Şimdi Ara

20.000 TL total bütçe ile KALİTELİ beyaz eşya önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir ev aldım fakat ankastre ürünler ve diğer beyaz eşya yok. Tüm bunlar için kafamda 20.000TL bütçe ayırdım. Hepsi aynı marka olsun diye kafamda bir takıntı vardı fakat burayı biraz okuyunca her markanın farklı alanlarda iddalı olduğunu gördüm

Kaliteli derken gidip de isim yapmış gaggenau miele gibi firmalara bir dünya para vermek istemiyorum. Çünkü artık beyaz eşya da ömürlük diye bir algının kalmadığına inanıyorum. Alırım kullanırım 5-10 sene sonra bozulduğu zaman yenisini alırım yine yukarıdaki firmalardan ucuza gelir inancındayım.

LİSTE:

1-BUZDOLABI

Şimdi buzdolabını özellikle ama özellikle modelini ve işlevselliğini çok beğendiğim için Samsung Food Showcase tercih edeceğim. Sebil,buzyapıcı olmazsa olmazım. (yine zorda olsa başka öneri varsa değerlendirebilirim)

SAMSUNG RH56J6917SL 5200TL

2-BULAŞIK MAKİNASI

Yine burda Samsung ağır basıyor çünkü waterfall özellikli yeni bulaşık makinasını çok beğendim. Özellikle miele nin üst serilerinde olduğu gibi yıkama sonunda kapağı otomatik açması çok hoşuma gitti. Ama bu konuda önerilere çok açığım

SAMSUNG DW60H9950FS 3000TL

3-ÇAMAŞIR MAKİNASI

Çamaşır makinasında çok ama çok kararsızım. Kurutma kesinlikle olacak fakat combo mu alsam tek tek mi alsam bir türlü karar veremedim. Yerim çok müsait(kiler var) fakat görüntü üst üste çok rahatsız ediyor birde iki ayrı tane cihaz bütçesine , combo cihazın en üst serisini alabiliyorum. Ayrıca tek seferde çamaşırı koyup çıkarmadan hem yıkaması hem kurutması çok cezbediyor.(kiloya dikkat ederek)
    Bu iki cihaz arasındayım:

LG F14A8RDS5 2500TL 9kg/6kg
    Samsung WD90J6410AS 9kg/6kg 2400TL

4- FIRIN

Ankestre fırın da korelilerin iyi olmadığını biliyorum. O sebeple burda Siemens den şaşmayayım diyorum
    Ve şu modeli düşünüyorum: Önerilere çok açığım

Siemens HB43GR540 1500TL

Davlumbaz ve ocak var (TEKA marka) Mikrodalga sağlıksız olduğunu düşündüğüm için almayacağım

5- TV

Tv de kesin Curved ve 65'' istiyorum. Burda da F/P olarak karşıma samsung çıkıyor ama yine önerilere açığım.

Samsung 65JU7500 7500TL

Evet arkadaşlar durum bu her türlü öneriye yoruma açığım. Aslında yola tümünü siemensden alıyım diye çıkmıştım fakat gördüm ki siemens&bosch&profilo hepsi yerli ve aynı. Tamamen farklı bir marka modelde olabilir tümü.

Fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim...

Not: Fiyatlar ortalama yazılmıştır 100 aşağı 50 yukarı vs olabilir...

Samsung 65JU7500 7500TL
    Siemens HB43GR540 1500TL
    TOPLAM 19600TL

• Bu arada klimayı da samsung alacağım için samsung dan toplu güzel bir indirimde alabilirm bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

Değerli arkadaşlar,

Yeni bir ev aldım fakat ankastre ürünler ve diğer beyaz eşya yok. Tüm bunlar için kafamda 20.000TL bütçe ayırdım. Hepsi aynı marka olsun diye kafamda bir takıntı vardı fakat burayı biraz okuyunca her markanın farklı alanlarda iddalı olduğunu gördüm

Kaliteli derken gidip de isim yapmış gaggenau miele gibi firmalara bir dünya para vermek istemiyorum. Çünkü artık beyaz eşya da ömürlük diye bir algının kalmadığına inanıyorum. Alırım kullanırım 5-10 sene sonra bozulduğu zaman yenisini alırım yine yukarıdaki firmalardan ucuza gelir inancındayım.

