Şimdi Ara

LG G2 & LG G3 & Asus Zenfone 2 Laser Kamera Test

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merak edenler için LG G2, LG G3 ve Asus Zenfone 2 Laser modellerinin fotoğraflarını karşılaştıracağım. LG G2 de yalnızca gece çekebildim ama gündüzü G3 ün biraz altında işte. Önemli olan Asus'la kıyaslamaktı benim için. Kısaca yorumlamam gerekirse, GÜNDÜZ çekiminde Zenfone G2 den iyi ve G3'e yakın bir performans gösterdiğiniz düşünüyorum. GECE çekiminde ise G2 de G3 de Zenfone'dan daha iyi. Yani gece çekiminde çuvallamış Zenfone 2 Laser. Bunların hepsi 10MP çözünürlükte idi. Bu kıyaslamam normal modlarda. LG lerde farklı mod seçenekleri Anroid 5 ile köreltilse de Zenfone'da bulunan birçok mod daha da bir farklılık katıyor. Mesela Gündüz çekiminde SÜPER ÇÖZÜNÜRLÜK (20MP) modu LG G3 (10MP)'ün gündüz fotoğrafından daha kaliteli bir görüntü veriyor. Tabi o zaman da 3MB olan dosya boyutu da 10MB a çıkıyor bunu da unutmamak gerek. Asus'un anlayamadığım Baykuş getirdiği GECE MODU (3MP yazıyor yanında ama 1920*1080 yani 2MP) pek bir işe yarıyor gibi gelmedi bana.

Bu yorumlar tamamen kendi kişisel yorumum. Hiçbir markayı karalamak gibi bir amacım yok. Şahsi görüşlerimi yazdım. Kendim LG G3 kullanıyorum, diğerleri de ev ahalisinin işte.

Sonuç itibariyle fiyatına bakarsak şu aralar LG G2 1000TL, LG G3 1000TL Zenfone 2 Laser 700TL Yani fiyatına göre alınacak telefon. Tabi performans kısmında yorum yapamıyorum. 2 gündür kullandığım kadarıyla hiçbir sıkıntı da görmedim. Ki son 1 yılda LG G3 ü 4 kez, LG G2 yi de 3 kez servise göndermiş birisi olarak yazıyorum bunları :)

Buradaki fotoğraflar küçültülmüştür. Fotoğrafları merak edenler için olduğu gibi orijinal dosyalar için buyrun link:https://goo.gl/oXBy2Q

LG G3 GÜNDÜZ:

ASUS ZENFONE 2 LASER GÜNDÜZ:

LG G2 GECE:

LG G3 GECE:

ASUS ZENFONE 2 LASER GECE:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGES38 -- 11 Mart 2016; 0:41:01 >

• Gündüz çekiminde Zenfone 2 Laser G2 den iyi G3 ile kafa kafaya.Gece çekiminde ise G2 yi hiç hesaba katmayalım bence kullananlar bilir G2 ler gece çekiminde iptal oluyor.G3 ile kıyaslarsak otomatik modda kafa kafaya derim fakat manuel modda işin rengi çok değişiyor Zenfone 2 Laser için olumlu anlamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız Yolcu

Gündüz çekiminde Zenfone 2 Laser G2 den iyi G3 ile kafa kafaya.Gece çekiminde ise G2 yi hiç hesaba katmayalım bence kullananlar bilir G2 ler gece çekiminde iptal oluyor.G3 ile kıyaslarsak otomatik modda kafa kafaya derim fakat manuel modda işin rengi çok değişiyor Zenfone 2 Laser için olumlu anlamda

Evet size katılıyorum. LG G2 açıkçası ilk aldığımda kamerası çok iyiydi, zamanla da kameranın kötüleştiğini düşünüyorum. Çünkü ilk çıktığında almıştım ve sayı vermek gerekirse yaklaşık 10.000 e yakın fotoğraf çekmişimdir :) İlk fotoğrafları çok daha iyiydi kesinlikle. Tabi 2 yıldan fazla zamanı da gözardı etmemek lazım.

