Şimdi Ara

LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
11
Favori
68.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG K10 899 TL fiyatıyla satışa sunuldu.Cihazın özellikleri ise şöyle:

5.3 inç büyüklüğünde 2.5D kavisli HD ekrana sahip olan LG K10, LTE ve 3G olmak üzere iki farklı versiyonla karşımıza çıkıyor. LG K10 da hangi işlemcinin kullanıldığı ise net bir şekilde açıklanmamış. LTE sürümünde 3 farklı işlemciye sahip olan LG K10, 1,2 GHz veya 1,3 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemciye ya da 1,4 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemciye sahip.

3G versiyonunda ise 1,3 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci kullanılmış. Kamera tarafında LTE versiyon 13 Megapiksellik ana kamerayı kullanırken 3G versiyonu ise 8 Megapiksellik ana kameraya sahip. Ön kameralar ise pazara göre 8 Megapiksel veya 5 Megapiksel olarak modelde yer alacak.

Yine pazara bağlı olarak 3 farklı RAM seçeneği sunacak olan LG K10, 1 GB, 1,5 GB veya 2 GB RAM seçeneği ile satışa sunulacak. Modelin dahili depolama kapasitesi ise 8 GB veya 16 GB. 2300 mAh büyüklüğünde bir batarya kullanan LG K10, Andriod 5.1 Lollipop ile çalışıyor.(Shiftdelete.netden alıntıdır.)

Bize gelen model 2GB Ram,16 Gb hafıza 8 çekirdekli MTK işlemcisi olan modeli olması lazım.

Alıp kullanan ve deneyimlerini bizlere aktarmak isteyenleri buraya bekliyoruz.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/150275/lg-k10-indigo-blue.aspx?gclid=CI3Yn5fStcsCFfgW0wodh6gKww

http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/lg-k10

https://www.youtube.com/watch?v=GJaw_VaoRvQ

LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ LG K10 ANAKONU VE KULLANICI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urbanrevolt -- 22 Mart 2016; 11:07:36 >

• Bimeks'te satılan LG K10 1.5GB RAM
    Mediamarkt mağazalarındaki LG K10 ise 2GB RAM

• Bataryası 3000 olaydı iyisi çünkü tasarımı harika

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Traxxas T kullanıcısına yanıt
    Hocam ne saçma iş ya.Seri numarasından mı ayırt edeceğiz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Hocam ne saçma iş ya.Seri numarasından mı ayırt edeceğiz acaba
    quote:

Orijinalden alynty: Urbanrevolt

Hocam ne saçma i? ya.Seri numarasyndan my ayyrt edece?iz acaba

Ben de bilmiyorum :( (HB'de satılan LG K10 özelliklerinde 1 GB RAM yazıyor) Kafa ütüleyecek bu telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Traxxas -- 10 Mart 2016; 23:24:15 >
  • Mediamarkt internet sitesinde 1.5 GB RAM lik model satılıyor. Mağazada 2 GB RAM lik model
    Bilgi için teşekkürler hocam.Turkcell mağazalarında da satılan model 2GB Ram olması lazım değil mi.
  • Sizce LG K10mu Zenfone 2 laser 5.5 mu oyun konusunda hangisi iyi biri mali 720mp3 diğeri adreno 306
  • quote:

Bilgi için teşekkürler hocam.Turkcell mağazalarında da satılan model 2GB Ram olması lazım değil mi.

Bilmiyorum, kafa karışıklığı bu telefon, Android sürümleri bile farklı olabiliyor sanırım.
    Neyse hocam en ince ayrıntısına kadar araştırıyorum.Sanırım Avrupa versiyonunun birebir aynısı bizde satılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alıp kullanan yokmu telefonu ?
  • dancingman kullanıcısına yanıt
    Ben almayı düşünüyorum hocam.Kasa ekran oranı çok güzel.Android 6 sürümü ile geldi.Led bildirim ışığı yok.Açıkcası General Mobile 5'i inceledikten sonra alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urbanrevolt -- 22 Mart 2016; 11:08:17 >
  • quote:

Ben almayı düşünüyorum hocam.Kasa ekran oranı çok güzel.Android 6 sürümü ile geldi.Led bildirim ışığı yok.Açıkcası General Mobile 5'i inceledikten sonra alacağım

Alınca yorumlarızı bekliyorum. Ben LG G4 kullanıorum, kız arkadaşıma almayı düşünüyorum, özellikler güzel fakat son kullanıcı yorumları önemli.
  • Şükür günlerdir ana konuyu bekliyorum. Takipte kalalım :)

Bimeks'te denedim telefonu. Gerçekten çok akıcı ve ekran renk kalitesi falan gayet tatmin edici. Kamerası da gayet güzel.

