- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SORUNLU VE SORUNSUZ LPG MARKALARI HANGILERI?---
80 Cevap89781 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

514 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:46:19 

Sıralı sistem LPG taktırıp sorun yaşayan var mı?
sorun yaşayanlar ve yaşamayıp iyiki takmışım diyenler bi zahmet aracınızın markasını motor gücünü ve taktırdığınız lpg markasını yazarsanız benim gibi araştırma aşamasında olan insanlar için faydalı olur. fiyatıda dahil edersek tam süper olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak__y -- 23 Ocak 2007; 16:30:26 >

514 Mesaj
11 Ocak 2007; 23:07:48 

ya bütün lpg sahipleri memnun, ya da ben çektim sizde çekin zihniyetindeler?

142 Mesaj
11 Ocak 2007; 23:57:45 

ben de bu konuda bilgi istiyorum aracım 1.4 vvti corolla hangi tip lpg öneriirsiniz????

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2001 ToYoTa CoRoLLa TeRRa SpEcİaL 1.4 vvt-i 97 HP

212 Mesaj
12 Ocak 2007; 8:32:50 

Ben megane ıı ye voltran taktırdım. 115 beygir. En büyük şikayetim rölantideki sarsıntı. Onun dışında iyi sayılır.

2004 Megane II Sd. Dyn.Tekno LPG li

514 Mesaj
12 Ocak 2007; 8:49:27 

quote:

Orjinalden alıntı: add2000

Ben megane ıı ye voltran taktırdım. 115 beygir. En büyük şikayetim rölantideki sarsıntı. Onun dışında iyi sayılır.

zaten şimdiye kadar voltran dışında sorun çıkaran bir marka duymadım! diger tüm markalar sorunsuz mu acaba?
En iyisi hangisi oluyor ki? ama bu soruya kullanıcılar cevap versin, bu işi yapan insanlar değil!.

ayrıca toyotaların lpgyi pek sevmedigini duymuştum.

1180 Mesaj
12 Ocak 2007; 11:40:19 

BENCE SORUNLU MARKALARI KİMSENİN YAZMASINI BEKLEMEYİN ETİK OLMAZ FORUMU ARAŞTIRDIĞINIZDA ZATEN HEPSİNİ GÖRÜRSÜNÜZ....

ÜNLÜ OTOGAZ Akdeniz Sanayi sitesi 5001 sok. no:50
ANTALYA TEL: 0242 221 31 41 Pbx FAX: 0242 221 31 42 GSM:05323737506 www.unluotogaz.com
unal-gedik@hotmail.com

332 Mesaj
12 Ocak 2007; 12:22:27 

quote:

Orjinalden alıntı: burak__y

zaten şimdiye kadar voltran dışında sorun çıkaran bir marka duymadım! diger tüm markalar sorunsuz mu acaba?
En iyisi hangisi oluyor ki? ama bu soruya kullanıcılar cevap versin, bu işi yapan insanlar değil!.

ayrıca toyotaların lpgyi pek sevmedigini duymuştum.

Kim demiş sevmediğini.Lpg ile en uyumlu çalışan araçların başında toyota ve honda geliyor.

514 Mesaj
12 Ocak 2007; 12:28:33 

ben dedim ama bende bu forumda okuduğumu söyledim yoksa bende corolla alıp lpg taktırmayı düşünüyorum, uyumlu olmasını en çok ben isterim yani...

514 Mesaj
12 Ocak 2007; 12:32:52 

ayrıca burda herhangi bir lpg markasını karalamak için konuyu açmadım, insanlar kötü deneyimleri olduysa burda diğerlerini uyaracaktır, dolayısıyla etik olarak sorun değil :)

ama bir marka danışmanı çıkıp diğer markayı kötülerse bu etik olmaz, zaten üsttede belirttiğim gibi kullanıcıların cevap vermesini bekliyorum...

332 Mesaj
12 Ocak 2007; 12:33:01 

quote:

ben dedim ama bende bu forumda okuduğumu söyledim yoksa bende corolla alıp lpg taktırmayı düşünüyorum, uyumlu olmasını en çok ben isterim yani...

Ozaman gönül rahatlığı ile lpg taktırabilirsin.İnan toyota lpg' de benzinden daha iyi performans sergiliyor.Tecrübe ile sabittir.

297 Mesaj
12 Ocak 2007; 12:35:29 

arkadaşlar mitsubishi carisma sıralı sistem kullanan varmı acaba? sorun çıkartırmı duyan bilen varmı?

142 Mesaj
12 Ocak 2007; 13:12:21 

arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırmısınız marka önerisi alabailirmiyim 1.4 vvti corolla ;)

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ

332 Mesaj
12 Ocak 2007; 15:14:41 

quote:

Orjinalden alıntı: elnino19

arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırmısınız marka önerisi alabailirmiyim 1.4 vvti corolla ;)

Öncelikle marka değil, Taktıracağın usta çok önemli,MARKA ONDAN SONRA.
Araban 1.4 VVT-İ plastik maifolt.Mutlak surette sıralı olacak.Eski kasa EFI motor corolla olsaydı emilatörlüde olurdu.
Benim tecrübe ettiğim araçta OMVL takılı.İyi bir marka. Bunun yanında Prins,Romano,Brc,Tartarini,Zavoli,Landi renzo,e-gas vb. gibi markalarda kaliteli ve işin erbabına yaptırılırsa kesinlikle sorunsuz kullanırsın.
Yerlilerden voltran sorunlu idi.Aldesa da işini görebilir nitelikte bir kaliteye sahip.Yerli diye biraz küçümsenir.Ama iyidir.

