Şimdi Ara

Sony h.ear kulaklık ailesi, hi-res ses ve fazlası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony'nin h.ear ailesi kulaklık etkinliğinden özel notlar ve fazlası.

• Hi-res audio gerçekten çok önemli detay tutkunları için ama içerik olarak çok zayıf.Yani her istediğimiz sevdiğimiz parçaların Hi-res formatını nasıl bulacağız ?

• Hi-res de 24 Bit 192khz mi kaldı artık ya.

Millet dsd dff formatlarını standardize etme derdinde.

O yüzden geçin efenim bunları 1-2 yıl içinde kesinkes dirilmemek üzere ölü doğacak ürünler

• Reis ceketin güzelmiş. Nereden aldın?

• Ses dünyasında hi- res diye bir terim yok. Sony^nin yetkilisine gülerler. Onun adı hi-fi'dir saçmalamayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E851F29FD -- 12 Mart 2016; 9:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madiko

Ses dünyasında hi- res diye bir terim yok. Sony^nin yetkilisine gülerler. Onun adı hi-hi'dir saçmalamayın

Merhaba,

hi-res Sony'nin bir markası :) Kendi markasının ne anlama geldiğimi anlatıyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunglao1

Hi-res audio gerçekten çok önemli detay tutkunları için ama içerik olarak çok zayıf.Yani her istediğimiz sevdiğimiz parçaların Hi-res formatını nasıl bulacağız ?

Cd sini alcaksin flac yada wav formata donusturceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Ses dünyasında hi- res diye bir terim yok. Sony^nin yetkilisine gülerler. Onun adı hi-hi'dir saçmalamayın

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Markası olabilir ama sony bunu böyle anlatmıyor. Bunu markadan ziyade teknik bir terim gibi, teknoloji gibi sunuyorlar millete. Bilmeyen kullanıcılarda hi-fi yerine hi-res demeye başladı. Yüksek çözünürlüklü ses nedir yahu, yüksek bitrate de anlayalım. Görüntüleme teknolojilerindeki terimleri ses teknolojilerinde kullanamazsın.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: madiko Ses dünyasında hi- res diye bir terim yok. Sony^nin yetkilisine gülerler. Onun adı hi-hidir saçmalamayın
    Merhaba, hi-res Sonynin bir markası :) Kendi markasının ne anlama geldiğimi anlatıyor. Sevgiler, Mesut Çevik
    Markası olabilir ama sony bunu böyle anlatmıyor. Bunu markadan ziyade teknik bir terim gibi, teknoloji gibi sunuyorlar millete. Bilmeyen kullanıcılarda hi-fi yerine hi-res demeye başladı. Yüksek çözünürlüklü ses nedir yahu, yüksek bitrate de anlayalım. Görüntüleme teknolojilerindeki terimleri ses teknolojilerinde kullanamazsın.

Evet, kanunen yasak.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Hi-fi bu ve bu tarz sistemlere verilen genel ad. Hi-res ise 24bit müzik içim kullanılan isim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ve benzeri ürünler htc nin One serisi veya sony Xperia z5 için kullanılabilir mi? Z5 te gelişmiş ses çıkışı tarzı birşeyler vardı ama tam bilmiyorum

• Güzel bir ürün olmuş şahsen o fiyatlara çıkacak ve günlük kulaklık kullanmayı düşünecek olsam ilk seçeneklerim arasında yer alabilir.

En büyük artısı "LDAC Codec" teknolojisi ve 20 saat pil ömrü.

LDAC Codec merak edenler için :http://www.sony.net/Products/LDAC/

Eksi yönü olarak birden çok fiziksel tuşun görünümü etkilediğini söyleyebilirim. Dokunmatik deri altına yerleştirilebilirdi fakat ürünün fiyatını görüp ona göre bu yorumu değerlendirmeye sokmada fayda var.

• küt saçlı çıtır yüzünden açtım videoyu oda saniyelik gözüktü ((

• bende bir kaç albüm var dvd-audio formatlı diskten riplenmiş 96000 hz 24 bit oluyor bu parçalar z-5500 destekliyor bu formatı arada bazen bu formattta albüm çıkıyor indirip dinleyebilirsiniz

adelenin söylediği skyfallun tema müziğide aynı şekilde riplenmiş bir versiyonu var

santananın bir kaç albümü bu şekilde bulunabilir kapağındada advanced resolution yazıyor

müziği hoparlörden dinlendiğim halde daha ayrıntılı ve hoş geliyor kulağıma standart flac olarak riplenmiş müziklere göre

mp3 zaten yanına bile yaklaşamaz bu kalitenin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 13 Mart 2016; 18:25:20 >
  • Sony Nwz-15a DAP kullaniyorum. Arsivimin tamami 320 kbps mp3, bu kalitede siradan bir Sony mp3 calara gore ses kalitesi olarak % 20 gibi bir fark hissedebiliyorsunuz. Flac dinlemeye basladigimda ise fark bariz. Donanim kadar dinlenen format da belirleyici.

• xperia z5c'mle sony mağazasında hi-res iki farklı modeli denedim.telefonda hi-res ayarım açıktı ve flac müzik açtım.ses gerçekten güzel ancak benim sennheiser'a göre ses seviyesi düşük ve tizler biraz zayıf geldi.bu fiyata daha kusursuz bir ürün beklerdim.
  • arkada çalan şarkının adı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kunglao1

Hi-res audio gerçekten çok önemli detay tutkunları için ama içerik olarak çok zayıf.Yani her istediğimiz sevdiğimiz parçaların Hi-res formatını nasıl bulacağız ?

https://www.hdtracks.com/ kullanıyorum.Birkaç site daha var.DSD satan siteler de mevcut fakat çoğu şarkı akustik ya da opera.Türkçe CD den kayıtsız rip dışında içerik görmedim henüz.

• Dizayn yine her Sony kulaklığında olduğu gibi çöp.

Kulaklıkla uzaktan yakından alakası olmayan Samsung'un Level serisi bile kat ve kat iyi görünüyor.

Bir şuna bakın bir de buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: kiaydin

arkada çalan şarkının adı?

Shazamlayın :=)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.