- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA
2942 Cevap740204 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

59 Mesaj
12 Haziran 2005; 5:50:18 

ULEAD STUDİO 5 İLE ÇALIŞMA

1- Proğramı kur ve aç.
NEW PROJECT tk (Solda üstte dosya kağıdı ikonu)
2- PROJECT NAME isim ver.
3- OKEY de.
(ANA EKRAN açılır.)
4- STORYBOARD’ a tk.
5- LOAD VİDEO’ dan (sağ tarafta)
a-) DOSYA çağırırız( nereden istersek: masaüstü, desktop, belgelerim,)
b-) Gelen dosyayı taşıma yöntemi ile alt’a atarız.
c-) İstediğimiz kadar dosyayı çağırıp alt’a atabiliriz.
6- FADE İN’ den ( ) sol tarafta atacağımız kısmı ayarlarız.
7- FADE OUT’ tan ( ) sağ tarafta atacağımız kısmı ayarlarız.
Her atılan dosya için ayar yapılır, dosya atılır.
8- APPLY CHANGES (√ ) tk. İşlem okeylenir.
9- EFFECTS tk’la (üstte başlıkta.)
a-) Araya efeccects atarız.(taşıma yöntemi ile.)
10- SWİCH TO STORY BOARD MADE açarsak görüntü kara kare gelir.
a-) Araya istediğimiz yere de efekt atabiliriz.
11- TİTLE tk’la ( başlık yazarız.)
a-) Direkt olarak karelerin altında görülen kanala yazı yazılır.
b-) Çubuğu ekranın neresine yazı yazmak istersek oraya getir. TK’la ve yazıyı yaz.
c-) Sol taraftaki oval görüntünün altta iki ikonun sağındaki OKEY TUŞU’ndan OKEY’liyoruz.
Ve en alt’a yazıyı atar.
d-) Yazının olduğu kareyi hareket ettirerek istediğimiz kareye atarız.
12- VOİCE tk’la
a-) Sağda hoparlörlerin(12 adet) olduğu yerin üst sağ hoparlör den müzik çağrılır.
DIŞARIDAN SES EKLEMEK
a-) Mikrafondan konuşup ses çağırabiliriz.
b-) Ses kartına mikrafon bağla( masaüstünde mikrafon vardır.) Oradan ses kaydedilir. Proğramları vardır.
c-) Mikrafondan kaydedilen ses (12 adet hoparlö) panonun olduğu yerden
“KONUŞMA-1, KONUŞMA-2”… “AÇ”denir. 12 adet hoparlönün olduğu yere konuşma atılır
d-) Panodan “KONUŞMA-1” alınır. OK ile istenilen yere taşınır. Parça uzunsa görüntü boyunda kısaltılır.
13- MONTAJ BİTTİ
14- FİNİSH tk.
15- MAKE A MOVİE tk.
16- CUSTOM’a tk.(en altta),
a-) İsim yaz.
b-) MPEG seç.
17- OPTIONS tk.
18- GENERAL tk.
a-) AUDIO and VIDEO olacak.
b-) 25 FRAME SEC olacak.
c-) 352×288 olacak.
19- COMPRESSION tk.
a-) PAL VCD olacak.
b-) 1123 yazılacak.
c-) 224 yazılır. STEREO işaretle, OPTİMUM CD ROOM işaretle.
20- TAMAM de.
21- KAYDET de.
Kopyalama başlar. Bittikten sonra tek parça olarak masaüstüne atar.
Masaüstünden CD’ye yazdırılır.

SonyDCR-TRV410E DıgıtalHandycam Kamera - Flexy FıreWıre 1394 PCI kart, SkyStar2 TV kartı - Vista SP1 - INTEL C2DUO E8400 3.00GHz 1333MHz 6MB 64BIT 775p işlemci - 2x2 GB DDR2 800 CL4 PLATINUM (5-4-4-15)(OCZ) RAM - ASUS EN8800GT(256Bit) 512MB TV DVI 16X ekran kartı - ZoomX5 ADSL - ASUS P5Q SE DDR2 P45 GLAN+SATA 16X anakart - PHILPS SPD 6000L1 LightScribe DVD yazıcı - THERMALTAKE VH8000SWA ARMOR+MX GÜMÜŞ kasa - OCZ STEALTHXSTREAM SLI POWER SUPPLY 600W güç kaynağı - 500 SEAGATE 7200 NCQ SATA2 16MB ST3500630AS hard disk

3 Mesaj
12 Haziran 2005; 16:10:08 

arkadaşlar iyi günler forumda yeniyim
sony hc42 kamera aldım
bilgisayarıma Picture package VCD Maker programını yükledim
bilgisayarımda bir adet cd rom ve bir adet dvd recorder (cdrw+dvdrw) bulunmakta
kameradan vcd yapmak istediğimde dvd recordera boş bir cd koydugum zaman
program dvd recorderı göremiyor ve (galiba sadece dvd recorder olarak algılıyor oysa ki cd recorder olarak da kullanmaktayım) kayıt yapamıyorum ancak capture ettikten sonra nerodan vcd yapabiliyorum benim istegim anında vcd yapabilmek bu sorunu nasıl aşabilirim bu konuda bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler

