ŞAHİN EFSANESİ DEVAM EDİYOR...
52 Cevap44374 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1179 Mesaj
12 Ocak 2007; 13:26:56 

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM

İNTERNETTE DOLAŞIKEN BULDUĞUM BİR SİTE DİKKATİMİ ÇEKTİ ETHİOPYA DA ÜRETİLEN(MONTAJI YAPILAN) İLK ARAÇ BİZİM EMEKTAR ŞAHİN. MARKASI HOLLAND CAR OLMUŞ AMA İÇ MEKANA GİRDİĞİNİZDE DİREKSİYONUN ÜZERİNDE KOCAMAN TOFAŞ AMBLEMİ DURUYOR
ÜLKEMİZDE ZAMANINDA EN ÇOK SATILAN VE TERCİH EDİLEN OTOMOBİLİ HALA YAŞIYOR BU BENİ HEM ŞAŞIRTTI HEMDE ÇOK HOŞUMA GİTTİ.
İLGİLENENLER İÇİN ADRES: http://www.holland-car.com/

PDF FORMATINDA KATALOĞUNU BİLE İNDİREBİLİYORSUNUZ
BİRKAÇ RESİM:

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

5753 Mesaj
12 Ocak 2007; 15:34:25 

Teyp ve havalandırma ünitesi yok mu ne?

1951 Mesaj
12 Ocak 2007; 15:46:27 

başka nerede satacaklar! avrupa'da satıp da alacak olan var mı?

İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,
ona göre sevmeli; kim olduğun değil,
kiminle olduğun önemlidir.
Madde Bağımlılığına "HAYIR"

69 Mesaj
12 Ocak 2007; 15:59:10 

Havalandırma varda teyp yok. Fiyatı ne kadarmış acaba merak ettim??

2002 Ford Focus 1.6HB Ghia

562 Mesaj
12 Ocak 2007; 19:23:56 

Ethiopya olsun oda ii

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2007; 20:53:23 

Onu bunu bilmem ama Tr'deki şahinlerden felan çok daha iyi...

Sanırım Doğan Slx i.e 2001 ( Zaten en iyi kuş serisi buydu ) ondanda daha iyi...Özelliklerini okudum, motor değişmemiş ama gerçekten daha rafine, düzenli bir araç olmuş...

Aracın içine koruma barları, arka camlar için çocuk kilidi, ısıtmalı arka camlar ( sanırım böyle okudum ), arka sis lambaları, dijital saat vs. baya bir donanım var...
http://www.holland-car.com/

Tabi çok diyorum, Tr'dekiler için yoksa Abs felan hak getire...Ama mısırdaki Holland Car çok daha disiplinli, düzenli çalışıyor. Tofaş'tan daha iyi bence...Tr'de böyle bir organizasyon olsa bu Holland Car çok satacaktır, eminim.

Tabiki Abs, hava yastığı ve klima eklenmesi şartıyla...

109 Mesaj
12 Ocak 2007; 23:30:06 

arkadaşlar bilginiz vardır amayinede yazayım bir zamanlar tr de fiat marka traktörler üretilirdi şu an ismi degiştirildi holland diye bu fiat politikası tr fiat dışarda holland selamlar

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN...

YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL..

3323 Mesaj
12 Ocak 2007; 23:39:22 

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

opsiyonel...

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

69 Mesaj
13 Ocak 2007; 4:10:32 

Tr deki şahinin aynısı bi farkı yok. tek noktadan enjeksiyonlu 4silindir 8 valf 1.6 motor. Hidrolik direksiyon, merkezi kilit, Isıtmalı arka cam(sadece arka cam),kapı içi koruma barları,arka kapılar(camlar değil) için çoçuk kilidi. Zaten 4camda manuel, önler bile elektrikli değil. ön hoparlörler var fakat radyo-teyp yok opsiyonel bile değil. ışıklı küllük bile varmış
sonuç itibariyle bizim efsane şahinden ne donanım nede motor olarak bi fazlası yok.
Ama ne olursa olsun efsane işte. 6 sene kullandım hakkını yemem

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

Onu bunu bilmem ama Tr'deki şahinlerden felan çok daha iyi...

Sanırım Doğan Slx i.e 2001 ( Zaten en iyi kuş serisi buydu ) ondanda daha iyi...Özelliklerini okudum, motor değişmemiş ama gerçekten daha rafine, düzenli bir araç olmuş...

Aracın içine koruma barları, arka camlar için çocuk kilidi, ısıtmalı arka camlar ( sanırım böyle okudum ), arka sis lambaları, dijital saat vs. baya bir donanım var...

Tabi çok diyorum, Tr'dekiler için yoksa Abs felan hak getire...Ama mısırdaki Holland Car çok daha disiplinli, düzenli çalışıyor. Tofaş'tan daha iyi bence...Tr'de böyle bir organizasyon olsa bu Holland Car çok satacaktır, eminim.