Ayrıca CARISMA kullanan arkadaş motorun GDI değilse yukarıda yazdıklarım senin içinde geçerlidir.

514 Mesaj
12 Ocak 2007; 16:14:04 

quote:

Orjinalden alıntı: brava

Öncelikle marka değil, Taktıracağın usta çok önemli,MARKA ONDAN SONRA.
Araban 1.4 VVT-İ plastik maifolt.Mutlak surette sıralı olacak.Eski kasa EFI motor corolla olsaydı emilatörlüde olurdu.
Benim tecrübe ettiğim araçta OMVL takılı.İyi bir marka. Bunun yanında Prins,Romano,Brc,Tartarini,Zavoli,Landi renzo,e-gas vb. gibi markalarda kaliteli ve işin erbabına yaptırılırsa kesinlikle sorunsuz kullanırsın.
Yerlilerden voltran sorunlu idi.Aldesa da işini görebilir nitelikte bir kaliteye sahip.Yerli diye biraz küçümsenir.Ama iyidir.

Ayrıca CARISMA kullanan arkadaş motorun GDI değilse yukarıda yazdıklarım senin içinde geçerlidir.

bu markalarını fiyatınıda belirtebilir misin? ya da bilen birisi belirtebilir mi?

5753 Mesaj
12 Ocak 2007; 16:19:28 

Emmegas konusunda bilgisi olan var mı?

Bir arkadasım BMW 528i'ye Ultragas diye bir marka taktırdı, şimdi sökülecek, aynı usta Emmegas diye bir marka önerdi.

Ben de tekrar macera arama, Zavoli taktırt diyorum...

212 Mesaj
12 Ocak 2007; 17:14:00 

Kardeş bizde montajı önce kendi aracımızda deniyoruz heralde randıman alırsak başka bi araca giriyoruz üstelik firmelar bunun deneyimini yapmadan piyasa sürerse sıkıntı o zaman başlar...Çok farklı bi tip motorla karşılaşırsak mutlaka bir üst bayiden bilgi alırız araca uygun mudur değil midir burda bu işi profosyenel kişiler yapıyor...Piyasayı iyice araştırmadan her konu hakkında yorum yapmayınız...Burda kimsenin şu marka yada bu marka dediği yok biz sadece hangi firmayı temsil ediyorsak onu ileri sürmekteyiz...Ve biz TARTARİNİ bayileri olarak şu karardayız ki sizin baş ağrınız bizim baş ağrımız biz bu işi yaparken kimsenin başı ağrısın istemiyoruz...Sadece istiyoruz ki işi bilenler yapsın kimse sıkıntı yaşamasın...İnsanın hayatta bi kaç tane aracı olmuyor nihayetinde bişeylerden kısarak alınan bi malsa ve değer veriyorsanız size değer verilen yerlere ve arkanızda duracak firmalarla çalışmaya gayret gösteriniz...

SAYGILAR

quote:

ayrıca burda herhangi bir lpg markasını karalamak için konuyu açmadım, insanlar kötü deneyimleri olduysa burda diğerlerini uyaracaktır, dolayısıyla etik olarak sorun değil :)

ama bir marka danışmanı çıkıp diğer markayı kötülerse bu etik olmaz, zaten üsttede belirttiğim gibi kullanıcıların cevap vermesini bekliyorum...

EKİNCİLER MÜHENDİSLİK İNŞ.TİC.SAN. LTD.ŞTİ
0346 215 01 84 // 215 03 14
TARTARİNİ & ZAVOLİ & FEMA & MİMGAS OTOMİLANGAZ SİVAS YETKİLİ BAYİİ...
GARANTİMİZ 12 YILLIK GEÇMİŞİMİZDİR...
sivasdem-al@hotmail.com
LÜTFEN SORULARINIZI PM İLE ULAŞTIRINIZ...GENEL ALANDA SORULANLARI TAKİP EDEMEYEBİLİRİM.SAYGILAR...

6508 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
12 Ocak 2007; 18:45:13 

milano tartarini

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

514 Mesaj
12 Ocak 2007; 20:13:44 

quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

milano tartarini

sorunlu mu? konu başlığını okumadan mı yazdın yoksa?

142 Mesaj
12 Ocak 2007; 22:49:24 

arkadaşlar bu gün sanayiye arastırmak yapmak için gittim ve bana bi secenek daha sundular o da plastık manıfoltları demir manıfoltlara cevirip değişik bi sistem uygulayabileceklerini söylediler 1000 YTL ye mal olurmuş bu konuda bilgisi olan var mı bana mantıklı gelen tarafı ise su : aracın mototrunu ısıtmak için 1-2 km ihtiyac olmaığını ve 5-10 saniyede aracın lpg ye geçtiğini söylediler acaba aranızda bu uygulamayı yaptıran var mı?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elnino19 -- 12 Ocak 2007; 22:50:35 >

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ocak 2007; 0:15:16 

Arkadşaım ben BEdini taktırdım memnun değilim. Su kaçırıyordu hortum getirdim. Hortu sıkarken ahtapot boru var bi tane onu bi kırdılar tüm yerler su oldu.

Opel servisine çektiler, orada tüm motoru manifolda kadar söküp boruyu değiştirdiler... 130ytl para çıktı.

Adam ödemem diye tutturdu orada adamın gırtlağına mı yapışçaksın, 130ytl yi verecek misin?

130ytl için kavga edilmez, biz müşteri memnuniyeti üzerine gitmişiz.

