Şimdi Ara

iPhone SE: Beklentiler ve muhtemel özellikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone SE: Beklentiler ve muhtemel özellikler

21 Mart 2016 tarihinde Apple'ın yapacağı Bahar etkinliğine artık sayılı günler kaldı ve iki yeni ürünün karşımıza çıkması bekleniyor. Bunlardan birisi olan 4 inçlik yeni iPhone SE modeli. Bugüne kadar sızan bilgiler ışığında, yeni iPhone modelinde bizi nelerin beklediğini masaya yatırıyoruz.

Tasarım

İlk sızan bilgilerde, iPhone SE modelinin iPhone 6 ile başlayan modern tasarım çizgilerini temel alacağına inanılıyordu. Son dönemde ise iPhone 5S modeline benzeyeceği iddia ediliyor. Bu bakımdan, iPhone SE modeli aynı ekran boyutu gibi tasarım olarak da bizi 2013 yılına geri götürecek. Hatta, iPhone 5S kılıflarının iPhone SE modelinde rahatça kullanılabileceği iddia ediliyor. Metal çerçeve üzerine cam kaplama tasarımına geri dönecek olan iPhone SE modelinde ayrıca, güç butonu da eski yerine yani üst kısma çıkıyor.

Donanım

Tasarım olarak geçmiş yıllara dönse de, iPhone SE modeli donanım açısından en modern şekliyle karşımıza çıkacak. Apple A9 yonga seti, M9 yardımcı işlemci ve 2GB RAM ile, belki de ailenin en güçlü iPhone modelini kullanma imkanına sahip olacağız. Yine arka taraftaki 12MP çözünürlüğündeki kamera 4K video kaydı yapabilirken, ön kısımda daha iyi bir sensör yer alacak.

iPhone 6 ve sonrası gibi, iPhone SE modelinde de 16GB ve 64GB depolama kapasitelerinin yer alması bekleniyor. Ayrıca sürekli açık Siri, NFC, Touch ID, Bluetooth 4.2 ve WiFi AC gibi en yeni teknolojilere yer verecek. 3D Touch özelliğinin ise olmayacağı ifade ediliyor. 

Ayrıca Bkz.Yılın ilk çeyreği için iPhone düşüş tahminleri belli oldu
    iPhone serisinde iPhone 5S modelinin yerini alması beklenen iPhone SE için, 450$ civarında bir başlangıç etiketi öngörülüyor. Bu kez Apple, herhangi bir ön sipariş sürecine girmeden, kısa süre içerisinde iPhone SE satışlarına başlayacak. Firmanın yıl içerisinde, 15-20 milyon iPhone SE satışı yapacağına inanılıyor.  

• O kadar kasaya o işlemciyi kaldıracak batarya sığmaz . Bir günü çıkarmaz yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halilowich -- 19 Mart 2016; 16:19:04 >
  • iPhone 6 ile başlayan modern tasarım mı? Yok artık. 5S daha yeni bir cihaz gibi duruyor 6'ların yanında...

• 450$ = 1999 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

iPhone 6 ile başlayan modern tasarım mı? Yok artık. 5S daha yeni bir cihaz gibi duruyor 6'ların yanında...

Dün gibi hatırlıyorum herkes laf atıyordu iphone 6'nın tasarımına.

Apple o telefonu duyurmasaydı bu ne biçim çirkin bir cihaz derdim. O çerçeve boşlukları. Arka anten çizgileri. Apple halt yemiş de neyse. Herkes alıştı artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • küçük telefon seven küçük bir kitle için çıkarılacak telefon

apple pazarın iyice suyunu sıkma peşinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoksiriboz1001 -- 19 Mart 2016; 17:02:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven44

450$ = 1999 tl

Boyle yapmaya devam edersek degil 1999tl 3000tlye bile cikar

Dolar suan 2.86 hadi 3ten duz yapalim
    450x3 = 1350tl

Vergi var diyeceksiniz tmm 150tl vergi ekleyelim 1500tl
    Yetmedi 100 daha ekleyelim 1600tl

Bu kadar ugrastim yinede 2000tlye ulasamadim.Bizim insanimiz fazla para vermeye bastan razı direk 2000tl diyorsunuz , bilincaltina yerlesmis bi kere zaten applenin istedigi de bu yoksa Türkiye'de yaptigi kari hicbir ulkede yapmiyordurlar.Hani bir ata sozumuz var "Eşek olana semer vuran çok olur"

Arti olarak apple urunleri kendide satiyor Türkiye'de diger ulkelere 450$den satiyosa bizede 450$den satmali.
    Amerikada 450$den sattiklari telefondan kar etmiyorlarmi? Bize gelince fiyat nedense katlaniyor bizde aliyoruz!!

• 2 gb ram ile gelirse uzun ömürlü bir cihaz olur
  • 2499lira altında olursa ben bu mesleği burakırım. bu fiyattan çıkacak.

• Wifi AC yeni mi ya?

