Şimdi Ara

Nike kendi bağcıklarını bağlayan spor ayakkabısını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nike kendi bağcıklarını bağlayan spor ayakkabısını tanıttı

Nike'ın Geleceğe Dönüş 2 (Back to the Future Part II) filminden esinlenerek tasarladığı kendi bağcıklarını bağlayabilen spor ayakkabı modeli Nike HyperAdapt 1.0 tanıtıldı. Şirketin Çarşamba günü gerçekleştirilen Innovation 2016 etkinliğinde ortaya çıkarılan ayakkabıyla Marty McFly hayranlarının rüyası da gerçeğe dönüşmüş oluyor.

Çoğumuzun hatırlayacağı gibi Geleceğe Dönüş 2 filminde Marty, 2015 yılına giderek kendi bağcıklarını bağlayan ayakkabılarını giyiyordu. Efsanevi ayakkabı tasarımcısı Tinker Hatfield ve Tiffany Bira tarafından dizayn edilen HyperAdapt 1.0 "adaptif bağcık" sistemi ile geliyor. Ayaklarınız ayakkabının içinde yer alan sensörle temas ettiğinde bağcıklar bileğinize bileğinizi saracak şekilde otomatik olarak ayarlanıyor. Yan kısımdaki düğmelere basarak da sıkılaştırma ya da gevşetme yapabiliyorsunuz.

Şirket daha önce Marty McFly karakterini canlandıran Michael J. Fox için özel bir çift tasarlamış ve filmdeki gibi 21 Ekim 2015 tarihinde kendisine bunları teslim etmişti. Nike'ın bu teknolojiye sahip ayakkabılar üzerinde çalıştığı biliniyordu fakat HyperAdapt 1.0 modelinin ticari olarak satışa sunulacak ilk çift olcağı belirtiliyor. Uzun zamandır beklenen kendi bağcıklarını bağlayan spor ayakkabı 2016 sonlarında piyasada olacak. Ancak ne yazık ki sadece ücretsiz sadakat programı Nike+ programına üye olan insanlar tarafından satın alınabilecek.

• 1 yıl geç kaldılar ama, olur o kadar.

• süper görünüyor

• Adam gibi bir tanıtım videosu yapsalarmış

• Cakmasi 40TL

• 2 seneye ayakkabıları da şarja takacaz demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtsydn

2 seneye ayakkabıları da şarja takacaz demek

aklımı okudun resmen :)

bizimkiler yürüyerek şarj yapanı yaparlar tübitak çöpe atar :D

• çinlilerden yakında gelir gırla

• nixe is coming soon..
  • 1500-2000 liradan satarlar artık.

• Ücretsiz sadakat programı ne yahu? Nike'a sadık kalıp, adidas puma neyim almayacağımıza ant mı içeceğiz.

• teknoloji gelişiyor güzel hoşda,insanı tembelliğe götürüyor...

• 7 yaşındayken giydiğim ışıklı çocuk ayakkabılarına benzettim ışığı görünce...

• Aman ne büyük icat eğilip ayakkabı bağcığını bağlamaya üşenen insanlar olduk.

Teknoloji yerinde kullanıldığında güzel birşey ama çoğu zaman insanları tembelliğe teşvik ediyor.

Bundan 100 yıl sonra ki nesli düşünemiyorum bile wall-e de ki gibi olacaz heralde sıçmaya bile üşenen bir toplum makineler vakumlar artık yazık çok yazık bizi insan yapan şeyleri her geçen gün kaybediyoruz.

• Sağlam düğümlüyorsa tam benim ihtiyacım olan teknoloji,converse gibi markalardan da bekliyorum bu işi😎

• Bende tembellik yok da ayakkabi bagciklari mikrop dolu. Ben bacigi bagladiktan sonra elimi kirli hissediyorum ki gercekten de baya mikrop aliyoruz o bagciklardan. Bir air max rahatliginda olursa artik bu ayakkabidan alirim ki ileride air maxleri de boyke yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

Bende tembellik yok da ayakkabi bagciklari mikrop dolu. Ben bacigi bagladiktan sonra elimi kirli hissediyorum ki gercekten de baya mikrop aliyoruz o bagciklardan. Bir air max rahatliginda olursa artik bu ayakkabidan alirim ki ileride air maxleri de boyke yaparlar.

İnsanın mikroba da ihtiyacı vardır o mikroplar seni daha güçlü kılar sürekli mikropsuz ortamda yaşayan insanların ilk karşılaştıkları mikropta pert olduğunu hepimiz biliyoruz.Mesela soğukta aynı şekildedir kat kat giyinmek zararlıdır insan yaşadığı yerin mevsimine adapte olacak ki kolayca hastalanmasın tabi bu dediğim buz gibi havada tişörtle dolaşmak değil 5 kat yerine 1-2 kat giymek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtsydn

2 seneye ayakkabıları da şarja takacaz demek

ayakkabıları ne şarza takacaksın. mouse gibi küçücük bi pille 1-2 sene gider zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.