şekilde yakalanan ham görüntü/veri istenen bir isimle istenen bir klasöre kaydedilir. Ve daha sonra istenilen şekilde çeşitli programlarla renderlenir.
Bilgisayar kamera arasında kablo bağlantısı yapılınca ve kameranın oynatma moduna alınınca dıng diye usb cihazların bağlantı sesi gibi bir ses ve sağ altta cihazın bilgisayar tarafından tanındığına dair bir yazı çıkmamışsa, Ağ Bağdaştırıcıları altında 1394 Ağ bağdaştırıcısı (yani firewire) düzgün şekilde çalışır halde görünüyor mu kontrol etmeli. Bu noktada bir sorun varsa öncelikle bu durum çözülmelidir.

Not: HD kayıt için mevcut Windows Movie Maker uygun çözünürlüğü desteklemiyorsa Corel Video Studio (Ulead), Sony Vegas veya Edius vb. programlardan biri ile yakalama yapılmalıdır. Çünkü bunların yeni sürümleri Blueray desteği de sunuyorlar.

107 Mesaj
18 Ocak 2010; 12:36:37 

Sayın rsimsek teşekkür ederim cevabınız için. Sizin de dediğiniz gibi hem kamerada hem de bilgisayarımda hmdi çıkışı var. Kamerada da ieee1394 çıkışı var. Ancak ne yazık ki bilgisayarımda sadece usb, hdmi ve e-sata var. Her tarafına baktım ama yok. O zaman ben kameradaki görüntüleri nasıl bilgisayarıma aktaracağım. Usb ile aktarmanın kötü sonuçlar verdiği söylendiği için bu yolu saymıyorum. tavsiyeniz nedir gerçekten bir an önce başlamam lazım.

124 Mesaj
27 Ocak 2010; 21:26:19 

@kaxq hangi yolla aktaracaksanız o bağlantının her iki tarafta da bir şekilde sağlanması gerekiyor. Bu iş için bilinen kayıpsız en iyi aktarım yolu ieee1394/i-link/firewire dir. Sizdeki bu bağlantı yoksa pcmci firewire kartı alıp aktarım yapabilirsiniz.

http://www.bimel.com.tr...r/pcmcia_firewire_karti
http://www.data.com.tr/produce_detail.asp?pid=2243
http://www.sahibinden.c...3498WQQpXQQdisplayitem?

Yukarıda bir kaç bağlantıda 30-50 tl arası kartlardan edinerek dizüstünüzde eğer PCMCIA yuvası varsa işinizi görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

107 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

@kaxq hangi yolla aktaracaksanız o bağlantının her iki tarafta da bir şekilde sağlanması gerekiyor. Bu iş için bilinen kayıpsız en iyi aktarım yolu ieee1394/i-link/firewire dir. Sizdeki bu bağlantı yoksa pcmci firewire kartı alıp aktarım yapabilirsiniz.

http://www.bimel.com.tr...r/pcmcia_firewire_karti
http://www.data.com.tr/produce_detail.asp?pid=2243
http://www.sahibinden.c...3498WQQpXQQdisplayitem?

Yukarıda bir kaç bağlantıda 30-50 tl arası kartlardan edinerek dizüstünüzde eğer PCMCIA yuvası varsa işinizi görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Sayın rşimsek çok teşekkür ederim ilginiz zahmet edip linkleri bile vermişsiniz. Yeni dizüstü bilgisayarımda pcmcia kart girişi de yok. Ama işlemcisi biraz düşük olan dizüstü bilgisayarımda ieee /1394 girişi var. Bir programla kasetli kameradan capture işlemi yapsam ve bu kaydı harici disk yoluyla yeni bilgisayarıma aktarsam ve render, düzenleme gibi işlemleri bu bilgisayarda yapsam görüntüde bir kayıp yaşamam değil mi?

124 Mesaj
28 Ocak 2010; 21:56:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kaxq

...

Sayın rşimsek çok teşekkür ederim ilginiz zahmet edip linkleri bile vermişsiniz. Yeni dizüstü bilgisayarımda pcmcia kart girişi de yok. Ama işlemcisi biraz düşük olan dizüstü bilgisayarımda ieee /1394 girişi var. Bir programla kasetli kameradan capture işlemi yapsam ve bu kaydı harici disk yoluyla yeni bilgisayarıma aktarsam ve render, düzenleme gibi işlemleri bu bilgisayarda yapsam görüntüde bir kayıp yaşamam değil mi?