LİSTE:

1-BUZDOLABI

Şimdi buzdolabını özellikle ama özellikle modelini ve işlevselliğini çok beğendiğim için Samsung Food Showcase tercih edeceğim. Sebil,buzyapıcı olmazsa olmazım. (yine zorda olsa başka öneri varsa değerlendirebilirim)

2-BULAŞIK MAKİNASI

Yine burda Samsung ağır basıyor çünkü waterfall özellikli yeni bulaşık makinasını çok beğendim. Özellikle miele nin üst serilerinde olduğu gibi yıkama sonunda kapağı otomatik açması çok hoşuma gitti. Ama bu konuda önerilere çok açığım

3-ÇAMAŞIR MAKİNASI

Çamaşır makinasında çok ama çok kararsızım. Kurutma kesinlikle olacak fakat combo mu alsam tek tek mi alsam bir türlü karar veremedim. Yerim çok müsait(kiler var) fakat görüntü üst üste çok rahatsız ediyor birde iki ayrı tane cihaz bütçesine , combo cihazın en üst serisini alabiliyorum. Ayrıca tek seferde çamaşırı koyup çıkarmadan hem yıkaması hem kurutması çok cezbediyor.(kiloya dikkat ederek)

4- FIRIN

Ankestre fırın da korelilerin iyi olmadığını biliyorum. O sebeple burda Siemens den şaşmayayım diyorum

Siemens HB43GR540 1500TL

Davlumbaz ve ocak var (TEKA marka) Mikrodalga sağlıksız olduğunu düşündüğüm için almayacağım

5- TV

Tv de kesin Curved ve 65'' istiyorum. Burda da F/P olarak karşıma samsung çıkıyor ama yine önerilere açığım.

Samsung 65JU7500 7500TL

Evet arkadaşlar durum bu her türlü öneriye yoruma açığım. Aslında yola tümünü siemensden alıyım diye çıkmıştım fakat gördüm ki siemens&bosch&profilo hepsi yerli ve aynı. Tamamen farklı bir marka modelde olabilir tümü.

Samsung 65JU7500 7500TL
    Siemens HB43GR540 1500TL
    TOPLAM 19600TL

bu kadar para verip ,parayı sokağa atmak diye buna derler .Hele ki Buzdolabı,Çamaşır Makinesi ve Bulaşık Makinesinde

Demek firmalar böyle kazanıyor .

O paralara Gorenje almak varken ...

Buzdolabı :http://www.enplus.com.tr/gorenje-gardirop-tipi-buzdolabi-nrs9181cx/ inceleyin derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 10 Mart 2016; 17:47:36 >
  • Seçimlerinizin çoğu çöp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    gorenje diye bir markayı ilk defa duyuyorum hatta çevremde de bu markayı bilen eden olduğunu bile zannetmiyorum. Servisi var mıdır, yedek parçası var mıdır, yarın öbür gün, batar mı, Türkiye pazarından çıkar mı ne idüğü belirsiz, hiç birşeyi belli olmayan bir firma (en azından benim için)

Hani bu şuna benziyor: bmw mi audi mi alayım diyen adama yok kardeş gel biz sana rus mercedesi, lada verelim

Neyse başka marka&model önerisi varsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serrasimo

Seçimlerinizin çoğu çöp.

Korkma daha almadım, para bende varsa başka önerin söyle çöp olmayan onu alayım ama lütfen gorenje goranga orangutan vs gibi markalar olmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutoTestPilot -- 10 Mart 2016; 21:20:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serrasimo

Seçimlerinizin çoğu çöp.

Korkma daha almadım, para bende varsa başka önerin söyle çöp olmayan onu alayım ama lütfen gorenje goranga orangutan vs gibi markalar olmasın...

Gorenjeyi bilmeyen hatta orangutan diye dalga geçen laleye verilecek bende öneri yok.

Şimdi "liebherr" desek o ne bibermi dersin seni bokdan seçimlerinle başbaşa bırakıyorum.