Asus bence hiç yoktan kamera tarafından işi sökmüş. Hele de Laser'in Süper Çözünürlüğü çok kaliteli bir fotoğraf veriyor. Sizin de dediğiniz gibi manuel ayar yapılabilmesi de bilen birileri için çok güzel bir özellik. LG ler var olan ayarlarını kaldırıyor anlamış değilim :S

• MGES38 kullanıcısına yanıt
    Hocam Lg G3 için Xcam programı var googleda android sürümünü yazarak örneğin "g3 xcam lollipop" bulabilirsiniz. İndirin deneyin çok daha fazla özellik var ve biraz daha iyi yazılım olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız Yolcu

Gündüz çekiminde Zenfone 2 Laser G2 den iyi G3 ile kafa kafaya.Gece çekiminde ise G2 yi hiç hesaba katmayalım bence kullananlar bilir G2 ler gece çekiminde iptal oluyor.G3 ile kıyaslarsak otomatik modda kafa kafaya derim fakat manuel modda işin rengi çok değişiyor Zenfone 2 Laser için olumlu anlamda

Evet size katılıyorum. LG G2 açıkçası ilk aldığımda kamerası çok iyiydi, zamanla da kameranın kötüleştiğini düşünüyorum. Çünkü ilk çıktığında almıştım ve sayı vermek gerekirse yaklaşık 10.000 e yakın fotoğraf çekmişimdir :) İlk fotoğrafları çok daha iyiydi kesinlikle. Tabi 2 yıldan fazla zamanı da gözardı etmemek lazım.

Asus bence hiç yoktan kamera tarafından işi sökmüş. Hele de Laser'in Süper Çözünürlüğü çok kaliteli bir fotoğraf veriyor. Sizin de dediğiniz gibi manuel ayar yapılabilmesi de bilen birileri için çok güzel bir özellik. LG ler var olan ayarlarını kaldırıyor anlamış değilim :S

Sizinde dediğiniz gibi telefon yıllandıkça fotoğraf kalitesinin düştüğünü söyleyenler var psikolojik mi acaba diye düşünüyotum eğer gerçekten böyle bir şey varsa da sebebini merak ediyorum
    Asus Laser modelini kamera ağırlıklı olarak piyasaya sürdüğü için yanlış bilmiyorsam eğer Zenfone 2 deki kamera ekipmanının aynısı kullanılıyor yani pahalı bir telefonun ekipmanı uygun fiyatlı bir telefonda kullanılıyor ve ekstra olarak lazer odaklama var ve buna ek olarak çift ton flaşa sahip Zenfone 2 Laser.Bu sebeplerden dolayı cihazın kamera kısmı cidden kuvvetli

• ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. İndirdim programı yalnız pek stabil değil sanki. Manuel odağı ayarlıyorum mesela odağı değiştirsem de kendi kafasına göre yani merkeze göre otomatik olarak ayarlıyor.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam. İndirdim programı yalnız pek stabil değil sanki. Manuel odağı ayarlıyorum mesela odağı değiştirsem de kendi kafasına göre yani merkeze göre otomatik olarak ayarlıyor.

Hafıza bölümünü dahili yapın hocam sd kart ise bende odak problemi olmadi ama bazı sıkıntılar çıkarmıştı o şekilde çözmüştüm gayet güzel çalışıyo kendi kamerasını kullanmıyorum

• ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Nereyi dahili yapacağım hocam onu anlamadım? Ben ekstra hafıza kartı kullanmıyorum zaten 32GB yetiyor Yalnız odaklama sorunu bir türlü gitmedi. Benim en çok kullanacağım özellik oydu. Neyse kendinin kamerasına devam anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGES38 -- 14 Mart 2016; 23:24:19 >
  • quote:

Nereyi dahili yapacağım hocam onu anlamadım? Ben ekstra hafıza kartı kullanmıyorum zaten 32GB yetiyor Yalnız odaklama sorunu bir türlü gitmedi. Benim en çok kullanacağım özellik oydu. Neyse kendinin kamerasına devam anlaşılan.

Yakın çekimde mi odaklama yapmıyo hocam anlamadım ki bende odaklama sorunu yok yani yakın çekimde yok nesneyi odaklayip arkayi bulaniklastiriyo bahsettiğiniz farklı biseyse belki bilmediğim kullanmadığım biseydir dikkatimi çekmemiştir hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.