Şimdi Ara

Microsoft, Chrome eklentilerini Edge üzerinde çalıştırmak için uğraşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Chrome eklentilerini Edge üzerinde çalıştırmak için uğraşıyor 
    Microsoft, Windows 10 ile birlikte yeni tarayıcısı Edge'i piyasaya sürmüş ve beğeni toplamayı başarmıştı. Hem akıcılık hem de hız konusunda ilgi gören tarayıcının en büyük eksiği ise eklenti desteğinin bulunmaması. Bu desteği kazandırmak için çalışan yazılım devi son aşamaya gelmiş durumda.

Çalışmanın bu kadar uzamasındaki önemli bir etken ise Microsoft'un Chrome eklentilerine göz dikmiş olması. Geliştirilen yeni araç sayesinde geliştiriciler Chrome eklentilerine kolay bir şekilde Edge'e port edebilecekler. Şirketin kıdemli yöneticisi Jacob Rossi Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla da bu geliştirmeyi doğruladı. Rossi tweetinde "Çok fazla soru geliyor. Evet Chrome eklentilerinin port edilmesi için bir araç geliştiriyoruz. Araç ve tüm API destekleri henüz tamamlanmış değil." dedi.

Güncelleme desteğinin Windows 10'un ilk büyük güncellemesi olan RedStone ile birlikte sunulması bekleniyor. Aracın tamamlanması halinde de Edge'in kısa bir sürede önemli sayıda eklentiye kavuşacağını söyleyebiliriz.  

• microsoft windows phone içinde android uygulamarı çalıştırmaya çalışıyor platformlara geliştirici çekemiyor edge chrome eklentisi eklensin nereye kadar böyle olacak.

• Çeviri yanlış, daha tüm API'lar desteklenmiyor yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberde ufak bir yanlışlık var. Redmond değil de Redstone olacak. Gözden kaçmış, şirketin kuruluş yeri yazılmış.

• Haberin başlığı: Microsoft kış uykusundan uyanmak üzere...

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Haberde ufak bir yanlışlık var. Redmond değil de Redstone olacak. Gözden kaçmış, şirketin kuruluş yeri yazılmış.

Teşekkürler

@Armin van Buuren*
    Teşekkürler
  • oktay_26 kullanıcısına yanıt
    Adroid uygulamaları port etme projesi iptal edildi, ios tan port projesi devam ediyor. MS elinden geleni yapıyor bakalım sonu nasıl olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım Windows Phone gibi olmaz

• Artık sende herkes gibi oldun Microsoft.

• Bu hallere düşecek şirket miydin microsoft?
  • Uygulamaları ios'tan androidden arakla tarayıcı eklentilerini chrome'dan arakla oh ne güzel. Bu kadar beleşçi bir firmaya karşı ben olsam uygulamaları ve eklentileri koruyan bir api koyardım microsoft da bakar dururdu ondan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Uygulamaları iostan androidden arakla tarayıcı eklentilerini chromedan arakla oh ne güzel. Bu kadar beleşçi bir firmaya karşı ben olsam uygulamaları ve eklentileri koruyan bir api koyardım microsoft da bakar dururdu ondan sonra.

ne kadar saçma bir fikir ne düşnerek yazdın acaba bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

quote:

Uygulamaları iostan androidden arakla tarayıcı eklentilerini chromedan arakla oh ne güzel. Bu kadar beleşçi bir firmaya karşı ben olsam uygulamaları ve eklentileri koruyan bir api koyardım microsoft da bakar dururdu ondan sonra.

Koskoca ekosistemin var her seferinde başarısız olan rakibin gelip senin hazır olan ekosisteminin üzerine konuyor. Sende bön bön bakarsın yani? Asıl sen hangi kafayla yazdın merak ediyorum. Tahminen microsoft fanısın ondan yazmışsındır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edge gerçekten güzel tarayıcı. Twitterda özellikle bariz bir üstünlüğü var diğer tarayıcılara göre oldukça hızlı sayfa yüklüyor

• edbılok pılas gelsin gerisi olmasa da olur.
  • Gören duyan da sanarki Microsoft dün kuruldu, yeni öğreniyor bu işleri. 40 yaşındaki firma kendi bir halt beceremedikçe başkalarından birşeyler araklama peşinde koşuyor. Herşeyin içine zıçıp batırıyor. Ofis ve Windows'un hatrına en çok 20 yıl daha yaşar bu kafayla.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

quote:

Koskoca ekosistemin var her seferinde başarısız olan rakibin gelip senin hazır olan ekosisteminin üzerine konuyor. Sende bön bön bakarsın yani? Asıl sen hangi kafayla yazdın merak ediyorum. Tahminen microsoft fanısın ondan yazmışsındır

ilk olarak ms nin neyi var da fanı olayım bilemedim
    ikinci olarak birşeyin fanı olmak çok saçma bir düşünce
    ve ek olarakta
    her şirket birbirinden kopya çekerek birbirlerini kopyalayıp üstüne bir adım daha ilerleyerek gelişiyor
    bunlarda birbirine çok yakın olunca sıra fiyat ayarlaması yapmaya geliyor
    o yüzden biraz aşırma biraz esinlenme ne derseniz artık simbiyotik var olma...
    ayrıca o eklentilerin çok büyük bir kısmı üçüncü taraf üretümü
    yani google birşey kaybetmez ama o üreticiler ek gelir elde edebilir...

hala ne düşündüğünüzü anlayabilmiş değilim

• Windows phone a da uygulamaları ios tan çekmeye çalışıyorlar zaten. Bence tarayıcı işinde de fiyasko olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedendir bilmiyorum ama bir turlu edge ye Alışamadım...

• Microsoft nasıl bir kafada anlamak mümkün değil.

Lan zaten mobil tarafta pazar payın yok denecek kadar. W10 ile iddialı şekilde gelmeye çalışıyorsun. Geliştiriciler uygulama geliştirmek istese bir sürü lisans parası zart zurt uğraştırıyorsun. Geliştirici geldi diyelim satacak adam yok. Lisans ücreti ödediği için adam en basit uygulamayı bile ücretli koyuyor. Senin uygulama mağazan bu kafayla nah gelişir.

Daha nerede olduğunu fark edememişsin. Uyanacaksın bir gün ama çok geç olacak. Nokia da bu kafadan battı. Nokia'yı alan Microsoft ta bu kafa yapısıyla mobil kanatta kaybetmeye mahkum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.