Neyse konuşa konuşa en sonunda kabul ettim cebimden 30ytl OPELE verdim, üstünü de onlar ödedi ama bu olayın konusu bile olmamalı adamların hepsini ödemesi lazım.

bana konusunu etmemeleri lazım. Özür dilemeleri lazım...

Bediniyi önermem.

LPG yi önermem memnun değilim.

Motor açıldı da gördüm, motorun anasını ağlatmışlar diyim o kadar...

Güzelim motorunuzun orjinalliği gidiyor her yerini deliyorlar.

İyi ustalık olmazsa da çekersiniz.

Vallahi 1.5 milyar masraf yaptım o parayı nasıl çıkaracam diye düşünürken yarın sorun çıkaracka motor onu nası ödeicem?

LPG takacaksan şahine takacaksın kafan rahat olcak. Motorun anasını ağlatıyorlar...

Dizel alın uğraşmayın...

SERKES hocamın dedikleri doğru...

Motorun orjinalliği gidiyor...

Arabayı mahvediyorlar...

Satar mısın?

Opel Astrayı satarsın 2. eli zibil gibi...
Ama hiç bi zaman eskisi gibi olmaz..

Allah a çok şükür benim çektiğim sıkıntı basit bi boru patladı su kaçırdı filan , verdiğim 30 lira zaten antifriz parası yani...

30 değil 150 veririm ama adamın hatasını kabul etmesi lazım ...

Bakın bu konuda usta olan 2A Mühendisliktir adamlar uzman.

BRC 1800ytl verin 500 ytl verin adam gibi bişi taktırın profesyonel insanlara...

Ben peşin para 1350 verdim hata etttim...

Keşke 500 daha vereydim diyorum...

Çünkü bu mantaliteye karşıyım abi..

Günümüzde müşterinin 100 de yüz memnuniyetini sağlamayanlar 30ytl nin hesabını yapan firmalara güvenip milyarlarca liralık arabalarınızı teslim etmeyin...

BEDINI benim için bitmiştir, kimseye de önermem bundan sonra...

O motorun üstüne yapılan modifikasyonları da gördükten sonra isterse en kalite LPG maskası olsun. Güzel araban varsa, yaptırmıcan hocam...

Manifoldu değiştirip 1 milyar liraya eski sistem takacak arkaaşa gelince:

O sistemi önermem zaten 1300-1400 e sıralı sistemler varken değer mi hiç kokulu gitmeyen eski sistem ,aracın beynine zarar veren sistem takmaya?

KEsinlikle sıralı takmalısın veya takmamalısın...

Benim tavsiyem takmaman yönünde...

Gerçi araban Fiatsa tak gitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 13 Ocak 2007; 0:15:36 >

791 Mesaj
13 Ocak 2007; 11:23:46 

oncelikle bedini deyasadıkalrın için gecmiş olsun kardes ama ben senin yerinde olsam bunu burada bırakmam sikayet sitelrini tuketici merkezlerine bildriirim elimden ne geliyosa yaparım. bide fiat sa taktır demisisn ya bende grande punto var yani uzldum acıkcası tamam fiatın ne oldugnu herkes biliyor ama bu araba için aynı sey bence soylenmez

pdr

63 Mesaj
13 Ocak 2007; 17:56:17 

kardeş ben çorum da 2a mühendislik üyesi olan bir firmada 2000 model opel astra 1.6 16 v aracıma brc sequent24 marka kit taktırdım.sistemi taktırmadan önce okumadıgım forum sitesi kalmadı herkes bişeylerden dert yanıyordu.fakat kit taktırdıgım yer o kadar benimle ve aracımla ilgilendiki burdan tekrardan ferhat ustaya teşekkür etmek istiyorum.kit takıldıktan sonra araba çalıştırıldı ve arıza ışıgı yandı geç bir vakit oldugu için arıza lambasını söndüremedik.ilk lpg ile çalıştıgında beyin bunu hata olarak algıladı ve gaza geçer geçmez arıza işıgı yanmaya başladı.usta bunu kafama takmamamı söyledi.mesafe uzak oldugu için tekrar gitmedim ve yaklaşık 20 gün kadar arabaya bu şekilde bindim.tekrar ustaya gidip arıza ışıgını söndürdük ve o arıza ışıgı bir daha yanmadı.yani önemli olan taktırdıgın kişinin sana olan hassasiyeti.adamlar o kadar hassas davrandılarki arkadaki tüpü metal kısımdan 10 cm uzaga taktılar yani 3 kuruş kar edecegim derken arabandan sogumanı istemem.bu işi yaptıracaksan işin ehli birisine yaptırmanı tavsiye ederim.tabi bide türkiyenin heryerinde garantisi olması lazım taktırdıgın sistemin.

tahtaravalli

514 Mesaj
13 Ocak 2007; 20:01:04 

antiochos saolasın bediniyle ilgili deneyimini paylaştığın için, bende gazete ilanında bir corolla terra bulmuştum ama bedini marka sıralı varmış, bidaha aramam herhalde :) gerçi %100 kötü diye birşey yok ama risk almak istemem...