7 Mesaj
12 Haziran 2005; 16:34:48 

arkadaşlar hepinize selamlar.benim sorunum sony trv22 e dv kameramdam Firiwire kartı (PCI 1394 kartı ile görüntüyü alamamam.bu kartı alalı 1 ay olmasına ragmen görüntüyü alamadım.kullandıgım programlar pinaacle 8.6 ve studio 7.0 se .kamerayı açtıgım zaman belli bir süre sonra hangisi ile açmak istedigim sorulan pencere açılıyor seçtikten sonra uzun süre bekledikten sonra programı açıyor.sonra kendiliginden gidiyor tekrar hangi programla açmak istedigim pencere açılıyor.bu böylece 1 aydır sürüyor.hep soruyor ama bir türlü görüntüyü alamadım .kafayı yiyecegi.bir kere nasıl oldugunu bilmiyorum 1 dakikadan az görüntü aldı.aldıgı görüntüyü media playerde izledim çok hızlı olarak kayıt etmiş.nerde hata yapıyorum.kameranın ayarlarındmı yoksa nerde.bu konuda yardım ederseniz çok tşk ederim

7 Mesaj
12 Haziran 2005; 16:37:56 

arkadaşlar hepinize selamlar.benim sorunum sony trv 22 e dv kameramdam Firiwire kartı (PCI 1394 kartı ile görüntüyü alamamam.bu kartı alalı 1 ay olmasına ragmen görüntüyü alamadım.kullandıgım programlar pinaacle 8.6 ve studio 7.0 se .kamerayı açtıgım zaman belli bir süre sonra hangisi ile açmak istedigim sorulan pencere açılıyor seçtikten sonra uzun süre bekledikten sonra programı açıyor.sonra kendiliginden gidiyor tekrar hangi programla açmak istedigim pencere açılıyor.bu böylece 1 aydır sürüyor.hep soruyor ama bir türlü görüntüyü alamadım .kafayı yiyecegi.bir kere nasıl oldugunu bilmiyorum 1 dakikadan az görüntü aldı.aldıgı görüntüyü media playerde izledim çok hızlı olarak kayıt etmiş.nerde hata yapıyorum.kameranın ayarlarındmı yoksa nerde.Bilgisayarımı sag tıkladıktan sonra özelliklerine girdim orda VIA OCHI UYUMLU IIEE 1394 UYUMLU HOST CONTROLLER YAZIYOR.bu konuda yardım ederseniz çok tşk ederim

1 Mesaj
12 Haziran 2005; 20:35:48 

Merhabalar, ben de yeniyim. Yakında SONY PC 1000 kamera alacağım. Görüntüyü bilgisayara aktarmak için capture kartı gerekiyor herhalde. 1- Bu capture kartı video kasetindeki görüntüyü videodan bilgisayara aktarmak için de kullanılıyor değil mi? 2- Pinnacle marka capture kartlarına baktım. Biri Pinnacle studio movie box deluxe ki bu kart MPEG 1 VE 2, DV, MJPEG VE AVI Video yakalama özelliklerine sahip. Diğeri ise Pinnacle studio movie box usb ki bu kart sadece MPEG 1 VE 2 Video yakalama özelliğine sahip. DV, MJPEG ve AVI formatlarının olmaması bana ne kaybettirir acaba?

7 Mesaj
13 Haziran 2005; 1:46:36 

arkadaşlar hepinize selamlar.benim sorunum sony trv 22 e dv kameramdam Fireware kartı (PCI 1394 kartı ile görüntüyü alamamam.bu kartı alalı 1 ay olmasına ragmen görüntüyü alamadım.kullandıgım programlar pinaacle 8.6 ve studio 7.0 se .kamerayı açtıgım zaman belli bir süre sonra hangisi ile açmak istedigim sorulan pencere açılıyor seçtikten sonra uzun süre bekledikten sonra programı açıyor.sonra kendiliginden gidiyor tekrar hangi programla açmak istedigim pencere açılıyor.bu böylece 1 aydır sürüyor.hep soruyor ama bir türlü görüntüyü alamadım .kafayı yiyecegi.bir kere nasıl oldugunu bilmiyorum 1 dakikadan az görüntü aldı.aldıgı görüntüyü media playerde izledim çok hızlı olarak kayıt etmiş.nerde hata yapıyorum.kameranın ayarlarındmı yoksa nerde.Bilgisayarımı sag tıklatıyorum Özelliklerinde OCHİ UYUMLU HOST CONTROLLER yazıyor.Codec sorunu olabilir diye K-lite codec pack ı yükledim.Sorun aynı.farklı marka 3 kamerada denedim hiç bir sorun olmadan hemen algıladı super kayıt ve aktarım yaptı.sony trv 22 e kamerada yapıyormu böyle sorun.kameraya özel codeck varmı yada ayarı varmı Bilgisayarım pentium 4 2.0 120 gb hardisk 512 ram 128 mb ekran kartı.bu konuda yardım ederseniz çok tşk ederim .hasan429@hotmail.com