Madem öyle bir seçenek var tabi ki yapabilirsin ve de görüntüde de bir kayıp kesinlikle yaşamazsın. Fakat render işleri için dizüstü bilgisayarlar pek de tavsiye edilmez. Yapamaz değil de belki bir saatlik bir renderi iki saatte yapar. Yani sabır işi, zaman varsa sorun olmaz.
Render olayında iyi bir disk scsi/wd raptor gibi ve 32 bit işletim sisteminde 3 gb (çünkü daha fazlasını desteklemez), 64 bit render programı varsa 64 bit işletim sistemi ve Allah ne verdiyse o kadar bellek en iyisidir. Sonuçta miniDV bir saatlik SP çekim bir kaset 12-13 gb. yer tutmakta, işlemesi de o kadar perfomans gerektireceği aşikardır.

1312 Mesaj
30 Ocak 2010; 21:08:28 

Arkadaşlar nette bayağı bir araştırmama rağmen bir türlü şu sorunuma cevap bulamadım. Dv kameradan pcye görüntüyü aktarıyorum ama görüntüyü DVD'ye kaydederken tarih ve saatinde gözükmesini istiyorum. Çözümü varmı acaba ? Kullandığım program:Pinaccle Studio Ultimate

1312 Mesaj
30 Ocak 2010; 22:03:57 

Arkadaşlar nette bayağı bir araştırmama rağmen bir türlü şu sorunuma cevap bulamadım. Dv kameradan pcye görüntüyü aktarıyorum ama görüntüyü DVD'ye kaydederken tarih ve saatinde gözükmesini istiyorum. Çözümü varmı acaba ? Kullandığım program:Pinaccle Studio Ultimate

124 Mesaj
31 Ocak 2010; 17:31:29 

Bazı render programlarında tarih saati ekleme eklentileri (plug-in) veya yöntemleri var. Burada ise farklı bir yöntem var. Ben bunu kullanıyorum.

185 Mesaj
18 Şubat 2010; 17:22:25 

arkadaşlar bir şey soracam..

kasetten pc'ye aktarım yaparken (ulead, avs,moive maker vs) pc de kaydedilen görüntüye baktığımda çok bariz çizgiler ''scanlines'' var...

bunlar neyle ilgili ne yapmak lazım kurtulmak için...firewire'dan aktarma yapıyorum

124 Mesaj
18 Şubat 2010; 21:13:00 

Aktarım türünü seçerken interlace veya progresive diye bir olay var. Benim başıma böyle bir şey gelmedi.

http://www.pcnet.com.tr/forum/teknoloji/165237-interlace-prograssive-hdtv-nedir.html

Hatta bilgisayara alınan DV-AVI görüntü orjinal şekliyle aynı kalitede kasete geri yüklenebilir.

538 Mesaj
17 Mart 2010; 18:43:46 

Selam
DV kameramdan görüntüyü bilgisayara aktardım, 720x576 ve widescreen.
Total video converter programı ile 720x576 herhangi bir formatı seçtiğimde görüntüde hareket oldugunda ekteki resimdeki gibi çizgiler oluşuyor, ve wide screen özelligi gidiyor. Yaptığım hata ne olabilir?
teşekkürler

[URL=http://img242.imageshack.us/i/10188712.jpg/][IMG]
[/IMG][/URL]

0

Ekteki dosya (1)

18 Mesaj
22 Mart 2010; 14:56:58 

üzerine hdv kayıt yapılmış bir minidv kaseti hdv çekimi olmayan normal mini dv bir kamera ile bilgisayara aktarırsak hdv özelliği gider mi? normal dv ile çekilmiş gibi mi olur, yani görüntü kaybı mı olur?

ert

18 Mesaj
26 Mart 2010; 0:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: piert34

üzerine hdv kayıt yapılmış bir minidv kaseti hdv çekimi olmayan normal mini dv bir kamera ile bilgisayara aktarırsak hdv özelliği gider mi? normal dv ile çekilmiş gibi mi olur, yani görüntü kaybı mı olur?