130 Mesaj
14 Ocak 2007; 16:33:58 

add2000 kardeş bendede voltran sgı takılı sarsıntı bendede oluyo ve arıza ışığını yandırıyo birinci silindirde yekıt eksikliği arızası veriyo bu gün gittim derecesini 40 aldırdım böyle deneyecem bakalım çözüm bulursan haberleşelim seat cordoba arabam

5464 Mesaj
14 Ocak 2007; 16:46:09 

quote:

Orjinalden alıntı: elnino19

arkadaşlar bu gün sanayiye arastırmak yapmak için gittim ve bana bi secenek daha sundular o da plastık manıfoltları demir manıfoltlara cevirip değişik bi sistem uygulayabileceklerini söylediler 1000 YTL ye mal olurmuş bu konuda bilgisi olan var mı bana mantıklı gelen tarafı ise su : aracın mototrunu ısıtmak için 1-2 km ihtiyac olmaığını ve 5-10 saniyede aracın lpg ye geçtiğini söylediler acaba aranızda bu uygulamayı yaptıran var mı?????

bu 1000 ytl lik sisteme akıllı sistem diyorlar. sıralı sistemle tek alakası lpg ye, benzine geçişlerinın otomatik olmasıdır.. sıralı sistem değildir... zaten plastik manifoltlu araca sıralı haricinde sistem tatkrlarsa manifoltuna elveda diyebilirsin acı şekilde...

kısacası uyduruk bir iş.. gerek yok.. bi defa taktıracaksın 1 bir one.. yani o zaman 500-700 arası bi mebla daha çıkıp neden daha performanslısını daha orjinalini taktırmayasınız? saygılar

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

1694 Mesaj
14 Ocak 2007; 17:46:11 

Türkiye çapında garanti veren ve Türkiye çapında geniş bayi ağı olan kurumsal yerlerden yaptırın.
montaj atölyesini gözünüzün tutması yetmez, mutlaka distribütör firma nezdinde montaj yaptıracağınız bayiyi sorun, soruşturun.
böyle yaparsanız ve bir sorun çıkarsa bile sahipsiz kalmazsınız, sorununuzla ilgilenirler.
Ama münferit olan ve kapkaç mantığıyla çalışan ve piyasadan spot mal bulan bir yere montaj yaptırırsanız dükkandan çıktığınız anda artık sizi kimse tanımaz.

@antiochos, şahsen marka olarak bedini taktıracağıma gider aldesa taktırırdım. bedini İtalyan olabilir ama Türkiye'de kim sahipleniyor ki?.. rover da asil ingiliz markasıdır ama Türkiyede sahiplenen olmadığı için yerlerde sürünen bir markadır.

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2007; 14:21:32 

MERHABA ÇAVUŞ
Ben LPG Çözüm Ortağınız ORBAY
sevgili çavuş kardeşim ben bu işi 1995 yılından beri fiilen icra ediyorum
ve bu zamandan beri sadece tartarını ürünlerini kullanıyorum.
Şuana kadar çok çeşitli araçlara uyguladımki ben bile unutuyorum.
Hayatda hiçbirşey kusursuz değildir.Fakat bugune kadar yaptığım montajlarda tecübeme dayanarak diyorumki
aracınızda herhangi bir sıkıntı yoksa %95 başarılı olduk.Mübalasız söyledim.Aracını ne marka olduğunu görmedim.Aracınızın markasını bildirirseniz daha net anlaşalıabilir.

212 Mesaj
15 Ocak 2007; 16:06:15 

Sn. Aliezgi,

Megane ıı aracımdaki sarsıntıdan oldukça şikayetçiydim, hatta sarsıntı azalıp artıyordu yani değişkendi ve yaklaşık 1.5 aydır durum böyleydi. Ancak 12.01.2007 de sorunum halledildi. Nasılmı:

1- 10 gün önce kadar 4 nolu enjeksiyon bobinim değişti. ( değiştirme sırasında ben sorun olmadığını düşünmüştüm, yanılmışım.) Ömrünün dolduğunu söylediler.

2- Cuma günü 4 adet buji değiştirdim(zamanı gelmişti). Gaz taktırdığım yerde 4 adet gaz enjektörünü ve ECU yu değiştirdik( ECU M10) . Bunun yazılımı farklıymış.

SONUÇ: Böyle bir fark olacağını zannetmiyordum ama araçta sarsıntı hiç kalmadı. Hatta ilk gün taktırdığımdan bile çok iyi. Lpg den sonra aracın performansı artar dediklerinde hiç inanmamıştım, ancak doğru olduğuna kendi aracımda şahit oldum.Şu anda benzinliden daha rahat herşey. İnşallah sizin probleminiz de yakın zamanda çözülür. Ben az kalsın söktürecektim,ama bayii sorunu çözmekte kararlıydı ve sağolsunlar hallettik. Şİmdi sıra LPG nin tadını çıkartmaya geldi. Darısı sizin başınıza.

2004 Megane II Sd. Dyn.Tekno LPG li

514 Mesaj
16 Ocak 2007; 11:29:03 

quote:

Orjinalden alıntı: add2000

Sn. Aliezgi,

Megane ıı aracımdaki sarsıntıdan oldukça şikayetçiydim, hatta sarsıntı azalıp artıyordu yani değişkendi ve yaklaşık 1.5 aydır durum böyleydi. Ancak 12.01.2007 de sorunum halledildi. Nasılmı:

1- 10 gün önce kadar 4 nolu enjeksiyon bobinim değişti. ( değiştirme sırasında ben sorun olmadığını düşünmüştüm, yanılmışım.) Ömrünün dolduğunu söylediler.

2- Cuma günü 4 adet buji değiştirdim(zamanı gelmişti). Gaz taktırdığım yerde 4 adet gaz enjektörünü ve ECU yu değiştirdik( ECU M10) . Bunun yazılımı farklıymış.

