Şimdi Ara

I-Mate JAMin & Qtek S200 & HTC Prophet Genel Sorunlar ve Çözümleri (Donanım Yazılım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
0
Favori
36.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TR'de en cok kullanıcısı olan GSM PDA olduğunu tahmin ettiğim HTC Prophet'in Casper tarafından "yasal" şekilde TR'ye getirilmesini takiben bir adet aldım.

Ve o andan itibaren güzelliklerini incelerken aynı zamanda "çok dolambaçlı yollardan" problem çözümlerine ulaşamaya çalıştım.

Sonuç olarak

"PROBLEMLERin ve ÇÖZÜMLERİN" paylaşılacağı bir konu başlatma gereksinimi hissettim.

Bu konu kapsamında eğer mümkünse sohbet modundan daha çok

"problem tanımları"
    ve
    "çözüm önerileri"

içerikli mesajlaşma bizler ve yeni JAMin kullanıcıları için faydalı bi kaynak forum oluruz diye düşünüyorum.

Hepimize iyi ve yararlı paylaşımlar

Dionysos Savaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos77 -- 13 Mart 2007; 8:35:27 >

• ÖNEMLİ NOT:
    Forumda özellikle GARANTİ'yi bozma ihtimali olan ÇÖZÜMLER ilgili "UYARI"yı içerecek şekilde yazılmalı.
    Yani "sim kilit kırdırılması" gibi bir öneriniz varsa "BU İŞLEM GARANTİYİ BOZABİLİR" ibaresini mutlaka yazalım.

Forum'u açtım ve ilk problem benden gelsin
    (bundan sonra aşağıdaki formatta problem tanımlayalım ki çözüm sunacak arkadaşlara maksimum bilgiyi iletebilelim)

Problem Tanımı:

Cihaz: QTEK S200

Satıcı: Casper

Problem Özeti: Dahili Hoparlör Çalışmıyor

Problem Detayı: Arabada navigasyon yaparken komutlar önce cızırtı ile bitmeye başladı. Ardından da ses tamamen kesildi. O zamandan bu zamana sadece zaman zaman ve belirli bi koşul oluşmadan ses geliyor fakat çok kısa bi süre sonra tekrar kısa cızırdama ve ardından seste tamamen kesilme gerçekleşiyor.

Belirleyebildiğim tek düzelme durumu (ki her zaman gerçekleşmiyor) kulaklık takıp bir süre kullandıktan çıkartırsam hoparlör'den bir süre ses geliyor ama en ufak titreşim veya hareketten sonra yine kesiliyor.

Denenen Çözüm Yöntemleri:
    1- Hard reset (çözmedi)
    2- Kısa süreli "titreştirerek" ses gelip gelmediği kontrol edildi. (çözmedi)
    3- Kulaklık takıldı çıkartıldı (Kısa süreli düzeldi ama kısa süre sonra tekrar ses kesildi üstelik her zaman çözüm olmadı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos77 -- 12 Ocak 2007; 13:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos77

ÖNEMLİ NOT:
    Forumda özellikle GARANTİ'yi bozma ihtimali olan ÇÖZÜMLER ilgili "UYARI"yı içerecek şekilde yazılmalı.
    Yani "sim kilit kırdırılması" gibi bir öneriniz varsa "BU İŞLEM GARANTİYİ BOZABİLİR" ibaresini mutlaka yazalım.

Forum'u açtım ve ilk problem benden gelsin
    (bundan sonra aşağıdaki formatta problem tanımlayalım ki çözüm sunacak arkadaşlara maksimum bilgiyi iletebilelim)

Problem Tanımı:

Cihaz: QTEK S200

Satıcı: Casper

Problem Özeti: Dahili Hoparlör Çalışmıyor

Problem Detayı: Arabada navigasyon yaparken komutlar önce cızırtı ile bitmeye başladı. Ardından da ses tamamen kesildi. O zamandan bu zamana sadece zaman zaman ve belirli bi koşul oluşmadan ses geliyor fakat çok kısa bi süre sonra tekrar kısa cızırdama ve ardından seste tamamen kesilme gerçekleşiyor.

Belirleyebildiğim tek düzelme durumu (ki her zaman gerçekleşmiyor) kulaklık takıp bir süre kullandıktan çıkartırsam hoparlör'den bir süre ses geliyor ama en ufak titreşim veya hareketten sonra yine kesiliyor.