Tabiki Abs, hava yastığı ve klima eklenmesi şartıyla...

2002 Ford Focus 1.6HB Ghia

562 Mesaj
13 Ocak 2007; 14:01:48 

quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

opsiyonel...

1951 Mesaj
13 Ocak 2007; 14:06:50 

İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,
ona göre sevmeli; kim olduğun değil,
kiminle olduğun önemlidir.
Madde Bağımlılığına "HAYIR"

616 Mesaj
13 Ocak 2007; 14:14:36 

NE DİYEYİM ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN ENDONAZYADAKİ O ARABAYI ALACAKLARA

1862 Mesaj
15 Ocak 2007; 22:34:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

NE DİYEYİM ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN ENDONAZYADAKİ O ARABAYI ALACAKLARA

mısırda yıllardan beri üretiliyor...
www.nascoegypt.com/product.htm

329 Mesaj
15 Ocak 2007; 22:55:34 

hayırlısı olsun ne diyelim

181 Mesaj
16 Ocak 2007; 18:29:33 

ne diyim gerçektende duygulandım .değeri bilinmesi gereken efsane bir araba bence.

42 Mesaj
18 Ocak 2007; 0:00:30 

arabanın arkasında da şahin yazıyor ben yanlış görmüyorum di mi?

Ekteki dosya (1)

you know , ı am no good

1179 Mesaj
18 Ocak 2007; 16:38:09 

evet zaten direksiyon da flnda tofaş amblemi war gerçi söylentilere göre adamlara arabayı tanıtmak için birkaç tane TR de üretilmiş 0 km şahin gönderilmiş. bence kataloğa da bu araçların resimlerini çekmişlerdir; hazır düzgün TÜRK üretimini bulmuşlar ön arka abmlemleri değiştirip çekmişler resimleri

5747 Mesaj
19 Ocak 2007; 1:16:20 

zamaninda türkiyeyi böyle kazikladilar şimdi o ülkede ki vatandaşlara acıyorum walla ot gibi bir araç

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

181 Mesaj
21 Ocak 2007; 20:25:27 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

zamaninda türkiyeyi böyle kazikladilar şimdi o ülkede ki vatandaşlara acıyorum walla ot gibi bir araç

sizin ot gibi dediğiniz araç bir zamanlar bir çok kişiye umut kapısı açmış,otomobil sahibi olmayı hayal bile edemeyen vatandaşlarımızın otomobil sahibi olmasına neden olmuştur.ayrıca tofaş kimseyi kazıklamamış şahin'i piyasadaki birçok modelden kat kat daha ucuz fiyata satmıştır.ot gibi falan tabirler kullanmanıza üzüldüğümü belirtmeliyim.hem zamanın otomobillerini düşünecek olursak ör:brodway,toros...vb.pekte konfor akla gelmiyo.sabit gelirli yada gelir düzeyi düşük vatandaşların bmw yada mercedes'e binmeleri düşünülemez.etrafta gördüğünüz şahinler,doğanlar ülkenin ekonomik yapısını gözler önüne koymaktadır.o yüzden tamamiyle türk sermayesi ile üretilmiş ve zamanında satış rekorları kırmış(alınmak istendiği zaman sıra verdiklerini hatırlıyorum.araba yok satıyodu)saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.herkeze hayırlı günler dilerim...

1179 Mesaj
21 Ocak 2007; 21:36:10 

quote:

Orjinalden alıntı: L-O-R-D

quote:

sizin ot gibi dediğiniz araç bir zamanlar bir çok kişiye umut kapısı açmış,otomobil sahibi olmayı hayal bile edemeyen vatandaşlarımızın otomobil sahibi olmasına neden olmuştur.ayrıca tofaş kimseyi kazıklamamış şahin'i piyasadaki birçok modelden kat kat daha ucuz fiyata satmıştır.ot gibi falan tabirler kullanmanıza üzüldüğümü belirtmeliyim.hem zamanın otomobillerini düşünecek olursak ör:brodway,toros...vb.pekte konfor akla gelmiyo.sabit gelirli yada gelir düzeyi düşük vatandaşların bmw yada mercedes'e binmeleri düşünülemez.etrafta gördüğünüz şahinler,doğanlar ülkenin ekonomik yapısını gözler önüne koymaktadır.o yüzden tamamiyle türk sermayesi ile üretilmiş ve zamanında satış rekorları kırmış(alınmak istendiği zaman sıra verdiklerini hatırlıyorum.araba yok satıyodu)saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.herkeze hayırlı günler dilerim...

