Şimdi Ara

Sony Xperia Z3, Z3 Compact ve Z2 için Android 6.0.1 güncellemesi çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekim 2015’te Xperia serisi için beta programını hayata geçiren ve bunun için bir mobil uygulama yayınlayan Sony, kullanıcıların cihazlarına uygun en güncel ROM yayınlanmadan önce deneyimleyebilmesine imkan tanıyordu. Xperia Z3+ ve Z5 ile başlayan bu süreç, bugün yeni cihazlar ile etki alanını daha da genişletiyor.

Sony bugün itibariyle Xperia Z3, Z3 Compact ve Z2 modelleri için Android 6.0.1 temelli olarak geliştirilmiş bir beta aşamasında ROM’u kullanıma sundu. Henüz deneysel aşamadaki ROM’un günlük kullanıma çok elverişli olmadığı belirtilse de bir çok kullanıcının güncel sürümü denemek isteyeceğine pek şüphe yok.

Xperia Beta Program

Xperia Beta Program uygulaması üzerinden kaydolarak güncel ROM’u cihazınıza isteyebiliyorsunuz ancak bu program an itibariyle sadece İtalya, İspanya ve Hollanda için hayata geçirilmiş durumda. Diğer bölgelerden resmi olarak ROM’u indirmenize olanak tanınmıyor ne yazık ki. 

Yeni ROM Neler Getiriyor?

Yeni ROM ile birlikte kamera uygulaması Camera 2.0.0 ile güncelleniyor. Bu uygulama Xperia Z5’teki sürümün aynısı. Bu versiyonda iPhone’da olduğu gibi kamera modları arasında parmağınızı ekranda sağa sola kaydırarak geçiş yapabiliyorsunuz. Fotoğraf veya video arasında geçiş, parlaklık veya kontrast ayarı gibi denetimler gerçek zamanlı ve çok daha kolay hale geliyor.

Ayrıca Sony’nin en güncel arayüzü görünümünü de taşıyan güncelleme, arayüzde hızlı arama çubuğunu eski cihazlara da getirmiş oluyor. Z3+ ve Z5 Marshmallow güncellemesinde silinen STAMINA mod bu cihazlarda da artık olmayacak.

Bunların dışında kullanıcı deneyimleri son derece pozitif olan güncelleme, Sony’nin resmi söylemlerinin aksine genel ölçekte problemsiz olarak ifade edilmiş. Nihai sürümün ne zaman resmi olarak yayınlanacağına ilişkin bir bilgi ise henüz mevcut değil.

• Haberin başlığını düzeltip 'Beta sürümü çıktı' diye düzeltirseniz daha doğru olur çünkü bu şekilde yazınca son kullanıcıya ulaşmış şekli yayınlandı olarak algılanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z1 in günahı neydi..

• z1 de yeni cihaz sayılır.

• MultiCore kullanıcısına yanıt
    Aynen.. Root bozup Sony Compdan yazılım güncellemeye kalktım :)
  • Gelsin artık Z3 e beklemekten ağaç olduk :)

• Z1 almaması için hiç bir sebeb yok. Ama bazıları gelip burada sony avukatlıgi yapacak yok şu için yok bu için..

• Beta'ya katılıp neden kobay olarak kullanılıyım ki. Tam sürüm çıkınca yükleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Z1 in günahı neydi..

quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

z1 de yeni cihaz sayılır.

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Z1 almaması için hiç bir sebeb yok. Ama bazıları gelip burada sony avukatlıgi yapacak yok şu için yok bu için..

Z1 yeni çıktı evet 3 yıl oldu çıkalı.Z1'e güncelleme niye verilsin telefon her yönüyle kötüydü ses çıkış seviyesi suya dayanıklılık yüzünden berbattı(suya dayanıklılığıda kötüydü), ekran tft idi çok kötüydü.Almaması için hiçbir sebep yok ama almasınada hiçbir sebep yok.Z1'mi kaldı artık silindi gitti piyasadan.Z2'ye vermişler o yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 12 Mart 2016; 13:52:39 >

• 5'de verilmeseydi o zaman o kadar kötü bir cihazsa. 6 ile izin sistemi geliyor birçok kullanıcı için önemli birşey bu. Z2 ile 6 ay arası var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa Z1 in günahı neydi..
    quote:

Orijinalden alıntı: javaprof z1 de yeni cihaz sayılır.
    quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver Z1 almaması için hiç bir sebeb yok. Ama bazıları gelip burada sony avukatlıgi yapacak yok şu için yok bu için..
    Z1 yeni çıktı evet 3 yıl oldu çıkalı.Z1e güncelleme niye verilsin telefon her yönüyle kötüydü ses çıkış seviyesi suya dayanıklılıktan berbattı ekran tft idi berbattı.Almaması için hiçbir sebep yok ama almasınada hiçbir sebep yok.Z2ye vermişler ya o yeterli.

