Şimdi Ara

Samsung Galaxy S7 maliyeti 255$

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Üreticiler amiral gemi modellerini geliştirmeye büyük yatırımlar ayırdığı için, elde edilecek gelir de masrafların karşılanması adına önem taşıyor. Bu bakımdan en optimal maliyetle, en fazla kar marjı elde edilmeye çalışılıyor. Genelde, amiral gemi modellerinin maliyeti, satış fiyatının yarısından daha az oluyor.

IHS analiz firması tarafından Galaxy S7 için yapılan çalışmalar da bunu doğrular nitelikte. Firma, cihazı parçalarına ayırarak bileşen maliyetlerini hesaplamış ve ortaya 255$'lık bir maliyet çıkmış. Bu rakamın, Galaxy S5 maliyeti ile hemen hemen aynı olduğu belirtiliyor. Galaxy S7 modelinin satış fiyatı ise 670$ civarındaydı.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Tab A 2016, resmi sayfasına kavuştu
    Bileşenler içerisinde ne pahalı olan Snapdragon 820 yonga seti ve 62$ değerinde. Yılın geneli için Galaxy S7 serisinde yaklaşık 30-40 milyon satış hedeflendiği düşünülürse, Qualcomm sadece Samsung Galaxy S7 serisinden 2.4 milyar dolar civarında gelir elde etmiş olacak. Diğer taraftan Exynos yonga setinin maliyeti çok düşük olmasına rağmen, asıl fiyatta bir değişiklik yok. Muhtemelen, Exynos yonga setinden yapılan tasarruf ile Snapdragon 820'nin maliyeti karşılanıyor.

12MP çözünürlüğündeki arka kameranın tedarikçisi açıklanmamış ancak maliyeti 13.7$ civarında. Firma, sensörün akıllı telefon pazarındaki en iyi kamera sensörü olduğunu belirtiyor. Bileşenlerin bir araya getirilmesi ise 5$ civarına denk geliyor.

Maliyetler çıkıldığında, artan tüm paranın kar olarak Samsung'a kaldığını söylemek mümkün değil. Çekirdek uygulamalar için Google'a ödenen lisans, kullanıcı arayüzü maliyetleri, reklam maliyetleri, dağıtım maliyetleri derken, rakam giderek eriyecektir. Yine de, her Galaxy S7 modelinin iyi bir kar bıraktığını söyleyebiliriz.

• Maliyetler artmış gibi görünüyor. Yinede 3 katı fiyata satılmayı haketmiyor.

• ÇÖP.

• Telefonun maliyeti sadece malzemeden mi geliyor? Reklam gideri? Arge gideri? Çalışanlar?

• Exynos işlemci olanlarda kar oranı daha yüksektir. Snapdragon da bir işlemci yaptımı suyunu çıkarıyor telefonun 1/4 u işlemci halbuki bilinci kullanici dışında emin olun kullanılacilarin baktığı son şey işlemci. Baktılari ilk özellikte kamera...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parça fiyatlarını toplayarak telefon maliyeti hesaplamak güzelmiş. Editör olarak siz yapmayın bari, başlığı bileşen maliyeti olarak düzeltmenizi umuyorum.

• Canını yediğiminin kapitalizmi. 5$ işçilik ha! Vay arkadaş...

• Apple :http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Apple-iPhone-6S-tahmini-maliyeti-aciklandi.htm

6s i 234$ mâliyeti varmış.

Tabi samsung ve apple da ar-ge maliyetinden bahsedilmemiş. Ancak muhtemelen samsung daha fazla ar-ge mâliyeti vardır zira geçen sene mi ne mobilde en fazla ar-ge harcaması samsungundu.
  • Vay beee kazıklanmışız ben 50 dolar kârla satıyolar sanmıştım. Hemen telefonu iade ediyorum.
  • 255 dolar 2799 lira hmmm

• Kâr marjları artmış. Adamlar aynı maliyetle S5 üretirken, daha iyi donanımlı S7'yi aynı parayla üretmeyi başarmışlar.
  • Şu 255 dolar bize nasıl 2800 tl olarak dönüyor hala şaşırıyorum..

• Bütün parçaları kendi üretiyor nerdeyse onları dışarıdan alsaydı maliyet belkide 300-350 dolar olacaktı.
  • Neredeyse tüm parçaları kendi üretiyor onları dışarıdan alsaydı maliyet belkide 300-350 dolar olacaktı.

• oldukça sağlam kar elde ediyorlar anlaşılan....

• şaşırtmayan durumdur zira benzinin bize maliyeti 1 tl dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Canını yediğiminin kapitalizmi. 5$ işçilik ha! Vay arkadaş...

İşçilik değil montaj maliyeti parça başı 5 dolar. Kim montajlıyor bunu örneğin Foxconn. Parça başı 5 dolar işçiye değil Foxconn'a giden para. O 5 doların ancak onda biri işçiye gidiyor. Yani kapitalizm senin sandığın kadar cömert değil.

• 5 haberden 1i s7. Yettiniz gari. Samsung iyi ateşlemiş belli ki.

• Haberi yapan arkadaşı matematiğinden dolayı kutluyorum. 40 milyon telefon satacak 240 milyon dolar kazanacak !

Satış fiyatı 700 $ 350 $ kar olarak alsak 35 milyon da satış adedimiz olsa ONİKİMİLYARDOLARDANFAZLAPARAYAPAR :)) Hocam 240 dişinin kovuğuna yetmez samsungun

• quote:

Orijinalden alıntı: argat44

Haberi yapan arkadaşı matematiğinden dolayı kutluyorum. 40 milyon telefon satacak 240 milyon dolar kazanacak !

Satış fiyatı 700 $ 350 $ kar olarak alsak 35 milyon da satış adedimiz olsa ONİKİMİLYARDOLARDANFAZLAPARAYAPAR :)) Hocam 240 dişinin kovuğuna yetmez samsungun

Dostum adam samsung için dememiş onu qualcomm için söylemiş onun matematiğinde değil ama senin türkçede sıkıntın olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gio44 -- 15 Mart 2016; 7:08:37 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.