7 Mesaj
13 Haziran 2005; 2:01:30 

arkadaşlar hepinize selamlar.benim sorunum sony trv 22 e dv kameramdam Fireware kartı (PCI 1394 kartı ile görüntüyü alamamam.bu kartı alalı 1 ay olmasına ragmen görüntüyü alamadım.kullandıgım programlar pinaacle 8.6 ve studio 7.0 se .kamerayı açtıgım zaman belli bir süre sonra hangisi ile açmak istedigim sorulan pencere açılıyor seçtikten sonra uzun süre bekledikten sonra programı açıyor.sonra kendiliginden gidiyor tekrar hangi programla açmak istedigim pencere açılıyor.bu böylece 1 aydır sürüyor.hep soruyor ama bir türlü görüntüyü alamadım .kafayı yiyecegi.bir kere nasıl oldugunu bilmiyorum 1 dakikadan az görüntü aldı.aldıgı görüntüyü media playerde izledim çok hızlı olarak kayıt etmiş.nerde hata yapıyorum.kameranın ayarlarındmı yoksa nerde.Bilgisayarımı sag tıklatıyorum Özelliklerinde OCHİ UYUMLU HOST CONTROLLER yazıyor.Codec sorunu olabilir diye K-lite codec pack ı yükledim.Sorun aynı.farklı marka 3 kamerada denedim hiç bir sorun olmadan hemen algıladı super kayıt ve aktarım yaptı.sony trv 22 e kamerada yapıyormu böyle sorun.kameraya özel codeck varmı yada ayarı varmı Bilgisayarım pentium 4 2.0 120 gb hardisk 512 ram 128 mb ekran kartı.bu konuda yardım ederseniz çok tşk ederim .hasan429@hotmail.com

36 Mesaj
13 Haziran 2005; 9:24:37 

arkadaşlar benim sorunuma çözüm bulabilecek kimse yokmu?
quote:

Orjinalden alıntı: hamdicakmak

arkadaşlar öncelikle merhaba

benim birkaç sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
öncelikle sony drc-hc42e kameramla yaplış olduğum 1 saatlik kayıdı 1394 portundan bilgisayarıma aktardım kullandığım program ulead studio 8 aktarırken VCD seçeneğini seçtiğimde görüntü iyi olmadı ve ekran büyüklüğü 352X288 oldu ikinciye aktarırken ekran boyunu 720X576 seçip Frame rate 25000 data rate :3000 kbps seçtim görüntüyü mpeg olarak aktardım 1.2 gb büyüklüğünde bir dosya yaptı çozünürlükte tam istediğim gibiydi dosyayı 2 ye böldüm 2 cd yapmak için ulead studioda ben görüntüye efect,title vs ekledim ve crate cd dedim ve cd'ye yazdım ama cd'ye yazarken yine 352X288 olarak yazdı ve görüntü tvnin ortasında küçük bir kare içerisinde gösteriliyor ben bu cdyi yazarken nasıl 720X576 veya tam ekran olarak cdye yazabilirim crate cd seçeneğinde vdc-dvd-svcd seçenekleri var custom seçeneği yok nasıl olucak kafayı yiyecem ustalar bir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

112 Mesaj
13 Haziran 2005; 10:21:07 

hamdicakmak... vcd formatında görüntünün boyutu her zaman 352 *288'dir...capture programıyla vcd formatında yani mpeg1 formatında capture ettiğin zaman 352*288 boyutunda capture yaparsın...bu videoyu vcd yaptığında ise tv'de tam ekran olarak izleyebilmen lazım...eğer 720*576 boyutunda izlemek istiyorsan ki bu boyut televizyonun gerçek resim büyüklüğüdür, capture yaparken bu seçeneği seçmelisin...yani varsa mpeg2 ve 720*576 seçeneğinde veya dvd seçeneğinde aktarmalısın ki ikiside aynı şeydir...ancak bu şekilde yani dvd seçeneğinde capture yaptığın görüntüyü süsleyip yine vcd yap dersen görüntü sende olduğu gibi yine küçülecektir...küçülmemesinin tek çözümü ise dvd'ye basmak...bir de vcd yerine svcd yaparsan daha kaliteli görüntü elde edersin...

editör
E6750 2.66ghz(Akasa Ak-965) // Asus P5Q PRO // Ocz ddr2 800 Sli // Zotac 8800GT Amp // Seagate 250gb 3250410AS // OCZ vertex2 60gb // Coolermaster c690(5*12cm.+2*8cm. fan) // Ocz Stealthxstream 600W // HP w2207h 22" monitör
*next 2000 cis super plus usb*baff hd2000

36 Mesaj
13 Haziran 2005; 10:43:43 

timuciny

öncelikle 352*288 boyutunda yaptığım zaman televizyonda tam ekran olmuyor ulead studio ile capture yaptığımda mpeg2 ve 720*576 seçeneği ile capture yapıyorum ve videonun özelliğine baktığım zaman 720*576 olmuş oluyor yanlız ulead studio 8 ile biraz süsleyip create cd dediğim zaman tekrar görüntüyü 352*288 boyutuna çevciriyor create cd seçeneğinde sadece 352*288 seçeneği var custom seçeneğinden değiştirebilirim yanlız o seçenek kapalı ve işlem yapmama izin vermiyor benim bu durumda ne yapmam lazım acaba herhangi bir codec veya encoder falanmı yüklemem gerekiyor.bird filmin başına koyduğum süslemelerde tam ekranda gösteriliyor sadece capture yaptığım 1 saatlik video küçük kalıyor