görüşlerinize katılıyorum. tofaş kimseyi kazıklamamış zaten bunu da satış fiyatlarından anlayabiliriz. ayrıca hala bile trafikte sıkça rastladığımız arabalardır şahin,doğan,kartal.

geçen sene istanbulda bir arkadaşım magane scenic ile ters sokağa döndüğünü farkedince geri gitmeye kara verdi. fakat o sırada arakadanda süratli doğan slix geliyordu. bize vurdu. meganede ufak çizikler oldu yapıldı bende adamla anlaştım arkadaşımla beraber sanayie gittik. doğanın ön panjuru ve farları kırılmıştı tamponda da çatlaklar olmuştu hepsi işçilik dahil 70 liraya yapıldı şaka gibi. şimdi bir arabanın aynası bile bundan pahalı. yani anlıycağınız üzre bu araçlar hala düşük bütçeli insanların araba hayallerini fazlasıyla karşılıyor

63 Mesaj
26 Ocak 2007; 13:40:29 

1993 Doğan SL sahibi olarak seni haklı buluyorum

Halen aracımı gönül rahatlığıyla kullanıyorum ve inanın mercedes veya bmw veya diğer marka lüks araçlara değişmem. Yedek parça çok ucuz, Ankara'da oturuyorum ve Ünlü otomotivden istediğiniz parçayı bulabiliyorsunuz, ister orjinal ister yan sanayi. Adam diyor kardeşim orjinalinin fiyatı şu yan sanayinin fiyatı şu. Tek yakınmam işinin ehli usta-servis bulmakta. Ustayı buldum da çalıştığı servis kazıkçı. Örneğin 2 sene önce Alternatörü değiştirdim. Servis bana 65 amperlik alternatöre 300 YTL fiyat biçti. Ünlülerde 105 Ytl'ye aldım orjinal italyan. Diğer araçlarda 400-500 Ytl'den aşağı değildir. Böyle olunca pahalı marka araç kullanan arkadaşlar bana biraz sokağa para atıyorlar gibi geliyor. Tamam zevkler tartışılmaz ama zevk dışında sanki mutlaka o markalar kullanılmalı diyen arkadaşlara sözüm...

quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Orjinalden alıntı: L-O-R-D

quote:

görüşlerinize katılıyorum. tofaş kimseyi kazıklamamış zaten bunu da satış fiyatlarından anlayabiliriz. ayrıca hala bile trafikte sıkça rastladığımız arabalardır şahin,doğan,kartal.

geçen sene istanbulda bir arkadaşım magane scenic ile ters sokağa döndüğünü farkedince geri gitmeye kara verdi. fakat o sırada arakadanda süratli doğan slix geliyordu. bize vurdu. meganede ufak çizikler oldu yapıldı bende adamla anlaştım arkadaşımla beraber sanayie gittik. doğanın ön panjuru ve farları kırılmıştı tamponda da çatlaklar olmuştu hepsi işçilik dahil 70 liraya yapıldı şaka gibi. şimdi bir arabanın aynası bile bundan pahalı. yani anlıycağınız üzre bu araçlar hala düşük bütçeli insanların araba hayallerini fazlasıyla karşılıyor

2182 Mesaj
28 Ocak 2007; 19:49:27 

hala bu aracın biyerlerde üretilmekte olması çok ilginç. harbiden takoz bi arabaydı bu beaa.

2007 ACCENT ERA STILE 1.5 CRDI VGT 16V 110 HP - Titanium Gry

114 Mesaj
28 Ocak 2007; 19:58:08 

ARKADAŞLAR BU ARAÇLAR (ŞAHİN,DOĞANVE KARTAL) HALEN TOFAŞIN FABRİKASINDA ÜRETİLİYOR.BU ARAÇLAR DOĞU BLOKU ÜLKELERİNE VE ORTADOĞUYA İHRAÇ EDİLİYOR.TOFAŞ FABRİKASINDA GEZERKEN BENDE GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM BİZE BÖYLE SÖYLEDİLER.

263 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:38:24 

Hangi model arabanız olursa olsun bu araçlar görüldüğünde hala ilgi çekiyor.Kuş serisi araçlar ülkemizde efsane olmuş araçlardır ne kadar güvenli olmasada bu araçlar güzel araçlar bende DOĞAN SLX kullanıyorum.Çok memnunum.Keşke geliştirilip yeni modelleri üretilseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyitahmet32 -- 29 Ocak 2007; 11:39:47 >

GÜLLER DİYARINDAN SELAMLAR

3797 Mesaj
7 Şubat 2007; 23:11:17 

Bizim şahinde bunun beyazı ne olacak GARAJ ARABASI...
Topu topuna 40.000 km'de.. ve Beyaz renk..