kendim cevabını vereyim. evet kayıp olur. hdv destekli bir kamera ile aktarman lazım. aktarınca da kemeranın menüsünden hdv çıkış ayarlanmalı ve capture ettiğin programda proje hdv olarak açılmalı.

ben özellikle 24p hdv çektim. aktarmak çok prolemli oldu. premiere cs3 te hdv 24p desteği göremedim. vegas ile aktardım. onda da preview yoktu. hdvsplit vardı o da beceremedi. en iyisi yine vegas.

ert

21 Mesaj
15 Nisan 2010; 13:25:13 

Merhaba arkadaşlar.Ben de bu konu hakkında 2 aydır falan uğraşıyorum.Elimde SAMSUNG VP-D371 marka model bir kamera var. Bu kamera ile yapmadığım kalmadı.Canımdan bezdim desem doğru olur.
1 - Firewire kart aldım kablo sorunu yaşamadan bilgisayara bağladım ancak driver sorunu yaşadım, çünkü kameranın driverları şu an SAMSUNG da bile yok.Size bir link veriyorlar orada da sadece codecler mevcut.
2 - Avermedia TV kartı alıp capture yapmaya karar verdim ancak Avermedia ların S-video girişleri 4 pinli olduğu için ve component bulamadığım için onu da başaramadım.
3 - En sonunda EASYCAP GÖRÜNTÜ&SES KAYDEDİCİ ADAPTÖR CAPTURE bu aleti buldum.Ve bu alet sorunumu çözdü.Hem usb çıkışlı olması hem de girişlerin problemsiz ve dişi olması benim bütün derdimi ortadan kaldırdı.

Umarım bu bilgi size de yardımcı olur...

3 Mesaj
1 Mayıs 2010; 10:04:18 

Merhabalar.

Ben Canon HV30 aldım ve görüntüyü dv kalitesinde aktarmak içinde firewire kablosunuda dün aldım. Ancak sorun şu ki ben Macbook kullanıyorum ve firewire girişine taktığımda hiçbir şey değişmiyor laptopda. Firewire ayarlarına baktığımda HV30'u bağladığımı gösteriyor orda ekranda ancak ben kameraya dair hiçbir şey göremiyorum. Her modunda denedim bunu (play yada camera).

Şimdi sorun ne olabilir diye düşündüğüm de; kameranın yanında verdiği cd'de programlar var sanırım 3 tane onları yükledim bilgisayara, acaba o programlar bu iş için değil mi? Programların isimleri; EOS Utility, CameraWindow, ZoomBrowser Ex.

Eğer bu programlardan bi tanesi video düzenleme yazılımıysa sorun kamera ayarlarındamı acaba? Kamera'nın ayarlarından menusunden birşeyler ayarlamam gerekiyor mu acaba?

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri vardır umarım.

124 Mesaj
5 Mayıs 2010; 22:44:49 

Buradaki yazılanlar tamamen windows ortamı içindir. MAC için bir bilgim yok. Muhtemelen onda da video yakalama ve düzenleme programları vardır. Bahsettiğiniz programlar MAC içinse kurup deneyebilirsiniz.

37 Mesaj
4 Haziran 2010; 18:53:52 

arkadaşlar bende de SONY DCR-HC44 var pc de 1394 girişi var aygıt yöneticisine baktığımda sorunsuz çalışıyor ama ne yaptıysam kameramı görmüyor laptop da denedim gene aynı kameraya dair hiç bir işaret yok anakart ayarlarından dahi acık ama sorunu cözemiyorum yardım edebilirmisiniz.

124 Mesaj
4 Haziran 2010; 21:42:53 

Kameranın menüsünde gezinerek bağlantının açık olup olmadığı ile ilgili bir ayar/seçenek var mı kontrol etmek lazım.

37 Mesaj
5 Haziran 2010; 11:34:14 

yok orada da ilgili bir ayar bulamadım nasıl cözücem bilmiyorum en son care kamerayı servisine götürüp kameranın bağlantı cıkışında sorun varmı diye baktırıcam. bu arada bu bağlantı ile ilgili detaylı bilgi nerden bulabilirim özellikle bu sorunlarımı detaylı anlatan bir yer

134 Mesaj
12 Haziran 2010; 15:37:28 

merhaba arkadaşlar.
Elimde sony dcr-hc44e kamera var.