SONUÇ: Böyle bir fark olacağını zannetmiyordum ama araçta sarsıntı hiç kalmadı. Hatta ilk gün taktırdığımdan bile çok iyi. Lpg den sonra aracın performansı artar dediklerinde hiç inanmamıştım, ancak doğru olduğuna kendi aracımda şahit oldum.Şu anda benzinliden daha rahat herşey. İnşallah sizin probleminiz de yakın zamanda çözülür. Ben az kalsın söktürecektim,ama bayii sorunu çözmekte kararlıydı ve sağolsunlar hallettik. Şİmdi sıra LPG nin tadını çıkartmaya geldi. Darısı sizin başınıza.

hangi marka lpg?

28 Mesaj
16 Ocak 2007; 14:29:53 

Lpg markası VOLTRAN

514 Mesaj
16 Ocak 2007; 14:47:57 

zaten bu voltran markası dışında da sorunlu marka duymadım, pardon birde bedini vardı. neyse umarım bundan sonra -benim gibi- lpg düşünenler için bir fikir oluşturur bu forum.

999 Mesaj
16 Ocak 2007; 15:06:21 

HERKEZE MERHABALAR.BİZ DENİZLİDE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMAYIZ VE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TÜM SIRALI SİSTEM MONTAJLARIMIZDA;%100 PERFORMANS GARANTİSİ EN AZ %40 YAKIT TASARRUFU VE 2 YIL SÜREYLE 24 SAAT SERVİS GARANTİSİ VERİYORUZ.AYRICA ARACINIZDA LPG MONTAJINDAN VEYA ÜRÜNÜMÜZ KAYNAKLI BİR SORUN OLDUĞUNDA TÜM MASRAFLARI ÜSTLENİYORUZ.BİZDE GARANTİ; SADECE MALZEME GARANTİSİ DEĞİL MÜŞTERİ MEMNUNİYET GARANTİSİDİR.TABİ BU SAYMIŞ OLDUĞUMUZ GARANTİ KAPSAMI LANDİ RENZO İÇİN GEÇERLİDİR.BİLGİLERİNİZE,SAYÖGILARIMLA. 0 258 265 0222

AC ÖNCEL doğalgaz lpg dön.sis. müh.hiz. ltd şti 0 258 371 72 22

28 Mesaj
18 Ocak 2007; 9:10:58 

Sn aliezgi

ne yaptınız sorun çözüldümü, 40 derecenin faydası oldumu.

1273 Mesaj
18 Ocak 2007; 11:44:02 

BENDE 1400 ENJEKSİYONLU KANGOO VAR CLİO MOTORUYLA AYNI
TAKTIRAN VAR MI?
GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM...

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım
hasan yavuzyılmaz _ hasanyy@mynet.com

62 Mesaj
19 Ocak 2007; 12:04:59 

ARKADAŞLAR BİZDE BEDİNİ TAKTIRDIK İSTANBUL AKSARAY DOST OTO DİYE Bİ YER..
ARABANIN ANASINI AĞLATTILAR KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM TARTARİNİDEN VAZ GEÇMEYİN
ŞİMDİ ARABAMI(KARTAL S) SATIP FOCUS ALCAM VE TARTARİNİ LPG TAKTIRCAM İNŞALLAH ALLAH KISMET
EDERSE FOCUSLARADA CANAVAR GİBİ OLUYOMUŞ AMA SAKIN BEDİNİ TAKTIRMAYIN TAVSİYE ETMİYORUMMM..
BEDİNİYİ ALLAH HAVELE EDİYORUMM.....

212 Mesaj
19 Ocak 2007; 13:14:03 

Doğru karar vermişsin değerli kardeşim şimdiden hayırlı olsun diyeli...

SAYGILAR

quote:

Orjinalden alıntı: tartarini-focus

ŞİMDİ ARABAMI(KARTAL S) SATIP FOCUS ALCAM VE TARTARİNİ LPG TAKTIRCAM İNŞALLAH ALLAH KISMET
EDERSE FOCUSLARADA CANAVAR GİBİ OLUYOMUŞ AMA SAKIN BEDİNİ TAKTIRMAYIN TAVSİYE ETMİYORUMMM..

sivasdem-al@hotmail.com
LÜTFEN SORULARINIZI PM İLE ULAŞTIRINIZ...GENEL ALANDA SORULANLARI TAKİP EDEMEYEBİLİRİM.SAYGILAR...

514 Mesaj
23 Ocak 2007; 16:28:01 

2004 Ford focus collection aldım, lpg taktırmayı düşünüyorum, tartarini yetkili servisi ankara'da neresidir? birde ücreti nedir???
focuslarda tartarini nasıl???

212 Mesaj
23 Ocak 2007; 20:46:43 

Ankaradaki yetkili servisimiz Uludağ motorlu araçlar Aslanbey Cad.No:19 İskitlerde hizmet vermekteleridr...İrtibat telefonu ise 0312 342 00 56 şimdiden hayırlı olsun efendim...

SAYGILAR

quote:

2004 Ford focus collection aldım, lpg taktırmayı düşünüyorum, tartarini yetkili servisi ankara'da neresidir? birde ücreti nedir???
focuslarda tartarini nasıl???

sivasdem-al@hotmail.com

1217 Mesaj
24 Ocak 2007; 2:22:52 

Müşterimin birtanesi 1.8T passata Prince taktırdı fakat 4000 devirden sonra sorunları var araç modifiyeli olduğu için yakıt yetiştiremiyor.

quote:

Sıralı sistem LPG taktırıp sorun yaşayan var mı?
sorun yaşayanlar ve yaşamayıp iyiki takmışım diyenler bi zahmet aracınızın markasını motor gücünü ve taktırdığınız lpg markasını yazarsanız benim gibi araştırma aşamasında olan insanlar için faydalı olur. fiyatıda dahil edersek tam süper olur :)

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
Hızlı Ulaşım için:
Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."