Nokia Asha 311
GENÇ AVANTAJ EXTRA
500DK+5000SMS+500MB

1862 Mesaj
7 Şubat 2007; 23:45:22 

quote:

Orjinalden alıntı: FİAT SATIŞ

ARKADAŞLAR BU ARAÇLAR (ŞAHİN,DOĞANVE KARTAL) HALEN TOFAŞIN FABRİKASINDA ÜRETİLİYOR.BU ARAÇLAR DOĞU BLOKU ÜLKELERİNE VE ORTADOĞUYA İHRAÇ EDİLİYOR.TOFAŞ FABRİKASINDA GEZERKEN BENDE GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM BİZE BÖYLE SÖYLEDİLER.

şu anda bursadaki fabrikada şahin 1.4 i ve şahin 1.6 i.e modelleri üretilip,mısır,etopya,türki cumhuriyetlere ihraç edilmektedir...yarı monte ve monte haldedirler.mısırda nasr şahin adıyla satılmaktadır...azerbaycan da dahil türki cumhuriyetlerde t-şahin adıyla satılmaktadır...oralarda lüks araç statüsündedir ve sorunsuz kullanılmaktadır.
ayrıca vietnamdaki tempralar da bursa kaynaklıdır....halen de üretimi devam ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 8 Şubat 2007; 23:47:23 >

63 Mesaj
14 Şubat 2007; 13:57:45 

Arkadaşlar Doğan gibisi yok, ne kadar sorun çıkarsa da ucuza halledebiliyorsunuz. Eee bizim gibi 3. Dünya ülkesine de anca bu türden araçlar gider.

2611 Mesaj
14 Şubat 2007; 14:34:30 

BU TOFAŞ SALAKMIDIR NEDİR......
DOĞAN ŞAHİN KARTAL GİBİ TUTULAN VE İYİ SATAN ARABAYI ENDONAZYA GİBİ ÜLKELERE GÖNDERİYORLAR
HALBUKİ TÜRKİYEDE OLSA DAHA ÇOK SATAR....
TÜRKİYE ŞARTLARININ ARABASI ONLAR BELKİ KONFOR YOK V.S AMA TÜRKİYENİN YOLLARINDA ÇOK BİLE....
BEN O ARAÇLARIN AYNI TİPTE TÜRKİYEDE ÇIKMASINI İSTERİM.......

YAAAAAA SİZZZZZZZZZZZZZ???????????????????******
quote:

Orjinalden alıntı: awolcd

Arkadaşlar Doğan gibisi yok, ne kadar sorun çıkarsa da ucuza halledebiliyorsunuz. Eee bizim gibi 3. Dünya ülkesine de anca bu türden araçlar gider.

1584 Mesaj
19 Şubat 2007; 22:04:27 

BENCE EFSANA FELAN DEGIL SADECE MILLETIMIZE COK FAZLA SECENEK VERILMEDEN ONUNE VERILEN YESENDE BU YEMESENDE BU MANTIGI ILE YILLARCA SATILAN BIR ARAC

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

2611 Mesaj
20 Şubat 2007; 0:32:16 

SİTESİNE GİRİP BAKIN .....
TÜRKİYEDE ÜRETİLİP NERELERE GİDİYOR....

109 Mesaj
22 Şubat 2007; 19:50:43 

bu arabalardan çok kişi ekmek yedi ve yiyor..

3920 Mesaj
22 Şubat 2007; 22:06:59 

Reno 11 flaş katili bir şahinimiz vardı sattılar güzelim arabayı. Zamanında ne hava atardım. Şimdi kazma gibi olduk parayı denk yapayım bir tane abarth almassam namertim.

film/altyazı | Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Johann Wolfgang von Goethe

393 Mesaj
23 Şubat 2007; 22:41:16 

bu şahinin orjinali italyada hangi model yılı oluyor bilen var mı? yani orjinal şahin kaç yılının tasarımıdır... hatta 131 ve 124 ü de merak ederim anavatanlarında kaç yılında üretilmeye başlandı diye...

Seyyar toplumsal korku satıcılarından alışveriş yapmayın!...

1862 Mesaj
23 Şubat 2007; 23:03:16 

quote:

Orjinalden alıntı: hlkkln

bu şahinin orjinali italyada hangi model yılı oluyor bilen var mı? yani orjinal şahin kaç yılının tasarımıdır... hatta 131 ve 124 ü de merak ederim anavatanlarında kaç yılında üretilmeye başlandı diye...

fiat 124 italyada 1965 yılında üretime girdi
murat 124 türkiyede 1970 sonunda üretime girdi
fiat 131 italyada 1974 yılında üretime girdi
murat 131 türkiyede 1976 sonunda üretime girdi
ilk tofaş şahin 1300 1981 de türkiyede üretime girdi
ilk tofaş doğan 1600 1982 de üretime girdi
sonra çeşitli versiyonlarla şahin hala şahin adıyla dünyanın bazı ülkelerinde ve türkiyede ihraç malı olarak mamul ve yarı mamul olarak üretilmektedir....

