Şimdi Ara

AOC I2481FXH monitör. Mini inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
3.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS4 te kullanmak için uzun zamandır bir monitör arıyordum. ASUS VX239H almaya karar vermiştim ki bu incecik güzel tasarımlı monitörü gördüm hemen siparişi verdim.
    Alacaklara tavsiye ederim gerçekten çok şık ve paneli kaliteli bir monitör. Ips olduğu için ghosting olur diye korkmayın diğer ips monitorlerden daha iyi tepki süresi var (4 ms). Tek eksi yanı dahili speakerı yok ama 3.5mm jak çıkışı var burdan istediğiniz speakerı alıp takabilirsiniz.

Ayağı fotoğraflarda dengesiz gibi görünüyor ama bu metal ayak çok sağlam ve ekran dokunmayla sallanmıyor. 7.5mm kalınlıkta şık bir monitör tavsiye ederim. Ben bilisimport'dan 650 TL ye aldım. Fiyatı verdiği performansa göre gerçtekten çok uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 14 Mart 2016; 13:47:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 13 Mart 2016; 17:58:16 >
  • 7.5mm
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 14 Mart 2016; 13:42:51 >

• Renkler

• Cok guzele benziyor birkac sorum olacakti
    Asusun benzer incelikte monitorleri var neden bunu sectiniz
    Bence kucukte olsa hoporlor olmaliydi bunun oyle modeli var mi
    Hangi siteden aldiniz( bilisimporttan almisiniz sonradan gordum )( siteye baktim tukenmis)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 13 Mart 2016; 19:45:29 >
  • Asusun bunun kadar ince monitörü yok ayrıca ips olarak tepki süresi asuslardan iyi. Hoparlörün olmaması beni rahatsız etmedi. İsteyen arkadaki jak girişinden takabilir. Eğer hoparlör olsaydı bu kadar ince kesinlikle olmazdı.

• Forumlarda ve ürün yorumlarında okuduğum kadarıyla piyasadaki ips Asuslar siyahları çok iyi vermiyormuş. O yüzden AOC yi tercih ettim

• Vc239h ye göre artıları eksileri nelerdir tavsiye edermisiniz gün içersinde uzun süreli kullanımda göz yormama ana etken tercihim konusunda. Ayrıca çoğu yerde satışı yok bu monitorun.hb de var yanlız orada da ederinden oldukça fazla fiyata.

• link vereyim bari
    ama stok yok..
    http://www.bilisimport.com/urun/aoc-23-8-i2481fxh-4ms-d-sub-2xhdmi-full-hd-led-monitor-siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 13 Mart 2016; 23:56:23 >
  • Vc239h ye göre
    + daha iyi tepki süresi
    + daha iyi siyah
    + ışık sızması yok
    + 0,8 ınc daha büyük
    + daha hoş dizayn
    - hoparlörü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 14 Mart 2016; 0:16:54 >
  • bilisimport u takip edin ve stok isteyin. Ama emin olun ben bu monitöre 850 lira vermeye razıydım. Eninde sonunda biyere stok gelecektir n11 e de bakmayı unutmayın.

• Gözü hiç yormuyor şu flicker free denen zımbırtıdan var işte o yüzden sıkıntı yok. Saatlerce oynadım en ufak bişey olmadı

• Bu monitörü bende araştırdım. Üreticinin kendi sayfasında mavi ışık filtresinin olduğu yazmıyor. Ayarlarında bu özellik ile karşılaştınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schiffsführer

Bu monitörü bende araştırdım. Üreticinin kendi sayfasında mavi ışık filtresinin olduğu yazmıyor. Ayarlarında bu özellik ile karşılaştınız mı?

hayır hocam ayarları pek kurcalamadım ama eve gidince sizin için bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen717181

quote:

Bu monitörü bende araştırdım. Üreticinin kendi sayfasında mavi ışık filtresinin olduğu yazmıyor. Ayarlarında bu özellik ile karşılaştınız mı?

hayır hocam ayarları pek kurcalamadım ama eve gidince sizin için bakarım

AOC nin kendi sitesinde monitörün bu özelliğinin var olduğu yazıyor.

• alperen717181 kullanıcısına yanıt
    Flcker free ile mavi ışık filtresi ayrı hocam. Flicker free olduğunu bende görmüştüm sayfasında benim merak ettiğim mavi ışık filtresi var mı.
  • quote:

Flcker free ile mavi ışık filtresi ayrı hocam. Flicker free olduğunu bende görmüştüm sayfasında benim merak ettiğim mavi ışık filtresi var mı.

Aynen hocam kusuruma bakmayın dalgınlığıma gelmiş. Bende baya araştırdım ama bulamadım galibe yok Blue Light Filtering.

Ayrıca linkte bi arkadaş ayarları incelemiş ordan bakabilrisinhttps://www.youtube.com/watch?v=cB180M7qi68

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 14 Mart 2016; 13:45:52 >
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    Asusun bunun kadar ince monitörü yok ayrıca ips olarak tepki süresi asuslardan iyi. Hoparlörün olmaması beni rahatsız etmedi. İsteyen arkadaki jak girişinden takabilir. Eğer hoparlör olsaydı bu kadar ince kesinlikle olmazdı.
  • monitor hoşuma gitti takibe aldım , ekran sabit mi aşağı yukarı oynuyor mu?
  • alperen717181 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne kusuru. Youtube da bir çok video incelemesini izledim açıkçası bu modelde karar kıldım fakat beni mavi ışık filtresinin olup olmaması düşündürüyor. Çok fazla PC karşısında zaman geçiriyorum almışken sağlığıma en az şekilde olumsuz etkileyecek bir monitör arayışındayım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.