Şimdi Ara

Here Maps, Windows Phone ve Windows 10 desteğini sonlandırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Here Maps, Windows Phone ve Windows 10 desteğini sonlandırıyor

Uzunca bir süredir  Windows Phone desteği sunan Here Maps bu yöndeki hizmetine Windows için son vermeye hazırlanıyor. Resmi kanallardan yapılan açıklamaya göre 10 yıldan beri GPS uygulamaları geliştiren Here, Windows 10 mağazasındaki tüm uygulamalarını kaldıracak. 29 Mart 2016’dan itibaren Windows 10 için bir Here uygulamasına mağazalardan erişilemiyor olacak. Ayrıca 30 Haziran 2016’dan sonra Here haritaları cihazlarda yüklü olsa bile Windows 10’da çalışmayacak. Bu arada Windows Maps uygulaması içindeki Here haritaları ise sorunsuz olarak kullanılabilir olmaya devam edecek.

Windows 10 Mobile Desteği Yok 

Windows Phone 8’de yer alan uygulamaya ise güncelleme desteği verilmeyecek. Sadece çok kritik hata düzeltmeleri gerekirse onlar için bir güncelleme sunulabilecek ancak uygulamanın kullanımı ile ilgili bir kısıtlama olmayacak. Bu da demek oluyor ki eğer Windows Phone 8 temelli cihazınıza önümüzdeki dönemde yayınlanacak Windows 10 Mobile güncellemesini yüklerseniz Here haritalarını kullanamaz hale geleceksiniz.

Önceliğini iOS ve Android uygulamalarına vermeye hazırlanan Here, Windows tarafından desteği çeken yazılım şirketlerinin en yenisi olarak yerini alıyor. Daha önce de küresel ölçekli çeşitli bankalar, havayolu şirketleri, Pinterest Windows Phone için destek sunmayacaklarını açıklayan isimler olmuştu.

Nokia’nın cihazlar birimini satın alan Microsoft, Here Maps’in hakları konusunda ise Nokia ile bir anlaşmaya varmamıştı. Nokia da geçtiğimiz Ağustos ayında Here platformunun haklarını Audi, BMW ve Mercedes ortaklığında kullanılmak üzere satmıştı. Alman otomobil üreticileri Nokia’ya Here Maps için 2,8 Milyar Euro ödemişti.

• Bi Here Maps'imiz vardı onuda alın. Bir işletim sisteminin eriyip gitmesine şahit oluyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/windows-maps/9wzdncrdtbvb

Microsoft alternatifini de onceden hazirlamis .

• Zamanının uygulamalarina gore daha seri ve islevseldi. Symbian Anna ve Bella sürümlerini kullandığım donem cok memnun kalmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 15 Mart 2016; 20:56:34 >
  • Windows 10 Mobile yüklediğimden beridir yerleşik harita uygulamasını kullanıyorum. Şimdiye kadar bir eksikliğini görüp de alternatif aramadım.

• markette uygulaması yok denince "Web sayfası var oradan bağlanırız" diyenler konuya bekleniyor :)

• Vay anasını here maps de çok iyi yalnız platformda olamaması çok büyük bir eksiklik olacak

• Here androidde var sistemde de kurulu fakat hic kullanmadim. Wp kullanirkende bir ise yaradigini gormemistim here nin. Belki ben kullanamamisimdir bilemiyorum.

• Şu Windows kullanıcılarının içindeki umut hiç bitmiyor. Anlayın artık kaç yıl oldu bir şey yapacağı yok Microsoft'un.

• Tek ovunc kaynagi da elden gitti

Yok olacaksin wp

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne yaptı la bu windows size
  • Windows'un masaüstünde linux'a yıllarca yaptığı mobil tarafta başına geliyor. Bu sebepten hoşuma gidiyor bu durum. Zamanında linux'a uygulama çıkmasın diye paralar yediriyordu paşalarım. Şimdi ise rakiplerinin para bile teklif etmesine gerek yok. Kimse tenezzül edip çıkarmıyor.

• Here haritası here harita uygulaması içinde değil windows haritalar uygulaması içinde kullanılmaya devam edecek. Aynı harita.

Here haritalar android ve iosa geleli 2 yıl oldu. 2 yıl öncesine kadar haritasız kullanılıyordu android ve ios.

Here haritalar windows haritalar uygulaması içinde kullanılabilecek olmasının yanında mağazada başka harita ve navigasyon uygulamaları da var. Here haritalar android ve iosa gelmeden önce android ve iosda olan harita uygulamaları. Sorun yok yani. Windows haritalar piyasadaki en kaliteli, en işlevsel ve en stabil harita uygulaması bu haliyle bile. Rakipsiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güler misin ağlar mısın

• işletim sistemi resmen eriyor.....

• Aynısının laciverti. Windows maps olarak kullanmaya devam ettiğimizde zoruna gider bu gününü kendi forumları yerine wp forumunda geçiren ios ve android fanlarının.

• Bitiyor işte mübarek, günden güne eriyor, yakında Surface Phone'lar yırtık dondan fırlar gibi kaldığında sap gibi ortada kalacağız, bunlar iyi günlerimiz, parası olan kaçsın kurtarsın kendini.

• Elimizde patladı cihazlar.

• micisoftun ipiyle kuyuya inilmez.

• Ama. Ama.. Market gelişeceeeeeekkkk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 16 Mart 2016; 2:52:34 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.