393 Mesaj
24 Şubat 2007; 12:23:52 

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

sonra çeşitli versiyonlarla şahin hala şahin adıyla dünyanın bazı ülkelerinde ve türkiyede ihraç malı olarak mamul ve yarı mamul olarak üretilmektedir....

teşekkürler... ancak son kasa şahin ve doğanlar yani bu başlığa konu olan yanlış hatrlamıyosam bizde 86dan sonra üretilmeye başlanan araçlar, acaba bunların da italyan orjinalleri var mı... varsa fiatın hangi modeli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlkkln -- 24 Şubat 2007; 12:25:08 >

Seyyar toplumsal korku satıcılarından alışveriş yapmayın!...

179 Mesaj
24 Şubat 2007; 12:36:32 

Tofaşlar harıka otolardır. Ben çok ekmeğini yedim. İstanbul da taxixilik yaparak iki şahın bir de doğan eskittim. Zamanın en iyi ticari otolarıydi bence
Düşünün hangi ithal otolar o zman taxi ye dayanabilirdi. Şimdi devir değişti ucuz japon ve kore araçları geldi ve o sayfa kapandı artık.
Bence Tofaş iyisiyle kötüsüyle tarihteki yerini aldı. Bırakın Tofaşı artık.....

1862 Mesaj
24 Şubat 2007; 13:06:13 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

teşekkürler... ancak son kasa şahin ve doğanlar yani bu başlığa konu olan yanlış hatrlamıyosam bizde 86dan sonra üretilmeye başlanan araçlar, acaba bunların da italyan orjinalleri var mı... varsa fiatın hangi modeli oluyor

1986da makyajlanan şahin doğan ve kartallar platform olarak 131 olmasına karşın far vs gibi parçalarının tasarımında fiat regatadan esinlenmişlerdir.fiat regata tempranın atasıdır ve önden çekişlidir.bu araçlardan türkiyede az vardır.ithalatı yapılmamış olsa bile permi ya da elçilikler yoluyla ülkemize girmiştir 1.9d modelleri hala yollarda görülebilir...fiat ritmo da tiponun atası olup yine türkiyede rastlanabilir.

434 Mesaj
24 Şubat 2007; 13:37:19 

quote:

Orjinalden alıntı: TonKano

Şimdi devir değişti ucuz japon ve kore araçları geldi ve o sayfa kapandı artık.
Bence Tofaş iyisiyle kötüsüyle tarihteki yerini aldı. Bırakın Tofaşı artık.....

Arkadaşım bırakın tofası diyosunda tofas hala satış rekorları kıryo bilmem farkındamısın..ve günümüzdeki taksicilerin çoguda tercih yönünü tofastan yana kullanıolar..albea doblo vs...

japon araçları gelse nolcak parçası pahalı ustasını bulmak bi sorun hem

+yakıt ve dayanıklılık

BU FORUMU KENDİLERİNE AİT BİR SİTEYMİŞ GİBİ BENİMSEYEN, SADECE KENDİLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN HAKSIZ YERE CEZA VEREN,KONU EDİTLEYEN VE GEREKTİĞİ ZAMANLARDA DA ORTALIKTA OLMAYAN BAZI YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN DH Yİ KINIYORUM

6.500 rpm de HAYAT BİTER ;

4209 Mesaj
25 Şubat 2007; 0:04:57 

Eski arabaları çok seviyorum ancak birde benzini çok tüketmese

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

http://500px.com/FreezeTheLife

2611 Mesaj
25 Şubat 2007; 0:23:13 

BEN ŞAHİN VE DOĞANI ÇOK SEVİYORUM 2002 MODEL OLACAK GÜZEL TEMİZ KM AZ OLAN .....

VEYA 2000 MODEL BENZİNLİ İSTİYORUM......LPG Yİ HİÇ SEVMİYORUM.....
ÖLDÜRÜYO ARABAYI ......BİLİYORUM ŞİMDİ BENZİNLİ BİR ŞAHİN DOĞAN 300 YAKAR .......

AMA AZ KULLANAN İÇİN ASLINDA LPGYE GEREK YOK.....

ADAM YILDA 5,000 KM YAPIYOR LPGLİ ARABAYA BİNİYOR....

LPG YAKITI AZALTIYOR AMA MOTORU MAFEDİYOR...BİR TARAFTAN KAR BİR TARAFTAN ZARAR ....
TAKSİCİLERE BBİŞEY DİYEMEM....AMA AZ KULLANAN İÇİN DİYORUM....