• quote:

450$ = 1999 tl

Evet aynen öyle olacak. Şuan 5S resmi Amerika fiyatı 450 dolar ve Türkiye resmi fiyatı da 1999 lira. 5S'in hem fiyat olarak, hem de segment olarak yerini alacak. Bu durumda 16 GB olan için 1999 lira kesin diyebiliriz. Ama 16 GB (gerçekte 11 küsür galiba) tabiki alınmaz.
    http://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone5s/16gb-space-gray
    http://www.apple.com/tr/shop/buy-iphone/iphone5s/16gb-uzay-grisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Mart 2016; 18:02:44 >

• Keske apple normal seride 4" ten vaz gecmeseydi, 6 plus mesela 4,7" olabilirdi. Ozellikleri kirpilmis bir cihaz cikarmaz umarim..

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

quote:

Orijinalden alıntı: seven44 450$ = 1999 tl
    Boyle yapmaya devam edersek degil 1999tl 3000tlye bile cikar Dolar suan 2.86 hadi 3ten duz yapalim 450x3 = 1350tl Vergi var diyeceksiniz tmm 150tl vergi ekleyelim 1500tl Yetmedi 100 daha ekleyelim 1600tl Bu kadar ugrastim yinede 2000tlye ulasamadim.Bizim insanimiz fazla para vermeye bastan razı direk 2000tl diyorsunuz , bilincaltina yerlesmis bi kere zaten applenin istedigi de bu yoksa Türkiyede yaptigi kari hicbir ulkede yapmiyordurlar.Hani bir ata sozumuz var Eşek olana semer vuran çok olur Arti olarak apple urunleri kendide satiyor Türkiyede diger ulkelere 450$den satiyosa bizede 450$den satmali. Amerikada 450$den sattiklari telefondan kar etmiyorlarmi? Bize gelince fiyat nedense katlaniyor bizde aliyoruz!!

1350 TL ye + %25 ÖTV + %18 KDV'yi ekleyince 1990 TL yapıyor ama senin gibi zeki çocuklar yuvarlak olarak 150 koyalım, hadi 100 de benden olsun diye hesaplıyor. Bit pazarında pazarlıkla mal alıyor/satıyor arkadaş :))

Apple'ı da Samsung'u da diğerlerini de günahım kadar sevmem ama hiçbiri yurtdışından daha pahalı satmıyor, biz hangi ülkede yaşadığımızdan bihaberiz, olay o.

• 5S'e devam.
  • Ya bunu artık son kez söylüyorum Amerika veya Avrupa'da da vergi alınıyo arkadaşlar. Türkiye'deki elbette daha fazla ancak bu Apple gibi sahtekar firmaların Türkiye'deki kar marjını daha yüksek tutmasını haklı çıkarmaz.

• 2000 e gelmez özellikle haberde bahsi geçen donanım ile, 6s ile yakın olur fiyat aralığı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 302sino

Ya bunu artık son kez söylüyorum Amerika veya Avrupa'da da vergi alınıyo arkadaşlar. Türkiye'deki elbette daha fazla ancak bu Apple gibi sahtekar firmaların Türkiye'deki kar marjını daha yüksek tutmasını haklı çıkarmaz.

Türkiyede ben o kadar yüksek kar marjı ile sattıklarını sanmıyorum. ipadler mesela uzun zaman amerika fiyatından ucuza satıldı burda. Küresel anlamda yüksek karla sattıkları doğru ama Türkiye'ye özel fazla kar olduğunu hiç sanmıyorum. Bizdeki vergiler dünyada çoğu ülkede yok. Belki 100-200 lira az olsa daha iyi olur. Ama mesela Amerika'da ekstra 1 yıl garanti parayla alınıyor. ÖTV, KDV, ÖİV bilmemne bi sürü vergi var.
  • büyük ekrana alışan biri için çokta cazip bir seçenek olmaz..

• quote:

quote:

450$ = 1999 tl

450x3 = 1350tl

Bu kadar ugrastim yinede 2000tlye ulasamadim.Bizim insanimiz fazla para vermeye bastan razı direk 2000tl diyorsunuz , bilincaltina yerlesmis bi kere zaten applenin istedigi de bu yoksa Türkiye'de yaptigi kari hicbir ulkede yapmiyordurlar.Hani bir ata sozumuz var "Eşek olana semer vuran çok olur"

Arti olarak apple urunleri kendide satiyor Türkiye'de diger ulkelere 450$den satiyosa bizede 450$den satmali.
    Amerikada 450$den sattiklari telefondan kar etmiyorlarmi? Bize gelince fiyat nedense katlaniyor bizde aliyoruz!!

Seni bu kafayla bu ülkeye BAKAN yaparlar. Çoğu bakanımızın kafası senin kadar anca çalışıyordur. Emin ol onlardan eksiğin yok; en kötü başdanışman olursun. Yolun açık olsun, Allah yar ve yardımcın olsun.

• quote:

quote:

450$ = 1999 tl

450x3 = 1350tl

Eşek olana semer vuran çok olur diyerek milleti ezeceğim derken kendini ezik konumuna düşürmüşsün rezil olmuşsun Tebrik ederim büyük başarı, başkalarını yermeye çalışırken en azından konu hakkında bilgin olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.