Önceden bilgisayarıma 1394 ten görüntüyü istediğim kaliteden aktarabiliyordum.
Şimdi yeni laptop aldım ve 1394 girişi yok.
Usb den görüntü atmak istemiyorum kalite düşük oluyor.
geçenlerde 1394-usb çevirici aldım fakat onuda bilgisayarım görmedi.

Bilgisayarıma görüntüleri atmam için bana yardım edebilir misiniz?

379 Mesaj
13 Haziran 2010; 16:06:19 

beyler benim sorunumla ilgili birşey bulamadığımdan soruyorum. mini dvd ye kayıt yapan bir kamera buldum . kayıt yaptım. kamerada videoları izleyebiliyorum. ama bu dvd yi pc de okutamıyorum. bana bunun için yardım ederseniz sevinirim.

BOMBACI MÜLAYİM SPOR
ASUS P5B DELUXE WİFİ, Q9550 2.83 GHZ, 8800 GTS, 300 GB VELOCİRAPTOR + 80 GB SAMSUNG + 320 GB WD + 750 GB WD +1 TB HARİCİ HDD, 4x2 GB 1066 MHZ CORSAIR DOMINATOR, SIVI SOĞUTMA SİSTEMİM http://forum.donanimhaber.com/m_37756631/tm.htm

23952 Mesaj
13 Haziran 2010; 16:10:14 

quote:

Orijinalden alıntı: fiko273

merhaba arkadaşlar.
Elimde sony dcr-hc44e kamera var.

Önceden bilgisayarıma 1394 ten görüntüyü istediğim kaliteden aktarabiliyordum.
Şimdi yeni laptop aldım ve 1394 girişi yok.
Usb den görüntü atmak istemiyorum kalite düşük oluyor.
geçenlerde 1394-usb çevirici aldım fakat onuda bilgisayarım görmedi.

Bilgisayarıma görüntüleri atmam için bana yardım edebilir misiniz?

0

Şu giriş yok mu?

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

23952 Mesaj
18 Haziran 2010; 17:50:14 

Kameramın DV girişi bozuk o yüzden TV kartı ile aktarmayı düşünüyorum.TV kartı alacağım,hangi modeli önerirsiniz ?

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

134 Mesaj
19 Haziran 2010; 11:46:17 

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

0

Şu giriş yok mu?

Yok ne yazıkki

11 Mesaj
30 Haziran 2010; 18:14:50 

Herkesin yaşadığı problem bendede var.İnternettede araştırmama rağmen kimse çözememiş neredeyse problemi.Bende Panasonic NV-GS27 MiniDV kamera var.Şu başıma bela olan I1394 6-pin girişi ise anakartımda mevcut.Kamarada 4-pinlik giriş olduğu için 4/6 kablo aldım.Aygıt yöneticisinden ve ağ bağlantılarımdan baktığımda I1394 sorunsuz çalışıyor.Fakat en ufak bir tepki yok.Ne kamerada ne bilgisayarda.2 farklı kablo ile denedim.Olmadı.
Belki anakarttaki girişte bir problem vardır diye yeni bir firewire kartı aldım.Taktım pc'ye,driverını kurdum sorunsuz.Yine bağladım ve yine en ufak bir tepki yok.Movie Maker ve Ulead ile denedim.Tahmin edileceği üzere programlarda bağlı aygıt yok uyarısı veriyor.
Usb ile görüntü kalitesi berbat olduğu için işime yaramıyor.Kafayı yedirecek bana Aynı şikayetler 2004 yılındaki postlarda bile var.Fakat çözüm adına ne burada ne internette birşey bulabildim.Çözümü yok anlaşılan

s i l h o u e t t e

Strateji Oyunu Tutkunları

124 Mesaj
30 Haziran 2010; 20:48:53 

Kameranın ayarlarından bir kontrol etmek lazım. USB yi kapatınca I-1394 e bağlantı veriyor olabilir.. Sadece tahmin..

Ya da I_LINK / Fireware / I-1394 ü açacak bir ayar olmalı.

11 Mesaj
1 Temmuz 2010; 15:07:53 

quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

Kameranın ayarlarından bir kontrol etmek lazım. USB yi kapatınca I-1394 e bağlantı veriyor olabilir.. Sadece tahmin..

Ya da I_LINK / Fireware / I-1394 ü açacak bir ayar olmalı.