TAKSİCİLERLE İLGİLİ Bİ YAZI VAR.....GİRİN BAKIN.......LÜTFEN!!!!!!

http://www.cayyoluonlin...s/haber.php?haberid=118

BEN BU YAZANA ARTIK UYUYORUM.......SİZDE UYUN BENCE........

562 Mesaj
25 Şubat 2007; 6:11:25 

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

BEN ŞAHİN VE DOĞANI ÇOK SEVİYORUM 2002 MODEL OLACAK GÜZEL TEMİZ KM AZ OLAN .....

ÖLDÜRÜYO ARABAYI ......BİLİYORUM ŞİMDİ BENZİNLİ BİR ŞAHİN DOĞAN 300 YAKAR .......

LPG YAKITI AZALTIYOR AMA MOTORU MAFEDİYOR...BİR TARAFTAN KAR BİR TARAFTAN ZARAR ....

Evet arkadaşım ber de tam senin dediğin gibi yılda 6000--7000 KM YAPIYORUM.
AMA SENİN GÖRÜŞLERİNE KESİNLİKLE KATILMİYORUM...

----- '11 Corsa 1.3 CTDI Esst. C'mon -----

562 Mesaj
25 Şubat 2007; 6:39:29 

quote:

Orjinalden alıntı: mavigökyüzü

quote:

YAZMAYACAKTIM AMA,GÖRÜŞLERİNE NEDEN KKATILMADIĞIMI BASİTCE ANLATAYIM...
BEN İMZAMDAKİ ARACIMA TOPLAM 350 YTL MALİYETLE LPG SİSTEMİ TAKTIRDIM...
ARACIM 57.000 KM DE...BENZİNDE İKEN ORTALAMA 270 YKR. YAKIYODUM..LPG DE İSE ORTALAMA 150YKR YAKIYORUM.

ŞİMDİ YILDA 7000 KM YAPTIĞIMIZI FARZEDELİM.VE ARACIMI 5 YIL KULLANDIĞIMI FARZEDELİM..
KİLOMETREDE 120 YKR BENZİN VE LPF ARASINDAKİ FARKTAN TASARRUF ETTİĞİMİZE GÖRE,,

BU HESABIMIZA GÖRE YILDA 7000KM DE 840 YTL KARDAYIZ.(BANA LPG NİN MONTAJ MALİYETİ 350YTL OLMUŞTU)
5 YILDA İSE TOPLAM 35.000KM YOL YAPMIŞ OLACAM,ARACIM 82.000KM YE ÇIKACAK VE BENİM KARİM 4500YTL OLACAK.
YANİ 35000KM LPG DE GİTMEYLE ARACIN MOTORUNA NE OLUR ALLAH AŞKINA..
HADİ SENİN DEDİĞİN OLSUN .MOTORU YEDİ,BİTİRDİ ,ÖLDÜRDÜ DİYELİM...
BENİM ARACIMIN DEĞERİ ZATEN 10.000YTL.YANİ SADECE LPG DEN YARIM ARABA KARDAYIM.
ÖYLE AZ KM YAPIYORUM NE GEREK VAR LPG YE DEMEMEK LAZIM.İŞTE HESAP ORTADA..
AZ KM YAPIP YAPMAMAK HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.
ÖNEMLİ OLAN O ARACIN SENDE TOPLAM NE KADAR SÜRE KALACAĞI VE BU SÜRE ESNASINDA ARAÇLA TOPLAM KAÇ KM YOL GİDECEĞİNİZDİR...

VEE BANA GÖRE ARACINIZLA TOPLAMDA 15.000KM VE ÜZERİNDE YOL KATECEKSENİZ,KESİNLİKLE LPG SİSTEMİ DÜŞÜNÜLMELİDİR.TABİİ BU TAMAMEN EKONOMİK AÇIDAN KARLI BİR DURUM.TEK DEZAAVANTAJİ,BİR MİKTAR PERFORMANS KAYBINIZ OLUYOR E BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN OTOPARKLARINA GİREMİYOSUNUZZ..
HEPSİ O KADAR..

2611 Mesaj
25 Şubat 2007; 11:52:07 

HİÇ BENZİNDE ÇALIŞTIRILMADIĞINDA'''

BENİM KOMŞUM 1999 YILINDA 94 MODEL ŞAHİN ALDI...ALDIĞINDA BENZİNLİYDİ...VE 50,000 KM DEYDİ.....

ALIR ALMAZ GİTTİ LPG TAKTIRDI....ŞU AN ARABASI 102,000 KM DE
52,000/8=6,500KM YILDA......

VE ŞİMDİ ARABASI MOTOR İSTİYOR....
KEŞKE BENZİNLEDE ÇALIŞTIRSAYDIM DİYOR...8 YILDIR 1 GR BENZİN YAKMAMIŞ ARABA ..HEP GAZ KURRU KURUYA......