• Serrasimo S kullanıcısına yanıt
    kusura bakma kardeş bilemedik gorenjeyi ben ettim sen etme
  • AutoTestPilot kullanıcısına yanıt
    Samsungun buzdolabindan , camasir makinesinden , bulasigindan
    10 kat daha kalitelidir avrupa malidir .slovenya uretimlidir
    Kalitesi mieleye yakindir ama miele kadar degildir ama mieleninde fiyatlari ucuktur.
    Ben o verdiginiz paralara şahsen kendi evime gorenje alirim .gerek malzeme kalitesi gerek tasarim olsun gorenje>samsung tur . aslinda gorenje ile samsung markalarini kiyaslamak bile abes kaciyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 10 Mart 2016; 22:56:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam siz samsungu alın kullanmadan iyi mi kötü mü bilemezsiniz, öğrenmenin en iyi yolu tecrübe etmek

• Bu arada buzdolabi haric siemensta alman uretimli camasir ve bulasik makinesi mevcut bildigim kadariyla
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 10 Mart 2016; 22:58:24 >
  • Hocam sizi bilerek haberdar ettim ki ,siemensin alman uretimli bulasik makinesinin tam olup olmadigindan emin degildim
    Bilgilendirirsiniz diye dusundum cunku arkadasin siemensi yerli uretim diye eledigini gördüm , hem yetkili satici olarak uretim yerlerine daha hakim oldugunuzu düşündüm
    Tesekkurler bilgilendirme icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 10 Mart 2016; 23:39:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Bu arada buzdolabi haric siemensta alman uretimli camasir ve bulasik makinesi mevcut bildigim kadariyla
    undefined

Elbette Almanya üretimi yıkamalı grup mevcut,
    İthal olan bir model buzdolabı da var ben kendisine öneride bulundum.

O buzdolabini(fransiz tip) derinliginden dolayi eledim. Belki gardrop tipi olan olabilir ama oda yerli kafam cok karisti. Hayır birde bu modelleri dokunup görüp almak istiyorum ama hiçbiyerde yok. Samsung tüm bayilere gondermis bu urunlerden

• quote:

Değerli arkadaşlar,

LİSTE:

1-BUZDOLABI

2-BULAŞIK MAKİNASI

3-ÇAMAŞIR MAKİNASI

4- FIRIN

Siemens HB43GR540 1500TL

5- TV

Samsung 65JU7500 7500TL

Samsung 65JU7500 7500TL
    Siemens HB43GR540 1500TL
    TOPLAM 19600TL

gardaş zartla zurtla uğraşma
    1 arçelik vestel ( üst modelleri )
    2bosch siemens profilo
    3-elektrolux
    4-mıele
    5-lıebher

sırası ile paranla rezil etmeyecek markaları yazdım
  • mahçup M kullanıcısına yanıt
    Siralama yanlis
    Yerlilerin tamami en sonda olmali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arcelik vestele bir lira vermem

• quote:

Değerli arkadaşlar,

LİSTE:

1-BUZDOLABI

2-BULAŞIK MAKİNASI

3-ÇAMAŞIR MAKİNASI

4- FIRIN

Siemens HB43GR540 1500TL

5- TV

Samsung 65JU7500 7500TL

Samsung 65JU7500 7500TL
    Siemens HB43GR540 1500TL
    TOPLAM 19600TL

1.BUZDOLABI
    BOSCH KAG 90 AI20N 5,599 TL

2.BULAŞIK MAKİNESİ

MİELE G4203İNOX 2,590 TL

3.ÇAMAŞIR MAKİNESİ

MİELE WKB 120 3990 TL

4.A.FIRIN

BOSCH HBG 635BS1 2,800 TL

5.TV
    65 JU 7500 7.500 TL
    TOPLAM: 22.479TL
  • Samsunga o kadar para yatırılmaz Bosch alın tv'yi de LG oled alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: aserkut

1.BUZDOLABI

2.BULAŞIK MAKİNESİ

MİELE G4203İNOX 2,590 TL

3.ÇAMAŞIR MAKİNESİ

MİELE WKB 120 3990 TL

4.A.FIRIN

5.TV
    65 JU 7500 7.500 TL

Kardeş teşekküler tavsiyeler için. Önerilerini dikkate alıp tek tek baktım.

