Şimdi Ara

Apple Watch hayat kurtardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple'ın çıktığı andan itibaren piyasayı ele geçiren akıllı saati Watch, Kanada'lı bir adamın hayatını kurtardı. Dennis Anselmo isimli kullanıcı Apple Watch'ın kalp atış hızını ölçen algıyacısı sayesinde muhtemel bir kalp krizinden kurtuldu.

62 yaşındaki Kanadalı bu olayı geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yaşadı. Olay anında iş yerinde çalıştığını belirten Anselmo,"Berbat hissediyordum, sanki çok kötü bir soğuk algınlığım varmış gibiydi. Yaklaşık 10 dakika çalıştıktan sonra asistanıma biraz oturmam gerektiğini söyledim." ifadelerini kulanıyor.

Anselmo dinlenmeye koyulduğu sırada henüz yalnızca iki hafta önce satın aldığı Apple Watch'ını kurcalamaya başlamış. Kalp atış hızının normalde oldukça düşük olduğunu belirten Anselmo, akıllı saatinde 210 değerini görünce bir şeylerin yanlış gittiğini hemen anlamış ve asistanına derhal bir ambulans çağırmasını söylemiş.

Ambulans geldiğinde 62 yaşındaki Kanadalı'nın gerçekten de kalp krizi geçirdiği farkedilmiş. Ambulans görevlileri tarafından hemen hastaneye kaldırılan Anselmo'nun damarlarındaki tıkanıklık da temizlenmiş. Doktorlar eğer Anselmo hastaneye gelmek yerine diğer herhangi bir insanın yapacağı gibi evine gitseydi ölümcül ikinci bir kalp krizi daha geçirme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtmişler.

Dennis Anselmo, The Sun'a yaptığı açıklamalarda oldukça büyük bir saat fanatiği olduğunu ancak son zamanlarda yalnızca Apple Watch kullandığını belirtiyor. Anselmo'nun eşi kocasının bir Apple Watch almasına da bir hayli karşı çıkmış.

• Kim ne derse desin Apple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim eşim de iWatch almama karşı çıkıyor; kadın milleti değil mi, bizden biran önce kurtulmak istiyorlar anlaşılan.
  • ya şimdi çıkacak yorumları tahmin edebiliyorum.
    Apple şöyle iyi böyle iyi hayat kurtardı :D
    yaw bir gidin 1 gün şarjı giden saat mi olur ya

• benim anlamadığım kalp hızı çok yavaşmış ama dakikada 210 kere mi atıyormuş? normal değer 60-90 arasıda o bakımdan sordum.

• Güzel reklam

• Bu ucuz mantıkla arabalar hergün hayat kurtarıyor. Hele neşter ve gazlı bez tam bir kahraman... Kötü bir PR çalışması.

• benzer haberi fitbit icin yapmistiniz o zaman hamile oldugunu ogrenmisti birisi :)

http://m.donanimhaber.com/haberler/Bir-baba-adayi-cocugu-olacagini-Fitbit-verilerinden-tahmin-etti.htm

nasil reklam yapsanin yeni yollari, yarin da samsung gear hayat kurtarir, kalp krizini onceden haber eder...

• Apple watch'u olmayan bir yakınınızı kalp krizinden mi kaybettiniz? Peki ya Apple watch'u olsaydı, belki şu an hayattaydı!?

APPLE WATCH hayat kurtarır!

Apple watchsuz gezmek risktir!

konusunda uzman Dr. Stephen Darking "Yaptığımız istatistiklere göre Apple Watch kalp krizlerini önceden tespit etmede %98.678 oranında başarı göstermiştir! artık 35 yaş üstü tüm hastalarımıza Apple Watch yazıyoruz reçetelerine..."

APPLE WATTCHH!

• Ne bu ya milliyet haberi gibi
  • Apple ile reklam anlasmanizmi var.

• Bu reklam isinin civigini cikardilar

• şimdi hayat kurtaymaya vesile oldu diye satışları artar :S

• Tişikkir idirim ipple witch

• Çok daha ucuza sporcu saatleri var. Bunlardan alıp kalp ritmini sürekli takip etmek aslında gerçekten hayat kurtaracak bir hareket olur.
  • hayret, işe yaramış
  • quote:

"Yaklaşık 10 dakika çalıştıktan sonra asistanıma biraz oturmam gerektiğini söyledim"
    "bir şeylerin yanlış gittiğini hemen anlamış ve asistanına derhal bir ambulans çağırmasını söylemiş."

Nedense hiç inanasım gelmedi
  • kapalım beyler 2 şer tane

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi reklamlar....

• nice reklam önceden planlı bunlar hep algı meselesi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.