Denenen Çözüm Yöntemleri:
    1- Hard reset (çözmedi)
    2- Kısa süreli "titreştirerek" ses gelip gelmediği kontrol edildi. (çözmedi)
    3- Kulaklık takıldı çıkartıldı (Kısa süreli düzeldi ama kısa süre sonra tekrar ses kesildi üstelik her zaman çözüm olmadı)

Büyük ihtimalle sesteki bozukluk yazılımsal değildir .

sorun cihazın yere düşmesi veya içine su kacması gibi fiziksel bir sebeb sonucunda oluşmuş olacağı kanısındayım casperin teknikservisine gotürürseniz yardımcı olabileceklerini düşünüyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: KOND

Büyük ihtimalle sesteki bozukluk yazılımsal değildir .

sorun cihazın yere düşmesi veya içine su kacması gibi fiziksel bir sebeb sonucunda oluşmuş olacağı kanısındayım casperin teknikservisine gotürürseniz yardımcı olabileceklerini düşünüyorum ..

Alıntıları Göster
    Benim S200 ün de sesi çıkmıyor. Servisi aradım 1 hafta kadar sürer tamiri diyorlar. Sanırım çok sık görülen bir sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikulahli

Benim S200 ün de sesi çıkmıyor. Servisi aradım 1 hafta kadar sürer tamiri diyorlar. Sanırım çok sık görülen bir sorun

Alıntıları Göster
    Her ikinize de teşekkür ederim. Bu hafta içinde "hard reset" ile aleti temizleyip servis'e vereceğim.
  • quote:

Her ikinize de teşekkür ederim. Bu hafta içinde "hard reset" ile aleti temizleyip servis'e vereceğim.

Alıntıları Göster
    bende birkac gundur baya duymaya başladım bu hoporlor sorununu jamin lerde cok gorülmeye başladı herkez şikayetcı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOND

bende birkac gundur baya duymaya başladım bu hoporlor sorununu jamin lerde cok gorülmeye başladı herkez şikayetcı ..

Alıntıları Göster
    Teknik Servis'den gelen teshisi ve tedaviyi sizlerle burada paylasacagim.
  • quote:

Teknik Servis'den gelen teshisi ve tedaviyi sizlerle burada paylasacagim.

Alıntıları Göster
    madem butun problemleri yaziyoruz benimde bi problemim var beyler iki sim kartim var bunlarda biri diger butun telefonlerda calisyor ama s200 e takinca calismiyor telefon sim karti gormuyor s200 de sim kart kilidi yok bundan eminim daha once bi cok degisik sim kart kullandim problem nerede anlayabilmis degilim bi turlu sizce nerde olabilir problem sim karttami yoksa s200 demi
    bide bu turkcelestirme cd sini bi yere upload eden bi hayirsever varmidir acaba ???

• quote:

Orijinalden alıntı: aytun

madem butun problemleri yaziyoruz benimde bi problemim var beyler iki sim kartim var bunlarda biri diger butun telefonlerda calisyor ama s200 e takinca calismiyor telefon sim karti gormuyor s200 de sim kart kilidi yok bundan eminim daha once bi cok degisik sim kart kullandim problem nerede anlayabilmis degilim bi turlu sizce nerde olabilir problem sim karttami yoksa s200 demi
    bide bu turkcelestirme cd sini bi yere upload eden bi hayirsever varmidir acaba ???

Alıntıları Göster
    Bazi telefonlarda da ayni problem olur.
    sim kart'alrin birleştirildiği kartlarda ikisi arasinda geicis saglayan "flip flop" tabir edilen bir devre var. bu kartin akim ihtiyacini artiriyor ve hassas telefonlarda probleme sebep olyur.Ayrica ayni sebepten calissa bile bir süre sonra calistigi telefonda probleme de sebep olabiliyor.