Bu nasıl mantık? Sony mühendisleri; "yaw bu telefonun sesi çıkmıyor, ekran da tft zaten" diyip telefona güncelleme mi vermeyecek? s800 ve 2GB ramli bir cihaz 6.0'ı alabilir. Yanlış bilmiyorsam m4 aqua bile alıyor. kaldı ki bu Z serisi bir cihaz ve donanımı yeterince güçlü. Ha Sony "Z1'in miadı doldu" diyip güncelleme vermeyebilir. Kendi bilecekleri iş. Sonuçta eski cihaz fakat vermesi kendisine prestij kazandırır.

(Bu arada IPS ekranlar da TFT'dir. Kötü olan IPS TFT değil TN TFT olmalası.)

• z1 içinde gelse iyi olurdu.

• Hadi artık vereceksen ver sabrımızı taşırma

• çıktı diye insanları umutlandırıp sonra da beta diyorsunuz neden umutlandırıyorsun eyyy admin....

• Millet android n surumunu beta almis bunlar hala beta mm surumunu veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver Z1 almaması için hiç bir sebeb yok. Ama bazıları gelip burada sony avukatlıgi yapacak yok şu için yok bu için..
    Z1 yeni çıktı evet 3 yıl oldu çıkalı.Z1e güncelleme niye verilsin telefon her yönüyle kötüydü ses çıkış seviyesi suya dayanıklılıktan berbattı ekran tft idi berbattı.Almaması için hiçbir sebep yok ama almasınada hiçbir sebep yok.Z2ye vermişler ya o yeterli.

Bu nasıl mantık? Sony mühendisleri; "yaw bu telefonun sesi çıkmıyor, ekran da tft zaten" diyip telefona güncelleme mi vermeyecek? s800 ve 2GB ramli bir cihaz 6.0'ı alabilir. Yanlış bilmiyorsam m4 aqua bile alıyor. kaldı ki bu Z serisi bir cihaz ve donanımı yeterince güçlü. Ha Sony "Z1'in miadı doldu" diyip güncelleme vermeyebilir. Kendi bilecekleri iş. Sonuçta eski cihaz fakat vermesi kendisine prestij kazandırır.

ben z1 alacaktım 3 yıl evvel gittim inceledim gördüğüm en kötü telefonlardan birisiydi z serisinin ilk telefonlarından olduğu için normal diyebiliriz sonra bekledim z2 aldım z2 ile z1 arasında dağlar kadar fark vardı gittim teknosada cihazları karşılaştırdım z1 baya kötüydü.Z1 üzerine 4 amiral gemi çıkmış 5.cisi çıkacak 3 yıllık telefon kullananı az güncelleme gelmemesi normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 12 Mart 2016; 12:36:56 >

• Facebooktaki trojan başlıklar gibi başlık olmuş. Siz de mi millet tıklasın da hit alalım derdine düştünüz? Başlığa beta sürüm çıktı yazmak çok mu zor ey editör?

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Z1 in günahı neydi..

3 Yılını doldurması

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

quote:

quote:

quote:

ben z1 alacaktım 3 yıl evvel gittim inceledim gördüğüm en kötü telefonlardan birisiydi z serisinin ilk telefonlarından olduğu için normal diyebiliriz sonra bekledim z2 aldım z2 ile z1 arasında dağlar kadar fark vardı gittim teknosada cihazları karşılaştırdım z1 baya kötüydü.Z1 üzerine 4 amiral gemi çıkmış 5.cisi çıkacak 3 yıllık telefon kullananı az falan güncelleme gelmemesi normal ben olsam bende vermezdim.

niye ekran harici ne farkı var? ram demeyin 2 gb ramli 6.0 alacak 10 larca cihaz var:) evet bunları es geçerek teknik detaylarıyla cevaplayınız???:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycihan -- 12 Mart 2016; 2:10:06 >

• Z1 icin cikmamasi tamamen çakallikla alakali...ne yazikki her elektronik cihazda olan demode olma durumu bundada oldu...ha sony 5.1.1 surumune kadar guncelleme verdimi verdi...belki bir sure sonra xda da diger cihazlardan port 6.0 stok rom cikabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.