Maalesef benim kameramda o tarz bi ayar yok, öyle elimde kaldı kamera, hiç bir işime yaramıyor pc'ye atamadıktan sonra

s i l h o u e t t e

Strateji Oyunu Tutkunları

124 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:05:24 

Kamerada firewire/i-link/1394 (4 pin) olduğuna göre bir şekilde bağlantı yapması lazım. Servisine sorulabilir. Yalancıktan firewire bağlantısı yapılacak değil ya! Dizüstülerde 4 pin firewire bağlantı yeri oluyor 4p to 4p kablosuyla bir de bu şekilde denemekte fayda var. Hem mevcut 4p to 6p kablo da sorunlu olabilir.

1198 Mesaj
20 Temmuz 2010; 19:10:44 

arkadaslar pc de win xp var iken mini dv kameramdan i 1394 kablomla goruntu aktarabılıyordum. simdi makıneme win 7 kurdum. ama aynı kabloyl aktaramıyorum. acaba sorun win 7 den kaynaklı olabilirmi?

12 Mesaj
29 Temmuz 2010; 20:01:09 

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. elimde Samsung marka eski kasetli video kamara var.
Aver medya TV kartıma bağlıyorum beyaz kablo dışarıda kalıyor ses alamıyorum pcde anakart üzerinde yada tv kartında beyaz kabloyu bağlayacak yer yok. S video siyah kablo ilede aynı sorun devam ediyor..
Tüm bu işlermleri movie makerle yapıyorum. Kısaca ses alabilmem için ne yapmalıyım

124 Mesaj
30 Temmuz 2010; 8:48:35 

Yukarı sayfalarda da belirtildiği gibi tam modelini vermediğin kamerada I-LINK/1394/Firewire bağlantısı varsa, önceki yedinci mesajdaki kablo ile bağlantı yapıp sorunsuz aktarma yapabilirsin. Bunun için dizüstüye aktaracaksan 4p-to-4p firewire kablosu, PC ye ve Firewire PCI kartı ile yapacaksan 4p-to-6p firewire kablosu alman gerekiyor. Eğer kamerada firewire çıkışı yoksa s-video üzerinden de tv veya capture kartları aracılığı ile görüntüyü sesiyle birlikte bilgisayara aktarman mümkündür.

12 Mesaj
30 Temmuz 2010; 18:40:21 

Sevgili Rsimsekeski model VP-W90 pal Hİ 8 video kasetli kamaram var. S video girişinden TV kartıma bağlıyorum Siyah beyaz oluyor sesi ayarlayamıyorum. Diğer A/V out cıkışından pc iki giriş var sarı kabloyu bağlıyorum ama beyaz olan uc (ses) dışarı da kalıyor. bana önerebileceğin kablo varmı.

124 Mesaj
31 Temmuz 2010; 14:20:53 

HI-8 önceki kuşak bir kamera olduğundan ezberden bir şey demek zor. Sonuçta bir çaresi vardır. Kendim mini DV ile tecrübe ettiklerimi paylaştım. firewire ile olay gayet kolay. Bunda da bir çözüm vardır elbet. Çünkü çok daha eski kameralardaki görüntü ve ses aktarılabiliyorken bunda neden bir çözüm olmasın. Uygun bir aparatla (3.5 stereo çevirici) bilgisayarın Line-In (mavi giriş) inden sesi de alabilmen gerekiyor. Sendeki kablonun ucunu elektronkçiye gösterirsen bir çevirici bulabilirsin.

Kolay gele..

4 Mesaj
20 Eylül 2010; 19:41:15 

Sevgili arkadaşlar,
Benim biraz kafam karıştı da bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bende analog Sony CCD-TR380E Hi8 kamera var üstünde sarı-siyah av çıkışı var dizüstü olarak da aspire 5520g var bunda da Firewire,S-Video, DVI-D ve VGA çıkışı var.Şimdi benim öğrenmek istediğim kamerayla kaydettiğim kasetleri dizüstüne kaydetmek konusunda işimi görecek kablo ve yöntem nedir?
Saygılar

3367 Mesaj
14 Ekim 2010; 15:10:17 

Merhaba arkadaşlar. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Şuan elimde Panasonic VDR-D250 kamera var. Fakat bunun firewire kablosu takılacak yeri olup olmadığını resimlerden anlayamadım. USB yuvası var, A/V ve Mic var. USB işareti olan yer sanki firewire şekline benziyor yani tam pc üzerindekiler gibi değil. Bu kameradan firewire ile aktarım yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgili bir arkadaş var mı?

