Şimdi Ara

IDC tablet pazarına ilişkin gelecek tahminlerini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • IDC tablet pazarına ilişkin gelecek tahminlerini yayınladı 

ABD merkezli araştırma şirketi IDC (International Data Corporation) belirli aralıklarla akıllı telefon ve tablet pazarına ilişkin önemli raporlar paylaşıyor. Kısa bir süre önce tablet pazarı için yaptığı analizi kamuoyu ile paylaşan araştırma şirketi ilginç sayılabilecek tahminlerde bulunmuş.

Rapora göre 2016 yılında, 2015'e oranla %5.9 oranında daha az tablet satılacak. Her ne kadar 2si1 arada formlar popülerleşmeye devam etse de bu durum tablet pazarının küçülmesinin önüne geçemiyor. Hibrit cihazların 2015’te 16.6 milyon satışa ulaştığı belirtilirken bu sayının 2020’de 63.8 milyona yükselmesi bekleniyor. Bu yıl sonuna kadar toplam tablet sevkiyatı tahmini ise 195 Milyon seviyesinde. 

IDC tablet pazarına ilişkin gelecek tahminlerini yayınladı
    Aynı rapora göre Android tabletlerin pazar payı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da %18 seviyesinde seyredecek. iOS cihazların ise 2016'da %28.5 pazar payına ulaşması beklenirken bu rakamın 2020'ye kadar kademeli olarak düşerek %7.3 seviyelerine kadar gerilemesi bekleniyor. Rapora göre IDC bu süre içerisinde Apple, Mac OS X işletim sistemini dokunmatik ekranlı cihazlarda da kullanıma sunacak. En büyük pazar payına ise Windows'un ulaşması bekleniyor. 2si1 arada formlarda oldukça popüler olan işletim sisteminin 2020 yılına kadar payını %74 seviyelerine çıkaracağından bahsediliyor.

• É tabiki 2si1 arada cihazlar tutulacak. Napayım telefonumda yaptığım işi tablette yapmayı. Windows Android e göre özgürlüktür. Mesela ben 9 senedir dota 1 oynuyorum bu oyunu hiçbir Android tablette oynayamam ama windows candır.

• Bu haliyle bu öngörüler doğru olabilir. Ancak gelecekte ne olur bilinmez. Android remix os gibi tablet odaklı gelişme gösterirse Windowsun satışı daha da düşebilir.

• her ne kadar 2si1 cihazlar tutsa da ben apple'ın o kadar pazar kaybedeceğini sanmıyorum...

• İos'un o kadar düşmesi pek mümkün değil

• hele şu 2 si 1 cihazlar surface yi falan demiyiyorum asustransformers gibi 1000 tl altı olanlar dota 2 lol counter go oynatsın ne android kalır ne ios.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Bu haliyle bu öngörüler doğru olabilir. Ancak gelecekte ne olur bilinmez. Android remix os gibi tablet odaklı gelişme gösterirse Windowsun satışı daha da düşebilir.

Remixos falan kurtarmaz bence androidi. Media player gibi iş gören şeye tablet denmez zaten bildiğimiz büyük ekranlı telefon. Bazen telefon ekranı yetmiyor tableti alıyorum elime ama zor oluyor oraya dokun, buraya dokun 10dk kullanıp sıkılıyorum ve yine telefona dönüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Hocam gecen hafta a101'den 400'e hometech wi101 aldım, 64gb SD aldım. Bana yetiyor. Fiyatına göre çok iyi cihaz. Ben zaten tablet olarak değil pc olarak değerlendiriyorum Windows tabletleri. ANCAK MS aşırı derecede beceriksiz bir firma. Yazılacak çok şey var da 1 tane örnek vereyim. Win10'u hiç ama hiç beğenmedim. Yamalı bohça gibi olmuş. Bazı yerler tabletimsi, bazı yerler bilgisayarımsı. Misal groove music playerı sevdim, arayüzü hoş. Masaüstüne kısayol atayım dedim ama baktım atamıyorum. Neden?? Çünkü "modern" uyg'lar o şekilde eklenmiyor. Saçmalığa bak. MS elinde dünyanın en gelişmiş ve en çok uyg desteği olan işletim sistemi var ama bunu adam akıllı bir şekle sokamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam gecen hafta a101'den 400'e hometech wi101 aldım, 64gb SD aldım. Bana yetiyor. Fiyatına göre çok iyi cihaz. Ben zaten tablet olarak değil pc olarak değerlendiriyorum Windows tabletleri. ANCAK MS aşırı derecede beceriksiz bir firma. Yazılacak çok şey var da 1 tane örnek vereyim. Win10'u hiç ama hiç beğenmedim. Yamalı bohça gibi olmuş. Bazı yerler tabletimsi, bazı yerler bilgisayarımsı. Misal groove music playerı sevdim, arayüzü hoş. Masaüstüne kısayol atayım dedim ama baktım atamıyorum. Neden?? Çünkü "modern" uyg'lar o şekilde eklenmiyor. Saçmalığa bak. MS elinde dünyanın en gelişmiş ve en çok uyg desteği olan işletim sistemi var ama bunu adam akıllı bir şekle sokamıyor.

Bence gerçek tablet BİLGİSAYARLAR (yada tablet PCler) Windows tabletler. Androidler sadece müzik, video ve mobil site aracı. iPad biraz daha medyaya yönelik iTunes'dan dolayı. Ama gerçek tablet PCler Windows tabletler. Windows 10 konusunda katılıyorum zira aynısı mobil için bile geçerli. Sistemin yarısı 8.1 yarısı Windows 10 görünümünde, kötü duruyor. 10 ile tablet modu falan geldi ama bence 8.1 büyük menüleri, ikonları ve kısayolları ile tabletler için daha uygundu (standart bi tabletin 10 inch olduğunu varsayarsak).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.