Şimdi Ara

Dizel yakıt sisteminden anlıyan(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım hyundai h100 1994 panelvan.Sorun şu araç rölantide bazen devir yükselip düşüyordu .Ustaya götürdüm mazot filtre ve mazot otomatiğini değiştirdi.Sanayiden çıktım petrole girdim yakıt aldım (opet) aracı yıkadım yaklaşık 30 dk sürdü.Marşa bastım çaşıltı hemen stop etti.Tekrar bastım çalışmadı. tekrar tekrar bastım çalışmadı.Ustayı aradım bana filtrenin üstündeki pompaya basmamı söyledi 4-5 sefer bastım pompa sertleşti.Kontagı actım hemen çalıştı.Asıl sorun burda başlıyor.Araç 20-30 dk bi yerde park halinde bulunsun çalışmıyor.Tekrar pompalamak lazım.Usta mazot pompan açılacak dedi.Çevremde çoğu kişi pompaya en son ellet.Hortumlara depodaki şamandıraya baktır diyorlar.bi yerden hava yapıyordur diyorlar.Malum mazot pompasını söküp takmaya 150 200 lira istiyorlar tamiri hariç.Sizce sorun nedir.

EDİT:
    Arkadşlar işin ehli ustalar var Allahtan.Yıllardır gittiğim ustaya kalsaydık pompayı parçalıcaktı.Başka bir yere götürdüm.Sorun mazot filtresinden.Öbür ustanın taktıgı filtre sorunlu hava yapıyormuş.Yeni götürdüğüm usta tüm yakıt sistemini inceledi ve sorun filtrede çıktı.Eski gittiğim usta incelemeden direk mazot pompasına yöneldi.Bi bak incele boruları filan ezbere iş yapıyorlar.
    FİLTREYİ Değiştirdik.Şu an sorun yok.Usta değiştirmek lazımmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpa07 -- 15 Mart 2016; 11:25:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.