592 Mesaj
13 Haziran 2005; 11:12:32 

video kameradan veya digital uydudan bilgisayara kayıt ettiğim fimleri dvdye kopyalamaya calıstığımda 30dakikalık kısımdan sonra işlem duruyor...8 tane dvdyi çöpe attım.vcd yapmaya calısınca bi sorun olmuyo.yazıcım philips dvd-r...yardımcı olabilecek var mı??kısa filmleri (10-15 dklık) dvd yapabiliyorum.tüm hevesim kursagımda kaldı.bi ton para vererek aldığım dvd writer,firewire kartı yakasım geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talkie77 -- 13 Haziran 2005, 14:41:18 >

2012 Partner Tepee Zenith Pack
2011 Focus HB
2010 Yamaha YBR
2014 Carraro Sportive 227

59 Mesaj
14 Haziran 2005; 0:09:06 

Arkadaşlar;
Şu Ulead Video Studio 8 veya 9, Pinnacle Studio 9 proğramlarının kullanımı konusunda açıklayıcı bilgi verecek yok mu?
Forumda hızır gibi her konuya yetişmeye çalışan Yavuz Arkadaştan başka açılan konularda bilgisini ortaya koyan yok gibi. Herkes soru soruyor, yardım bekliyor. Ama sorduğu sorulardan anladığım kadarı ile (soru sorduğu konu ile ilgili bayağı bir bilgisi var ki bir sürü teknik kavramlar ortalıkta dolaşıyor) konuya hakim olduğu halde o konu ile ilgili bilgisini paylaşmıyor.
Yavuz Arkadaş, artık bu konuya bir el atsan...

SonyDCR-TRV410E DıgıtalHandycam Kamera - Flexy FıreWıre 1394 PCI kart, SkyStar2 TV kartı - Vista SP1 - INTEL C2DUO E8400 3.00GHz 1333MHz 6MB 64BIT 775p işlemci - 2x2 GB DDR2 800 CL4 PLATINUM (5-4-4-15)(OCZ) RAM - ASUS EN8800GT(256Bit) 512MB TV DVI 16X ekran kartı - ZoomX5 ADSL - ASUS P5Q SE DDR2 P45 GLAN+SATA 16X anakart - PHILPS SPD 6000L1 LightScribe DVD yazıcı - THERMALTAKE VH8000SWA ARMOR+MX GÜMÜŞ kasa - OCZ STEALTHXSTREAM SLI POWER SUPPLY 600W güç kaynağı - 500 SEAGATE 7200 NCQ SATA2 16MB ST3500630AS hard disk

7 Mesaj
14 Haziran 2005; 1:19:52 

7 Mesaj
14 Haziran 2005; 1:24:30 

1 Mesaj
14 Haziran 2005; 7:42:53 

merhaba formda belirtiginiz problem bende de mevcut görüntü pc aktarıldığında normal fakat iş dvd ye yazmak olunca cd nin sonuna doğru senkron problemi oluşuyor Eğer bu konuda bir çözüme ulaşabildiğiniz ise benimle paylaşırsanız sevinirim. frormları uzun süreli takip edemiyorum.

mpeynirci@yahoo.com

152 Mesaj
14 Haziran 2005; 11:46:52 

arkadaşlar ulead 8.0 kullanmaya çalışıom bugün başladım daha kayıt almaya ama şöle bi sorunum var capture videodan vcd formatında kaydediyorum ama 2- 3 dk sora belleğemi almaya çalışıo ne bi kayıt yapıo o sırada video kaydı duruo ama video akmaya devam edio ee tabi yeri gidio ve görüntüler kesik kesik oluş oluo bütün kasedi birden kaydedemiyomuyus yada bu sorun bilgisayardanmı kaynaklanıo anlamadım.formu okudum fakat bulamadım is ayarımı vardır yada hızdanmı?görüntü kalitesi ii.fakat ara belleğemi almaya çalışıo tam anlamadımda o sırada kayıt duruo tekrar balatmak gerekio 2 dkkada.yeniyim o yüsden sorunumuda ne olduğunu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.(kamera samsung vp-d107i ve 1394 kartla görütü aktarımı yapıyorum )

592 Mesaj
14 Haziran 2005; 12:05:59 

DVD-R VE DVD+R ARASINDAKİ FARK NEDİR????FİLM KAYDI İÇİN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ???YAZICIM PHİLİPS

2011 Focus HB
2010 Yamaha YBR

112 Mesaj
14 Haziran 2005; 12:58:27 

arkadaşlar...ulead ve pinnacle studio9 konusunda çok sorunlar var anladığım kadarıyla...ben kendi adıma studio9 konusunda resimli ve detaylı bir kılavuz hazırlamayı düşünüyorum...işten vakit bulduğum zamanlarda yapıcam...umarım herkesin sorunlarını çözeriz....çok yakında görüşürüz...

editör
E6750 2.66ghz(Akasa Ak-965) // Asus P5Q PRO // Ocz ddr2 800 Sli // Zotac 8800GT Amp // Seagate 250gb 3250410AS // OCZ vertex2 60gb // Coolermaster c690(5*12cm.+2*8cm. fan) // Ocz Stealthxstream 600W // HP w2207h 22" monitör

191 Mesaj
14 Haziran 2005; 14:03:59 

timuciny kardeş öyle bi döküman hazırlarsan çok makbule geçer valla şimdiden teşekkürler