• quote:

Bazi telefonlarda da ayni problem olur.
    sim kart'alrin birleştirildiği kartlarda ikisi arasinda geicis saglayan "flip flop" tabir edilen bir devre var. bu kartin akim ihtiyacini artiriyor ve hassas telefonlarda probleme sebep olyur.Ayrica ayni sebepten calissa bile bir süre sonra calistigi telefonda probleme de sebep olabiliyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Problemimi yine kendim çözdüm.

bu problem çok yayginmis HTC Prophet'lerde.
    Oncelikle bir mp3'ü çalmaya başlıyorsunuz.
    ilk denemeniz gereken cihazin arkasinda kamera ilk aynanin arasindaki alana parmak ile basinc uygulamak. eğer ses gelirse (ki bende geldi) biraz daha basinc uygulayarak bir sürelik cozum bulabilirsiniz.
    Benim Cristal Clear denen sert kılıflardan var onun içine biraz bant yuvarlayarak yumuşak bi çıkıntı yarattım ve tam kamera ile aynanın arasında gelecek şekilde kılıfın içine yapıştırıp aleti de kılıfa yerleştirdim.
    Problem şimdilik çözüldü.
    Bir diger cozum ise arkadaki üst kapağı açabilirseniz oradan yine ayni hizaya pamuk veya sünger (çok ince bile yeterli) koayarak kapatmak.

Eğer ses bu şekilde gelmezse

ikinci denemeniz gereken kulaklığı hızlı hızlı takıp çıkartmak. Eğer ses gliyorsa zaman zaman bu durumda kulaklık girişinde problem var bunun için tamir şart.

Bu prblemi yaşayanlar umarim ilk yontemle çözerler.

• quote:

Arkadaşlar Problemimi yine kendim çözdüm.

bu problem çok yayginmis HTC Prophet'lerde.
    Oncelikle bir mp3'ü çalmaya başlıyorsunuz.
    ilk denemeniz gereken cihazin arkasinda kamera ilk aynanin arasindaki alana parmak ile basinc uygulamak. eğer ses gelirse (ki bende geldi) biraz daha basinc uygulayarak bir sürelik cozum bulabilirsiniz.
    Benim Cristal Clear denen sert kılıflardan var onun içine biraz bant yuvarlayarak yumuşak bi çıkıntı yarattım ve tam kamera ile aynanın arasında gelecek şekilde kılıfın içine yapıştırıp aleti de kılıfa yerleştirdim.
    Problem şimdilik çözüldü.
    Bir diger cozum ise arkadaki üst kapağı açabilirseniz oradan yine ayni hizaya pamuk veya sünger (çok ince bile yeterli) koayarak kapatmak.

Eğer ses bu şekilde gelmezse

ikinci denemeniz gereken kulaklığı hızlı hızlı takıp çıkartmak. Eğer ses gliyorsa zaman zaman bu durumda kulaklık girişinde problem var bunun için tamir şart.

Bu prblemi yaşayanlar umarim ilk yontemle çözerler.

Alıntıları Göster
    Sanırım benim "cristal clear Case" çözümü iyi bir yontem deil. daha kalıcı bir basınç uygulamam gerekiyor sanırım.
    Oralarda bir yerlerde QtekS200 (I-Mate JAMin, HTC PRophet) cihazların arka tarafındaki üst kapağı (kameranın ve speaker'in altında olduğu kapak) açmanın yöntemini bilen birileri varsa paylaşır mı yontemi. Foto'da koyarsa çok sevinirim.

• quote:

Sanırım benim "cristal clear Case" çözümü iyi bir yontem deil. daha kalıcı bir basınç uygulamam gerekiyor sanırım.
    Oralarda bir yerlerde QtekS200 (I-Mate JAMin, HTC PRophet) cihazların arka tarafındaki üst kapağı (kameranın ve speaker'in altında olduğu kapak) açmanın yöntemini bilen birileri varsa paylaşır mı yontemi. Foto'da koyarsa çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Sanirim derdimi çözdüm ve son çözümü sizinle paylaşıyorum.

I-Mate JAMin & Qtek S200 & HTC Prophet Genel Sorunlar ve Çözümleri (Donanım Yazılım)

• quote:

Sanirim derdimi çözdüm ve son çözümü sizinle paylaşıyorum.

Alıntıları Göster
    Bendede var bu hopalör problemi 1 kez garantiye gönderdim ama yapıldı. Yinede ara ara ses gidiyor. mesela kuaklık takmış gibi oluyor cihaz. hoparlörü patlayanlarda kulaklıktan konuşuluyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: donulmezaksaminufku

Bendede var bu hopalör problemi 1 kez garantiye gönderdim ama yapıldı. Yinede ara ara ses gidiyor. mesela kuaklık takmış gibi oluyor cihaz. hoparlörü patlayanlarda kulaklıktan konuşuluyormu?

