Şimdi Ara

Gigabyte GA-965P-DQ6 Anakart Video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
10.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaliteli anakart ve ekran kartlarıyla tanınan Gigabyte, geçtiğimiz sene anakart ve ekran kartlarında katı kondansatör kullanma kararı alarak ürün kalitesini bir üst seviyeye taşıdı. Bu videomuzda şu an için Gigabyte'ın Intel'in yüksek performanslı işlemcileri Core 2 Duo'ları destekleyen en üst düzey anakartı olan GA-965P-DQ6'yı ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

GA-965P-DQ6, kutudan ilk çıkartıldığında görünüşüyle, sistem kurulup çalıştırıldığında ise gösterdiği stabilite ve yüksek hız aşırtma performansıyla etkileyici bir anakart. Anakartın teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak ilgili haberimize de ulaşabilirsiniz.

Model :

• GA-965P-DQ6

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : Intel P965/ICH8R
    • İşlemci Desteği : Intel Core 2 Duo, Pentium® 4 5&6XX ve D Serisi
    • Soket Tipi : LGA775 (Soket T)
    • Veriyolu Hızı : 1066/800/533MHz
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2
    • Bellek Hızı : 800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 8GB (4 yuva)
    • PCI Yuva : 2 (32bit), 3x PCI-E x1
    • PCI Express x16 : 2 adet (x16, x4)
    • Ethernet : Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses : 8 kanal ses (Optik/Coaxial Ses çıkışı)
    • ATA : 2xATA100, 8xSerial ATA II
    • RAID : Var (Serial ATA RAID 0,1, 5)
    • USB : 10xUSB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : Var
    • DualBIOS : Var
    • Ölçüler : 305x244mm
    • Harici 4 eSATA için kablo

Satış fiyatı :

Sayfanın Linki : http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=591&productid=bd70233

• bu anakart değil babakartdır
  • Aaa bnm kart incelenmiş
  • biraz uzun ama yüklüyo yine de. izleyelim nasılmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir_

biraz uzun ama yüklüyo yine de. izleyelim nasılmış

Eğer videoları duraklatırsanız, videolar önbelleklenmeye devam ederler. Videonun belli bir süre ön belleklenmesini bekleyerek hiç takıntı olmadan izleyebilirsiniz.
  • Mübarek inceleme değil kısa film gibi olmuş. Hani Şubat ayı da yaklaşıyor. Ladies & Gentlemen, Oscar goes to Speed-Step

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Ocak 2007; 18:04:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: emir_

biraz uzun ama yüklüyo yine de. izleyelim nasılmış

Eğer videoları duraklatırsanız, videolar önbelleklenmeye devam ederler. Videonun belli bir süre ön belleklenmesini bekleyerek hiç takıntı olmadan izleyebilirsiniz.

yüklüyo derken onu kasdettim ben de

• brz gec bır ınceleme olmus tesekkurler
  • hocam o işlemciye 1,5 v 3,2 için fazla değil mi ya ellerinize sağlık bu arada
  • İnceleme için teşekkürler çok güzel ve açıklayıcı bir inceleme olmuş ancak birkaç hata da yok değil biraz aceleye geldi galiba ben bunları buna yoruyorum. Örneğin Thermaltake Big Water'ın anakartın arkasına takılan parçasının vidasını zumlayan arkadaş biraz olayı abartıp focusu kaçırıyor. Windows'un kapanış ekranını izliyoruz birde BIOS'ta ayarlarla fazla vakit harcanıyor sanki O/C dersi veriliyor gibi buna bence gerek yoktu, sadece anakartın özelliklerini saymak ve anlatmak yeterli olurdu kanaatindeyim ama tartışmaya açık tabi bu konu farklı düşünenlerde olabilir.

Kartla ilgili eleştirilerime gelince ise, kartın iyi bir O/C kartı olduğunu düşünmüyorum, zira kartın arkasındaki o parça adeta su soğutma yapacakları baltalamak için özellikle konulmuş gibi, zira o parçanın konulmasının stabiliteye olan etkisinin o kadar fazla olmadığı açık çünkü eğer böyle olsaydı bu parçayı her anakartta görmemiz gerekirdi.

Tomshardware'de de incelenmişti bu anakart takip edenler bilir. O/C performansı oradada eleştiriliyordu. FSB hızı 266 iken 348'e kadar ancak artırılabilmiş diğer kartlarda ise bu değer rahatlıkla aşılabiliyordu, yani E4300 gibi FSB hızı düşük bir işlemci alıp, FSB'yi kökleyerek O/C yapmak istediğinizde bu kart sizi büyük bir hüsranla karşılayabilir. O yüzden dikkat etmek lazım. Bence Asus'un P5B Premium'unuda bekleyip ona göre karar vermek daha yerinde olacaktır. Buda toms'un linki.http://www.tomshardware.com/2006/11/13/shootout_at_the_core_2_corral/page13.html

Buradaki

Overclocking stability stopped at 337 MHz FSB at the CPU's default x10 multiplier, and we're still at a loss as to why, since lower-cost parts typically pushed this same part to 346 MHz. Worse still, some settings that booted on the first try failed to "cold boot" and required resetting the BIOS. Constant testing and resets eventually got the board to 348 MHz at a reduced CPU multiplier, but we expected much more from a board with 12 power phases.

paragrafına özellikle dikkat, üstteki linkte diğer P965 anakartların özelliklerinide inceleyebilirsiniz.