59 Mesaj
14 Haziran 2005; 18:53:40 

timuciny arkadaş, bu forumda herkes sizin kadar duyarlı olsa, soru soran arkadaşların çoğu hakim olduğu bir proğram konusunda gerekli açıklamaları yapsa idi, bir başka arkadaşın o proğramı kullanmasıyla elde ettiği deneyimler sonucu bulduğu çözümlerden istifade edecek ve takıldığı konularda çok daha rahat çözüm yolları bulacaktır. Ben buna inanıyorum. Dileğim tüm forum arkadaşlarımızın ayni düşünceyi paylaşması. Herkese saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agalık -- 4 Temmuz 2005, 17:32:48 >

53 Mesaj
14 Haziran 2005; 22:24:23 

selam arkadaşlar

53 Mesaj
14 Haziran 2005; 22:30:14 

selam arkadaşlar.bende sony dcr-trv255e marka kamera var.emanet olduğu için sadece bir seferlik kayıt yapacağım.capture kartım yok.usb kablosu var.bildiğim kadarıyla kartsızda kayıt yapılıyor.ama ben beceremedim.pc kamerayı tanımıyor donanım eklerken.neyapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.video konusunda acemiyim biraz detaylı olursa iyi olur.

112 Mesaj
15 Haziran 2005; 17:25:52 

soner26...usb kablosundan aktarmak istiyorsan sony'nin kamerayla birlikte verilen picture package adlı programı var...onu pc'ne kurman gerekiyor aktarabilmen için...

editör

592 Mesaj
15 Haziran 2005; 22:03:05 

ulead ile panasonic nv-gs21 kameramdan capture yapmaya çalıştığımda kameran calışıyo kendiliğinden ancal bilgisayar ekranına görüntü gelmiyo ve capture yapamıyorum.aynı sorun nerovisionda da var.

2011 Focus HB
2010 Yamaha YBR

6382 Mesaj
15 Haziran 2005; 23:46:37 

Kayıpsız aktarım için i-link, iee1394 kartı kullanın. usb den hem kaybınız çok olur hem de driver problemleri yaşayabilirsiniz.

SYM Symphony SR125

1 Mesaj
16 Haziran 2005; 10:51:30 

.ozlem. aldığım firewire kart ile görüntü aktarmada kameram sony olmasına rağmen senin karşılaştığın problemle karşılaştım. Firewire kartın senin kullandığın kartla tıpatıp aynı olduğunu gördüm ( EUR-0811V1 / VT6306 / 0341CD Taiwan / 12G063511, arkada 3 girişi var, kartın üzerinde de 1 tane port var..). Firewire kartı başka marka ile değiştirince sorunum çözüldü. 1394 kartı değiştir çünkü işlemcisinin, bazı anakart işlemcisi ile kafaları uyuşmuyor. Bu forma dolaylı olarak sorunumun çözülmesinde yardımcı olduğun için katıldım, aynı şekilde seninde sorunun çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_kkaya -- 16 Haziran 2005, 11:02:23 >

3205 Mesaj
16 Haziran 2005; 20:49:10 

Ulead Video programında çözünürlük sorunu olanlar.. Eğer tam sürüm kullanıyoranız.. Ulead 8 ve daha
sürümlerde sağ yukarıda "File/Project Properties" yoluyla çıkacak pencerede "edit file format" yanında
"MPEG Files" işaretli olacak.. Hemen aynı penrenin sağ alt köşede " edit" butonuna tıkla!..
Şimdi açılan pencerinin ismi "Project Options".. üç seçenekden ortadaki "general" bölümünde "frame size"
ayarları var.. "standart" yanında mpeg çözünürlükleri sizin yapacağınız ayarları bekliyor olacak..
Birazcık araştırma,merak olsa bu kadar basit bir sorun için feveran etmetye değmez..

3205 Mesaj
16 Haziran 2005; 21:00:51 

Ulead Çözünürlük Sorunları - 2
Not:Yukarıdaki ifade "Ulead 8 ve daha önceki sürümler" olacaktı..

Yine "Project Options" penceresindeyiz ve devam ediyoruz..Aynı pencrede sağda ki"compression" buraya
tıklayıp çıkan seçneklerde "Media Type" yanında dvd,vcd,svcd,pal ve ntsc olarak detaylı ayarlarla
oynuyabilirsiniz.. Ayeıca aşağıda bir sürü ayarda var.. Eğer amatör bir kamerayla elde ettiğiniz görüntüleri
dvd formatında kayıt yapacaksanız "two pass encode" işaretli olmasın!.. Çünkü bu yüksek kaliteli orjinal
yani profesonel cihazlarda kayıp yaşanmaması içindir.. Ucuz el kamerası ile çekilmiş görüntülerde işe
yaramaz.. Bilakis dosya ebatını boş yere şişirmiş olursunuz.