Alıntıları Göster
    evet hocam benim problemim de kısaca patlamış hoparlör denebilicek bi problem. Ve evet kulaklıkla kullanmaya devam ediliyor...
    ama ben navigasyon için de S200ümü kullandığım için kendi hoparlörüne cidden ihtiyac duyuyordum. Problemimi kendi başıma ve garantisini etkilemeyecek şekilde çözdüğüm için mutluyum :)

• quote:

evet hocam benim problemim de kısaca patlamış hoparlör denebilicek bi problem. Ve evet kulaklıkla kullanmaya devam ediliyor...
    ama ben navigasyon için de S200ümü kullandığım için kendi hoparlörüne cidden ihtiyac duyuyordum. Problemimi kendi başıma ve garantisini etkilemeyecek şekilde çözdüğüm için mutluyum :)

Alıntıları Göster
    Ben geçen gün iyibi sarstım cihazı problem çözüldü. ' gündür yapmıyor maşşallah . Eğer bidaha yaparsa senin yöntemi deneyecem. o da olmazsa garantiye göndercem. 3 kez yaparsada cihaz değişimi isteyecem

• quote:

Orijinalden alıntı: donulmezaksaminufku

Ben geçen gün iyibi sarstım cihazı problem çözüldü. ' gündür yapmıyor maşşallah . Eğer bidaha yaparsa senin yöntemi deneyecem. o da olmazsa garantiye göndercem. 3 kez yaparsada cihaz değişimi isteyecem

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar Bende Turkcell PDA var.
    Wiriless İnternete bağlı olduğu halde GPRS üzerinden Bağlanıyor.
    Bunu Kontörlü hat kullanarak anlamak mümkün.
    Bu Problemi Yaşıyormusunuz Veya Çözümü NEdir??

• quote:

Orijinalden alıntı: thecellchuk

Merhaba Arkadaşlar Bende Turkcell PDA var.
    Wiriless İnternete bağlı olduğu halde GPRS üzerinden Bağlanıyor.
    Bunu Kontörlü hat kullanarak anlamak mümkün.
    Bu Problemi Yaşıyormusunuz Veya Çözümü NEdir??

Alıntıları Göster
    Bu TRCELL PDA'nın ROM'u yuzunden gerçekleşen bir problem.
    Benim ki CASPER'in getirtigi QTEK S200'lerden üzerinde TRCELL'in ROM'u değil orğiginal QTEK ROM'u var o yüzden bi problemim yok.
    Yapabileceğin iki şey var birincisi KVK TEKNİK Servisini (TRCELL PDA'ları onlar ithal ediyorlar) arayıp ROM update'i olup olmadığını soracaksın. ROM update'i gelene kadar da COMMUNICATION MANAGER'den GSM'i kapatarak WI-FI kullanacaksın.

• QTEK S200 ü arkadaşlar bende CASPER dan aldım yaklaşık 1 haftadır kullandık malesef ses gitti cam obje yerine baskı uyguladıgımda ses geliyor fakat 3-5 sn sonra ses gidiyor. bu cihazında işte bu problemi var galiba.

dionysos77 hocam sizden bu cihaza nevigasyon olarak hangi programı uygun görüyorsunuz bunu rica edecem,
    ikincisi iyi bir GPS anteni neyi önerirsiniz, mümkünse araç dışında kullanılacak bir model varmı. (TR de temin edilecek olan)
    bide hocam afınıza sıgınarak bu cihaz antensiz uydu yakalıyabilirmi?