2 Mesaj
25 Ocak 2007; 23:11:28 

Ustama güvendim 2001 focusa voltran sgı taktı.o bildik sorunlar titreme stop etme devir saaatinin aşağı yukarı oynaması benzine geçerken teklemesi ve gaz vermeden stop etmesi gibi sorunları var idi. Bu sorunlar takıldığından itibaren varidi. Aracaın ateşleme sistemi enjektörleri elden geçti HA ALİ KEL HA KEL ALİ problemler devam etti ustalarla ahbap olduk.arabada reklam.derken değiştirelim dediler sağolsunlar dediler dedim değiştirin.dediler brc mi fema mi dedim brc dediler ok. en azından forumlarda en iyi o çıkıyor.arabayı dün bıraktım bu akşam teslim almaya. neyse aldım 3 ün ikisini . amameğer brc yerine aldesa takmışlar. ama ii akmışlar eskisinden yani voltrandan bir farkı var iki markayı test etiğime göre çıkardığım sonuç :
Aldesa stop etmıyor yuksek hızda boşa alınca yada kırmıza ışığa gelirken arabanı durdurmaya çalıştığında.. aldesa 1 voltran 0 yaşa usta
Rölanti problemi ikisininde aynı rölantide devir saati kafasına göre takılıyor aşağı yukarı emme basma tulumba gibidaha sabah olmadı çalıştırmadım ama çok sinirliyim brc denip aldesa takılınca görünce tansiyon çikti... inanın araba tüp taktıralı 2 yada 2 .5 ay oldu bolgemdedki farklı bayılere gıttım.arabada daha fazla masraf cıkmaya basladı olmadı suna baktır buna baktır . 1650 ytl para saydım voltrana muayene vede trafık işlemeleri bana ait. kazıkta yedim herhalde ama kader ne edelum.sozun ozu atasözü NE KADAR DÖNERSEN DÖN SIRTIN HEP ARKANDADIR..
bence sorunsuzu yoktur sadece şanslı olan insanlar vardır. vede otomobiller duygusaldır olmayınca olmuyor.

şimdi kesin kes söktürmeyi düşünüyomm. ama araba nın manifoldu plastik bir problem olurmu? onuda merak edeyom. bilgisi olan varsa mesaj etsın bi zahmet.NO VOLTRAN NO ALDESA YENİLERİ DENETTIKLERİ AMAN BILGI VERIRIM.

cirakoglu@gmail.com

mertr

212 Mesaj
27 Ocak 2007; 0:24:31 

Tartarii montajı yaptırda aynı şikaYetlerle görelim sizi burda ama sanmam şuan bütün araçlarımız problemsiz çalışmakta...İsterseniz bütün hepsi problemli demeyellim Tercihlerimizi deneme usulü değilde deneyenlerle istişare ederek karar verelim

SAYGILAR,

quote:

Orjinalden alıntı: mert053

Ustama güvendim 2001 focusa voltran sgı taktı.o bildik sorunlar titreme stop etme devir saaatinin aşağı yukarı oynaması benzine geçerken teklemesi ve gaz vermeden stop etmesi gibi sorunları var idi. Bu sorunlar takıldığından itibaren varidi. Aracaın ateşleme sistemi enjektörleri elden geçti HA ALİ KEL HA KEL ALİ problemler devam etti ustalarla ahbap olduk.arabada reklam.derken değiştirelim dediler sağolsunlar dediler dedim değiştirin.dediler brc mi fema mi dedim brc dediler ok. en azından forumlarda en iyi o çıkıyor.arabayı dün bıraktım bu akşam teslim almaya. neyse aldım 3 ün ikisini . amameğer brc yerine aldesa takmışlar. ama ii akmışlar eskisinden yani voltrandan bir farkı var iki markayı test etiğime göre çıkardığım sonuç :
Aldesa stop etmıyor yuksek hızda boşa alınca yada kırmıza ışığa gelirken arabanı durdurmaya çalıştığında.. aldesa 1 voltran 0 yaşa usta
Rölanti problemi ikisininde aynı rölantide devir saati kafasına göre takılıyor aşağı yukarı emme basma tulumba gibidaha sabah olmadı çalıştırmadım ama çok sinirliyim brc denip aldesa takılınca görünce tansiyon çikti... inanın araba tüp taktıralı 2 yada 2 .5 ay oldu bolgemdedki farklı bayılere gıttım.arabada daha fazla masraf cıkmaya basladı olmadı suna baktır buna baktır . 1650 ytl para saydım voltrana muayene vede trafık işlemeleri bana ait. kazıkta yedim herhalde ama kader ne edelum.sozun ozu atasözü NE KADAR DÖNERSEN DÖN SIRTIN HEP ARKANDADIR..
bence sorunsuzu yoktur sadece şanslı olan insanlar vardır. vede otomobiller duygusaldır olmayınca olmuyor.