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

8 Mesaj
25 Ekim 2010; 15:13:38 

Merhabalar,
bende de DV kamera var, sony hc96. ilink bağlantısı var ama ben de ilink bağlantılı bilgisayar yok. kameradan görüntüleri nasıl capture edeceğim?
- yeni kamera alabilirim, hdmi bağlantısı olur ve bilgisayara hdmi'den bağlarım. maliyet 700 TL
- yeni bir notebook alırım. yeni nesil nb'larda ilink girişi yok, sony olabilir. iyi birşey de 1.500 TL'den fazla
- yeni external ekran (tv, capture) kartı alabilirim. kaliteli birşey 500 TL
- notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL
- harddiskili dvd kaydedici alırım. ilink girişli. harddiskinden datayı bilgisayara aktarırım. 500 TL
- kasetleri kadıköyde bir mağazada, harddiske aldırırım. kaset başına 20 TL. 30 kaset var ve bana maliyeti 600 TL
- biraz daha bekleyebilir ve kayıt özellikli mediaplayer alırım. şuan ilink girişli olanlar yok ama belki yakın gelecekte piyasaya sürerler

ben kameramı seviyorum, oldukça da kaliteli bir kamera. görüntüleri kaliteli bir şekilde capture etmek istiyorum. kullandığım NB Fujitsu lifebook s serisi. işlemci i5 ram 4gb. yeni bir nb almak istemiyorum. kaliteli capture yapmak için ne önerirsiniz bana.

yusuf

405 Mesaj
26 Ekim 2010; 19:43:55 

quote:

Orijinalden alıntı: synthelo

Merhabalar,
bende de DV kamera var, sony hc96. ilink bağlantısı var ama ben de ilink bağlantılı bilgisayar yok. kameradan görüntüleri nasıl capture edeceğim?
- yeni kamera alabilirim, hdmi bağlantısı olur ve bilgisayara hdmi'den bağlarım. maliyet 700 TL
- yeni bir notebook alırım. yeni nesil nb'larda ilink girişi yok, sony olabilir. iyi birşey de 1.500 TL'den fazla
- yeni external ekran (tv, capture) kartı alabilirim. kaliteli birşey 500 TL
- notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL
- harddiskili dvd kaydedici alırım. ilink girişli. harddiskinden datayı bilgisayara aktarırım. 500 TL
- kasetleri kadıköyde bir mağazada, harddiske aldırırım. kaset başına 20 TL. 30 kaset var ve bana maliyeti 600 TL
- biraz daha bekleyebilir ve kayıt özellikli mediaplayer alırım. şuan ilink girişli olanlar yok ama belki yakın gelecekte piyasaya sürerler

ben kameramı seviyorum, oldukça da kaliteli bir kamera. görüntüleri kaliteli bir şekilde capture etmek istiyorum. kullandığım NB Fujitsu lifebook s serisi. işlemci i5 ram 4gb. yeni bir nb almak istemiyorum. kaliteli capture yapmak için ne önerirsiniz bana.

yusuf

"- notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL "

notebook'un varsa en kolay çözüm. PCMCI girişli IEEE 1394 kartı. Seninde yukarıda belirttiğin seçenek gibi.

Ekteki dosya (1)

124 Mesaj
31 Ekim 2010; 14:32:19 

quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Merhaba arkadaşlar. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Şuan elimde Panasonic VDR-D250 kamera var. Fakat bunun firewire kablosu takılacak yeri olup olmadığını resimlerden anlayamadım. USB yuvası var, A/V ve Mic var. USB işareti olan yer sanki firewire şekline benziyor yani tam pc üzerindekiler gibi değil. Bu kameradan firewire ile aktarım yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgili bir arkadaş var mı?

Kardeş sendeki kamera zaten DVD ye kaydettiği için I-LINK/Fireware/1394 bağlantısına gerek yok. Kaydettiğin DVD yi kapatarak doğrudan bilgisayarda veya DVD oynatıcıda izleyebilirsin. USB olması yeterli.

