Şimdi Ara

Mozilla, Android için yeni özelliklerle donattığı Firefox 45'i yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mozilla, Android için yeni özelliklerle donattığı Firefox 45'i yayınladı
    Android platformu için yayınlanmış birçok tarayıcı olsa da bugüne kadar hep en bilinir olanları popüler kalmayı başarmış durumda. Bunlardan biri hemen hemen her Android cihazda önceden yüklenmiş olarak gelen Google'ın Chrome tarayıcısı ve Mozilla Firefox'un Android sürümü. Eğer mobil cihazınızda tercih ettiğiniz ana tarayıcı Firefox ise uygulamanın birkaç şık küçük ekleme ve değişiklikler içeren 45 numaralı sürümünün yayınlandığını belirtelim.

Mozilla yeni güncellemeyle, ebeveyn veya küçük yaştaki aile üyeleri ile cihazını paylaşan herkesin dikkatini çekecek aile dostu özelliğiyle geliyor. Bu sayede kullanıcılar, yönetici arayüzünden kamera ve mikrofon paylaşımını devre dışı bırakabiliyorlar. Firefox ayrıca veri kullanımından tasarruf etmek isteyen kullanıcılara yönelik yeni bir özellik de sunuyor. Gelişmiş ayarlar bölümünde yer alan "Resimleri göster" seçeneğini kullanarak web sitelerindeki resimlerin sadece Wi-Fi bağlantısı etkinken gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Buna inanmak zor olabilir ancak hala Android Honeycomb kullanan bazı kullanıcılar var. Mozilla 45 numaralı sürümle birlikte bu kullanıcılara bir sistem bildirimiyle uyarıda bulunarak uygulamanın kullanımı için yaşam döngüsünün sonuna ulaşıldığını ve desteğin sona erdiğini bildiriyor. Son olarak Firefox 45'in about:config yapılandırması altında (network.dns.blockDotOnion) DNS seviyesinde .onion uzantılarını engelleme seçeneği de sunulduğunu belirtelim. Tüm güncelleştirmelerde olduğu gibi Firefox'un bu sürümü de hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle genel uygulama performansını arttırmayı hedefliyor.

Mozilla, Android için yeni özelliklerle donattığı Firefox 45'i yayınladı 

• En iyi tarayıcı firefox

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chrome dan başkası yalan. Performans ve akıcılık konusunda bence androidde daha iyisi yok

• Veri tasarrufu adına yaptığı tek şey resim engelleme mi yoksa bir sıkıştırma teknolojisi de var mi? Firefox kullanmama tek engel veri tasarrufu moduydu. O da gelmişse dört dörtlük oldu

• Dolphin de ısrar ediyorum

• Yandex browser akicilikta ve tasarimda, uc browser reklam engellemesiyle en iyi 2 browser. Rahat 3 yildir Uc browser kullaniyorumdur.

• chrome'dan sonra buna nasıl geçilir bilmiyorum, kullananların tavsiyesi hep chrome
  • PC'de gündelik işler için Chrome. Chrome'da yapamadığım bazı IDM ile ilgili işler için Firefox.

Android tarayıcısında ise kesinlikle Samsung'un kendi tarayıcısı.

• Akıcılık mı? Snapdragon 801 li cihazda 5 tane resim içeren siteyi açınca chrome takılmaya başlıyor. Firefox da hiç takılma yok. Android M den sonra Chrome çalışmaz oldu cihazda.
  • Hala eski sürüm gözüküyor yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firefox for android e ublock ya da adblock kurun reklamlardan kurtulun. Ben öyle yapıyorum. Yemişim chromu. Reklam engelleme yazılımı yükletmiyor android de.

• DraGonS kullanıcısına yanıt
    Aynen

• chrome dan başka kullanmam ben...

• Opera kullanan bi tek ben varım herhalde :)

• O yer imlerini ana ekrana koymadığı sürece firefox bi hiçtir

• Chrome varken..
  • Eşitleme özelliği, pc tarafında kullanışlı ve eklenti desteği androidde de işe yarıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yandex Browser: Sade ve hızlı

UC Browser: Hızlı

Puffin: Flash içeriği sorunsuz açıyor. Yasaklı sitelere sorunsuzca girebiliyorsun.

Mozillayı indiriyorum editlerim.

Edit: Haber sitelerine girdim. Aşağı yukarı yaparken ekran bebmbeyaz oluyor. Ardından resimler yazılar netleşiyor. Facebook'ta da böyle oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokbeolumbe -- 10 Mart 2016; 11:49:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cm browser ve Uc browser hepsinden daha performansli ve hizli.Androidde

Firefox puffin hele chrome agir hantal bana gore.pirde bunlarin asiri ram ve islemci buna bagli pil tuketim yonleri var.Suan favorim UC ve CM .

• yokbeolumbe kullanıcısına yanıt
    Yeni sürüm gözükmüyor ama magazada firefoxun hala eski surumu var ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.