Şimdi Ara

Megane II Kısayol tuşları (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
15
Favori
373.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faz 2 de halen test modunu çalıştıramadık
    quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Kısayol kalmadıki, yollar uzadı artık
  • bende otomatik vitesli oldugu icin motoru calistirmadan direksiyonu vs. aktif hale getirmeyi basaramadim
  • quote:

Orjinalden alıntı: meganizm

ARKADAŞLAR RADYO DAKİ EXPERT TUŞUNA 10 SANİYE BASILI TUTUN.BUR DAKİ MENÜ DE MW-LW AF MOD LARINI OFF YAPIN.RADYO DİNLERKEN TEYP YADA CD GEÇİŞLERDE KARŞINIZA CIKMAMIŞ OLUR.(MW-LW-AF)

bu olayı gördüğüm iyi oldu teşekkürler meganizm
  • Daha önce Megane II bölümüne yazmıştım küçük bir derleme

Arkadaşlar aşağıya Megane II ile ilgili bazı az bilinen özellikleri yazacağım. Bu özellikler Megane II kısayolları olarak da anılmaktadır:

* Araç motoru çalışmaz vaziyetteyken (stop etmiş) selektörü bir kez kaldırırsanız ön farlar 15 saniye iki kez selektör yaparsanız 30 saniye üç kez selektör yaparsanız 45 saniye, dört kez selektör yaparsanız 60 saniye …. Toplam tam iki dakikaya kadar olmak üzere ki bunun için selektör kolunu sekiz kez kullanmanız gerekiyor faydalanabilirsiniz.

* Araç ani durmalarında dörtlü flaşörler yanar. Ancak bunun için aracın durması gerektiğini unutmayınız. Yani acil olarak aracın frenine bastınız ama durmadınız… O halde yanmayacaktır.

* Megane II direksiyonu elektrohidrolik olduğu için aracı çalıştırmadan araç vitesteyken kartı takıp frene basın ama debriyaja basmayın, start tuşuna basın ve elinizi tutun (5 saniye kadar) ışıkların yanmasıyla birlikte direksiyon da çalışacaktır.

* Kapıları kilitlerken kumandadan veya araç içinden tuşa iki kez basınca camlar da otomatik olarak kapanacaktır. Sunroof açıkken bu işlemi yaptıysanız tekrar aracınıza bindiğinizde sunroof düğmesinin ortasındaki düğmeye bastığınızda aracınızın sunroofu önceki bıraktığınız konumuna gelecektir.

* Araç kartlarından bir tanesi araca takılı ve araç çalışır durumda iken diğer anahtarın bagaj kilitleme ve kapı kilitleme düğmesine aynı anda basıldığında araç sınırlı kullanıma geçer aracın üzerindeki kartla sadece şöför kapısı açılıp kapatılabilir. İptal etmek için diğer kartla aracınızı çalıştırmanız yeterli…

* Radyoyu direksiyondan kumanda eden tuşların alttakine (size doğru bakan tuşa) beş saniye basın Radyo ekranında list-update bilgisi yanıp sönmeye başlayacak ve 50 kanalı radyonuz otomatik olarak hafızaya alacaktır. Bu işlemden sonra kumanda tekeri ile kanallar arasında gezinti yapabilirsiniz.

* Arabayı çalıştırırken silecek kolu ucundaki yol bilgisayarı tuşuna aynı anda basarsanız göstergeler kendini test etmeye başlayacak, km sıfırlama tuşuna bastığınızda ise bu işlem son bulacaktır. Eğer km sıfırlama tuşuna basmazsanız bu test işleminin devam edeceğini unutmayınız. Belki de hiçbir zaman göremeyeceğiniz 250km hızı da görmüş olacaksınız haberiniz olsun

* Arabanın içindeki kapı kilitleme butonuna 15 saniye boyunca basarsanız araç hareket ettiğinde kapıların kilitlenmesi olayı devre dışı kalır bu işlemi tekrar yaptığınızda devreye girer.

* Aracınızın radyosunun üzerindeki nota tuşunun üzerinde exper yazıyorsa bu tuşa beş saniye basın (Bip sesi duyacaksınız) sol oklardan 0 ile 5 arası bir seçim yapın (3ü tavsiye ederim). Artık radyonuz araç hızına duyarlı bir hale geldi hızlandıkça ses artacak yavaşlayınca azalacaktır. Eğer nota tuşunda exper yazmıyorsa src yazan tuşa basın ayarlar menüsünde ses açma kapama tuşuyla aynı işlemi yapabilirsiniz.

* Aracınızı çalıştırdığınız anda “Yağ Seviyesi Normal” yazısı çıkınca km sıfırlama tuşuna basarsanız ekranda çıkan grafikten seviyesini de görebilirsiniz. Eğer km sıfırlama tuşuna sürekli basarsanız ekran yanıp sönecek ve ardından yağ değişimi km si yeniden 15.000 olacaktır ama neden kullanasınız ki çünkü aracınızın yağını siz değiştirmiyorsunuz.