İşlemci değişimi "muhtemelen" şarj süresini 1 güne çıkaracak. Öyle ahım şahım bir malzeme kalitesi yok. Telefon G2'yi andırıyor. Yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyorum; G4 Beat, Samsung J5, SONY M4 Aqua vs derken 8 GB hafıza sorunu işlemci ram uyumu sorunu falan sorunlar vardı. Bu telefon 16 GB dahili hafıza sunuyor. Kamerası işinizi rahatlıkla görür, masaya koyduğunuzda "Anaa neymiş bu telefon güzelmiş" tepkisi verdirir. Android 6 ile geliyor direk bu da daha güzel bir artı.

Telefonlar yavaş yavaş ideale dönüyor. Markalar 16 GB dahili hafızaya 2 gb ram e dönüyor artık. HTC duyurdu ama bence vasat bir tasarım.Açıkçası Samsung ve SONY nin modellerini de bekleme taraftayım. Ama şuna eminim K10 SONY'den de Samsung'dan da daha zarif olacaktır.

Alıp ciddi manada kullanan arkadaşlar şarj süresi konusunda epey merak var bunu giderebilir mi.

• çoğu yerde MT6753 ve 2gb olan model var tasarımı bana göre mükemmel efsane g2 ye baya benziyor 2.5d ekran ayrıntısı da çok iyi almayı planlıyorum.
    edit: android 6.0 olması da büyük artı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUFFGONG -- 25 Mart 2016; 13:32:06 >
  • Urbanrevolt kullanıcısına yanıt
    başlığa yıldız falan ekleseniz iyi olur daha dikkat çekici olur.
  • 10 gün evvel Vatan'dan 899TL ya K10 LTE siyah modelini satın aldım. (LTE, 4.5g li en üst modelidir) LG Türkiye garantili

Artıları;
    + Ele çok iyi oturuyor. 5.3" ekran ama kaba değil. Kenar kavisleri mükemmel. Arka yüzey ve desenler çok klas duruyor.
    + Ekrana çift tıkla ekranı açıp kapayabiliyorsun. Gayet pratik. Home tuşu eksikliğini hissettirmiyor.
    + 1.3ghz işlemci ile telefon gayet hızlı. Donma-takılma yok!
    + Yanlarda herhangi bir tuş olmaması yanlış basmaları engelliyor, rahat kullanım sağlıyor.
    + LTE versiyonu 4,5g ye geçildiğinde sn'de 150mbit indirme yapabilecek.(class 4)
    + 2300mAh lik bataryası ile 1 günü rahat rahat çıkarıyor.
    + Dokunmatiği bütün LG modellerinde olduğu gibi mükemmel.
    + Telefon 139gr ama insana sanki daha hafifmiş hissi veriyor. Tasarımdan herhalde.
    + Test ettim. Telefon görüşmesinde sesin size gelişi ve sizden karşıya gidişi mükemmel. Kristal gibi ses derler ya. Çok beğendim.
    + 2GB ramin 1GB'ı boş geliyor. Bence çok iyi.
    + Ana menüsünün olması iyi. Ana ekranda kargaşa olmuyor.(Lenovo S90'da ana menü yok)
    + 16GB hafızanın 10.4GB'ı kullanıcıya ayrılmış. Gayet iyi. Ayrıca 32GB hafıza kartlarını destekliyor.
    + Marshmallow 6.0 sürümü yüklü geliyor ve hemen çeşitli güncellemeler alıyor.

Eksileri;
    - Kamera çekim kalitesi vasat. 13mp'in hakkını kesinlikle vermiyor. Kamera kalitesi çok önemli diyen bu telefonu almasın.
    - Şarj olma süresi 3 saati buluyor.
    - Ekran gayet net fakat HD ekran olmasına rahmen renkler biraz soluk-mat. Rahatsızlık vermiyor ama dikkat çekiyor.
    - Ön yüzde bildirim ve şarj ledi yok.

Bu telefonu alırken kesinlikle LG Türkiye garantili K10 LTE modelini alın. Aynı telefonun alt 2 modeli daha var fiyatına aldanıp kazıklanmayın.
    Sonuç olarak bu telefonu rahatlıkla tavsiye ederim. Bu ay piyasaya çıkmış bir telefon için 800TL'lı rakamlar gayet iyidir. Bir de üstüne LG kalitesi.

• tasarımını begenenler olmus ama ben ilk mediamarkette gordugumde ucuz 8 gb hafıza - 1 gb ramli modellere benzettigimden , pek incelemedim bile. Beyaz olan maket telefon gibi duruyordu, telefon fazla plastik ve ucuz gorunum veriyor. Meger pil ve kamera haricindeki özellikleri hiç de fena değilmiş.
  • Oyun oynamayan ve yalnızca 5 uygulama (Twitter, Facebook, İnstagram, Swarm, WhatsApp) kullanan biri için yeterli bir telefon mudur ?

Ve sanki yazılmış da hafıza kartı takılmıyo mu telefona ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.