79 Mesaj
17 Haziran 2005; 17:17:59 

quote:

Orjinalden alıntı: timuciny

ibohas...eğer görüntülerini usb ile bilgisayara sorunsuz bir şekilde atabiliyorsan ve daha sonra attığın görüntüyü istediğin şekilde edit'leyebiliyorsan ve edit'lediğin görüntüyü son yaptığın gibi boş bir medyaya basıp tvden istediğin kalitede izleyebiliyorsan tabii ki başka bir kart almana gerek yok...yani bence...

daha önce de dediğim gibi bir de çektiğin dvd'ndeki görüntüyü diğer formatlara(div-x, mpeg) çeviren programlar kullanıp yapmayı da dene...araştır biraz...

ilgin için teşekkür ederim.nerdeyse boşuna kart alıcaktım.

3033 Mesaj
19 Haziran 2005; 13:20:19 

arkadaşlar geçen gün jvc df 570 aldım içiçnden bir program ç ıktı usb ile bilgisayara bağladım mini dv olarak gördü ve hareketli ve sabit görüntü aktarımına başladı ancak bende dv kablosu ve fireware alacağapım

YTU - Mech. Eng.

95 Mesaj
19 Haziran 2005; 22:04:18 

firewire dışında usb den kayıpsız görüntü aktarabilir miyim mesela SONY DCR-HC 17 MİNİ DV den

41 Mesaj
20 Haziran 2005; 10:55:31 

arkadaşlar tv kartıyla capture ile fireware kartıyla capture yapmanın arasında farklar nelerdir bilen varmı

6382 Mesaj
20 Haziran 2005; 11:20:01 

TV kartı ile firewire arasında dağlar kadar fark var. Firewire kayıpsız data transferi yaparken TV kartı ile composite video mpeg1 capture yapabilirsiniz. Kalitesi berbat olur.

SYM Symphony SR125

2399 Mesaj
20 Haziran 2005; 22:32:45 

quote:

Orjinalden alıntı: desperado____

firewire dışında usb den kayıpsız görüntü aktarabilir miyim mesela SONY DCR-HC 17 MİNİ DV den

desperado arkadaşım eğer makinen de kart yeri varsa sd mmc veya memorystick ancak oradan yapabilirsin diye biliyorum ben.kasetteki kayıtlarını aktaramazsın...

Bu arada yavuz bey ben canon 830 aldım.fakat dv kablosunu bulamadım bir türlü izmir k.yakada oturuyorum.her hanigi bir dv kablosu mu alacağım yoksa dv kameramın modeline uygun olarak bir dv kablosu mu alacağım bu konuda bir bilgim yok.anakartımda fireware girişi var.pin sayısını bilmiyorum ama.kabloyu alırım 4p lik çıkar bir de geri götürmeyim...yardım ederseniz esevinirim.ii çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackosman -- 20 Haziran 2005, 22:40:09 >

6382 Mesaj
20 Haziran 2005; 22:37:41 

Kasetteki kayıtları da aktarabilir. Ancak kalitesi firewire a göre düşük olur.

SYM Symphony SR125

9 Mesaj
20 Haziran 2005; 23:47:01 

Ulead video Studio 9 un kullanımı hakkında bir çalışma hazırlansa çok güzel olur inancındayım. Belki çok meşakkatli bir istekte bulunuyorum. Ama bu isteğimi dikkate şayan bulursanız çok memnun olurum.
En içten sevgilerimle!

145 Mesaj
21 Haziran 2005; 9:38:11 

adkadaşlar bende Sony dv kameram ve pc de avermedia tv kartım var çekmiş olduğum görüntüleri tv kartından bilgisayara aktarıp oradan cd ye yazdırıyorum ama (vcd fomatı) görüntüler baya bozuk tv kartından kayıtı daha düz gün hale getirebirimiyim.

uskan

6382 Mesaj
21 Haziran 2005; 10:17:41 

TV kartı ile bu işler olmaz. DV kamerası olan arkadaşlar, mutlaka iee1394 kartı kullanmalısınız. O kadar para verip DV kamera almışsınız hala tv kartı ile capture yapmaya çalışıyosunuz. 20$ verip iee1394 kartı almak zor mu?

SYM Symphony SR125

95 Mesaj
21 Haziran 2005; 12:03:20 

firewire alırken gerekli yazılımlar veriliyor mu görüntüyü aktarıp işlemek için? yoksa lisanslı bir yazılım mı almamız lazım?

6382 Mesaj
21 Haziran 2005; 13:36:10 

firewire kartını windows otomatik olarak tanır zaten. Bazı kartlar beraberinde yazılım veriyor ancak bunlar ya sınırlı kullanım ya da demo amaçlı olduğu için işinizi görmez. Lisanslı ya da lisanssız full versiyon yazılımlara ihtiyacınız var. Ulead Video Studio, Adobe Premier gibi.

SYM Symphony SR125

440 Mesaj
21 Haziran 2005; 17:59:53 

yavuz hoca açıklamalarınızdan dolayı teşekkürler

HP GF675EA DV6390

2 Mesaj
22 Haziran 2005; 0:13:05 

Kayıt bittikten sonra MPG’in iki parça olduğunu gördüm.
Birincisi 3.99 GB, diğeri ise 698 MB tuttu.
1- Neden iki adet oldu anlayamadım???

bu sorunun nedenini bulamadiysan söleyeyim hdd dosya sistemi ile ilgili fat32 ise 4 gb dan fazla büyük dosya olmasi mümkün değildir.NTFS yaparsaniz bu sorunu çözersiniz. iyi çalişmalar

285 Mesaj
22 Haziran 2005; 10:57:10 

sony dcr-hc19e yeni aldım tek sorunum çektiğim fotorafları bilgisayara nasıl aktarabilirim???