ONUN İÇİNDE KARBURATÖRÜ TIKANMIŞ...ARABA BENZİNLE ÇALIŞMIYOR ŞİMDİ.....EN AŞAĞA 600YTLYE MOTOR ....300-400 YTLYEDE KARBURATÖRÜ HALLETSE TOPLAM 900-1000YTL YAPAR.....

AMA SIRALI SİSTEM DAHA İYİ VE GÜVENLİ ÇALIŞTIRDIĞINDA BENZİNLE ÇALIŞIP 30 SNY SONRA GAZA GEÇİYOR STOP EDERKEN DE AYNI.....
VEYA NORMAL TÜPE AKILLI BEYİN TAKIYORLAR BU İŞLEMİ ODA YAPIYOR...AMA SIRALI GİBİ OLMAZ....

TAKSİCİYE SORDUM AYLIK SIRALIDA 30 YTL LİK BENZİN YAKTIKLARINI VE ARABANIN PERFORMANSININ DÜŞMEDİĞİNİ SÖYLEDİ....

DAYIMIN VECTRASIDA SIRALI SİSTEM ONDADA GÖRDÜĞÜM GİBİ PERFORMANSTA Bİ DÜŞÜKLÜK OLMUYOR......

SONUÇ OLARAK;LPGLİ KULLANILSA BİLE ARADA BENZİNLE ÇALIŞTIRILMAK GEREKİYOR.....
SENCE GEREKMEZMİ??????????*

3920 Mesaj
25 Şubat 2007; 12:03:08 

Gerekir tabii lpg'nin motora zararı olmaz ve benzin için tasarlanmış motoru devamlı lpg'ile kullanmakta doğru olmaz. Abartmayın ve ufak yazın, iyi forumlar.

film/altyazı | Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Johann Wolfgang von Goethe

562 Mesaj
26 Şubat 2007; 2:23:08 

quote:

quote:

quote:

YAZMAYACAKTIM AMA,GÖRÜŞLERİNE NEDEN KKATILMADIĞIMI BASİTCE ANLATAYIM...
BEN İMZAMDAKİ ARACIMA TOPLAM 350 YTL MALİYETLE LPG SİSTEMİ TAKTIRDIM...
ARACIM 57.000 KM DE...BENZİNDE İKEN ORTALAMA 270 YKR. YAKIYODUM..LPG DE İSE ORTALAMA 150YKR YAKIYORUM.

ŞİMDİ YILDA 7000 KM YAPTIĞIMIZI FARZEDELİM.VE ARACIMI 5 YIL KULLANDIĞIMI FARZEDELİM..
KİLOMETREDE 120 YKR BENZİN VE LPF ARASINDAKİ FARKTAN TASARRUF ETTİĞİMİZE GÖRE,,

BU HESABIMIZA GÖRE YILDA 7000KM DE 840 YTL KARDAYIZ.(BANA LPG NİN MONTAJ MALİYETİ 350YTL OLMUŞTU)
5 YILDA İSE TOPLAM 35.000KM YOL YAPMIŞ OLACAM,ARACIM 82.000KM YE ÇIKACAK VE BENİM KARİM 4500YTL OLACAK.
YANİ 35000KM LPG DE GİTMEYLE ARACIN MOTORUNA NE OLUR ALLAH AŞKINA..
HADİ SENİN DEDİĞİN OLSUN .MOTORU YEDİ,BİTİRDİ ,ÖLDÜRDÜ DİYELİM...
BENİM ARACIMIN DEĞERİ ZATEN 10.000YTL.YANİ SADECE LPG DEN YARIM ARABA KARDAYIM.
ÖYLE AZ KM YAPIYORUM NE GEREK VAR LPG YE DEMEMEK LAZIM.İŞTE HESAP ORTADA..
AZ KM YAPIP YAPMAMAK HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.
ÖNEMLİ OLAN O ARACIN SENDE TOPLAM NE KADAR SÜRE KALACAĞI VE BU SÜRE ESNASINDA ARAÇLA TOPLAM KAÇ KM YOL GİDECEĞİNİZDİR...

VEE BANA GÖRE ARACINIZLA TOPLAMDA 15.000KM VE ÜZERİNDE YOL KATECEKSENİZ,KESİNLİKLE LPG SİSTEMİ DÜŞÜNÜLMELİDİR.TABİİ BU TAMAMEN EKONOMİK AÇIDAN KARLI BİR DURUM.TEK DEZAAVANTAJİ,BİR MİKTAR PERFORMANS KAYBINIZ OLUYOR E BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN OTOPARKLARINA GİREMİYOSUNUZZ..
HEPSİ O KADAR..