Anakart ile ilgili olumlu olduğunu düşündüğüm yön şu: Bu anakart O/C den daha çok stabilite yani kararlılık için yapılmış gibi duruyor yani 4 biosu oluşu, 4 soğutma ünitesi, 12 voltaj regülatörü insana buna daha çok çağrıştırıyor. Zaten BIOS açılırkende bizi Ultra Durable yazısı karşılıyor. Aslında bu cümle anakartın misyonunuda özetliyor diye düşünüyorum yani ÇOK DAHA DAYANIKLI olduğu. O yüzden kararlılığa önem verenler için iyi bir anakart olduğunu düşünüyorum, çift işlemci desteğide olsa serverlar için biçilmiş kaftan olurdu. Kimbilir GIGABYTE çift işlemci desteği üzerinde de çalışıyordur yakında o çözümünüde belki görürüz.

Ha unutmadan GIGABYTE'ın okunuşu, cigabayt'dır, gigabayt değil, eğer telaffuz kurallarına dikkat etmek istiyorsak bence böyle okumak daha güzel. Son cümlem Speed-Step'eydi ama alışkanlıkları nasıldır onu bilemem.

İnceleme için tekrar emeği geçen herkese teşekkürler ve yeni incelemelerde başarılar.

• anakartı aldık slı dıye ne slı nede crosfiremış be
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_1983

anakartı aldık slı dıye ne slı nede crosfiremış be

4x war sadece cacık olmaz ondan da
  • Size şöyle bir alternatif sunayım.
    Nvidia'nın 650i SLI yonga Seti - Intel'in P965'ine karşı

Gigabyte GA-965P-DQ6 Anakart Video inceleme
  • pekı hangısı agır basar
  • @ CoolnQuiet

Gigabyte, İngilizcede de Gigabayt diye okunuyor. Eğer özel isim olarak okunuş farkı varsa ki sanmıyorum durum o zaman değişiyor olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: airztras

bu anakart değil babakartdır

680i ve rd600ler piyasada yerlerini alırlerken bu ifade ne kadra doğru tartışılır (: Ama kart cok saglam bir gercektende

Speed-Step arkadaşın videolar oldukca bilgilendirici ve anlaşılır oluyor..Elinize sağlık Speed bey (İsimleri unutuyorum kusura kalmayın)

• sunulan alternatifi beğendim doğrusu fx57 ; bence 965 ten daha iyi özellikler net olarak gösteriyor bunu. sadece usb 2 adet fazla 965 te ama çokta önemli değil bence. zaten nvidia da 8 adet mevcut.

incelemeyi beğendim speed ; güzel anlaşılır ve doyurucu olmuş , tebrik ederim.

kartın paketlemesi gerçekten gözü dolduruyor ve bileşenlerin yerleşimi başarılı ; fakat anakart üzerindeki dağılımda ; iki pcı e yuvası na kart yerleştirildiğinde sanırım iki pci x yuvası iptal oluyor.

ilavetende ikinci pci e yuvası çok zayıf olmuş ; bir fizik kartımı düşünülmüş acaba ?

ilginçtir sistemlerde hep ; sli dan bir kaçış var intelde ; sanırım intelin nvidia yı alma planları suya düşmüş gibi baksanıza nvidia ya ait sli ı bile kullanamıyor

eh buda amd nin ekmeğine yağ sürecek , nasılsa ati ve cross fire elinde.

bu arada big water da sıvı olarak su mu yoksa kendi hazır sıvısımı kullanıldı ; ve ikisi arasında bir fark olup olmadığı test edildimi ; aydınlatırsanız sevinirim.

doğrusu bu anakartlar yerine fx57 nin bir önceki incelemesindeki çipsetlerle üretilecek anakartları beklemeyi yeğlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 11 Ocak 2007; 19:56:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

@ CoolnQuiet

Gigabyte, İngilizcede de Gigabayt diye okunuyor. Eğer özel isim olarak okunuş farkı varsa ki sanmıyorum durum o zaman değişiyor olabilir

Ben açıkçası cigabayt diye biliyordum, bende Microsoft Encarta 2005 var onun sözlüğünden tekrar kontrol ettim şimdi ki kelimelerin okunuşlarınıda söylüyor bu sözlük benim dediğim gibi yani cigabayt gerçi bu ABD ingilizcesi fakat teknik bir terim olduğundan ingiliz ingilizcesinde de aynı olduğunu düşünüyorum okunuşunun.
  • Yazılanları okuyan programlar her zaman doğru olmuyorlar. Bir kaç teknik yabancı video izlerseniz Gigabyte'ın gigabayt olarak okunduğunu görebilirsiniz.
  • Alın buda DQ-6'nın O/C performansı, E6300 ile işlemci normal FSB değeri olan 266 yerine tam 485 MHZ'de çalıştırılabilmiş stok fanla fakat 500 MHZ sınırı aşılamamış yinede. :) Aslında fena değil, açıkçası ben daha kötüsünü bekliyordum. %82 O/C hiç fena değil doğrusu ama E4300'de durum ne olur beklemek lazım.

http://www.tomshardware.com/2007/01/11/core-2-duo-overtakes-core-2-extreme/page6.html
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.