6382 Mesaj
22 Haziran 2005; 13:46:13 

Konu başlığı da bu zaten. Mesajları okursanız nasıl aktaracağınız anlatılıyor. Kafayı duvara vurmanıza gerek yok.

SYM Symphony SR125

285 Mesaj
22 Haziran 2005; 14:51:17 

video aktarmayı biliyorum fotoğraf diyorum eğer anladıysan

117 Mesaj
22 Haziran 2005; 17:45:21 

selamlar,

yaw arkadaşlar 2 gün oluyor firewire kartını alalı, markası billionton diye bir şey, hepsiburada.com'dada var en çok satan kartmış,

bu kartı 2 adet bilgisayarımdada ayrı ayrı denememe rağmen kartın adam gibi bir sürücüsü mevcut değil, viaarena'dada baktım kartın driver'ı felan yok, üzerinde via VT6306 chipseti var, adamlar bu chipset için en ufak şekilde driver çıkarmamışlar, ve viaarena 'da araştırmamıza görebu chipsetli kartların hepsinde yüzlerce kişi sorun yaşamış, işte bilmeden etmeden alırsak birşeyi olacağı bu :(

ben kartı götürüp yarın başka chipsetli bir marka ile değiştirmeyi düşünüyorum, karttan en ufak şekilde verim alamadım!

kamerayı taktığımda didong diye bağlantı sesi geliyor, pinnacle'ı açtıktan 30 saniye sonra zidong diye bir ses daha geliyor ve bağlantı kopuyor!

inanılmaz derecede sorunlu bir kartmış, burdan tavsiyem VİA VT 6306 chipsetli firewire kartı almamaları!

bu arada o kadar uğraşın ardından 1 dakika felan capture yapmayı başardım ama bu seferde çekim inanılmaz derecede hızlı oldu bu hızlı oynatma sorununuda çözemedim, bu forumda kameralarla ilgili tüm sayfalarıda okudum onuda söyleyim,

bu çekimler neden hızlı oynuyor, gerçek zamanlı değilde hızlandırılmış şekilde oynuyor! budamı firewire kartı ile ilgili yoksa programlarda bunun bir ayarı varmı?

en kısa zamanda cevap verebilirseniz çok memnun olucam!

Saygılar...

Tayron Bilişim Bilgisayar Hizmetleri
Ş.Mustafa Baş. Cd. 10/B Aydınlıkevler / ANKARA
www.tayron.com.tr - info@tayron.com.tr
Tel : 0(312) 517 3310

68 Mesaj
22 Haziran 2005; 18:36:27 

Ben de geçenlerde aynı soruyu sormuştum sağolsun bir arkadaş kamerayla gelen cd de programı vardır diye yol göstermişti.Umarım sende de mevcuttur.
quote:

Orjinalden alıntı: Tayfun483

sony dcr-hc19e yeni aldım tek sorunum çektiğim fotorafları bilgisayara nasıl aktarabilirim???

9 Mesaj
22 Haziran 2005; 20:34:57 

selam arkadaslar almanyadan katiliyorum bu islerin hastasiyim kamaradan cd ye aktarma isleri cok yorucu en iyisi dvdrecorder yada dvkarti ,magixdeluxe harika bisey ama pahali.

9 Mesaj
22 Haziran 2005; 21:30:55 

bir dvd cekimi yaklasik nekadar sürüyor bilgisayara aktardiktan sonra ?

6382 Mesaj
22 Haziran 2005; 23:00:44 

Tayfun: HC19 un fotoğraf çekim modu yok. memory kartı yok.
photoshot ile çektiğiniz resimler fotoğraf değildir. ve kasete video olarak kayıt edilirler. Video editing yazılımları ile uygun kareyi bulup jpeg formatına dönüştürmeniz gerekir. Uzun ve zor bi yol.

Digital76 : 30 dklık DV kaydını DVD ye aktarılması hiç efekt düzeltme yapılmadığını düşünürsek yaklaşık 1 saat sürer. Bu PC sisteminizin performansı ile olarak süre uzayabilir. Ben Athlon2500 512DDR ram ve DVD-RW li sistemimle bu sürede yapmıştım diye hatırlıyorum. Bu arada bu işlemleri yaparken pc de başka hiçbişey yapmamanız gerekir.

SYM Symphony SR125

2 Mesaj
23 Haziran 2005; 11:06:57 

Selam arkadaslar, Video görüntülerinden jpeg veya bmp fotograf karesi elde etmek için kullanisli bir yöntem veya program bilen var mi..