şimdi kesin kes söktürmeyi düşünüyomm. ama araba nın manifoldu plastik bir problem olurmu? onuda merak edeyom. bilgisi olan varsa mesaj etsın bi zahmet.NO VOLTRAN NO ALDESA YENİLERİ DENETTIKLERİ AMAN BILGI VERIRIM.

cirakoglu@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartarini -- 27 Ocak 2007; 0:26:56 >

sivasdem-al@hotmail.com

2 Mesaj
27 Ocak 2007; 14:10:26 

ben wolkswagen polo clasic arabama zavoli taktırdım. motor gücü 100 beygir 1600 motor. çok memnunum . yakıt süper. performans kaybı yok. öyle bir sistem yapmışlar ki harika. Adana da bu markayı FEMA OTOGAZ takıyor. Tlf numarasını da vereyim. ilgilenenler arasın. 322-436 14 63

Uzaklaştırılmış
27 Ocak 2007; 14:32:43 

quote:

Orjinalden alıntı: tartarini-focus

aRKADASIM BEN DE DOST OTODA TAKTIRDIM BIN PISMANIM.

bİR ARKADAŞTA yanlış anlamış Fiatın varsa taktır lafını.

Ben onu Şahin Kartal için söyledim. Yani Punto için değil.

Yeni güzel arabalarınıza LPG taktırmayın demek istedim yani.

Benim sorunum halen giderilmedi ve bana orada yapılan davraış çok yanlıştı.

Biz sorunumuzu Makina Mühendisleri Odası ,Tüketici Mahkemesi ve ULUSAL gazetelerin tüketici köşelerine taşıyacaktık. Zaten konu lPG olunca en ufak şeyde ortalığı ayağa kaldırıyorlar, benim LPG me ONAY veren MAKİNA MÜHENDİSLERİ odasının da sorumluğu var zaten kendim Makina Mühendisiyim.

Aynı zamanda Mail le BEDINI nin İTALYA merkezine basvuracaktım ayni zamanda telefnla arayacaktım .

Ama en son babam aradığında adam ne gerekiyorsa yapılacak dedi.
Ben de bu söze karşın şimdilik birşey yapmadım.

Ama parça değişmesine rağmen halen su kaçırma var az da olsa.

Onun dışında herhangi bir sorun yok.

Zaten sorun baştan beri belliydi hortumlar su kaçırıyor.

130 Mesaj
27 Ocak 2007; 15:31:10 

add 2000 arkadaş voltran fabrikadan geldi usta 4 enjektör bir ecu birde m10 program yüklediler.birde enjektör hortumlarını kısalttılar o an iyiydi bir kaç gün sonra yine arıza ışığı yandı aradım istanbuldaki ustayı usta -30 derecede çalışan enjektör yapmışlar deneme aşamasındaymış şubat ortalarında ara ben sana göndereyim dedi. ama ben artık voltran markasından bıktım antalyaya gidince taktırdığım yere söktürecem.
bana güven vermiyor.ha ustalar ilgilenmiyomu ilgileniyor ama sorun çözülmeyince o da bir işe yaramıyor selamlar

514 Mesaj
28 Ocak 2007; 12:18:14 

ben ankara ivedik sanayi'de Yaldizlar Otogaz var BRC ankara basbayiiymis, dun taktirdim simdilik memnunum.

140 Mesaj
29 Ocak 2007; 17:19:57 

96 vw polo 1600 motor 75 beygir aracıma 24 kasım 06 da ecotech (italyan) sıralı sıstem takdırdım su ana kadar 2200 km oldu hiç bi sorun uok 1500 ytl işlemler bana ait .sadece bi kere keyfi olarak lpg geciş ısısını 40 dan 20 dereceye indirmek için uradım oda benzınde daha az gıtmek içindi sorun deildi anlıcanız ecotech super hayırlı sürusler (kocaeli)

İLLEDE FOCUS BAŞKASINI TANIMAM
KAVUŞMAYA 8000 GÜN

11 Mesaj
30 Ocak 2007; 2:45:49 

Atiker marka sıralı lpg'ler hakkında bilgi sahibi olanlar tecrübelerini paylaşırlar mı? Teşekkür ederim.

75 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:34:38 

opel corsam var bedini takdırdım sistemin çalışmasından bir şikayetim yok şimdilik

2010 OPEL ASTRA SEDAN 1.3 CDTİ Enjoy+Elegance
2004 OPEL CORSA 1,2 Essentia

11 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:29:49 

Arkadaşlar atiker marka sıralı lpg hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda fikri olanlar cevap yazarlarsa sevinirim. Ayrıca sıralı lpg lerde yerli yabancı farkı var mı? Ya da şöyle diyelim a markasıyla b markası arasında yakıt, performans açısından farklılıklar var mıdır? Şu ana kadar ki izlenimlerime göre en iyilerden biri Tartarini, sorunlular sınıfında ise voltran. Bilgili olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Saygılar...

16 Mesaj
7 Şubat 2007; 16:39:59 

SLM. FORD FOCUS 200 MOTOR ARACIMA ATİKER TAKTIRDIM VE HİÇBİR SORUNUM YOK. 1 SİMİT DEPOYLA ŞEHİR İÇİ 300 KM GİDİYORUM.

514 Mesaj
8 Şubat 2007; 17:15:50 

quote:

Orjinalden alıntı: atilgun

SLM. FORD FOCUS 200 MOTOR ARACIMA ATİKER TAKTIRDIM VE HİÇBİR SORUNUM YOK. 1 SİMİT DEPOYLA ŞEHİR İÇİ 300 KM GİDİYORUM.

bende de brc var benim bir depo ile yaptığım yol da aynı ama bu çok değilmi?
1 simit depo: 45litrelik
40 litre alıyor benimki yaklaşık: 40/3:13.3 lt/100km yakıyor,
taksicilere sorduğum kadarı ile 1 depo ile 400km yol yapıyorlarmış yani 100 kmde 10 litre gaz ediyor...