* Her cam için kademeli kapatma ve tek dokunuş kapatma özelliğini kullanabilmek için yine her cam için ayrı ayrı olmak üzere iki saniye tuşu yukarı kaldırırsanız aktif yada pasif olur.

* Aracınızın kapılarını kumanda ile açtığınızda 30 saniye içinde kapıları da açmazsanız kapıların kendiliğinden kilitlendiğini söylemeye sanırım gerek yoktur çünkü keşfetmişsinizdir.

• quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: meganizm

ARKADAŞLAR RADYO DAKİ EXPERT TUŞUNA 10 SANİYE BASILI TUTUN.BUR DAKİ MENÜ DE MW-LW AF MOD LARINI OFF YAPIN.RADYO DİNLERKEN TEYP YADA CD GEÇİŞLERDE KARŞINIZA CIKMAMIŞ OLUR.(MW-LW-AF)

bu olayı gördüğüm iyi oldu teşekkürler meganizm

Ben teşekkür ederim.
  • bugun cozdum, otomatik megan II'de motoru calistirmadan kontagi acmak icin frene basmadan karti yerlestirdikten sonra starta basmak yeterli oluyormus
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^Biotech^
    bugun cozdum, otomatik megan II'de motoru calistirmadan kontagi acmak icin frene basmadan karti yerlestirdikten sonra starta basmak yeterli oluyormus

Ya da şöyle yapabilirsiniz; araba viteste iken frene basarak start tuşuna basıver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makifozcan -- 28 Haziran 2008; 23:50:31 >
  • tesekkurler, onu da denerim. ama baston kilit taktigim icin cikartip frene basmak zor gelebilir
  • Ben Megane 2'de arka kapıların kitlenmesine sinir oluyorum onu nasıl iptal ederim yani sürücü tarafında ufak bir düğme var o devamlı aktif oluyor arkada birisi oturduğunda araba stop ettiğimde her zaman o tusa basmak zorunda kalıyorum.. çocuk kilidi midir nedir
  • kapilar ve camlari bagimsiz dugmelerde yapsalar daha iyi olurmus sanki. o dugmeye yanlislikla kolunu falan koyuyorsan aciliyordur. yoksa bendeki hangi konumda birakirsam hep o konumda kaliyor. elektrik acma kapama dugmeleri gibi evdeki.

quote:

Orjinalden alıntı: guraye

Ben Megane 2'de arka kapıların kitlenmesine sinir oluyorum onu nasıl iptal ederim yani sürücü tarafında ufak bir düğme var o devamlı aktif oluyor arkada birisi oturduğunda araba stop ettiğimde her zaman o tusa basmak zorunda kalıyorum.. çocuk kilidi midir nedir
  • quote:

Ben Megane 2'de arka kapıların kitlenmesine sinir oluyorum onu nasıl iptal ederim yani sürücü tarafında ufak bir düğme var o devamlı aktif oluyor arkada birisi oturduğunda araba stop ettiğimde her zaman o tusa basmak zorunda kalıyorum.. çocuk kilidi midir nedir

Arka kapı kilitin içinde küçük bir dil var onu aşagıda ise yukarı yada yukarda ise aşagı yapın bakalım düzelcek mi.
  • siz istemedikten sonra arka kapılar niye kilitlensin ki ben anlamadım ne demek istediğini
    Acaba kapıların otomatik kilitlenmesini mi kastediyorsun? o zaman orta konsolda 4'lülerin yanındaki kilit tuşuna 10-15 sn. uzun basın ve aktif olmaktan çıkarırsınız böylece
    quote:

• arka kapilar demis ama?
  • quote:

Siz bu küçük kilidi yukarı kaldırın.

Megane II Kısayol tuşları

• bende o kilit yok mesela hatta ilk araci aldigimda arka camlari kitlemistim, arkadakiler cikamamisti bende cocuk kilidi var diye inip kapilara bakmistim ama oyle birsey yoktu, kitapcigina baktim da oradaki cam dugmesinin kapilari da kontrol ettigini ogrendimdi
  • quote:

bende o kilit yok mesela hatta ilk araci aldigimda arka camlari kitlemistim, arkadakiler cikamamisti bende cocuk kilidi var diye inip kapilara bakmistim ama oyle birsey yoktu, kitapcigina baktim da oradaki cam dugmesinin kapilari da kontrol ettigini ogrendimdi

Benim araç sportway arka camlar manuel.Çocuk kilidi olmaması ilginç vardır bir çözümü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganizm -- 2 Temmuz 2008; 12:37:55 >

• modeller bu kadar mi fark ediyor, hayret birsey valla ya.

benimki dynam. onun icin arka camlari kilitleyince kapilarda kilitleniyor.
  • quote:

modeller bu kadar mi fark ediyor, hayret birsey valla ya.

benimki dynam. onun icin arka camlari kilitleyince kapilarda kilitleniyor.

Bende cruıse control
    cd çalar
    sis farı

2006 da expiressin çıkardılar aynı zamanda sportwayda vardı ellerinde.
  • ön camın atermik mi meganizm?
  • bazı meganlarda geceleri karta basınca farlarda yanıyormuş

bu özellik nasıl yapılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.