3236 Mesaj
23 Haziran 2005; 11:21:52 

Arkadaşlar kameradan görüntü aktarmak ile birkaç şeyi sizle paylaşmak istiyorum.Bilgisayardan biraz anlayan biri olarak bu işlerin bazı garipliği hatta gerzekliği olduğu kanısındayım(driver(firewire ve kamera)-firewire kart işlemcisi-kamera dv kontrolcüsü veya firmware veya BEN )
Bende sony 40 var.firewire kartı(zaten çoğu standart olarak via işlemcili kontroller kullanıyor).Tv kartı olarak avermedia var.denemelerimde şunları görüm.
1.sony makinayı firewire ile bağlayınca arkadaşımızın dediği gibi ding dong diye ses duyarsınız ,sağ alt köşede kamera ikonu çıkar ve kameranız bilgisyarımı açınca orada yerini alıyor.harddisk cd rom gibi görebilirsiniz hatta üzerine tıklatınca içine de girer ve kamera görüntüsü explorer (windows gezgini penceresinden) izlenebilir.
2.kameranın dv in out ayarını ON yaparsanız ekranda (play/editte) DVin yazısını görebilirsiniz.Buraya kadar herşey normal
3.belli bir zaman sonra ki bu 10-15 sn içinde kameranız bir anda kayboluyor.kayıt programlarınız kamera bulunamadı diye hata verebilir.nedenini çözemedim ama çaresi usb kablosunu da takılı tutmak (usb streaming de açık olarak.kapalı olması neyi değiştiriyor bilmiyorum :( .)böylece kamera bilgisyarda takılı kullanıma hazır olarak kalabiliyor.
4.bundan sonrası dv dosyayı bilgisayara aktarmak.Birçok program var ve kullandım ama ben "windv" yi tercih ederim.freeware ve 200-300 kb küçük bir program amaca %100 uygun avi leri bilgisayara tarihle adlandırılmış şekilde aktarıyor.internneten aratılabilir.www.vcdhelp.com da var.
5.bu avileri ben virtualdub ile divx yapıyorum.1 dk yaklaşık 3-4 dk oluyor.Pentium 2gz makinada.Mpeg2 de yine çok zaman alıyor.virtualdub da 3000 kb/s ve mp3 224 kb/s ve deinterlaice filtresi açık ,2 pass şeklinde.görüntü kalitesi idare eder
6.filmi realtime(gerçek zamanlı) olarak kaydetmenizi tavsiye etmem çünkü zaten hesaplama işlemi bire 2-3 kat şeklinde gerçekleşiyor.programlar eşzamanlı yapmak için dönüşüm algoritmalarını basit tutuyorlar.(kalite kaybı)
7.tv kartından aktarım yapmaya çalışınca garip şekilde bir yavaş oynatma ve kare atlama(kamerayı bağlayıp tv programında önizleme yapınca) yaşadım ve tv kartı olayı kapanmış oldu.
8.dv avi dosyasını izlemeye çalışınca (windows içinde dv codec var) ama hızlı görüntü değişimlerinde bir takılma bir geçiş bozukluğu hemen gözüme çarpıyor.(herkeste aynı olmuyor olabilir ama uzman gözüyle dikkat ederseniz göreceksiniz) zaten codec ayarından full resolution izlerseniz interlace(tv yayın prensibi: tek satır+çift satır ile görüntüyü oluşturma) olacağından tarak efekti sizi rahatsız edecektir half size yapıp (yedi yüzlü değil üç yüzlü çözünürlükte) izlerseniz sorun olmuyor.windows codec kendini ilk öncelikli olarak kaydettiğinden (codec sniper gibi programlarla bunu silmeye çalıştım ama olmadı) diğer firmaların (panasonic- sony) codec akfif olmuyor.(media player classic programını kullananlar bilir filters menusunden hangi codecler kullanılarak görüntünün ve sesin oluşturulduğunu görebilirler).Ati nin sitesinden theatrix 550(12 bitlik hardware mpg2 kayıt işlemcisi) demosunu izleyenler görecektir.Kayakçı kayarken kesilmeler takılmalar oluyor.http://www.ati.com/products/dtv.html
9.kameranın vcd yap özelliği (picture package ile) bir kez denedim ama çok uzun sürüyor ve cdye kayıt istiyor diye vaz geçtim.bir arkadaşım sony 19 ile vcd yaptı görüntü kalitesi vcd ye göre iyiydi ama seste ilerde senkronizasyon sorunu olduğunu söyledi :) belki yeni yazlım veya editlenerek ses uygun yayılarak sorun giderilebilir.)
10.Harici (snazzi gibi) capture kartlarında işler nasıldır biliyorum.
Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender123 -- 23 Haziran 2005, 11:25:52 >

279 Mesaj
23 Haziran 2005; 22:22:24 

Bu isi niye bu kadar zorlastırmıslar anlamıyorum herkese kolay gelsin

163 Mesaj
24 Haziran 2005; 8:46:46 

merhaba,

ikin gün önce firewire kartı, kablosu ve pinnacle yazılımını satın aldım. pinnacle 9 kullanımı sırasında kameramdaki görüntüleri bilgisayara aktarırken şu anda sadece dv kalitesinde aktarım yapabiliyorum. mpeg2 şeklinde kayıt yapmak istediğimde internetten active etkem gerektiği yazıyor. ancak bu işlem sırasında da benden 5 pound ücret isteniyor. benim daha az yer kaplayan mpeg2 şeklinde kayıt yapabilmem için bunun başka bir yolu varmı ?

6382 Mesaj
24 Haziran 2005; 8:55:42 

DVD ye kayıt yapabiliyor olması lazım o da zaten mpeg2 dir. neden aktive ve 5pound istiyorlar anlamadım.

SYM Symphony SR125

163 Mesaj
24 Haziran 2005; 9:43:38