1-Bosch KAG90 veya Siemens KAG90 gerçekten değerlendirilebilir seçenekler, ikiside aynı ürün ve yerli üretim ama model olarak beğendim yarın gidip bakacağım.

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/gardirop-tipi-buzdolaplari/KA90GAI20N?breadcrumb=americansidebyside

2-Miele bulaşık makinası kardeş kusura bakmada bulaşık makinası miele olacak diye 80 lerden kalma dizayn bir makinaya ne kadar iyi yıkasada o parayı vermem. Sanki halamın çeyizinden kalma gibi duruyor...Ayrıca samsungda bulunan hiç bir özellik ve program yok. Çatalları bıçaklarıda tek tek dizmek gerekiyor.

http://www.enplus.com.tr/miele-solo-bulasik-makinesi-g-4203-active-sc/

3-Miele çamaşır makinası çok güzel iyi hoş ama kurutma özelliği yok ayrı bir cihaz almak istemiyorum. Ondan çıkar ona koy yapmak istemiyorum.

4-Fırında kesinlikle dokunmatik istemiyorum, ocak ve davlumbaz dokunmatik Teka fırın daha kolay kullanımlı ama özellikli olsun diye Serie 6 nın en üst versiyonunu seçtim. Onda da Bosch ve Siemens yine aynı HBG43

5-TV de hemfikiriz sevindim...

Senin rakamlar totalde beni zorlar 20.000TL yi psikolojik olarak aşmak istemiyorum ama buzdolabını değerlendireceğim eğer malzeme kalitesi yüksekse komple siemens'e de geçiş yapabilirim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aserkut

1.BUZDOLABI

2.BULAŞIK MAKİNESİ

MİELE G4203İNOX 2,590 TL

3.ÇAMAŞIR MAKİNESİ

MİELE WKB 120 3990 TL

4.A.FIRIN

5.TV
    65 JU 7500 7.500 TL

Kardeş teşekküler tavsiyeler için. Önerilerini dikkate alıp tek tek baktım.

1-Bosch KAG90 veya Siemens KAG90 gerçekten değerlendirilebilir seçenekler, ikiside aynı ürün ve yerli üretim ama model olarak beğendim yarın gidip bakacağım.

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/gardirop-tipi-buzdolaplari/KA90GAI20N?breadcrumb=americansidebyside

2-Miele bulaşık makinası kardeş kusura bakmada bulaşık makinası miele olacak diye 80 lerden kalma dizayn bir makinaya ne kadar iyi yıkasada o parayı vermem. Sanki halamın çeyizinden kalma gibi duruyor...Ayrıca samsungda bulunan hiç bir özellik ve program yok. Çatalları bıçaklarıda tek tek dizmek gerekiyor.

http://www.enplus.com.tr/miele-solo-bulasik-makinesi-g-4203-active-sc/

3-Miele çamaşır makinası çok güzel iyi hoş ama kurutma özelliği yok ayrı bir cihaz almak istemiyorum. Ondan çıkar ona koy yapmak istemiyorum.

4-Fırında kesinlikle dokunmatik istemiyorum, ocak ve davlumbaz dokunmatik Teka fırın daha kolay kullanımlı ama özellikli olsun diye Serie 6 nın en üst versiyonunu seçtim. Onda da Bosch ve Siemens yine aynı HBG43

5-TV de hemfikiriz sevindim...

Senin rakamlar totalde beni zorlar 20.000TL yi psikolojik olarak aşmak istemiyorum ama buzdolabını değerlendireceğim eğer malzeme kalitesi yüksekse komple siemens'e de geçiş yapabilirim...

teknosada televizyona 1245 tl hediye çeki var bulaşık ve çamaşırın fiyatından düşürebilirsin.

bosch ve siemenste 43 serisi ispanya üretimi onun için üst model tavsiye ettim yerli ispanya üretimi fırınların pişirme performansı alman üretimi olanlara göre düşüktür bilgin olsun
    bosch ve siemensten ne alırsan al alman üretimi olmasına dikkat et derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.