Eee tamda dediğime geldik iştee
O arkadaşin 50.000km LPG de gittiyse zaten bir şahin parasından fazla tasarruf etmiştir..
Buna karşılık aracın motoruna harcayacaği 1000YTL nin 6---7 katını amorti etmiştir kii zaten...

2611 Mesaj
26 Şubat 2007; 18:34:01 

BEN LPG YE BİŞEY DEMİYORUM ZATEN HİÇ BENZİNLE ÇALIŞTIRMAMAK ÖLDÜRÜYO
EN AZ AYDA Bİ 20-30 YTL LİK BENZİN YAKILSA SABAHLARI BENZİNLE ÇALIŞTIRILSA ARABA YA HİÇ BİŞEY OLMAZ
DEDİĞİM ARKADAŞ HİÇ BENZİN KULLANMAMIŞ 8 SENEDİR
EE ÖZÜR DİLEYEREK SÖYLÜYORUM BİZ Bİ YEDİĞİMİZ YEMEĞİ 1 AY ÜST ÜSTE YESEK MİDE NE OLUR.......
CANIMIZ İSTERMİ?????

562 Mesaj
26 Şubat 2007; 20:57:11 

ok.doğru söylüyön.Ben de ona dikkat ediyorum.ayda 10 ytl lik benzin alirim zaten.

Benim aracım ilk çalişirken benzinde çalışıp,sonra otomati.LPG ye geçiyo zaten.
Bu sebeple mecburuz benzin bulundurmaya

2611 Mesaj
26 Şubat 2007; 21:50:26 

MESELA BİZİM KOMŞU DEDİĞİM ADAM KAÇ KERE YOLDA KALDI .....GAZ GÖSTERGESİ BOZUK OLDUĞU İÇİN BENZİNDE YOKMTU.....
BENZİN OLMASI ÇOK İYİ OLUYOR......
quote:

ok.doğru söylüyön.Ben de ona dikkat ediyorum.ayda 10 ytl lik benzin alirim zaten.

Benim aracım ilk çalişirken benzinde çalışıp,sonra otomati.LPG ye geçiyo zaten.
Bu sebeple mecburuz benzin bulundurmaya

14 Mesaj
27 Şubat 2007; 3:05:34 

dunyada tofastan baska sahin üreten yer yok o arkadasın baktııda herhangi bi araba satan bayi. sahin markalı araçlar 2006 nin haziran ayında bitti. üretiliodu ancak turkiyeye satılmıodu. azarbeycan,nahcivan,... gibi gelişmemiş ülkere satılıodu hatta dogan slx lerde klima cdçalar teyp bile var yani

cCc_aykurt_fb

2611 Mesaj
27 Şubat 2007; 15:43:25 

TOFAŞ PARÇASINI ÜRETİP ETİYORYAYA GÖNDERDİĞİNİ BİLİYORUM...
ETİYOPYADA SADECE TOPLANIP SATILIYOR....ÜRETİM YAPILMIYOR....
HAZ.2006 DEDİĞİN KOMPLE BİTTİ DEMEKMİ İSTEDİN...ÇÜNKÜ TÜRKİYEDE EN SON ŞAHİN 30 HAZİRAN 2003 DE ÇIKTI.........1TEMMUZ 2003 DE BİTTİ...

quote:

Orjinalden alıntı: cCc_aykurt_fb

dunyada tofastan baska sahin üreten yer yok o arkadasın baktııda herhangi bi araba satan bayi. sahin markalı araçlar 2006 nin haziran ayında bitti. üretiliodu ancak turkiyeye satılmıodu. azarbeycan,nahcivan,... gibi gelişmemiş ülkere satılıodu hatta dogan slx lerde klima cdçalar teyp bile var yani

686 Mesaj
1 Mart 2007; 18:49:12 

bizim arabada yaklaşık 4 senedir lpg li. ilk zamanlar özellikle kışın benzinde çalıştırıyorduk.son 3 sene hiç

benzinle çalıştırılmadı araba. geçenlerde deniyelim dedik arabanın benzin otomatiği bozulmuş yaptık çalıştı

ama ne çalışma araba çekmiyor..yavaş yavaş gaza basınca az da olsa gidiyor. aniden basınca öne yıgılıyor

araba.artık yapacak bişe yok tüpte devam araba ölene kadar

bu arada araba dogan slx

543 Mesaj
21 Eylül 2011; 13:30:27 

Unutmadık şahini kuşları Hort

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir.

555 Mesaj
12 Aralık 2013; 12:15:42 

Geçen Bursaya giden bir arkadaşım, Tırın üstünde sıfır şahinler gördüm, bunların üretimi devam ediyor mu ?dedi.

Bende yanlış görmüşsündür dedim.

Bursada yurt dışına göndermek için kuş serisi üretimi var mı hala?
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Fiat » ŞAHİN EFSANESİ DEVAM EDİYOR...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375