Şimdi Ara

BMW'den hayranlık uyandıran gelecek konsepti [Video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW'den hayranlık uyandıran gelecek konsepti [Video] 
    BMW bir kaç gün önce 100. yılını kutlamak için bir etkinlik düzenledi. Bir asırlık tarihe sahip otomobil üreticisi bu etkinlikte gelecek 100 yıl için vizyonunu da araç tutkunlarıyla paylaştı. Oldukça ilgi çekici bir konsept hazırlayan alman üreticinin Vision Next 100 isimli aracı deyim yerindeyse gelecekten gelmiş gibi görünüyor.

Teknolojiyle donatılan konsept araç tasarım konusunda da olabildiğince füturistik. Özellikle aracın şekil değiştirilebilen yapısı hayranlık uyandıracak cinsten. Tekerleklerin gövdeyle bütünleşik yapıda olduğu otomobil dönerken tekerlek kısımları açılarak dönüşe imkan veriyor. Renk değiştirebilen gövde bu sayede diğer sürücülerle ve yayalarla da haberleşebiliyor. Bu haberleşme bilincinin ise önümüzdeki 100 yıl içerisinde oluşması ve kullanılması bekleniyor.

Araç içi sistem de tıpkı modelin dış görünümü gibi geleceğe uygun olarak hazırlanmış. Sürücü direksiyon hakimiyetini aldığı sırada da yardımcı olabilmek ve onunla ilgilenmek için elinden geleni yapan Alive Geometry adındaki sistem, sürücü hakimiyeti bıraktığında kontrolü eline alarak otonom sürüş keyfi yaşatabiliyor. Otonom modda direksiyonun katlanabilir yapıyla kaybolarak şoför koltuğunda ekstra rahatlık sunduğunu da görüyoruz.

İlgi çekici konsepti aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Sizce gelecek 100 yılda otomobillerin değişimi nasıl olacak?

• tovbe estafullah tovbe.şeytan icatları bunlar.
  • Çok kötü be, o böbrek ızgaralar hiç yakışmamış, bu tasarıma.

• Gelecek bugün burada.Nasıl bir yaratıcılık ve konsept oluşturmuş adamlarlar inanılmaz.

• Izgaralar hitler bıyığı gibi olmuş :)

• Müthiş bir kurnazlık. Tekerliğin kenarını böyle esnek bir maddeyle kaplamak... cd'yi inanilmaz etkileyecektir. Harikasın BMW

• Ön çamurluklar şekil olmuş
  • Video en civcivli yerinde bitti ya la!? Hani bunun gerisi nerede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben pek uyanamadım ama neyse. Her malın bir kör alıcısı vardır

• Civic HB'i andırıyor
  • Ön tekerleklere ve çamurluklara bayıldım, geri kalan kısmı klasik konsept otomobil.

• Ben çok beğendim:)

• Kapı sesi tok mu, katırt kuturt mu anlayamayacağız bu bir, geleceğin tasarımlarını bugünden yapan lavuklar canım jantları ve lastikleri ortadan kaldıracaklar bu da iki. Fütüristik bütün araçlarda aynı şey var, daha doğrusu aynı şey yok jant-lastik. Vay babanızın kemiğine
  • Ürkütücü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu alacagina , Saf kan bir arab ati al evde besle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 9 Mart 2016; 19:59:20 >
  • Direksyonu çevirdiğinizde teker dönerken dahi tekeri gizleyen tasarım mükemmelliği efsaneydi adamlar yapıyor çok geri kaldık çok :S

• hiçbirh hayranlık uyandırmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hikaye...

• Hiç hayran olmadım...
  • The Ultimate Driving Machine
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.