1 Mesaj
12 Şubat 2007; 23:49:21 

slm arkadaşım.forumda sıkıntını okudum.bende geçen sene 2005 model toyota corolla 1.6 aracıma lpg taktırmak için tam bir ay netten arştırma yaptım .fakat araştırdıkça kafam karıştı.1 yıllık bakımını yaptırdığım gün aracıma lovato marka sıralı sistem taktırdım .yani haziran ayından beri kullanıyorum.hiçbir şikayetim yok.çok memnunum.klima açık yüklü seyehat ettiğim halde hiçbir zaman güç kaybı varmı yokmu farketmedim.ben izmirdeyim işim icabı evim kocaelide.senede 4-5 sefer gidip geliyorum.45lik simit tank taktırdım.ortalama 40 lt .alıyor.bununla uzun yolda 490 km yaptım gaz bitene kadar kullandım.şehir içi yine 40lt ile 400km üzerinde yol yapıyorum.ben 1500 yt leye taktırmışyım.200 ytl ruhsat işleme tutuyor.pişman değilim.sadce işçiliği iyi olan bir yere yaptır tavsiyem o.ben taktıracağım zaman çok sıkıntısını çektiğim için forumda arkadaşların senin gibi sıkıntılarını okuyunca bu konuda yardımcı olmak istiyorum.merak ettğin başka birşey olursa yazabilirsin.opel41@hotmail.com.hayırlısı olsun dileğiyle,

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2007; 14:38:31 

Herkese merhabalar,
Sorularınız ve sorunlarınız için bize buradan da ulaşabilirsiniz...

FS Otogaz
BRC
Kocaeli 2A Mühendislik Yetkili Servisi

212 Mesaj
13 Şubat 2007; 17:20:34 

Kimse markasını kötülemez arkadaşlar araştırıp sizler görüceksiniz...

SAYGILAR

quote:

Orjinalden alıntı: fs otogaz

Herkese merhabalar,
Sorularınız ve sorunlarınız için bize buradan da ulaşabilirsiniz...

FS Otogaz
BRC
Kocaeli 2A Mühendislik Yetkili Servisi

sivasdem-al@hotmail.com

3059 Mesaj
6 Mart 2007; 0:48:57 

9000 kusur mesaj hemde bizden sx1 var
quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Arkadşaım ben BEdini taktırdım memnun değilim. Su kaçırıyordu hortum getirdim. Hortu sıkarken ahtapot boru var bi tane onu bi kırdılar tüm yerler su oldu.

Opel servisine çektiler, orada tüm motoru manifolda kadar söküp boruyu değiştirdiler... 130ytl para çıktı.

Adam ödemem diye tutturdu orada adamın gırtlağına mı yapışçaksın, 130ytl yi verecek misin?

130ytl için kavga edilmez, biz müşteri memnuniyeti üzerine gitmişiz.

Neyse konuşa konuşa en sonunda kabul ettim cebimden 30ytl OPELE verdim, üstünü de onlar ödedi ama bu olayın konusu bile olmamalı adamların hepsini ödemesi lazım.

bana konusunu etmemeleri lazım. Özür dilemeleri lazım...

Bediniyi önermem.

LPG yi önermem memnun değilim.

Motor açıldı da gördüm, motorun anasını ağlatmışlar diyim o kadar...

Güzelim motorunuzun orjinalliği gidiyor her yerini deliyorlar.

İyi ustalık olmazsa da çekersiniz.

Vallahi 1.5 milyar masraf yaptım o parayı nasıl çıkaracam diye düşünürken yarın sorun çıkaracka motor onu nası ödeicem?

LPG takacaksan şahine takacaksın kafan rahat olcak. Motorun anasını ağlatıyorlar...

Dizel alın uğraşmayın...

SERKES hocamın dedikleri doğru...

Motorun orjinalliği gidiyor...

Arabayı mahvediyorlar...

Satar mısın?

Opel Astrayı satarsın 2. eli zibil gibi...
Ama hiç bi zaman eskisi gibi olmaz..

Allah a çok şükür benim çektiğim sıkıntı basit bi boru patladı su kaçırdı filan , verdiğim 30 lira zaten antifriz parası yani...

30 değil 150 veririm ama adamın hatasını kabul etmesi lazım ...

Bakın bu konuda usta olan 2A Mühendisliktir adamlar uzman.

BRC 1800ytl verin 500 ytl verin adam gibi bişi taktırın profesyonel insanlara...

Ben peşin para 1350 verdim hata etttim...

Keşke 500 daha vereydim diyorum...

Çünkü bu mantaliteye karşıyım abi..

Günümüzde müşterinin 100 de yüz memnuniyetini sağlamayanlar 30ytl nin hesabını yapan firmalara güvenip milyarlarca liralık arabalarınızı teslim etmeyin...

BEDINI benim için bitmiştir, kimseye de önermem bundan sonra...

O motorun üstüne yapılan modifikasyonları da gördükten sonra isterse en kalite LPG maskası olsun. Güzel araban varsa, yaptırmıcan hocam...

Manifoldu değiştirip 1 milyar liraya eski sistem takacak arkaaşa gelince:

O sistemi önermem zaten 1300-1400 e sıralı sistemler varken değer mi hiç kokulu gitmeyen eski sistem ,aracın beynine zarar veren sistem takmaya?

KEsinlikle sıralı takmalısın veya takmamalısın...

Benim tavsiyem takmaman yönünde...

Gerçi araban Fiatsa tak gitsin

Kapıları çalan benim kapıları birer birer.
Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler.
Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar.
Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar.
Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.

62 Mesaj
6 Mart 2007; 9:40:41