Şimdi Ara

DDU programına bundan sonra asla güvenmiyorum! Sebepleri içeride...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 senelik deneyimlerim sonucu bu kanıya vardım. Her ne kadar görsel anlamda size açıklayamasam da yaşadığım tecrübeleri aktaracağım. Lafı fazla uzatmayacağım.
    Sorun şu, ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdığımız zaman bana göre sürücünün kalıntıları bilgisayardan kesin ve tamamen kalkmıyor.

1) DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdıktna sonra kayıt defteri -regedit- içerisinde CTRL+F ile basit bir şekilde "nvidia" kelimesini arattığım zaman en az 5-6 tane kalıntı (daha da fazlası mümkün olabiliyor) gözüküyor.
    2) Program Files, AppData, ProgramData gibi bazı klasörlerde nVidia'ya ait bazı dosyalar DDU ile işlem yaptıktan sonra hala yerinde duruyor.
    3) Ve önemlisi de bu: son 1-2 aya kadar oyunlarda FPS geçişlerinde anlık donmalar yaşıyordum. (V-Sync ve monitör kaynaklı olan stuttreing veya tearing değil %100 eminim) Yani FPS'in hareketli olarak değiştiği çoğu oyunda bunu yaşıyordum FPS'i sabitlesem bile bu sorun daha az olsa da yine de vardı. hatta bunla ilgili yaklaşık 1 ay önce DH'de bir konu açmıştım (linki aşağıda), konudaki yorumlara göre gecikem sorunu olduğunu düşünmüştüm ama çok uzun süren çabalarım sonunda ondan kaynaklı olmadığını anladım. Daha önceki zamanlarda da yine anlık donma sorunlarım oluyordu. Belki de PC'yi topladığım zamandan yani 1 seneden beridir bu sorunu yaşıyordum ama yeni yeni fark etmeye başladım. Sorun %99 ihtimalle ekran kartı sürücüsüyle alakalıydı. Neden mi?
    - Hiçbir çözüm bulamayınca bilgisayara 1 seneden beri ilk kez temiz bir format attım ve bütün çipset sürücülerini denedikten sonra ekran kartını da temiz bir şekilde "aynı versiyonu" olacak şekilde yükledim ve oyunlarda yaşadığım sorun gözle görülür derecede azalmış gözüküyordu. Kısacası format ile ekran kartı sürücüsünü temizlemiş oldum. DDU ile alakası ne derseniz, ben 1 seneden beri birden çok nVidia sürücüsü yükledim hepsinde de DDU'yu kullandım. İşte bana bu sonuçlar DDU programının pek de güvenilir olmadığına işarettir.

Bu da açmış olduğum konunun linki:http://forum.donanimhaber.com/m_114341815/f_//tm.htm#114426712

Bu da "LatencyMon" ile yaptığım şu anki gecikme testinin sonuçları. Belki yine biraz 100'ün üzerinde 2-3 değer var gibi ama anlık gecikme değerleri genel olarak 100'ün altında gözüküyor program çalışırken. Belki aşağıdaki sonuçlar da çok iyi olmayabilir ama öncesine nazaran pratikte oyunlardaki yaşadığım anlık donma sorunları görülür olarak azaldı.

• Driver Sweeper dururken gerisi hikaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_4321 -- 9 Mart 2016; 9:01:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DDU'yu amd kartla kullandim sonrasinda silinmemis 2 tane amd klasoru vardi dedigin gibi gizli appdata gibi klasorler altinda ve doluydu ici dosyayla.

cerkez_genc_07

driver sweeper'in ismi driver fusion oldu uzun bir sure once ve parali program acikca soyluyor bedavasinda her seyi silmiyorum diye.eski programla surucu silinmez DDU'nun haftalik guncellemesinin bir sebebi var yeni suruculere gore degisitiriyorlar ama o bile basarili degil.

https://treexy.com/products/driver-fusion
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

DDU'yu amd kartla kullandim sonrasinda silinmemis 2 tane amd klasoru vardi dedigin gibi gizli appdata gibi klasorler altinda ve doluydu ici dosyayla.

cerkez_genc_07

driver sweeper'in ismi driver fusion oldu uzun bir sure once ve parali program acikca soyluyor bedavasinda her seyi silmiyorum diye.eski programla surucu silinmez DDU'nun haftalik guncellemesinin bir sebebi var yeni suruculere gore degisitiriyorlar ama o bile basarili degil.

Ge Force Experience'da temiz kurulum işe yaramıyor mu? Otomatik güncelleme ile?

• Yıl olmuş 2016, hala DDU, Driver Sweeper gibi programlar kullanıyorsunuz.

Bin defa söylendi orada burada, bu tip programlara gerek yok. Yeni driveri temiz kurulum yaparsanız zaten önceki tüm dosya ve kayıtları silerek temiz bir kurulum yapıyor otomatik olarak.
  • Ddu hakkaten çöp, amd kart kullanirken denetim masasinda nvidia paneli duruyordu hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: cerkez_genc_07

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

DDU'yu amd kartla kullandim sonrasinda silinmemis 2 tane amd klasoru vardi dedigin gibi gizli appdata gibi klasorler altinda ve doluydu ici dosyayla.

cerkez_genc_07

Ge Force Experience'da temiz kurulum işe yaramıyor mu? Otomatik güncelleme ile?

fikrim yok 2007'de kullandim ben en son nvidia.kullanan arkadaslara sormak lazim ne kadar temiz kurulum yapiyor diye ama bence bir seyler birakiyordur.en temizi format simdi bunu kabul edelim ama her ay surucu ciktiginda format da cekemeyecegimiz icin herkes kendine gore bir yontem buluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Yıl olmuş 2016, hala DDU, Driver Sweeper gibi programlar kullanıyorsunuz.

Bin defa söylendi orada burada, bu tip programlara gerek yok. Yeni driveri temiz kurulum yaparsanız zaten önceki tüm dosya ve kayıtları silerek temiz bir kurulum yapıyor otomatik olarak.

Ben DDU ile sildikten sonra yeni sürücüde temiz kurulumu seçerek kurardım. Hocam ne fark edecek ki? Yani eski driver'ı silip temiz kurulum yapmak ile eski driverı silmeden temiz kurulum yapmak arasında ne gibi bir fark olabilir? Yanlış bilmiyorsam da zaten temiz kurulumun temel amacı yapılan ayarları, vb şeyleri ilk günkü haline getirmek, çünkü o ayarlar yeni sürücüde çakışma yaratabilir oyunlardan da kaynaklı olarak. Yani bir o kadar da yaptığımız görüntü-performans ayarlarını da sıfırlıyor, ekstra zahmet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Yıl olmuş 2016, hala DDU, Driver Sweeper gibi programlar kullanıyorsunuz.

Ben DDU ile sildikten sonra yeni sürücüde temiz kurulumu seçerek kurardım. Hocam ne fark edecek ki? Yani eski driver'ı silip temiz kurulum yapmak ile eski driverı silmeden temiz kurulum yapmak arasında ne gibi bir fark olabilir? Yanlış bilmiyorsam da zaten temiz kurulumun temel amacı yapılan ayarları, vb şeyleri ilk günkü haline getirmek, çünkü o ayarlar yeni sürücüde çakışma yaratabilir oyunlardan da kaynaklı olarak. Yani bir o kadar da yaptığımız görüntü-performans ayarlarını da sıfırlıyor, ekstra zahmet.

Yani ek programa, ek işlemlere gerek yok demeye çalıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.