Sitesindeki özellikler: http://www2.panasonic.c...ion/model.VDR-D250.T#ts

92 Mesaj
8 Kasım 2010; 16:14:28 

Arkadaşlar çok vaktim olmadığı için tüm forumu okuyamadım. Elimde Panasonic HDC-SD10 video kamera var. Çektiğim görüntüleri kaydetmek istediğimde bilgisayara çok rahat atabiliyorum. Ama DVD'ye kaydetmek istediğimde sıkıntı yaşıyorum. DVD formatına getiremiyorum görüntüleri. Bunun için ne yapmam lazım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bmw 3.20i e46 2001

6 Mesaj
23 Kasım 2010; 2:05:34 

Merhaba arkadaşlar JVC GR-D50 kameramla hem ulead video studio hem de dvd movie factory programlarını kullanarak bilgisayarıma avi formatında kayıt yapmak istediğimde "Captured Failed, the file may be corrupt, Delete this file? mesajını veriyor ve dosyayı evet yada hayır desen de siliyor. DVD formatında kayıtda sorun yok yani mpeg uzntılı olarak video kaydı yapıyor fakat birtürlü avi formatında kayıt yapamadım, yardımlarınızı bekler saygılar sunarım...

12 Mesaj
24 Kasım 2010; 21:12:05 

Arkadaşlar merhaba,

1998 yılında SONY CCD TRV 23 E model bir video kamera satın almıştım. Yanında şarj cihazı ve tv bağlama aparatından başka bir şey vermediler. Tüm çekimleri kasete yapıyor tv de izliyordum. Ancak tüm bu çekimleri bilgsayara aktarıp cd ya da dvd yüklemek istiyorum.

Ne yapmam gerektiği hususnda yardım ederseniz inanın çok sevinirim.Yıllardır oluşturduğum o güzel çekimleri daha sağlıklı bir ortamda muhafaza etmek istiyorum.

Lütfen yardım :)

Biz Türküz

1 Mesaj
27 Kasım 2010; 23:19:18 

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar ,

Benim sizlerden bir ricam olacak , Çalıştığım mağazada kameranın çektiği görüntüleri usb belleğe atıp evimde sorunları takip etmek istiyorum.
Ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Bana Bu konuda aciiiiil olarak yardımcı olabilirmisiniz.....

1021 Mesaj
3 Aralık 2010; 11:28:35 

hocam ben en başından almak istiyorum öncelikle kamerayı pc ye nasıl bir kablo ile bağlayacağım.bende samsung klasik 8mm video kamera var (model no :VP-M53)

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZDE KALKACAK!

204 Mesaj
8 Aralık 2010; 12:13:57 

merhaba. jvs kameramda jlip diye bir çıkış var bunun hakkında bilgi alabilir miyim nasıl kullanabilirim?

kamera modelim gr-ax240s vhsc secam

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

6178 Mesaj
8 Aralık 2010; 23:23:02 

quote:

Orijinalden alıntı: zippo90

hocam ben en başından almak istiyorum öncelikle kamerayı pc ye nasıl bir kablo ile bağlayacağım.bende samsung klasik 8mm video kamera var (model no :VP-M53)

o kamera 8mm değil video8 analog kamera. kısaca cevap analog capture kartı almalısın.

SYM Symphony SR125

765 Mesaj
26 Ocak 2011; 15:04:31 

Mesajım bulunsun

765 Mesaj
28 Ocak 2011; 18:19:47 

sony handycam ccd-trv78e pal 560x digital zoom Video Hi8 Kameram var Acaba negibi bir aparat kullanarak evde bilgisayarıma aktarabilirim görüntüleri yardımcı olursanız çok sevinirim.

765 Mesaj
29 Ocak 2011; 18:09:12 

quote:

Orijinalden alıntı: usnn

sony handycam ccd-trv78e pal 560x digital zoom Video Hi8 Kameram var Acaba negibi bir aparat kullanarak evde bilgisayarıma aktarabilirim görüntüleri yardımcı olursanız çok sevinirim.

Avermedia Ekran kartımda var nasıl bir kablo almam gerekir v hangi programı kurmamı tavsiye edersiniz Bayadır kimse mesaj yazmıyor kusurabakmayın 3 mesaj üstüste oldu

3 Mesaj
7 Şubat 2011; 2:04:51 

Arkadaşlar