TÜM ARKADAŞLARIN ilgisine şimdiden teşekkürlerimi arz ederim.

saygılar/selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazer

QTEK S200 ü arkadaşlar bende CASPER dan aldım yaklaşık 1 haftadır kullandık malesef ses gitti cam obje yerine baskı uyguladıgımda ses geliyor fakat 3-5 sn sonra ses gidiyor. bu cihazında işte bu problemi var galiba.

dionysos77 hocam sizden bu cihaza nevigasyon olarak hangi programı uygun görüyorsunuz bunu rica edecem,
    ikincisi iyi bir GPS anteni neyi önerirsiniz, mümkünse araç dışında kullanılacak bir model varmı. (TR de temin edilecek olan)

saygılar/selamlar
    Ses problemini yukarda anlattığım yontemle garantisini bozmadan halledebilirsin.
    Hangi şehirdesin bilmiyorum ama ist'te isen Casper yetkili servisine götürüp hoparlör'ü değiştirmeleirni de sağlayabilirsin.
    ü
    GPS anteni deil de GPS receiver kullanıyorum.
    Bluetooth ile S200'e bağlanabilenlerden.
    Sadece anten işe yaramaz..
    Bende HOLUX GPSlim236 var. Arabanın göğüslüğünde duruyor ve yeterince hassas bilgi yolluyor.
    Harici antene sadece metal bi kasa içinde duruyorsan ihtiyacın olur.

Yazılım yine hangi şehir için istediğine göre değişir.
    Eğer tüm türkiyede ihtiyacım var diyorsan Spotniq'i tavsiye ederim.
    Eğer ankara veya ist'te isen i-Go işini görebilir.
    Aslında GPS ve yazılımlar ile ilgili bilgi almak için

http://forum.donanimhaber.com/m_3549706/mpage_1/key_//tm.htm#3549706

konusunu baştan sona okumanı tavsiye ederim.

Oradan ciddi yardım alacğaını düşünüyorum.
    Ama lütfen tamamen okumadan soru sorma.
    Sevgi ve saygılar..

GPS receiver almak için yine forum'a bakabilirsin bir de
    www.gittigidiyor.com
    adresinden de inceleyebilirsin.
    Benwww.eBay.com'dan TAIWAN'dan getirttim

quote:

Orjinalden alıntı: yazer

QTEK S200 ü arkadaşlar bende CASPER dan aldım yaklaşık 1 haftadır kullandık malesef ses gitti cam obje yerine baskı uyguladıgımda ses geliyor fakat 3-5 sn sonra ses gidiyor. bu cihazında işte bu problemi var galiba.

saygılar/selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos77 -- 25 Ocak 2007; 8:51:32 >

• quote:

Ses problemini yukarda anlattığım yontemle garantisini bozmadan halledebilirsin.
    Hangi şehirdesin bilmiyorum ama ist'te isen Casper yetkili servisine götürüp hoparlör'ü değiştirmeleirni de sağlayabilirsin.
    ü
    GPS anteni deil de GPS receiver kullanıyorum.
    Bluetooth ile S200'e bağlanabilenlerden.
    Sadece anten işe yaramaz..
    Bende HOLUX GPSlim236 var. Arabanın göğüslüğünde duruyor ve yeterince hassas bilgi yolluyor.
    Harici antene sadece metal bi kasa içinde duruyorsan ihtiyacın olur.

Yazılım yine hangi şehir için istediğine göre değişir.
    Eğer tüm türkiyede ihtiyacım var diyorsan Spotniq'i tavsiye ederim.
    Eğer ankara veya ist'te isen i-Go işini görebilir.
    Aslında GPS ve yazılımlar ile ilgili bilgi almak için

http://forum.donanimhaber.com/m_3549706/mpage_1/key_//tm.htm#3549706

konusunu baştan sona okumanı tavsiye ederim.

Oradan ciddi yardım alacğaını düşünüyorum.
    Ama lütfen tamamen okumadan soru sorma.
    Sevgi ve saygılar..

GPS receiver almak için yine forum'a bakabilirsin bir de
    www.gittigidiyor.com
    adresinden de inceleyebilirsin.
    Benwww.eBay.com'dan TAIWAN'dan getirttim

quote:

Orjinalden alıntı: yazer

saygılar/selamlar

Alıntıları Göster
    dionysos77 hocam size ve tüm degerli arkadaşlara teşekkür ederim sayenizde sesi çözdüm. resimdeki müdehale şekli çok işime yaradı sağolun.
    nevi işinide sayenizde inşallah hal edecem, öncelikle blutut recevers cihazını biran önce temin etmem lazımmış.
    progran olarakta Spotniq firmasının programı kafama yattı sizlerde uygun bulursanız satın alacam.
    başarılarınızın devamını dilerim... saygılar/selamlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.